Šiuolaikinių orkaičių funkcijos: kurias verta išbandyti?
Įkelta:
2022-01-12
Nuotrauka
orkaitė

Tobulėjant technologijoms, sparčiai tobulinami ir kasdien buityje naudojami įrenginiai. Ne išimtis yra ir orkaitės – jei seniai nekeitėte šios buitinės technikos, nustebsite, kiek daug naujų galimybių ji gali pasiūlyti. Siūlome susipažinti su daugiausiai dėmesio sulaukiančiomis orkaičių funkcijomis, kurios suteiks Jums dar daugiau vietos kulinariniams eksperimentams ar tiesiog palengvins šių įrenginių naudojimą ir priežiūrą.

Mikrobangų funkcija

Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, tokios orkaitės gali atlikti tą pačią funkciją, kaip ir mikrobangų krosnelės ir pašildyti Jūsų maistą. Jei tokį prietaisą jau turite, ši galimybė nebus labai aktuali, tačiau jeigu virtuvėje norisi sutaupyti vietos ar išvengti papildomų pirkinių, apie tokį variantą iš tiesų verta pagalvoti.

Gaminimas garuose

Garuose gamintus patiekalus ypač mėgsta tie, kurie propaguoja sveiką gyvenimo būdą. Taip paruoštas maistas yra maistingesnis, tačiau tuo pačiu jis nepraranda nei savo išvaizdos, nei gardaus skonio. Anksčiau gaminimui garuose buvo pasitelkiami specialūs puodai ar įvairūs prietaisai, tačiau dabar vis daugiau orkaičių taip pat suteikia galimybę valgyti kur kas sveikiau. Jei seniai sau kėlėte tokius tikslus, dabar juos bus dar lengviau paversti realybe. Tokią funkciją gali pasiūlyti ne viena orkaitė Gorenje.

Grilis

Gaminantys mėsos ar žuvies patiekalus, dažnai susiduria su problema, jog norint mėgautis traškia pluta, dėl to tenka paaukoti sultingą įdarą. Visgi, pasitelkus šį režimą, galima suderinti abi šias ypatybes ir visus metus mėgautis gardžiais grilio patiekalas, kurie nei kiek nenusileidžia tiems, kuriuos vasarą gaminame lauke. Šią funkciją dažnai siūlo gerai visiems pažįstama kompanija AEG – šiuo prekiniu ženklu pažymėtas orkaites galite apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje arba spustelėję čia: https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/orkaites/f/aeg/orkaite.

Konvekcija

Šis režimas labai panašus į minėtąjį prieš tai: karštas oras orkaitėje yra paskirstomas tolygiai, todėl maistas nepriekaištingai yra apskrudinamas iš visų pusių. Tiesa, tokią funkciją siūloma pritaikyti ne tik žuviai ar mėsai, bet ir patiekalams iš tešlos. Verta paminėti, jog konvekcija prisideda ne tik prie gardesnio Jūsų kulinarinių šedevro skonio, bet ir turi įtakos mažesnėms sąskaitoms – naudojant šį režimą, užtikrinamas efektyvesnis energijos vartojimas.

Savaiminis išsivalymas

Orkaitės valymo darbai tikrai nėra vieni maloniausių, tačiau šiais laikais ir juos galima gerokai pasilengvinti. Tai padaryti leidžia savaiminio išsivalymo funkcija: pasirinkus tokią programą, orkaitė yra įkaitinama iki labai aukštos temperatūros – taip sudeginami visi riebalų likučiai, kurie galiausiai pavirsta pelenais. Žinoma, tam tikrus valymo darbus retkarčiais reikės atlikti ir rankiniu būdu, tačiau jeigu bent kartais pasitelksite šią funkciją, sutaupysite ir jėgų, ir pinigų, kuriuos išleistumėte brangiems valikliams. Tokią programą siūlo orkaitė Siemens, tačiau vis daugiau gamintojų nusprendžia palengvinti mūsų kasdienybę.

Automatinės programos

Daugelis iš mūsų norėtų namiškius ar bičiulius palepinti nepriekaištingo skonio kepiniais, tačiau jei neturime daug patirties ar laiko, rezultatai neretai būna ne visai tokie, kokių galėjome tikėtis. Būtent tokiais atvejais labai praverčia automatinės programos, kurios visus sunkiausius sprendimus priima už mus. Jums tereikia pasirinkti produktų tipą, nurodyti jų svorį ir nustatyti galutinį patiekalą. Tuomet įrenginys pats parinks temperatūrų režimus ir kepimo laiką – Jūs tuo tarpu galėsite užsiimti kitomis veiklomis. Dažniausiai orkaitėse būna įdiegtos kelios dešimtys skirtingų receptų, tad patiekalų įvairovės neturėtų pritrūkti.

Šiuo metu tai yra populiariausios šiuolaikinių orkaičių funkcijos, tačiau tik laiko klausimas, kada šis sąrašas išsiplės, o kai kurios galimybės taps naujais standartais. Visgi, bet kuriuo atveju rinkdamiesi šiuos įrenginius, turėtumėte pagalvoti, kokias ypatybes Jūs patys galėsite pritaikyti praktiškai.

Užs. Nr. 3

Nuotrauka
APVA
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
bendravimas
Įkelta:
2022-04-28
Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2022-04-26
Įsibėgėjantis pavasaris signalizuoja apie artėjančius sodo darbus, tačiau, norint džiaugtis išpuoselėta ir jaukia aplinka, teks įdėti ne tik pastangų ir laiko, bet ir investicijų. Ekspertai pastebi, jog pastaraisiais metais keičiasi ir supratimas apie sodą: neapsiribojama nuo smalsių akių apsaugančiomis žaliuojančiomis gyvatvorėmis, vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikiškiems ir kompleksiškiems projektams. Kiek jų įgyvendinimas paplonina piniginę ir kodėl vis tik verta investuoti?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-22
Kovo-balandžio mėnesiais vyko Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuoti Metų renovacijai projekto rinkimai. Jų metu visuomenei pateikta net 15 įgyvendintų projektų, iš kurių daugiausiai Lietuvos gyventojų dėmesio sulaukė du daugiabučiai iš Klaipėdos – Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29 bei daugiabutis iš Telšių, Vilniaus g. 24.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-19
Norėtumėte visur su savimi nesinešioti telefono, tačiau ir nepraleisti skambučių, žinučių bei naujienų? „Tele2“ turi pasiūlymą – dabar svarbiausias telefono funkcijas turinčius išmaniuosius laikrodžius galite įsigyti ypač geromis sąlygomis, o eSIM planas, pasirašius 24 mėn sutartį, pirmus 12 mėn. jums nieko nekainuos.
Nuotrauka
skola
Įkelta:
2022-04-12
Susidariusi skola tampa tikra našta tiek ją grąžinančiam žmogui ar juridiniam asmeniui, tiek ir kreditoriui, kuris nori atgauti savo pinigus bei seka visą procesą, kad jis vyktų sklandžiai. Tad, kaip ne tik sukurti efektyvų skolų išieškojimo planą, bet ir padėti skolininkui greičiau atsistoti ant kojų?
Nuotrauka
automobiliai
Įkelta:
2022-04-11
Automobilio priežiūra gali būti komplikuotas dalykas dažnam vairuotojui. Natūralu, kad visos problemos privalo būti išspręstos iki techninės apžiūros datos. Kokius faktus privalu atminti, ruošiantis šiai dienai?
Nuotrauka
kondicionierius
Įkelta:
2022-04-06
Pavasarį prasideda oro kondicionierių montavimo karštinė. Didžiulė meistrų paklausa provokuoja „mėgėjus“ imtis įrankių ir eiti montuoti neturint žinių ir reikiamų kompetencijų. Daromos klaidos ir netinkamai sumontuota, blogai veikianti įrangą kenkia gamintojų reputacijai, o labiausiai kenčia nuo to klientai. Gerų, patyrusių meistrų rinkoje mažai, todėl jie turi galimybę rinktis tą klientą, kuris sumokės daugiau. Paprastai oro kondicionieriaus montavimo kaina be medžiagų yra 250-300 eur. Per dieną vienas patyręs meistras gali sumontuoti iki dviejų kondicionierių. 2021- ųjų vasarą kvalifikuotų meistrų darbų atlygis siekė net 500 eur už oro kondicionieriaus vidaus ir lauko bloko sumontavimą!
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-05
Apie 1000 – tiek naudotų įrenginių jau perduota į šalį atvykusiems ukrainiečiams. Vasario pabaigoje startavusiai mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ iniciatyvai lietuviai neliko abejingi – aukoja net ir naujus telefonus. Salonuose surinktus prietaisus įmonės darbuotojai kruopščiai atrenka, patikrina ir perduoda Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-01
Nuo balandžio 8 dienos visi Tauragės gyventojai kviečiami atiduoti savo balsą už, jų nuomone, geriausius daugiabučių atnaujinimo projektus. Rinkimus organizuoja Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamentas, kuris kviečia aktyviai balsuoti ir kartu su visa Lietuva išrinkti geriausius projektus. 
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2022-03-30
Dauguma puikiai žino posakį, jog „mažos dovanėlės stiprina draugystę“, tačiau jos labai priklauso nuo daugumos veiksnių, kam planuojate dovanoti numatytą dovaną, kas jus sieja, kokia proga ir galų gale koks yra jūsų numatytas biudžetas.
Nuotrauka
moteris
Įkelta:
2022-03-16
Moterys ir IT darbo rinka  Šiandien IT srities specialistai - vieni paklausiausių darbo rinkoje tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Kad tokių specialistų poreikis didžiulis patvirtina ir aktyvi programuotojų, testuotojų, analitikų ir kitų IT krypčių darbuotojų paieška darbo paieškos portaluose.  
Nuotrauka
kaziuko
Įkelta:
2022-03-16
Jau Kovo 18-19d. Tauragėje jūsų lauks gausi Kaziuko mugė į kurią suvažiuos prekeiviai iš visos Lietuvos. Pilies aikštėje rasite tradicinių ir gurmaniškų maisto produktų, unikalių drabužių ir papuošalų, tautodailės darbų ir dar daugiau.