Pasijuskite karaliumi su savo naujuoju chalatu!
Įkelta:
2022-01-11
Nuotrauka
chalatas

Turbūt kiekvienas iš jūsų matėte bent vieną Holivudo filmą, kuriame ne tik porelės viešbučiuose, bet ir superherojai apsigaubia jaukiu ir prabanga alsuojančiu chalatu. Pagrindinis herojus „The Dude” iš filmo „The Big Lebowski“ gali būti laikomas vyriško chalato dėvėjimo ikona. Jam nebuvo jokių tabu bei situacijų, kuriose negalėdavo nešioti šio apdaro. Taip pat ir vienas įspūdingiausių aktoriaus Brad Pitt įsikūnijimas į Tyler Durden vaidmenį filme —  „Fight Club“, dar kartelį paryškino vyriško chalato svarbą kasdienybėje bei madoje. Bei žinoma, kaip gi be Tony Soprano chalatų spintos, kurioje pasirinkimas it mados namuose — nuo raminančios languotos flanelės iki gundančio šilko. Tai tik parodo, kad vyriški chalatai ne tik funkcinis apdaras, bet neatsiejama jūsų gyvenimo būdo dalis.

Vyriško chalato prigimtis

Taip, vyriškas chalatas nėra tik funkcinis vonios kambario ar pirties rūbas, tai mados ikona, kurios užuomazgos minimos dar senovės Graikijoje.

Graikai dėvėjo drabužius, vadinamus chitonais — ryškiaspalves mantijas su kraštų dekoracijomis, simbolizavusiomis dėvėtojo gyvenamąją vietą,  dar IX amžiuje prieš mūsų erą. Senovės romėnai šiuos apdarus dėvėjo ypatingomis ir iškilmingomis progomis, taip pat tai buvo socialinio statuso simbolis t. y. aukštesnis socialinis statusas reiškė ilgesnes mantijas su storesnėmis spalvotomis juostelėmis. Tačiau artimiausias šiuolaikinių chalatų giminaitis — japoniškas kimono, o šio rūbo populiarumas buvo pagrindinė priežastis, kuri pakeitė pasaulio požiūrį į drabužius apskritai. Kimono pirmą kartą pasirodė Heiano laikotarpiu (apie 800 metai po Kristaus), bei nustebino visiškai nauja siuvimo technika, žinoma kaip tiesios kirpimo linijos metodas. Iki kimono japonai dėvėjo dviejų dalių drabužius, susidedančius iš palaidinių, švarkų, kelnių bei sijonų. Nauja kimono forma ir stilius dėvėtojui pasiūlė visą kūną dengiančius drabužius. Be to, rūbo praktiškumas drabužių gamintojams padiktavo visiškai kitas taisykles — nebereikėjo rūpintis dėvėtojo lytimi ar kūno formomis, nes kimono tiesiog apgaubė visą kūną. Japonijoje žmonės vis dar dėvi kimono ne tik namuose, bet ir kaip tradicinį drabužį ceremonijose, arbatos vakarėliuose, vestuvėse, laidotuvėse bei kituose ypatinguose renginiuose.

Nuotrauka
chalataS2

Mantija — chalato pirmtakas

Įkvėpti savo pirmtakų, europiečiai pradėjo dėvėti mantijas ir kaip oficialius drabužius. Mantijas dėvėjo ne tik religinės, bet ir akademinės bendruomenės.

XII–XIII amžiuje dvasininkai pradėjo steigti svarbiausius šių dienų Europos universitetus. Žinoma, kai kurios tradicijos iš bažnyčios atkeliaudavo ir į universitetus t. y. mantijos — ankstyvieji akademiniai drabužiai, kuriuos dėvėjo ne tik dėstytojai, bet ir studentai. Šiandien šiuos apdarus galime pamatyti tik per diplomų įteikimo ceremoniją. Įkandin, Anglijos teismas įpareigojo teisininkus nešioti mantijas, kad teisininko profesijos atstovai skirtųsi nuo kitų visuomenės narių, bei tai buvo įrašyta į teisėjų taisykles, 1635 metais. Daugelyje šių dienų Europos šalių teisėjai ir net advokatai teisme dėvi mantijas, tačiau tai tik tradicijos forma.

Banjanas — vyriško chalato įkvėpėjas

Banjanas — vienas iš šiuolaikinio chalato įkvėpėjų t.y. naktiniai marškiniai, kuriuos vyrai dėvėjo namuose kaip savotišką chalatą ant marškinių ir kelnių. Banjanas atrodė kaip laisvas, T formos, kimono stiliaus medvilninis, lininis ar šilkinis drabužis bei išgarsėjo XVIII amžiuje, kaip pagrindinis intelektualų ir filosofų apdaras. Buvo tikima, kad laisvi drabužiai sustiprina proto gebėjimus (tik pažiūrėkite į sero Izaoko Niutono portretus), todėl tuo laikotarpiu buvo itin daug užsakymų nutapyti portretus dėvint ryškius ir spalvingus banjanus.

Modernus vyriškas chalatas — stiliaus ikona

Nuo XVIII amžiaus banjanai vystėsi ir progresavo, o dizaineriai įkvėpimo sėmėsi iš laisvo stiliaus Azijoje. Vis daugiau žmonių juos ėmė nešioti, modifikavo, ne tik formas, bet ir audinius, todėl chalatai tapo storesni, šiltesni bei dar universalesni. Svarbu paminėti, kad šiuolaikinė mada itin prisideda prie to, kad chalatas ir vėl tampa apdaru, kuriuo gali apsirėdyti eidamas į parduotuvę kaip pradžioje minėtas personažas „The Dude” filme „The Big Lebowski“.

Nuotrauka
CAHALATAS

Geriausi ir kokybiškiausi vyriški chalatai

Modernus vyriškas chalatas tai daugiau nei funkcinis apdaras išėjus iš dušo ar pirties, kuris sugeria vandenį nuo kūno ar sušildo šaltą žiemos vakarą, tai rūbas, kurio dėvėjimo situacijų ir aplinkybių yra tiek daug, kad tik jūs galite nuspręsti kur ir kaip norite nešioti šią stiliaus ikoną. Su tinkamu chalatu turėtumėte jaustis kaip savo pilies karalius, net jei ta pilis yra ankštas studentiškas butas su ekscentriškais kaimynais, o jei manote, kad poilsis yra menas SPA centre, pasipuoškite stilingais, kimono įkvėptais chalatais. Rinkitės lengvą chalatą iš kašmyro arba prabangios medvilnės mišinio. Paprastai, vyriški chalatai pagaminti iš šių minkštų audinių yra geriausios bei aukščiausios kokybės. Niekas taip nenusako subtilios prabangos, kaip kokybiškas ir šiltas vyriškas chalatas. Šių dienų vyras sugeba mėgautis ne tik išskirtiniu laiku apsuptas mylimų žmonių, bet ir vertina asmeninį laiką sau, skaitant knygą, apsijuosus prabangų vyrišką chalatą.

Ponai, jūsų drabužių spinta negali apsieiti be prabangaus vyriško chalato. Jei dar neturite, dabar pats tinkamiausias metas įsigyti! Nebrangūs ir kokybiški vyriški chalatai bei vyriški chalatai su kapišonu tik Intymi Pagunda internetinėje parduotuvėje.

Užs. Nr. 2

Nuotrauka
APVA
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
bendravimas
Įkelta:
2022-04-28
Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2022-04-26
Įsibėgėjantis pavasaris signalizuoja apie artėjančius sodo darbus, tačiau, norint džiaugtis išpuoselėta ir jaukia aplinka, teks įdėti ne tik pastangų ir laiko, bet ir investicijų. Ekspertai pastebi, jog pastaraisiais metais keičiasi ir supratimas apie sodą: neapsiribojama nuo smalsių akių apsaugančiomis žaliuojančiomis gyvatvorėmis, vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikiškiems ir kompleksiškiems projektams. Kiek jų įgyvendinimas paplonina piniginę ir kodėl vis tik verta investuoti?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-22
Kovo-balandžio mėnesiais vyko Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuoti Metų renovacijai projekto rinkimai. Jų metu visuomenei pateikta net 15 įgyvendintų projektų, iš kurių daugiausiai Lietuvos gyventojų dėmesio sulaukė du daugiabučiai iš Klaipėdos – Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29 bei daugiabutis iš Telšių, Vilniaus g. 24.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-19
Norėtumėte visur su savimi nesinešioti telefono, tačiau ir nepraleisti skambučių, žinučių bei naujienų? „Tele2“ turi pasiūlymą – dabar svarbiausias telefono funkcijas turinčius išmaniuosius laikrodžius galite įsigyti ypač geromis sąlygomis, o eSIM planas, pasirašius 24 mėn sutartį, pirmus 12 mėn. jums nieko nekainuos.
Nuotrauka
skola
Įkelta:
2022-04-12
Susidariusi skola tampa tikra našta tiek ją grąžinančiam žmogui ar juridiniam asmeniui, tiek ir kreditoriui, kuris nori atgauti savo pinigus bei seka visą procesą, kad jis vyktų sklandžiai. Tad, kaip ne tik sukurti efektyvų skolų išieškojimo planą, bet ir padėti skolininkui greičiau atsistoti ant kojų?
Nuotrauka
automobiliai
Įkelta:
2022-04-11
Automobilio priežiūra gali būti komplikuotas dalykas dažnam vairuotojui. Natūralu, kad visos problemos privalo būti išspręstos iki techninės apžiūros datos. Kokius faktus privalu atminti, ruošiantis šiai dienai?
Nuotrauka
kondicionierius
Įkelta:
2022-04-06
Pavasarį prasideda oro kondicionierių montavimo karštinė. Didžiulė meistrų paklausa provokuoja „mėgėjus“ imtis įrankių ir eiti montuoti neturint žinių ir reikiamų kompetencijų. Daromos klaidos ir netinkamai sumontuota, blogai veikianti įrangą kenkia gamintojų reputacijai, o labiausiai kenčia nuo to klientai. Gerų, patyrusių meistrų rinkoje mažai, todėl jie turi galimybę rinktis tą klientą, kuris sumokės daugiau. Paprastai oro kondicionieriaus montavimo kaina be medžiagų yra 250-300 eur. Per dieną vienas patyręs meistras gali sumontuoti iki dviejų kondicionierių. 2021- ųjų vasarą kvalifikuotų meistrų darbų atlygis siekė net 500 eur už oro kondicionieriaus vidaus ir lauko bloko sumontavimą!
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-05
Apie 1000 – tiek naudotų įrenginių jau perduota į šalį atvykusiems ukrainiečiams. Vasario pabaigoje startavusiai mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ iniciatyvai lietuviai neliko abejingi – aukoja net ir naujus telefonus. Salonuose surinktus prietaisus įmonės darbuotojai kruopščiai atrenka, patikrina ir perduoda Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-01
Nuo balandžio 8 dienos visi Tauragės gyventojai kviečiami atiduoti savo balsą už, jų nuomone, geriausius daugiabučių atnaujinimo projektus. Rinkimus organizuoja Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamentas, kuris kviečia aktyviai balsuoti ir kartu su visa Lietuva išrinkti geriausius projektus. 
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2022-03-30
Dauguma puikiai žino posakį, jog „mažos dovanėlės stiprina draugystę“, tačiau jos labai priklauso nuo daugumos veiksnių, kam planuojate dovanoti numatytą dovaną, kas jus sieja, kokia proga ir galų gale koks yra jūsų numatytas biudžetas.
Nuotrauka
moteris
Įkelta:
2022-03-16
Moterys ir IT darbo rinka  Šiandien IT srities specialistai - vieni paklausiausių darbo rinkoje tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Kad tokių specialistų poreikis didžiulis patvirtina ir aktyvi programuotojų, testuotojų, analitikų ir kitų IT krypčių darbuotojų paieška darbo paieškos portaluose.  
Nuotrauka
kaziuko
Įkelta:
2022-03-16
Jau Kovo 18-19d. Tauragėje jūsų lauks gausi Kaziuko mugė į kurią suvažiuos prekeiviai iš visos Lietuvos. Pilies aikštėje rasite tradicinių ir gurmaniškų maisto produktų, unikalių drabužių ir papuošalų, tautodailės darbų ir dar daugiau.