Svarbiausi patarimai darbo ieškantiems studentams: kaip išvengti galvos skausmo prieš, per ir po darbo pokalbio?
Įkelta:
2022-11-30
Nuotrauka
lidl
Aprašymas

Lidl Lietuva

,
Nuotrauka
lidl
Aprašymas

Sandra Savickienė

,
Nuotrauka
lidl
Aprašymas

Andrius Francas

Praėjus daugiau kaip dviems mėnesiams nuo mokslo metų pradžios universitetuose, studentai vis dažniau ima dairytis galimybių įgyti praktinės patirties ir užsidirbti. Personalo ekspertai pasakoja apie studentams tinkamiausius darbus ir dalijasi patarimais, padėsiančiais pasiruošti pirmiesiems darbo pokalbiams.

„Lidl Lietuva“ personalo vadovės ir valdybos narės Sandros Savickienės teigimu, besimokantis jaunimas turi daugybę skirtingų galimybių įžengti į darbo rinką, svarbiausia, kad darbdaviai atsižvelgtų į jų poreikius.

„Studentai net ir neturėdami specifinės darbo patirties turi plačias galimybes rinktis – nuo prekybos tinklų ar skambučių centrų, iki restoranų ar kavinių, taip pat visada verta pagalvoti ir apie neapmokamą ar apmokamą praktiką. Tiesa, studentams neretai tenka ieškoti darbo lanksčiu grafiku, tad vertėtų žvalgytis į darbdavius, suteikiančius tokią galimybę. Tą siūlome ir mes, todėl įdarbiname ir motyvuotus, augti norinčius studentus, galinčius dirbti ir nepilnu etatu bei tokiu būdu derinti darbą su studijomis. Be to, įmonėje turime ir praktikos programą, kurios išskirtinumas – apmokama praktika administracijos padaliniuose Vilniuje arba Kaune“, – teigia S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ atstovė S. Savickienė taip pat akcentuoja, kad įmonė bendradarbiauja su įvairiomis mokymo įstaigomis – kolegijomis, universitetais bei dalijasi specialiais darbo pasiūlymais, todėl pašnekovė siūlo studentams nepraleisti ir įvairių organizuojamų karjeros mugių.

„Alliance for Recruitment“ partneris Andrius Francas priduria, kad nors studentai neretai darbo rinkoje startuoja nuo paties žemiausio laiptelio, to bijoti nereikėtų, nes skirtinguose sektoriuose slypi išties plačios karjeros galimybės.

„Jeigu stengsitės, rodysite ryžtą ir iniciatyvą, darbdaviai tai visada pastebės. Juk turėti įmonėje užaugusį žmogų, pažįstantį įmonės kultūrą ir procesus – didelis konkurencinis pranašumas. Tiesa, tai svarbu išsiaiškinti kuo anksčiau, tad atidžiai išanalizuokite viešai prieinamą informaciją apie darbovietę – pasitelkite socialinius tinklus, paskaitykite su įmone susijusius straipsnius. Tai padės susidaryti pirmąjį įspūdį apie bendrovę“, – akcentuoja ekspertas.

Tuo pat metu Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė akcentuoja, kad pirmojo darbo ieškantys studentai turėtų būti drąsūs ir išnaudoti visas jų kelyje pasitaikančias galimybes.

„Jau kurį laiką linksniuojamas socialinis tinklas „LinkedIn“ gali puikiai pasitarnauti darbo patirtį dar tik besiruošiančiam kaupti jaunimui. Tai – reikšminga duomenų bazė, kurioje studentai gali sekti juos dominančias įmones, darbo pozicijas, karjeros istorijas ar patarimus. Be to, pastaruoju metu įvairios įmonės vis dažniau kviečiasi studentus į jiems skirtus renginius, susitikimus ar paskaitas, tad verta investuoti laiko ir susipažinti su bendrove bei jos komanda. Pavyzdžiui, mes jau trejus metus organizuojame vidines karjeros dienas informacinių technologijų studentams, bendradarbiaujame su ISM universitetu“, – sako E. Staniulionė.

Nuotrauka
lidl

Prieš pokalbį – išsamus pasiruošimas

Kalbėdamas apie patarimus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį dar prieš darbo pokalbį, A. Francas pirmiausia išskiria tam tikrus „namų darbus“.

„Jei pasidomėjote, kokia tai įmonė, aplikavote ir jus pakvietė susitikti, svarbu tam tinkamai pasiruošti. Pradėkite nuo klausimų. Būtinai pagalvokite, ko norėsite paklausti darbo pokalbio metu – tai parodys, kad jums rūpi šis susitikimas, be to, gausite naudingos informacijos apie potencialią savo darbovietę. Jei bijote, kad juos pamiršite, klausimus užsirašykite ant lapo, o jį išsitraukite per patį pokalbį. Gėdytis tikrai nėra ko – juk suflerius turi net teatro aktoriai ar žinių vedėjai“, – sako pašnekovas.

„Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė priduria, kad darbo pokalbio metu vertėtų pasidomėti apie kitus įmonėje dirbančius studentus: „Susitikę su bendrovės atstovais, nebijokite pasiteirauti, ar joje yra dirbę ar šiuo metu dirba besimokantis jaunimas, kokios yra karjeros augimo galimybės. Jeigu organizacija gali papasakoti tokių studentų sėkmės istorijų, tai – geras ženklas.“

A. Francas taip pat pažymi, kad itin svarbu pagalvoti kaip pristatysite save: „Prisiminkite savo stipriąsias puses, apsvarstykite, kokią naudą galite duoti šiai įmonei, kokie yra jūsų pranašumai prieš kitus kandidatus. Turint omenyje, kad studentai patirties darbo rinkoje turi retai, atsigręžkite į kitas savo patirtis – pakankamai įdėmiai žiūrint, įspūdį gali padaryti ir paprasti dalykai.“

Nuotrauka
lidl

Pagarbą turi rodyti ne tik kandidatas, bet ir darbdavys

„Alliance for Recruitment“ partneris pratęsia, kad atėjus metui keliauti į darbo pokalbį, svarbu nepamiršti gerai išsimiegoti, tvarkingai apsirengti ir atvykti į susitikimo vietą laiku ar net 5 minutės prieš jį – tai parodys jūsų punktualumą.

„Darbo pokalbis prasideda ne atsisėdus prie stalo, o įžengus pro duris. Pokalbis baigiasi išėjus iš pastato, tad emocingus džiaugsmo ar nusivylimo šūkius palikite vėlesniam laikui. Jo metu atsakykite į visus klausimus, būkite nusiteikę pozityviai. Žinokite ir savo silpnąsias puses – įvardinkite vietas, kuriose jums galbūt trūksta kompetencijos, įgūdžių ar patirties ir pasakykite, kaip tai kompensuosite. Žinoma, atitinkamai su jumis turėtų elgtis ir kita pokalbio pusė“, – sako A. Francas.

„Lidl Lietuva“ atstovė S. Savickienė jam pritaria, kad tiek darbo pokalbio metu, tiek prieš jį, darbdavys neabejotinai privalo rodyti pagarbą kiekvienam kandidatuojančiam žmogui. Ji taip pat akcentuoja, kad šį procesą organizacijos turėtų tobulinti nuolatos.

„Darbuotojų paieškos procesui ir geros potencialių darbuotojų patirties užtikrinimui įmonės turi skirti ypatingą dėmesį. Pavyzdžiui, bendrovėms vertėtų pagalvoti apie galimybę savo kandidatų patirtis darbo pokalbiuose matuoti apklausomis, suteikti galimybę pasidalinti grįžtamuoju ryšiu apie savo įspūdžius. Be to, nepamirškite, kad itin svarbu pasirūpinti reguliariai darbuotojus samdančių vadovų mokymais apie atrankos procesą ir darbo pokalbio vedimą. Šias praktikas taikome ir mes“, – teigia S. Savickienė.

Užs. Nr. 112

Nuotrauka
omniva
Įkelta:
prieš 10 valandų
Pasiruošimas šventėms įsibėgėjo. Ir nors šis laikotarpis atneša daug jaukumo, gerų emocijų, dažną mus lydi ir įtampa, susijusi su dovanų paieška, pirkimu ir siuntimu. Norėdama palengvinti šį laikotarpį savo klientams, didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Omniva LT“ toliau investuoja ir plečia paštomatų tinklą, kad dovanos ir šventiniai pirkiniai patogiai būtų siunčiami ir gaunami dar arčiau namų. Per pastarąsias savaites pastatyta daugiau nei trys dešimtys naujų paštomatų.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
prieš 14 valandų
„Tai buvo vienintelis CV, kurį kada siunčiau darbdaviui, o dabar įmonėje skaičiuoju jau vienuoliktus metus“, – sako „Lidl Lietuva“ Kauno Regioninės bendrovės vadovas Mantas. Įkvepiančia istorija pasidalinęs ilgametis darbuotojas teigia, kad jį labiausiai motyvuoja įmonės tarptautiškumas, karjeros galimybės ir palankios sąlygos tobulėjimui.
Nuotrauka
geo
Įkelta:
prieš 14 valandų
Svarstote apie geoterminio šildymo galimybes savo namuose? Geoterminis šildymas yra puikus pasirinkimas pažangiam ir apie ateitį galvojančiam vartotojui, kuris moka priimti tinkamą sprendimą. Toliau skaitydami sužinosite, kodėl įsirengti geoterminį šildymą tikrai verta ir kokie yra šio šilumos išgavimo būdo privalumai.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
prieš 14 valandų
Tie, kas mėgsta plaukti baidarėmis, puikiai žino, kokia nuostabi ir kiek daug nepaprastų potyrių žadanti tai veikla. Plaukiant baidarėmis laukia nuostabus laikas su draugais ar šeima, o galbūt bendradarbių kolektyvu. Pro akis iš lėto slenka gražūs gamtos vaizdai ir kintantys kraštovaizdžiai, vanduo maloniai gaivina, ypač karštos vasaros dienos metu. Vyrauja puiki nuotaika ir geros emocijos dalinantis bendromis akimirkomis.
Nuotrauka
karate
Įkelta:
prieš 14 valandų
Ar kada nors svajojote apie kovos menus? Jeigu taip – metas pradėti su karate do. Karate do yra puiki kelio pradžia norintiems lavinti savo kūną, protą ir sielą, įgyti naujų įgūdžių. Kovos menų treniruotės ypač vertingos vaikams, kurie dar tik pradeda savo gyvenimo kelią ir asmenybės ugdymą. Jiems tai bus puiki pagalbinė priemonė ne tik savigynai, bet ir viso gyvenimo harmonijai, naujų fizinių, psichologinių ir socialinių įgūdžių lavinimui.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2023-12-06
Siekiant sutaupyti šilumos kaštus, būtina atidžiai pasirinkti namų langus. Prie to prisideda ir A++ energinio naudingumo langai, kurie ne tik užtikrina patogią gyvenamąją aplinką, bet ir ženkliai sumažina šildymo sąnaudas. Tai – ilgainiui atsiperkanti investicija (skaityti plačiau).
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-12-01
Artėjant didžiausioms metų šventėms, „Lidl Lietuva“ tradiciškai pasveikins savo darbuotojus ir jų vaikus. Šiemet kolektyvo narius ir jų atžalas džiugins saldžios staigmenos, žaidimai ir 100 eurų vertės „Lidl“ dovanų kortelės apsipirkimui. Dovanos yra ne vienintelė gera žinia darbuotojams – nuo Naujųjų metų įmonė didins atlyginimus parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams, darbo užmokestis jiems augs nuo 4 iki 9 procentų.
Nuotrauka
tvarios energijos diena
Įkelta:
2023-11-27
Šių metų gegužę Tauragėje įsikūręs analogų Lietuvoje neturintis energetinių patarimų resursų centras lapkričio 28 d. organizuoja Tvarios energijos dieną. Energetinių patarimų resursų centro steigėjai kviečia tauragiškius padiskutuoti su ekspertais. Jei turite klausimų apie renovaciją ir norite sužinoti daugiau apie saulės elektrinių įsirengimą, ateikite!
Nuotrauka
paskolos
Įkelta:
2023-11-24
Su vienokio ar kitokio tipo paskolomis savo gyvenime susiduria dažnas asmuo. Įprastai daugiausiai klausimų sukelia noras įsigyti nuosavą būstą. Kita vertus, daliai žmonių taip pat aktualios vartojimo paskolos arba greitieji kreditai. Taigi, pristatome trumpą straipsnį su svarbiausia informacija, kurią žinoti reikėtų kiekvienam, norinčiam pasiskolinti. 
Nuotrauka
gydytojas
Įkelta:
2023-11-23
Pakoreguoti savo krūtinę šiuo metu labai paprasta. Žinoma, kad tam pasirenkamas krūtinės didinimas, pagal poreikius – pakėlimas. Galimas ir mažinimas. Kadangi tai yra jau gana seniai atliekama plastinė operacija – ištobulinta maksimaliai, dėl konkurencijos – kaina priimtina daugeliui.
Nuotrauka
teledu
Įkelta:
2023-11-16
Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ visoms Lietuvos mokykloms, besinaudojančioms operatoriaus interneto paslaugomis, dovanoja nemokamą interneto apsaugos paslaugą. Tinklo lygiu veikiantis saugumo produktas blokuoja prieigą prie užkrėstų interneto puslapių, aptinka ir apsaugo nuo įvairių kibernetinių grėsmių, suteikia galimybę filtruoti paaugliams ir vaikams žalingą turinį bei apsaugo jautrią naudotojų informaciją.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2023-11-14
Šaltuoju metu opiausia apkalbų tema tampa – namų šildymas. Nuosavuose namuose gyvenantys ir taip turi nemažai sodo priežiūros ir namų rūpesčių, o čia dar malkų ar kito kuro paruošimas visam šildymo sezonui. Tad nenuostabu, kad esant galimybei pasirinkti šildymo būdą, kiekvienas pirmiausiai mąsto apie ekonomiškumą ir patogumą.
Nuotrauka
mokesciai
Įkelta:
2023-11-10
2024-ieji Lietuvai bus svarbių pasirinkimų metai – laukia ne tik LR Prezidento, Europos parlamento ir LR Seimo rinkimai, bet ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimą apibrėžiančio LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo. Jis vyks kartus su prezidento rinkimais gegužės 12 d. ir nulems, ar kitos Lietuvai draugiškos šalies pilietybę įgyjantys lietuviai galės išsaugoti Lietuvos pasą. 
Nuotrauka
foto
Įkelta:
2023-10-27
Lietuviški filmai, kaip bebūtų liūdna, daugeliu atvejų yra aukojami komercijos drakonui. Atkūrus Nepriklausomybę, lietuviškasis vaidybinis kinas patyrė vertybių perkainavimo bangą, kurį laiką net buvo atsidūręs tarsi komos būsenoje. Paskui pradėjo kaltis nauji šios meno rūšies daigeliai, tikintis svaiginančių kino industrijos pelnų ir priartėjimo prie vakarietiškų standartų.
Nuotrauka
multi
Įkelta:
2023-10-25
Kondicionieriai suteikia namams, biurui ar kitokios paskirties patalpoms daugiau komforto, siekiant reguliuoti ir palaikyti patalpoje tinkamą oro temperatūrą. Jeigu ieškote sau tinkamo kondicionieriaus, verta pasvarstyti apie Multi-Split kondicionierių. Norite sužinoti daugiau? Šiame straipsnyje pateiksime pagrindinius šio kondicionieriaus privalumus.
Nuotrauka
paspirtukas
Įkelta:
2023-10-25
Šiuo metu ypač išpopuliarėjo elektrinės susisiekimo priemonės. Vis dažniau nuvykti iš vienos vietos į kitą pasirenkamas elektrinis dviratis ar paspirtukas. Pastarasis yra labai kompaktiška ir ypač populiari susisiekimo priemonė. Tačiau nors ir apie paspirtuko vairuotojus dažnai atsiliepiama kaip apie nenaudėlius, trukdančius kitiems eismo dalyviams, pabrėžtina tai, kad pavojingas situacijas sukelia jo vairuotojas, o ne pats paspirtukas savaime. Vis dėlto, ši transporto priemonė turi ir nemažai privalumų miesto gyventojams. Čia trumpai ir apžvelgsime pagrindinius patogumo kriterijus.
Nuotrauka
užuolaidos
Įkelta:
2023-10-25
Reguliarus valymas yra būtinas, kad užuolaidos atrodytų naujos, gražios ir švarios. Laikui bėgant ant užuolaidų gali kauptis dulkės ir nešvarumai, todėl audinys gali pakeisti spalvą ir pasižeisti. Norint to išvengti, užuolaidas rekomenduojama reguliariai valyti minkštu šepečiu arba siurbti šepetėlio priedu. Be to, užuolaidas reikia skalbti arba sausai valyti pagal gamintojo instrukcijas, kad pašalintumėte visus susikaupusius nešvarumus ar dėmes. Taip užuolaidos ne tik atrodys šviežios, bet ir prailgins jų tarnavimo laiką. Užuolaidų valymo paslaugas atlieka daugybė įmonių, pavyzdžiui https://nevark.lt/paslauga/uzuolaidu-valymas/, tad šią paslaugą atliekančią įmonę rasite lengvai.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-10-23
Atvėsus orams ir daugėjant sergančių peršalimo ligomis, „Lidl Lietuva“ tradiciškai savo darbuotojams išdalins imunitetą stiprinančius vitaminų ir maisto papildų rinkinius. Šiuos  rinkinius įmonė darbuotojams skirs jau ketvirtus metus iš eilės. „Lidl Lietuva“ darbuotojai taip pat penktus metus iš eilės yra draudžiami papildomu sveikatos draudimu, kviečiami nemokamai skiepytis nuo gripo ir skatinami rūpintis savo emocine sveikata.
Nuotrauka
plaukeliai
Įkelta:
2023-10-19
Kai kurių kūno zonų depiliavimas yra tikrai ne naujiena grožio pasaulyje. Kone kiekviena moteris (beje, vis daugiau ir vyrų!) kas kelias dienas naudoja skutimosi peiliukus, depiliacinius kremus ar kitas namų sąlygomis tinkamas naudoti priemones, kad efektyviai atsikratytų nepageidaujamų plaukelių pažastų, bikinio, kojų srityje ar kitose kūno vietose. Tik štai tas efektyvumas paprastai labai trumpas – plaukeliai atauga jau po poros dienų. Štai kodėl tokia populiari tapo lazerinė plaukelių šalinimo procedūra. Tiesa, jos neišbandžiusieji turi įvairių dvejonių, iš kurių dažniausia, kad procedūra gali būti žalinga. Ar tikrai?
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-11
Kai temperatūra lauke pradeda kristi ir pasirodo pirmasis sniegas, vėl iškyla senos diskusijos: geriau žieminės ar universalios padangos? Tinkamų padangų pasirinkimas savo automobiliui gali labai paveikti jūsų saugumą ir vairavimo malonumą žiemos mėnesiais. Tad kviečiame pažvelgti į skirtumus tarp žieminių ir universalių padangų, kad galėtumėte priimti teisingą sprendimą.
Nuotrauka
mada
Freepik.com nuotrauka 
Įkelta:
2023-10-10
Mados prekių ženklų elektroninio pašto marketingas yra neįtikėtinai galingas, nes tai vienas ekonomiškiausių būdų pasiekti ir sudominti tikslinę auditoriją. Apskaičiuota, kad iki 2025 metų, visame pasaulyje bus daugiau nei 4,6 milijardo vartotojų. Su tokia platforma kaip Smaily, kuri siūlo patikimus el. pašto rinkodaros įrankius, pritaikytus prekės ženklo poreikiams, nenuostabu, kad mados prekių ženklai mato elektroninio pašto rinkodarą kaip pagrindinį ir fundamentalų būdą pritraukti, auginti ir paversti savo auditoriją į pirkėjus. Ir atsižvelgiant į investicijų grąžą, kuomet galite tikėtis uždirbti 44$ už kiekvieną išleistą 1$ - elektroninio pašto rinkodara tampa vienu įdomiausių ir patraukliausių bet kokio verslo kanalų.