Svarbiausi patarimai darbo ieškantiems studentams: kaip išvengti galvos skausmo prieš, per ir po darbo pokalbio?
Įkelta:
2022-11-30
Nuotrauka
lidl
Aprašymas

Lidl Lietuva

,
Nuotrauka
lidl
Aprašymas

Sandra Savickienė

,
Nuotrauka
lidl
Aprašymas

Andrius Francas

Praėjus daugiau kaip dviems mėnesiams nuo mokslo metų pradžios universitetuose, studentai vis dažniau ima dairytis galimybių įgyti praktinės patirties ir užsidirbti. Personalo ekspertai pasakoja apie studentams tinkamiausius darbus ir dalijasi patarimais, padėsiančiais pasiruošti pirmiesiems darbo pokalbiams.

„Lidl Lietuva“ personalo vadovės ir valdybos narės Sandros Savickienės teigimu, besimokantis jaunimas turi daugybę skirtingų galimybių įžengti į darbo rinką, svarbiausia, kad darbdaviai atsižvelgtų į jų poreikius.

„Studentai net ir neturėdami specifinės darbo patirties turi plačias galimybes rinktis – nuo prekybos tinklų ar skambučių centrų, iki restoranų ar kavinių, taip pat visada verta pagalvoti ir apie neapmokamą ar apmokamą praktiką. Tiesa, studentams neretai tenka ieškoti darbo lanksčiu grafiku, tad vertėtų žvalgytis į darbdavius, suteikiančius tokią galimybę. Tą siūlome ir mes, todėl įdarbiname ir motyvuotus, augti norinčius studentus, galinčius dirbti ir nepilnu etatu bei tokiu būdu derinti darbą su studijomis. Be to, įmonėje turime ir praktikos programą, kurios išskirtinumas – apmokama praktika administracijos padaliniuose Vilniuje arba Kaune“, – teigia S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ atstovė S. Savickienė taip pat akcentuoja, kad įmonė bendradarbiauja su įvairiomis mokymo įstaigomis – kolegijomis, universitetais bei dalijasi specialiais darbo pasiūlymais, todėl pašnekovė siūlo studentams nepraleisti ir įvairių organizuojamų karjeros mugių.

„Alliance for Recruitment“ partneris Andrius Francas priduria, kad nors studentai neretai darbo rinkoje startuoja nuo paties žemiausio laiptelio, to bijoti nereikėtų, nes skirtinguose sektoriuose slypi išties plačios karjeros galimybės.

„Jeigu stengsitės, rodysite ryžtą ir iniciatyvą, darbdaviai tai visada pastebės. Juk turėti įmonėje užaugusį žmogų, pažįstantį įmonės kultūrą ir procesus – didelis konkurencinis pranašumas. Tiesa, tai svarbu išsiaiškinti kuo anksčiau, tad atidžiai išanalizuokite viešai prieinamą informaciją apie darbovietę – pasitelkite socialinius tinklus, paskaitykite su įmone susijusius straipsnius. Tai padės susidaryti pirmąjį įspūdį apie bendrovę“, – akcentuoja ekspertas.

Tuo pat metu Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė akcentuoja, kad pirmojo darbo ieškantys studentai turėtų būti drąsūs ir išnaudoti visas jų kelyje pasitaikančias galimybes.

„Jau kurį laiką linksniuojamas socialinis tinklas „LinkedIn“ gali puikiai pasitarnauti darbo patirtį dar tik besiruošiančiam kaupti jaunimui. Tai – reikšminga duomenų bazė, kurioje studentai gali sekti juos dominančias įmones, darbo pozicijas, karjeros istorijas ar patarimus. Be to, pastaruoju metu įvairios įmonės vis dažniau kviečiasi studentus į jiems skirtus renginius, susitikimus ar paskaitas, tad verta investuoti laiko ir susipažinti su bendrove bei jos komanda. Pavyzdžiui, mes jau trejus metus organizuojame vidines karjeros dienas informacinių technologijų studentams, bendradarbiaujame su ISM universitetu“, – sako E. Staniulionė.

Nuotrauka
lidl

Prieš pokalbį – išsamus pasiruošimas

Kalbėdamas apie patarimus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį dar prieš darbo pokalbį, A. Francas pirmiausia išskiria tam tikrus „namų darbus“.

„Jei pasidomėjote, kokia tai įmonė, aplikavote ir jus pakvietė susitikti, svarbu tam tinkamai pasiruošti. Pradėkite nuo klausimų. Būtinai pagalvokite, ko norėsite paklausti darbo pokalbio metu – tai parodys, kad jums rūpi šis susitikimas, be to, gausite naudingos informacijos apie potencialią savo darbovietę. Jei bijote, kad juos pamiršite, klausimus užsirašykite ant lapo, o jį išsitraukite per patį pokalbį. Gėdytis tikrai nėra ko – juk suflerius turi net teatro aktoriai ar žinių vedėjai“, – sako pašnekovas.

„Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė priduria, kad darbo pokalbio metu vertėtų pasidomėti apie kitus įmonėje dirbančius studentus: „Susitikę su bendrovės atstovais, nebijokite pasiteirauti, ar joje yra dirbę ar šiuo metu dirba besimokantis jaunimas, kokios yra karjeros augimo galimybės. Jeigu organizacija gali papasakoti tokių studentų sėkmės istorijų, tai – geras ženklas.“

A. Francas taip pat pažymi, kad itin svarbu pagalvoti kaip pristatysite save: „Prisiminkite savo stipriąsias puses, apsvarstykite, kokią naudą galite duoti šiai įmonei, kokie yra jūsų pranašumai prieš kitus kandidatus. Turint omenyje, kad studentai patirties darbo rinkoje turi retai, atsigręžkite į kitas savo patirtis – pakankamai įdėmiai žiūrint, įspūdį gali padaryti ir paprasti dalykai.“

Nuotrauka
lidl

Pagarbą turi rodyti ne tik kandidatas, bet ir darbdavys

„Alliance for Recruitment“ partneris pratęsia, kad atėjus metui keliauti į darbo pokalbį, svarbu nepamiršti gerai išsimiegoti, tvarkingai apsirengti ir atvykti į susitikimo vietą laiku ar net 5 minutės prieš jį – tai parodys jūsų punktualumą.

„Darbo pokalbis prasideda ne atsisėdus prie stalo, o įžengus pro duris. Pokalbis baigiasi išėjus iš pastato, tad emocingus džiaugsmo ar nusivylimo šūkius palikite vėlesniam laikui. Jo metu atsakykite į visus klausimus, būkite nusiteikę pozityviai. Žinokite ir savo silpnąsias puses – įvardinkite vietas, kuriose jums galbūt trūksta kompetencijos, įgūdžių ar patirties ir pasakykite, kaip tai kompensuosite. Žinoma, atitinkamai su jumis turėtų elgtis ir kita pokalbio pusė“, – sako A. Francas.

„Lidl Lietuva“ atstovė S. Savickienė jam pritaria, kad tiek darbo pokalbio metu, tiek prieš jį, darbdavys neabejotinai privalo rodyti pagarbą kiekvienam kandidatuojančiam žmogui. Ji taip pat akcentuoja, kad šį procesą organizacijos turėtų tobulinti nuolatos.

„Darbuotojų paieškos procesui ir geros potencialių darbuotojų patirties užtikrinimui įmonės turi skirti ypatingą dėmesį. Pavyzdžiui, bendrovėms vertėtų pagalvoti apie galimybę savo kandidatų patirtis darbo pokalbiuose matuoti apklausomis, suteikti galimybę pasidalinti grįžtamuoju ryšiu apie savo įspūdžius. Be to, nepamirškite, kad itin svarbu pasirūpinti reguliariai darbuotojus samdančių vadovų mokymais apie atrankos procesą ir darbo pokalbio vedimą. Šias praktikas taikome ir mes“, – teigia S. Savickienė.

Užs. Nr. 112

Nuotrauka
kelione
Įkelta:
prieš 1 dieną
Darbinė veikla yra viena iš svarbiausių sąlygų žmogaus pilnaverčio gyvenimo užtikrinimui. Akivaizdu, kad viena pagrindinių naudų, kurią žmogus gauna dirbdamas, yra piniginis atlygis. Būtent pinigai leidžia pasirūpinti esminiais savo ir šeimos poreikiais. Visgi, finansinė darbo nauda toli gražu nėra vienintelė. Darbas yra labai reikšmingas tiek fizinės, tiek psichinės sveikatos gerovei.
Nuotrauka
nuoma gby
UAB GBY nuotrauka 
Įkelta:
2023-01-28
Automobilių nuoma pastaruoju metu Lietuvoje sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Rinkos tendencijos rodo, kad ši paslauga ateityje tik dar labiau įsitvirtins, padėdama sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko. Tai patvirtina UAB GBY pavyzdys: vos prieš kelerius metus įmonėje įkurtas Automobilių nuomos skyrius šiuo metu turi daugiau nei 100 automobilių, o per metus planuojama automobilių parką išplėsti dvigubai.
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2023-01-27
Tauragėje įsikūrusi ir jau antrą sėkmingos veiklos dešimtmetį skaičiuojanti pokyčių klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukščiausio lygio medicinos paslaugos gali būti teikiamos ne tik didžiuosiuose miestuose. Tuo jau spėjo įsitikinti ne tik Tauragės, bet ir aplinkinių miestų bei rajonų gyventojai. Klinikoje nuolat diegiamos naujausios technologijos, taikomi šiuolaikiniai gydymo metodai, o pacientų sveikata ir grožiu rūpinasi profesionalūs, Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai. 
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-01-26
Nuolat kylančios ar svyruojančios degalų kainos jau seniai jūsų nebedžiugina? Norite nuvažiuoti daugiau kilometrų, išleisdami mažiau pinigų kurui? Tuomet rekomenduojama pagalvoti apie įkraunamus hibridinius automobilius.
Nuotrauka
plytelės
Įkelta:
2023-01-24
Plytelės – dažnai pasirenkamas patalpų apdailos elementas. Jos mėgstamos tiek dėl akiai patrauklaus vaizdo, tiek dėl puikių praktinių savybių: tokia danga yra patikima, patogi, lengvai prižiūrima ir ilgai tarnaujanti. Iš esmės plyteles galima vadinti universalia apdaila, pasižyminčia ilgaamžiškumu.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-01-23
Galbūt pastebėjote, kad jei važiuodami dideliu greičiu paleidžiate vairą, automobilis pradeda krypti į šoną. Neturėtumėte ignoruoti šios "nedidelės" problemos - akivaizdu, kad automobilis turi problemų dėl ratų posvyrio kampo ir jam reikia atlikti ratų suvedimą. Šiame straipsnyje sužinosite, kas tai yra ir kada jį reikia atlikti.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-01-18
Viena sparčiausiai Lietuvos mažmeninės prekybos rinkoje augančių įmonių „Lidl Lietuva“ sulaukė pripažinimo ne tik mūsų šalyje, bet ir visoje Europoje. Už kryptingai tobulinamą papildomą naudų sistemą, kasmet augantį dėmesį savo darbuotojams ir nuolat gerinamas darbo sąlygas, prekybos tinklui jau penktus metus iš eilės suteikti prestižiniai „Top Employer 2023 Lietuva“ ir „Top Employer 2023 Europe“ sertifikatai.
Nuotrauka
nida
Įkelta:
2023-01-16
Jei kadaise Benas iš populiaraus lietuviško filmo plaukė į Nidą pasigrožėti tenykščiais pasakiškais vaizdais, tai drąsiai galima teigti, jog poilsis Nidoje šiais laikais yra dar žavesnis. Čia poilsiaujančių laukia ne tik kerintis gamtos grožis, bet ir  galimybė praturtinti savo žinias apie šį nuostabų kraštą ir jo žmones, atitrūkti nuo didmiesčių šurmulio ir dirginančiai įtempto gyvenimo ritmo.
Nuotrauka
vertimai
Įkelta:
2023-01-12
Nusprendus užsisakyti vertimą, Jums reikės atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Visų pirma reikės apgalvoti, kokio tikslumo pageidaujate ir kiek nugludintas turėtų būti vertimo tekstas, kurio kokybę užtikrins profesionalus vertimų biuras. Šioje vietoje iškart susiduriame su trimis terminais: vertimu, redagavimu ir korektūra. Jie yra aktualūs klientui bendraujant su kalbinių paslaugų teikėju. Tris skirtingus vertimo paslaugos lygius vertimų biuro specialistai patogumo dėlei dažnai įvardija angliškomis santrumpomis:
Nuotrauka
ficlinica
Įkelta:
2023-01-04
Turbūt nedaugelis yra pagalvojęs, kad nosies sveikata yra lygiai tokia pat svarbi kaip ir odos ar bet kurio kito organo. Nuo nosies tiesumo priklauso mūsų kvėpavimas ir organizmo aprūpinimas oru. Tik nedaugelis, kas yra susidūrę su chroniška sloga ir kitomis kreivos nosies pertvaros problemomis žino, kaip svarbu yra pasirūpinti geresne sveikata. Daugiau apie nosies priežiūrą ir galimas procedūras jos korekcijai sužinosite skaitydami šį straipsnį.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-01-03
2022-aisiais sparčiai Lietuvoje augęs prekybos tinklas „Lidl“ ir toliau investavo į darbuotojų gerovę. „Top darbdaviu“ pripažinta įmonė siūlė didžiausią atlyginimą tarp maisto produktais prekiaujančių didžiųjų šalies prekybos tinklų,  rūpinosi papildomų naudų krepšelio plėtra bei tobulino mokymų programas.
Nuotrauka
bn viesinimas
Įkelta:
2022-12-28
Europos Sąjungą sudaro 27 valstybės narės, kurios nusprendė palaipsniui susieti savo žinias, išteklius ir likimus. Kartu per daugiau nei 50 metų plėtros laikotarpį jos sukūrė stabilumo, demokratijos ir tvaraus vystymosi teritoriją, išlaikydamos kultūrinę įvairovę, toleranciją ir individualias laisves. Europos Sąjunga yra įsipareigojusi dalytis savo laimėjimais ir vertybėmis su šalimis ir tautomis už jos ribų.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2022-12-28
Šiuo metu apie šilumos siurblius bei jų galimybes yra kalbama labai daug. Dažniausiai minimi yra oras-vanduo ir oras-oras siurbliai. Visgi, pamirštamas trečias tipas, kuris tikrai vertas pagyrų, kadangi puikiai apšildo net ir didelio ploto būstus mažomis sąnaudomis. Tai yra šilumos siurbliai gruntas-vanduo.
Nuotrauka
finansai
Įkelta:
2022-12-20
Ar anksčiau esate susidūrę su terminu "paskolos refinansavimas"? Ar žinote šios sąvokos apibrėžimą? Atėjo laikas tai pakeisti. Jei turite hipotekos paskolą, verta sužinoti apie įvairias galimybes vėliau pakeisti hipotekos sąlygas. Taigi sužinokite, kas yra refinansavimas ir kokiomis aplinkybėmis galite juo pasinaudoti.
Nuotrauka
sejamoji
Įkelta:
2022-12-15
Žemės ūkis nuolat tobulėja, dėl to jame atsiranda vis daugiau pagalbos. Ūkiui labai naudingas agregatas yra sėjamoji. Žemės ūkio sėjamoji yra sėjimo įrenginys, kuris pasėja pasėlių sėklas, išmatuodamas atskiras sėklas, padėdamas jas į dirvą tinkamu gyliu ir atstumu. Sėjamoji padengia juos žeme iki tam tikro vidutinio gylio, taip užtikrindama, kad sėklos pasidengtų dumblu ir išgelbėtų nuo paukščių. Sėjant žemės ūkio sėjamomis galima pagerinti derlių ir sutaupyti laiko bei darbo jėgos. Sėjamosios naudojimas labai padidina derlių. Nearimo sėjamosios yra sėjamosios, kurios naudojamos sodinimui skirtoms sėkloms išmatuoti. Koncepcijoje sukurta sistema, kuri paima sėklas iš sėklų dėžės ir pasėja jas į vamzdelį. Diskinės sėjamosios yra žemės ūkio technologijos rūšis, kuri taip pat gali būti naudojama trąšoms paskleisti ant žemės.
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2022-12-14
Sunku suskaičiuoti, kiek kartų per metus turime pasveikinti sau brangias moteris – nieko nuostabaus, jog galiausiai pritrūkstame idėjų, kuo jas pradžiuginti artimiausia proga. Jei ir Jums teko susidurti su tokia situacija, pravartu susipažinti su visuomet pasiteisinančiomis idėjomis – bet kuri iš šių dovanų turėtų sužavėti būsimąją jos gavėją nepriklausomai nuo moters pomėgių ar asmenybės.
Nuotrauka
saukstelio studija
„Šaukštelio studijos“ nuotrauka
Įkelta:
2022-12-13
Devintąsias Kalėdas pasitinkanti „Šaukštelio studija“ ir „Gurmanų studija“ ne tik turi kuo pasidžiaugti, bet ir siekia skleisti geras emocijas: nauji patiekalai, platesnis asortimentas, sekmadieniais karštu gėrimu vaišinami senjorai, per Kalėdas maltiečiai nepasiturintiems išvežioja kelias dešimtis „Šaukštelio studijos“ dovanotų vakarienių. O vyšnia ant torto – praeivius džiuginantis kalėdinis traukinukas, papuošęs kavinės ir parduotuvės fasadą ir tampantis net fotosesijų vieta.
Nuotrauka
saules elektrine
Įkelta:
2022-12-12
Saulės elektrinių turėtojai ar galvojantys jas įsirengti svarsto, kaip jų namų ūkį paveiks naujiena – nuo 2023 metų brangsta energijos pasaugojimas. Tačiau bendrovės „Ekoenergas” projektų vadovas Vytautas Vaičiulis ramina: saulės elektrinės įrengimas vis tiek atsiperka, o jos naudą galima nesunkiai paskaičiuoti.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-12-02
„Lidl Lietuva“ per jaukiausias metų šventes ir toliau sveikins ne tik visus darbuotojus, bet ir jų vaikus – visi iki vieno komandos nariai bei jų atžalos gaus dovanų. Tiesa, prekybos tinklo staigmenos bus ne tik materialios. „Lidl“ darbuotojams suteiks ir galimybę dar daugiau laiko praleisti su savo artimaisiais – palyginus su praėjusių metų šventėmis, šiais metais Kūčių vakarą visos parduotuvės užsidarys anksčiau, o antrąją Kalėdų dieną darbą pradės vėliau.
Nuotrauka
romanetes
Įkelta:
2022-12-02
Balta spalva interjere šiandien yra gana dažnas pasirinkimas. Tačiau kai kuriems monochromiški atspalviai gali atrodyti nejaukiai arba nuobodžiai. Todėl nereikėtų bijoti pasitelkti fantaziją ir eksperimentuoti su spalvomis. Visuomet galima įvesti naujų puošybos elementų, kad jūsų kambarys atrodytų romantiškai. O tai aktualu ne tik romantinių komedijų mėgėjams. Giliai širdyje visi turime romantiškąją pusę. Taigi, jei norite savo interjerą paversti šiek tiek romantiškesniu, štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.