Gyventojos investicijas į buto remontą vanduo nuplovė tris kartus
Įkelta:
2021-12-21
Nuotrauka
vanduo

Džiaugsmą įsigijus naują butą gali apkartinti nemalonūs netikėtumai – taip nutiko Miglei, kurios naujuose namuose atliktą remontą sugadino iš kaimynų buto ėmęs veržtis vanduo. Per penkerius metus, kuriuos praleido šiame bute, remontą po užliejimo kartoti teko net tris kartus, o tai kainavo ne tik finansų, tačiau ir laiko. Apsisaugoti nuo galimų nelaimių gali padėti atidumas, prevencija ir laiku pasirinktos patikimos apsaugos priemonės. 

Remontą teko kartoti

Miglė su vyru įsigijo butą senos statybos daugiabutyje ir džiaugėsi maloniais įkurtuvių rūpesčiais. Šeima investavo į buto remontą, nes norėjo namus įsirengti pagal savo svajones, tačiau per penkerius gyvenimo naujuose namuose metus remontą teko pakartoti tris kartus.

„Nors renkantis butą virš jo gyvenantys kaimynai pasirodė mandagūs ir draugiški, nelaimių išvengti nepavyko – per penkerius metus susidūrėme net su trimis buto užliejimais. Kaimynų būstas buvo neatnaujintas, todėl vis kas nors sugesdavo. Pirmą kartą kaimynų bute trūko senos skalbyklės žarnelė, antrą – trūko vamzdis. Trečią kartą remontą daręs kaimynas supylė į klozetą cemento mišinį, išsiveržė kanalizacija ir užliejo butą. Dėl tokių užliejimų teko keisti visas grindis, du kartus perdažyti lubas ir sienas, nors įsikėlėme į visiškai suremontuotą butą“, – dalijosi Miglė.

Šeima savo naują būstą buvo apsidraudę, bet remontai vis tiek sukėlė nepatogumų, jiems reikėjo skirti laiko, ieškoti patikimų meistrų, galvoti, kur gyventi remonto metu. 

Pagrindinė grėsmė – užliejimai

Išsiliejusio vandens sukeliama žala būstui ir jame esančiam turtui – viena dažniausių nelaimių, pasitaikanti dažniau ir už gaisrą. „Compensa Vienna Insurance Group“ Šiaulių regiono vadovas, Gediminas Trijonis dalijasi, kad apie 32 proc. bendrovės išmokų būstą apsidraudusiems klientams sudaro vandens padaryta žala, o vidutinė suma tokiais atvejais siekia 550 eurų.

„Vandens užliejimai – viena dažniausių žalų būstui, kuri gali pasitaikyti tiek senos statybos, tiek ir naujos statybos butuose ir net individualiuose namuose. Butuose įvyksta 62 proc. tokių įvykių, tačiau namuose užliejimai taip pat pakankamai dažni ir sudaro 20 proc. visų užliejimų. Didžiausi nuostoliai patiriami trūkus vandentiekio sistemai, kai negalime vandens tekėjimo sustabdyti patys, o reikia laukti avarinės tarnybos“, – sako G. Trijonis. 

G. Trijonis pastebi, kad grėsmė kyla ne tik tada, kai avarija nutinka kaimynų bute ar bendro naudojimo vamzdynuose. Kiekvieno iš mūsų bute gali nutikti tokia nelaimė, o tuomet žalą tektų atlyginti kaimynams, todėl verta pamąstyti ir apie savo nešamą civilinę atsakomybę.

Padėti gali prevencija

Prieš įsigyjant būstą, vertėtų atkreipti dėmesį į vamzdynų, radiatorių būklę ir įsitikinti, kad nėra pažeidimų. Didžiausia tikimybė, kad vamzdynai bus susidėvėję nerenovuotuose senos statybos namuose. Tačiau net tuomet, kai ketinamas įsigyti būstas yra tvarkingas, užliejimų riziką gali kelti netvarkingi vamzdynai ar buities prietaisai kaimynų namuose.

„Miglės istorija parodo, kad prieš įsigyjant būstą reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į perkamame bute esančią vamzdžių sistemą, bet įvertinti ir bendrą namo būklę, jei įmanoma, pasidomėti, kiek atnaujinimu rūpinasi kaimynai. Atkreipkite dėmesį į vandentiekio vamzdžių būklę, patikrinkite vamzdžių sujungimo vietas bei kranelius užsukti vandeniui. Pasitaiko tokių atvejų, kad kraneliai gali būti įrengti prieš statant pirmuosius vandens skaitiklius, o metai ir veikiantys vidiniai reiškiniai metalą bei jo atsparumą trūkimams sumenkina“, – patarimais dalijasi G. Trijonis.

Bute, kurį perkate, atkreipkite dėmesį, ar nėra mechaninių pažeidimų prie radiatorių, nes šildymui prasidėjus atliekamas nuorinimas radiatorių bei šildymo sistemos. Įsitikinkite, kad sienos prie vamzdyno nesudrėkusios, neapipelijusios

Jau įsigijus būstą, reikėtų periodiškai keisti vandens sistemos ir prietaiso sujungimo žarneles, nes jos susidėvi laikui bėgant ir koks nors slėgio pokytis ar mechaninis veiksmas gali jas sugadinti. Būtinai reikia tikrinti tarpines, taisyti lašančius čiaupus, retkarčiais patikrinti bendrus vamzdynus.

Žalą atlygintų draudimas

Vis dėlto būsto užliejimus net ir rūpinantis vamzdynais numatyti sunku, o pasitaikyti nelaimingų atsitikimų gali net ir naujos statybos namuose, kur vamzdynų sistemos yra naujos. Miglė pabrėžia, kad išvengti didesnių nemalonumų padėjo draudimas, kuris padengė remonto išlaidas. 

„Pastatų ir Namų turto draudimas, kurį pasirinko Miglės šeima, apsaugo nuo užliejimų pavojaus ir kitų nelaimių. Jei turtas ribojasi su kaimynais, verta apsidrausti ir turto valdytojo civilinę atsakomybę.  Apdraudus būstą, apsauga galios ir bendrai nuosavybei, kuri lygi Jums nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ploto ir gyvenamojo naudingojo ploto santykiui. Civilinės atsakomybės draudimas atlygins nuostolius, kuriuos sukėlė jūsų nuosavybėje esantys vamzdžiai ar buities prietaisai“, – sako G. Trijonis.

Civilinės atsakomybės draudimas galios ir tais atvejais, kai užliejimą sukels bendro naudojimo vamzdžiai. Nutikus tokiai nelaimei, įprastai kaimynai bendrai turi atlyginti nuostolius, likviduoti avariją, o turint draudimą Jūsų nuostolio dalį padengs draudimo bendrovė.

Užs. Nr. 113

Nuotrauka
APVA
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
bendravimas
Įkelta:
2022-04-28
Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2022-04-26
Įsibėgėjantis pavasaris signalizuoja apie artėjančius sodo darbus, tačiau, norint džiaugtis išpuoselėta ir jaukia aplinka, teks įdėti ne tik pastangų ir laiko, bet ir investicijų. Ekspertai pastebi, jog pastaraisiais metais keičiasi ir supratimas apie sodą: neapsiribojama nuo smalsių akių apsaugančiomis žaliuojančiomis gyvatvorėmis, vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikiškiems ir kompleksiškiems projektams. Kiek jų įgyvendinimas paplonina piniginę ir kodėl vis tik verta investuoti?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-22
Kovo-balandžio mėnesiais vyko Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuoti Metų renovacijai projekto rinkimai. Jų metu visuomenei pateikta net 15 įgyvendintų projektų, iš kurių daugiausiai Lietuvos gyventojų dėmesio sulaukė du daugiabučiai iš Klaipėdos – Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29 bei daugiabutis iš Telšių, Vilniaus g. 24.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-19
Norėtumėte visur su savimi nesinešioti telefono, tačiau ir nepraleisti skambučių, žinučių bei naujienų? „Tele2“ turi pasiūlymą – dabar svarbiausias telefono funkcijas turinčius išmaniuosius laikrodžius galite įsigyti ypač geromis sąlygomis, o eSIM planas, pasirašius 24 mėn sutartį, pirmus 12 mėn. jums nieko nekainuos.
Nuotrauka
skola
Įkelta:
2022-04-12
Susidariusi skola tampa tikra našta tiek ją grąžinančiam žmogui ar juridiniam asmeniui, tiek ir kreditoriui, kuris nori atgauti savo pinigus bei seka visą procesą, kad jis vyktų sklandžiai. Tad, kaip ne tik sukurti efektyvų skolų išieškojimo planą, bet ir padėti skolininkui greičiau atsistoti ant kojų?
Nuotrauka
automobiliai
Įkelta:
2022-04-11
Automobilio priežiūra gali būti komplikuotas dalykas dažnam vairuotojui. Natūralu, kad visos problemos privalo būti išspręstos iki techninės apžiūros datos. Kokius faktus privalu atminti, ruošiantis šiai dienai?
Nuotrauka
kondicionierius
Įkelta:
2022-04-06
Pavasarį prasideda oro kondicionierių montavimo karštinė. Didžiulė meistrų paklausa provokuoja „mėgėjus“ imtis įrankių ir eiti montuoti neturint žinių ir reikiamų kompetencijų. Daromos klaidos ir netinkamai sumontuota, blogai veikianti įrangą kenkia gamintojų reputacijai, o labiausiai kenčia nuo to klientai. Gerų, patyrusių meistrų rinkoje mažai, todėl jie turi galimybę rinktis tą klientą, kuris sumokės daugiau. Paprastai oro kondicionieriaus montavimo kaina be medžiagų yra 250-300 eur. Per dieną vienas patyręs meistras gali sumontuoti iki dviejų kondicionierių. 2021- ųjų vasarą kvalifikuotų meistrų darbų atlygis siekė net 500 eur už oro kondicionieriaus vidaus ir lauko bloko sumontavimą!
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-05
Apie 1000 – tiek naudotų įrenginių jau perduota į šalį atvykusiems ukrainiečiams. Vasario pabaigoje startavusiai mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ iniciatyvai lietuviai neliko abejingi – aukoja net ir naujus telefonus. Salonuose surinktus prietaisus įmonės darbuotojai kruopščiai atrenka, patikrina ir perduoda Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-01
Nuo balandžio 8 dienos visi Tauragės gyventojai kviečiami atiduoti savo balsą už, jų nuomone, geriausius daugiabučių atnaujinimo projektus. Rinkimus organizuoja Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamentas, kuris kviečia aktyviai balsuoti ir kartu su visa Lietuva išrinkti geriausius projektus. 
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2022-03-30
Dauguma puikiai žino posakį, jog „mažos dovanėlės stiprina draugystę“, tačiau jos labai priklauso nuo daugumos veiksnių, kam planuojate dovanoti numatytą dovaną, kas jus sieja, kokia proga ir galų gale koks yra jūsų numatytas biudžetas.
Nuotrauka
moteris
Įkelta:
2022-03-16
Moterys ir IT darbo rinka  Šiandien IT srities specialistai - vieni paklausiausių darbo rinkoje tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Kad tokių specialistų poreikis didžiulis patvirtina ir aktyvi programuotojų, testuotojų, analitikų ir kitų IT krypčių darbuotojų paieška darbo paieškos portaluose.  
Nuotrauka
kaziuko
Įkelta:
2022-03-16
Jau Kovo 18-19d. Tauragėje jūsų lauks gausi Kaziuko mugė į kurią suvažiuos prekeiviai iš visos Lietuvos. Pilies aikštėje rasite tradicinių ir gurmaniškų maisto produktų, unikalių drabužių ir papuošalų, tautodailės darbų ir dar daugiau.