Odos priežiūra kurią galima priskirti prie „pasidaryk pats“ kategorijos
Įkelta:
2022-01-19
Nuotrauka
kosmetika

Kad būtų aiškiau, ne visos „pasidaryk pats“ odos priežiūros priemonės yra kenksmingos jūsų odai. Tačiau yra daugybė „pasidaryk pats“ kaukių ir procedūrų, kurios gali padaryti daugiau žalos nei naudos, todėl nepasitikėkite viskuo, ką matote „Pinterest“ „pasidaryk pats“ odos priežiūros skiltyje!

Kai kurie natūralūs ingredientai, pavyzdžiui, citrinų sultys ar valgomoji soda, gali sutrikdyti natūralų odos pH lygį, todėl oda gali išsausėti ir būti sudirginta. Kitose „pasidaryk pats“ odos priežiūros gudrybėse, kurių reikėtų vengti, naudojami tokie produktai kaip dantų pasta spuogams mažinti arba klijai juodiems taškams šalinti!

Atminkite, kad visi produktai ir jų sudedamosios dalys yra sukurti ir išbandyti konkrečioms reikmėms; tokie produktai kaip klijai ar dantų pasta nebuvo skirti odai gydyti ir nebuvo išbandyti šiam tikslui, todėl saugokitės beprotiškų „odos priežiūros gudrybių“, kurios žada jums tobulą odą su produktais, neskirtais naudoti ant odos.

Neteisingas odos priežiūros priemonių sluoksniavimas

Iki tam tikros ribos galima keisti odos priežiūros priemonių eiliškumą. Tačiau norėdamos įsitikinti, kad jūsų naudojami produktai veikia jūsų odą taip, kaip numatyta, ir tinkamai įsigeria, odos priežiūros priemones naudokite tinkama arba artima tvarka, kad pasiektumėte maksimalių rezultatų ir išsaugotumėte sveiką odą.

Įsivaizduokite, kad veido aliejų teptumėte prieš retinolį - kaip gerai retinolis įsigertų, jei veido aliejus jį blokuotų? Apskritai, odos priežiūros produktai paprastai tepami pradedant lengvesniais ir baigiant sunkesniais - pirmiausia galvokite apie lengvesnius, vandens pagrindo ingredientus, o vėliau - apie minkštinamuosius ar aliejinius produktus. Bendras odos priežiūros būdas, kurio galite laikytis naudodamos odos priežiūros priemones, yra toks:

 • Veido prausimas;
 • Šveičiamasis tonikas ir (arba) pilingas (neprivalomas veiksmas);
 • Drėkinamasis tonikas (pasirinktinai);
 • Drėkinamoji esencija (neprivalomas veiksmas);
 • Gydomoji priemonė ir (arba) serumas (pasirinktinai);
 • Akių kremas (neprivalomas veiksmas);
 • Drėkinamasis kremas;
 • Veido aliejus (neprivalomas veiksmas);
 • Apsauginis kremas nuo saulės (visada paskutinis!).

Per dažnas veido lietimas

Dauguma žmonių veidą liečia daugybę kartų per dieną; tai natūralus įprotis ir dažna odos priežiūros klaida, kurios reikia vengti. Tačiau ant mūsų rankų yra daugybė bakterijų ir kitų nešvarumų, kurie susikaupia per dieną liečiant įvairius paviršius; šie nešvarumai ir bakterijos gali būti perkelti ant veido ir sukelti dėmeles ar sudirgimą.

Jei galite, stenkitės riboti veido lietimą ir periodiškai plaukite rankas, kad pašalintumėte nešvarumus ir bakterijas, jei nuolat liečiate veidą. Taip pat nepamirškite reguliariai dezinfekuoti savo mobiliojo telefono, nes pirštais nuolat liečiate telefono ekraną, kurį kalbėdami juo priglaudžiate prie veido.

Nenaudojami produktai, skirti jūsų odos tipui ar odos poreikiams

Ar vis dar naudojate priemones nuo spuogų, nors ši problema jūsų jau nebevargina? Tuomet patenkate į šią odos priežiūros klaidų kategoriją.

Naudojant netinkamas jūsų odos tipui skirtas odos priežiūros priemones, gali atsirasti sudirgimas, užsikimšti poros, dėmės, paraudimas, per didelis odos riebumas ar sausumas ir kitos odos problemos, kurių būtų galima išvengti tiesiog naudojant tinkamesnes priemones. Supraskite savo odos tipą ir įsitikinkite, kad naudojate produktus, kurie atitinka jūsų odos tipą, o ne jam prieštarauja.

 • Sausa oda: oda daugiausia sausa, pleiskanojanti ir įsitempusi; blogai sugeria odos priežiūros priemones.
 • Riebi oda: oda daugiausia riebi, su išsiplėtusiomis poromis.
 • Mišri oda: sausos ir riebios odos mišinys. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į labiausiai vyraujančią odos problemą.

Taip pat svarbu gydyti tokią odą, kokią turite dabar, o ne tokią, kokią turėjote prieš mėnesį, metus ar dešimt metų. Odos priežiūros poreikiai laikui bėgant nuolat keičiasi dėl hormoninių pokyčių ir tiesiog senėjimo poveikio. Oro sąlygos taip pat turi įtakos mūsų odai, todėl kiekvieną sezoną turėtumėte iš naujo įvertinti savo odos problemas. Visada įsiklausykite į savo odą ir, atsižvelgdamos į tai, koreguokite odos priežiūros priemones.

Pernelyg sausų produktų naudojimas

Riebios odos tipai paprastai yra kalčiausi dėl šios odos priežiūros nuodėmės. Tačiau per daug drėgmės iš odos atimantys produktai gali pažeisti odos drėgmės barjerą ir sukelti sausumą bei sudirgimą. Per didelis sausumas taip pat gali paskatinti odą išskirti daugiau riebalų, o tai nėra gerai.

Šis „įtemptas“ jausmas yra odos būdas pasakyti „man tai nepatinka“ ir dažnai yra siejamas su valikliais, kuriuose yra daug sulfatų arba riebalus sugeriančių ingredientų, pvz., medžio anglies. Kitas ingredientas, galintis pažeisti natūralų odos drėgmės barjerą yra alkoholis. Alkoholis dažnai dideliais kiekiais naudojamas riebiai odai skirtuose produktuose.

Taigi, visada patikrinkite ingredientų sąrašą ir apsvarstykite galimybę vengti produktų, kuriuose tarp pirmųjų 5 ingredientų yra alkoholis, jei esate jautrios šiam ingredientui arba manote, kad jis pernelyg sausina jūsų odą.

Per daug produktų vienu metu

Sukurti odos priežiūros rutiną su viskuo, ko reikia sveikai veido odai, yra nemažas pasiekimas, tačiau kartais mes, odos mylėtojos, galime šiek tiek per daug pasimesti ir naudoti per daug produktų, tikintis geresnių ir greitesnių rezultatų. Nors tai nebūtinai neigiamai paveiks jūsų odą, tačiau tai gali būti didelis minusas jūsų piniginei!

Kad oda būtų sveika, nereikia trijų serumų ir dviejų drėkinamųjų kremų, o jūsų kasdienė veido odos priežiūros rutina neturi būti sudaryta iš 10 žingsnių, jei puikią odos būklę galite pasiekti atlikdamos tik 4 žingsnius. Nesivaikykite tendencijų, tiesiog darykite tai, kas jums tinka!

Nenuosekli odos priežiūra

Ar kada nors pradėjote naują dietą, kad po kelių dienų jos atsisakytumėte? Jūsų odos priežiūros rutina panaši į sveiką mitybą, nes abiejų reikia laikytis nuosekliai, jei norite, kad jos veiktų!

Jei užsibrėžėte odos priežiūros tikslą ir susikūrėte tvirtą odos priežiūros rutiną, nuoseklumas yra raktas į sėkmę. Sunkiai laikotės sudėtingos odos priežiūros rutinos? Tiesiog kasdien laikykitės pagrindinių priemonių - valykite, drėkinkite ir apsaugokite odą nuo saulės. Jūsų oda jums padėkos!

Užs. Nr. 7

Nuotrauka
APVA
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
bendravimas
Įkelta:
2022-04-28
Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2022-04-26
Įsibėgėjantis pavasaris signalizuoja apie artėjančius sodo darbus, tačiau, norint džiaugtis išpuoselėta ir jaukia aplinka, teks įdėti ne tik pastangų ir laiko, bet ir investicijų. Ekspertai pastebi, jog pastaraisiais metais keičiasi ir supratimas apie sodą: neapsiribojama nuo smalsių akių apsaugančiomis žaliuojančiomis gyvatvorėmis, vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikiškiems ir kompleksiškiems projektams. Kiek jų įgyvendinimas paplonina piniginę ir kodėl vis tik verta investuoti?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-22
Kovo-balandžio mėnesiais vyko Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuoti Metų renovacijai projekto rinkimai. Jų metu visuomenei pateikta net 15 įgyvendintų projektų, iš kurių daugiausiai Lietuvos gyventojų dėmesio sulaukė du daugiabučiai iš Klaipėdos – Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29 bei daugiabutis iš Telšių, Vilniaus g. 24.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-19
Norėtumėte visur su savimi nesinešioti telefono, tačiau ir nepraleisti skambučių, žinučių bei naujienų? „Tele2“ turi pasiūlymą – dabar svarbiausias telefono funkcijas turinčius išmaniuosius laikrodžius galite įsigyti ypač geromis sąlygomis, o eSIM planas, pasirašius 24 mėn sutartį, pirmus 12 mėn. jums nieko nekainuos.
Nuotrauka
skola
Įkelta:
2022-04-12
Susidariusi skola tampa tikra našta tiek ją grąžinančiam žmogui ar juridiniam asmeniui, tiek ir kreditoriui, kuris nori atgauti savo pinigus bei seka visą procesą, kad jis vyktų sklandžiai. Tad, kaip ne tik sukurti efektyvų skolų išieškojimo planą, bet ir padėti skolininkui greičiau atsistoti ant kojų?
Nuotrauka
automobiliai
Įkelta:
2022-04-11
Automobilio priežiūra gali būti komplikuotas dalykas dažnam vairuotojui. Natūralu, kad visos problemos privalo būti išspręstos iki techninės apžiūros datos. Kokius faktus privalu atminti, ruošiantis šiai dienai?
Nuotrauka
kondicionierius
Įkelta:
2022-04-06
Pavasarį prasideda oro kondicionierių montavimo karštinė. Didžiulė meistrų paklausa provokuoja „mėgėjus“ imtis įrankių ir eiti montuoti neturint žinių ir reikiamų kompetencijų. Daromos klaidos ir netinkamai sumontuota, blogai veikianti įrangą kenkia gamintojų reputacijai, o labiausiai kenčia nuo to klientai. Gerų, patyrusių meistrų rinkoje mažai, todėl jie turi galimybę rinktis tą klientą, kuris sumokės daugiau. Paprastai oro kondicionieriaus montavimo kaina be medžiagų yra 250-300 eur. Per dieną vienas patyręs meistras gali sumontuoti iki dviejų kondicionierių. 2021- ųjų vasarą kvalifikuotų meistrų darbų atlygis siekė net 500 eur už oro kondicionieriaus vidaus ir lauko bloko sumontavimą!
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-05
Apie 1000 – tiek naudotų įrenginių jau perduota į šalį atvykusiems ukrainiečiams. Vasario pabaigoje startavusiai mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ iniciatyvai lietuviai neliko abejingi – aukoja net ir naujus telefonus. Salonuose surinktus prietaisus įmonės darbuotojai kruopščiai atrenka, patikrina ir perduoda Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-01
Nuo balandžio 8 dienos visi Tauragės gyventojai kviečiami atiduoti savo balsą už, jų nuomone, geriausius daugiabučių atnaujinimo projektus. Rinkimus organizuoja Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamentas, kuris kviečia aktyviai balsuoti ir kartu su visa Lietuva išrinkti geriausius projektus. 
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2022-03-30
Dauguma puikiai žino posakį, jog „mažos dovanėlės stiprina draugystę“, tačiau jos labai priklauso nuo daugumos veiksnių, kam planuojate dovanoti numatytą dovaną, kas jus sieja, kokia proga ir galų gale koks yra jūsų numatytas biudžetas.
Nuotrauka
moteris
Įkelta:
2022-03-16
Moterys ir IT darbo rinka  Šiandien IT srities specialistai - vieni paklausiausių darbo rinkoje tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Kad tokių specialistų poreikis didžiulis patvirtina ir aktyvi programuotojų, testuotojų, analitikų ir kitų IT krypčių darbuotojų paieška darbo paieškos portaluose.  
Nuotrauka
kaziuko
Įkelta:
2022-03-16
Jau Kovo 18-19d. Tauragėje jūsų lauks gausi Kaziuko mugė į kurią suvažiuos prekeiviai iš visos Lietuvos. Pilies aikštėje rasite tradicinių ir gurmaniškų maisto produktų, unikalių drabužių ir papuošalų, tautodailės darbų ir dar daugiau.