dainu dainele
2022-01-17
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.
a
2021-11-19
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektas „Kultūros muitinė“ jau trečius metus kvietė Tauragės pilies menėse įgyti naujų kultūrinių patirčių. Pilyje prasidėję kultūriniai mainai keliauja tolyn – nes muziejininkai mėgsta neapsiriboti tradiciniais sprendimais, eksperimentuoti. Taigi finalinis „Kultūros muitinės“ renginys – pleneras „Fotografika“ persikėlė į neįprastą erdvę – buvusią Skaičiavimo mašinų elementų gamyklą, įprastai tauragiškių vadinamą „Skaičiukais“. „Skaičiukai“ tapo istorija, bet moterys ir menas čia sugrįžo vienam vakarui.
a
2021-11-12
Netrukus sukaks dveji metai, kai Tauragė neteko krašto šviesuolio, istorijos ir kraštotyros žinovo, kultūros paveldo puoselėtojo, talentingo dailininko ir nuoširdaus žmogaus Edmundo Mažrimo, ne tik rašiusio knygas, straipsnius, kūrusio scenarijus, tapiusio ir rinkusio kraštotyrą, bet ir besidalijusio visu tuo su aplinkiniais. Laimė, kad jam išėjus yra kam pasirūpinti ne tik E. Mažrimo atminimo pagerbimu, bet ir tuo, kad jo sukaupti kraštotyros lobiai būtų prieinami visiems. Edmundo darbai tęsiami, jo atminimui išsaugoti įgyvendinamos įvairios idėjos ir iniciatyvos. Pasak Tauragės kultūros paveldo tarnybos vadovė Svetlana Jašinskienės, prieš metus parašytas projektas, kuriuo siekiama įprasminti jo darbus ir padėkoti už jo indėlį į mūsų krašto istorijos tyrinėjimą, jau eina į pabaigą – pagal šį projektą buvo surengta fotografijų paroda, prisiminimų vakaras, virtualioje erdvėje skelbiami kraštotyrininko sukaupti lobiai, baigiamas kurti dokumentinis filmas, o kitąmet, pratęsus projektą, planuojama pastatyti paminklą. 
Asmeninio albumo nuotrauka
2021-11-06
​​​​​​​Pasislėpti nuo rudens žvarbos dar neseniai kvietė Raudonės pilies salė, kurioje vos prieš kelias dienas dar buvo eksponuojama kiek daugiau nei keturiasdešimt tauragiškės Meidės Šlamaitės piešinių, vaizduojančių demonus, vaiduoklius ar kitas mistines būtybes.
a
2021-11-05
Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta jau 10-oji vaikų poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knyga „Kiškiai žolę pjovė“. Ko gero, tai vienintelis taip aktyviai vaikams rašantis poetas Tauragės apskrityje.
a
2021-10-29
Spalio 25 dieną, minint Konstitucijos dieną, 19 134 dalyviai jungėsi prie visuotinės žinių patikrinimo iniciatyvos. Per skirtas 45 minutes išspręsti egzaminą pavyko net 17 000 dalyvių. 
a
2021-10-29
Tauragės miškų urėdijoje susirinkę gamtai neabejingi žmonės diskutavo apie tai, ar mokame tausoti mus supančią aplinką, bei gėrėjosi jaunųjų fotografų darbais, kuriuose – išskirtinis ir nepakartojamas gamtos grožis. Renginį inicijavo Seimo narys Romualdas Vaitkus.
a
2021-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ atidaryta debiutinė dailininko Edvardo Gasinsko paroda „Vaikystės pasauly norėčiau dar pabūti“. Ją sudaro 17 paveikslų, tapytų 2020–2021 metais. 
a
2021-10-22
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta septynioliktoji regioninė (Tauragės apskrities) konkursinė liaudies dailės paroda „Aukso vainikas“, kurioje dalyvavo liaudies meistrai, tautodailininkai iš Tauragės, Jurbarko ir Šilalės rajonų – iš viso 22 autoriai. 
a
2021-10-15
Praėjusį penktadienį Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka paminėjo ypatingą datą – Tauragės valstybinio centralinio knygyno skyriaus (dabartinė biblioteka) 90-ųjų įsteigimo metinių šventę. Ta proga viešojoje bibliotekoje rinkosi garbingi svečiai, perskaityta  laudacija pirmajai bibliotekos vadovei Larisai Kopaitei ir bibliotekos darbuotojams. O bibliotekos gyvenimas mūsų mieste prasidėjo 1931 m. Ir pirmosios patalpos nebuvo net panašios į įstaigą – tada įsikurta mažame kambarėlyje Vytauto gatvėje. Miestiečiams buvo siūloma pasirinkti vieną iš dešimties knygų. Pirmoji bibliotekos vadovė nustebtų išvydusi, kokia biblioteka dabar.
a
2021-10-11
Melburne (Australija) gyvenantis 26-erių tauragiškis Benas Norvilas sako, kad svetur jį išviliojo galimybė studijuoti, tačiau nors šiuo metu ir gyvena labiausiai nuo Lietuvos nutolusiame žemyne, jis nepamiršta gimtųjų namų ir seka čia vykstančius pokyčius. Australijoje įgijęs kineziterapeuto išsilavinimą tauragiškis yra projekto „Globali Tauragė“ ambasadorius. „Tauragės žinioms“ jis pasakojo, kad užsienyje gyvenančių Tauragės ambasadorių tikslas – garsinti šio miesto vardą visame pasaulyje. 
mažrimas
2021-09-15
Rugsėjo 11-ąją Tauragės kultūros centro parodų salei suteiktas amžinybėn iškeliavusio Tauragės garbės piliečio, kraštotyrininko Edmundo Mažrimo vardas. Šįkart jos sienas puošė nuotraukos iš jo šeimos ir draugų archyvų, ir kiekvienoje jų – Edmundo veidas. O į vakarą, pavadintą „(Ne)tolima praeitis“ susirinkę bičiuliai, kolegos, bendražygiai dalijosi prisiminimais, įžvalgomis apie šią neeilinę asmenybę, palikusią ryškų pėdsaką istorijos tyrinėjimuose.
Jašinskienė
2021-09-14
Atgimsta kažkada buvusi labai aktyvi mūsų krašto istorijai ir kultūrai neabejingų žmonių veikla – jie buriasi į asociaciją ir kviečia prisijungti visus, kurie nori daugiau sužinoti apie Tauragės krašto labui dirbančius žmones, susipažinti su krašto kultūros istorijos klodais. Steigiamasis asociacijos susirinkimas numatytas jau rugsėjo 15 dieną.
mažrimas
2021-09-03
Prieš beveik dvejus metus mus palikusį Edmundą Mažrimą daugelis tauragiškių vadino vaikščiojančia Tauragės enciklopedija – jis rinko ir kaupė istorines žinias, publikacijas, domėjosi iš Tauragės kilusiomis istorinėmis asmenybėmis, įvykiais, žinojo, kaip prieš daugybę metų vadinosi kiekviena Tauragės gatvė. Rugsėjo 11-ąją, šeštadienį, Tauragės kultūros centre rengiamas vakaras iškiliam, šviesiam ir be galo kukliam žmogui atminti „(Ne)tolima praeitis“. Renginio metu Tauragės kultūros centro parodų salei bus suteiktas Edmundo Mažrimo vardas. 
Renginio akimirka. Reginos Vaičaitienės nuotrauka
2021-08-28
Sąjūdis kaip stebuklas, fenomenas, reiškinys. Apie jį kalbėta rugpjūčio 23-ąją Tremties ir rezistencijos muziejuje, plačiajai visuomenei atidarant Sąjūdžio kambarį. Sąjūdžio muziejaus Lietuva neturi, šiam itin reikšmingam šalies istorijos puslapiui skirta kukli ekspozicija yra tik dar viename – Panevėžio muziejuje. Į renginį gausiai susirinkę žmonės ne tik apžiūrėjo naująją ekspoziciją, bet ir išklausė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės Eglės Červinskaitės pranešimą „Sąjūdžio gimimo Tauragėje kontekstai ir prielaidos“, diskusiją „Ar Sąjūdžio stebuklas įvyktų šiandien?“, sąjūdietės, dabar Seimo narės Vilijos Aleknaitės-Abramikienės bei sąjūdiečio, dabar Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Sigito Mičiulio bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studento ir įvairių pilietinių jaunimo iniciatyvų dalyvio Nedo Tamašausko pasisakymus. 
a
2021-08-20
Ketvirtus metus Tauragės pilyje iniciatyvaus miesto jaunimo organizuojamas renginys – puiki galimybė atsiskleisti jauniems menininkams: savo darbus parodė fotografai, dailininkai, rašytojai, muzikantai, technologai ir kt. „Menų Festo“ tikslas – suburti pradedančius ir patirties turinčius menininkus iš visos Lietuvos bei pasidalinti jų kūryba su kitais. 
a
2021-08-13
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka šiemet mini ne tik savo veiklos 90-metį – prieš 10 metų, 2011 m. rugpjūčio 30-ąją, bibliotekininkų bendruomenės prašymu Tauragės rajono savivaldybės taryba seniausiai Tauragės kultūros įstaigai suteikė kraštietės – literatūrologės, poetės, rašytojos ir vertėjos, habilituotos mokslų daktarės, profesorės Birutės Baltrušaitytės (1940–1996) vardą.  
a
2021-07-30
Kone kiekvieną savaitgalį tai viename, tai kitame rajone kaime vyksta šventės. Tradiciniai bendruomenių renginiai suburia jų narius, sukviečia svetur gyvenančius kraštiečius, atneša į kaimą šventinę nuotaiką, skatina bendrauti ir dalintis geromis emocijomis. Praėjusį savaitgalį linksminosi batakiškiai ir Trepų gyventojai: Batakiuose vyko Šv. Onos atlaidai ir kraštiečių šventė „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“, o Trepuose surengta bendruomenės šventė „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Abiejų šių kaimų bendruomenių pirmininkių Ritos Grinienės ir Jolantos Skrodenienės nuomonės sutampa: bendruomenių renginiai vienija ir ugdo. 
a
2021-07-23
Šiandien, 16 val., Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ bus pristatyta paroda „Vasario 16-osios šventė 1919–1940 metais: susitelkimas ateičiai“. Šią kilnojamąją parodą, supažindinančią su Vasario 16-osios švente ir jos minėjimo tradicijomis 1919–1940 metais, parengė ir šalies regionų bendruomenėms dovanoja Lietuvos nacionalinis muziejus ir Signatarų namai. Specialiai šiai parodai muziejininkai sukūrė ir nuotaikingą edukaciją pagal rašytojo Antano Vienuolio tarpukariu skelbtas vizijas ir pranašystes, kaip Vasario 16-oji atrodys po šimto metų, t. y. dabar.
Eičas
2021-07-21
Tauragės kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių mišrus choras „Tremtinys“ birželio pabaigoje Telšiuose dalyvavo atminties koncerte „Dievo dovana, Lietuva, esi“, skirtame Rainių tragedijos 80-mečiui paminėti. O dabar, po ilgokos pertraukos, vėl repetuoja gyvai ir ruošiasi kitam renginiui, vyksiančiam Ariogaloje.