8 sumanaus svetainės lokalizavimo žingsniai
Įkelta:
2021-11-30
Nuotrauka
sveitainė
Nuotraukos autorius:
Nuotrauka: Jechoots.com, Unsplash.com

Atsiradus internetui, pasaulis tarsi sumažėjo. Dabar kiekvienas iš mūsų gali pasiekti gerokai didesnę auditoriją nei tais laikais, kai interneto nebuvo. Svetainės lokalizavimas padeda verslui būti išgirstam ir pastebėtam viso pasaulio eksporto rinkose! 

Skaitmeniniame amžiuje interneto svetainė tampa įmonės vizitine kortele. Dauguma įmonių tai supranta ir nemažai investuoja į savo interneto svetainę siekdamos kuo geriau atskleisti įmonės veiklą. Taigi, jei ketinate žengti į naujas tarptautines rinkas ir norite, kad jūsų įmonės interneto svetainė atrodytų taip pat gerai ir būsimiems klientams padarytų tokį pat gerą įspūdį tiek jūsų šalyje, tiek užsienyje, pradėkite nuo jos lokalizavimo. 

Sužinokite, kaip aplenkti konkurentus ir užkariauti naujas rinkas lokalizuojant interneto svetainės turinį!

Apsibrėžkite ir ištirkite savo tikslinę auditoriją

Prieš pradėdami lokalizuoti svetainę, susidarykite išsamų planą – tai palengvins lokalizavimo procesą ir ilgainiui leis sutaupyti lėšų. Užuot pasirinkę plačią ir neapibrėžtą tikslinę auditoriją, pavyzdžiui, visą Europą, pirmiausia atsakykite sau į šiuos klausimus:

  • Kas yra jūsų tikslinė rinka?
  • Kas yra jūsų tikslinis klientas?
  • Kokia yra tikslinės auditorijos kalba?
  • Kokie yra tikslinės auditorijos įpročiai?

Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad šie klausimai susiaurina tikslinę auditoriją, tačiau iš tiesų jie padeda geriau suprasti, kaip pasiekti potencialius klientus užsienyje. Kai svetainę lokalizuosite viena ar dviem kalbomis, galėsite įvertinti pasiektus rezultatus ir nuspręsite, kaip toliau plėsti verslą. 

Nenaudokite nemokamų vertimo įrankių

Ar nemokami vertimo įrankiai gali padėti sutaupyti pinigų trumpą laikotarpį? Taip! O ar jie yra efektyvūs ir ekonomiški tolimoje perspektyvoje? Ne! Jei jums rūpi jūsų vertimų kokybė, kaina ir saugumas, nesinaudokite nemokamais internetiniais vertimo įrankiais, nes taip išverstuose tekstuose pasitaiko gramatinių klaidų, be to, gali visiškai pakisti parašyto teksto prasmė! Tinkamai lokalizavę savo interneto svetainę, galite sutaupyti daug laiko, lėšų ir išteklių, o svarbiausia – padaryti gerą įspūdį pirmą kartą į jūsų interneto svetainę užsukusiems lankytojams.

Bendradarbiaukite su profesionalais

Svetainės lokalizavimo procesą verta patikėti profesionalams. Lokalizavimas anaiptol nėra lengvas procesas. Bet šias sudėtingas užduotis nebūtinai turite spręsti patys. Jums gali padėti vertimų biurai! „Linearis Translations“ – tai vertimų biuras, turinio vertimo ir lokalizavimo srityje dirbantis daugiau nei 18 metų ir turintis gausų būrį patyrusių specialistų. Pasirinkę profesionalų vertimo paslaugų teikėją, atlikdami lokalizavimą galėsite tartis su šios srities ekspertais. Pasirinkę profesionalus, lengviau susidorosite ir su kitais vertimo darbais, kurie yra būtini norint patekti į pasaulinę rinką. Pavyzdžiui, dokumentų vertimas, kitos rinkodaros medžiagos lokalizavimas arba notaro patvirtinti vertimai – tai darbai, kuriuos geriausiai atliks patikimas ir patyręs partneris. 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Khwanchai Phanthong, Pexels.com

Naudokite turinio valdymo sistemas (TVS)

Kopijuoti lokalizuotą tekstą, pavyzdžiui, iš „Word“ dokumento ir įterpti jį į atitinkamą interneto svetainės skyrių yra laiko švaistymas ir rizikingas užsiėmimas – jei atitinkamos kalbos nemokate, lengvai galite padaryti klaidų. Dauguma turinio valdymo sistemų turi jungtis (įskiepius), leidžiančias nusiųsti svetainės turinį vertėjui neišeinant iš turinio valdymo sistemos. Be to, galite lengvai pasirinkti, kurias puslapio dalis ar informaciją siųsti versti ir paprastai nurodyti reikiamą (-as) kalbą (-as), ir turinys bus išsiųstas vertėjams. Pavyzdžiui, tokią funkciją turi programos „Wordpress“, „Magento“ ir „Drupal“. Jei nenaudojate nė vienos iš jų, nesijaudinkite – galite naudoti tarpinį serverį arba API įrankį, kurie padeda užmegzti sklandų ryšį tarp vertėjo ir svetainės.

Ne verskite, o lokalizuokite

Versdami tekstą viena kalba paverčiame tekstu kita kalba, o jį lokalizuodami žengiame dar vieną žingsnį į priekį – specialiai parenkame šriftą, spalvą, vaizdus ir dizainą, kad jie atitiktų kultūrinius ypatumus ir patiktų tikslinei auditorijai. Jei norite, kad jūsų interneto svetainė būtų tokia pat patraukli jūsų tikslinei rinkai kaip ir originalo kalba sukurta interneto svetainė jūsų šalies klientams, šie kultūriniai ir dizaino niuansai gali būti labai svarbūs. 

Nepamirškite multimedijos turinio

Gyvename multimedijos pasaulyje – vaizdo įrašai, tinklalaidės, internetiniai seminarai šiais laikais yra daugelio įmonių rinkodaros strategijos dalis. Todėl nepamirškite lokalizuoti ir jų, jei manote, kad turinys gali būti svarbus jūsų tikslinei rinkai.

Analizuokite rezultatus

Kai svetainė bus lokalizuota, nepamirškite nustatyti svetainės analizės. Net jei tam tikros kalbos nesuprantate, šie duomenys suteiks papildomos informacijos apie rinką. Pastebėsite, kad tam tikri produktai ar svetainės skyriai vienoje rinkoje yra paklausesni nei kitoje, todėl turėsite galimybę savo pasaulinės plėtros strategiją nuolat koreguoti ir pasiekti geriausių rezultatų.

Pasirinkus tinkamą partnerį, interneto svetainės lokalizavimo procesas tampa gerokai lengvesnis! Laikydamiesi visų pirmiau pateiktų rekomendacijų, savo interneto svetainę lokalizuosite greičiau, efektyviau ir ekonomiškiau, todėl ir pasaulio rinkas užkariausite greičiau nei jūsų konkurentai. „Linearis Translations“ – tai vertimų biuras, dirbantis šioje srityje daugiau kaip 18 metų ir turintis visą būrį profesionalių vertėjų ir kompetentingų aptarnavimo specialistų, palengvins visą lokalizavimo procesą!

Užs. Nr. 104

Nuotrauka
APVA
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
bendravimas
Įkelta:
2022-04-28
Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2022-04-26
Įsibėgėjantis pavasaris signalizuoja apie artėjančius sodo darbus, tačiau, norint džiaugtis išpuoselėta ir jaukia aplinka, teks įdėti ne tik pastangų ir laiko, bet ir investicijų. Ekspertai pastebi, jog pastaraisiais metais keičiasi ir supratimas apie sodą: neapsiribojama nuo smalsių akių apsaugančiomis žaliuojančiomis gyvatvorėmis, vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikiškiems ir kompleksiškiems projektams. Kiek jų įgyvendinimas paplonina piniginę ir kodėl vis tik verta investuoti?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-22
Kovo-balandžio mėnesiais vyko Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuoti Metų renovacijai projekto rinkimai. Jų metu visuomenei pateikta net 15 įgyvendintų projektų, iš kurių daugiausiai Lietuvos gyventojų dėmesio sulaukė du daugiabučiai iš Klaipėdos – Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29 bei daugiabutis iš Telšių, Vilniaus g. 24.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-19
Norėtumėte visur su savimi nesinešioti telefono, tačiau ir nepraleisti skambučių, žinučių bei naujienų? „Tele2“ turi pasiūlymą – dabar svarbiausias telefono funkcijas turinčius išmaniuosius laikrodžius galite įsigyti ypač geromis sąlygomis, o eSIM planas, pasirašius 24 mėn sutartį, pirmus 12 mėn. jums nieko nekainuos.
Nuotrauka
skola
Įkelta:
2022-04-12
Susidariusi skola tampa tikra našta tiek ją grąžinančiam žmogui ar juridiniam asmeniui, tiek ir kreditoriui, kuris nori atgauti savo pinigus bei seka visą procesą, kad jis vyktų sklandžiai. Tad, kaip ne tik sukurti efektyvų skolų išieškojimo planą, bet ir padėti skolininkui greičiau atsistoti ant kojų?
Nuotrauka
automobiliai
Įkelta:
2022-04-11
Automobilio priežiūra gali būti komplikuotas dalykas dažnam vairuotojui. Natūralu, kad visos problemos privalo būti išspręstos iki techninės apžiūros datos. Kokius faktus privalu atminti, ruošiantis šiai dienai?
Nuotrauka
kondicionierius
Įkelta:
2022-04-06
Pavasarį prasideda oro kondicionierių montavimo karštinė. Didžiulė meistrų paklausa provokuoja „mėgėjus“ imtis įrankių ir eiti montuoti neturint žinių ir reikiamų kompetencijų. Daromos klaidos ir netinkamai sumontuota, blogai veikianti įrangą kenkia gamintojų reputacijai, o labiausiai kenčia nuo to klientai. Gerų, patyrusių meistrų rinkoje mažai, todėl jie turi galimybę rinktis tą klientą, kuris sumokės daugiau. Paprastai oro kondicionieriaus montavimo kaina be medžiagų yra 250-300 eur. Per dieną vienas patyręs meistras gali sumontuoti iki dviejų kondicionierių. 2021- ųjų vasarą kvalifikuotų meistrų darbų atlygis siekė net 500 eur už oro kondicionieriaus vidaus ir lauko bloko sumontavimą!
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-04-05
Apie 1000 – tiek naudotų įrenginių jau perduota į šalį atvykusiems ukrainiečiams. Vasario pabaigoje startavusiai mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ iniciatyvai lietuviai neliko abejingi – aukoja net ir naujus telefonus. Salonuose surinktus prietaisus įmonės darbuotojai kruopščiai atrenka, patikrina ir perduoda Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-04-01
Nuo balandžio 8 dienos visi Tauragės gyventojai kviečiami atiduoti savo balsą už, jų nuomone, geriausius daugiabučių atnaujinimo projektus. Rinkimus organizuoja Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamentas, kuris kviečia aktyviai balsuoti ir kartu su visa Lietuva išrinkti geriausius projektus. 
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2022-03-30
Dauguma puikiai žino posakį, jog „mažos dovanėlės stiprina draugystę“, tačiau jos labai priklauso nuo daugumos veiksnių, kam planuojate dovanoti numatytą dovaną, kas jus sieja, kokia proga ir galų gale koks yra jūsų numatytas biudžetas.
Nuotrauka
moteris
Įkelta:
2022-03-16
Moterys ir IT darbo rinka  Šiandien IT srities specialistai - vieni paklausiausių darbo rinkoje tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Kad tokių specialistų poreikis didžiulis patvirtina ir aktyvi programuotojų, testuotojų, analitikų ir kitų IT krypčių darbuotojų paieška darbo paieškos portaluose.  
Nuotrauka
kaziuko
Įkelta:
2022-03-16
Jau Kovo 18-19d. Tauragėje jūsų lauks gausi Kaziuko mugė į kurią suvažiuos prekeiviai iš visos Lietuvos. Pilies aikštėje rasite tradicinių ir gurmaniškų maisto produktų, unikalių drabužių ir papuošalų, tautodailės darbų ir dar daugiau.