Dešimtmetį atidavusi chemijos mokslams laimės ieškos vesdama edukacijas
Įkelta:
2022-12-18
Nuotrauka
ieva feja
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Ieva Račkauskienė, būdama vaiko priežiūros atostogose, ryžosi dirbti su vaikais

 

 

,
Nuotrauka
ieva feja
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Ieva su vaikais namuose nuolat atlieka įvairius eksperimentus

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 

Laimės paieškos

Chemijos mokslus Ieva krimto ilgai – ketveri metai chemijos inžinerijos bakalauro, dveji metai chemijos inžinerijos magistro bei dar ketveri metai chemijos doktorantūros studijų Kauno technologijos universitete. 10 metų nuoširdaus atsidavimo mokslams. Ieva teigia universitete sutikusi daug įkvepiančių dėstytojų. 

– Chemija tapo natūralia mano gyvenimo dalimi – kol virtuvėje gaminu maistą, su vyresniu sūnumi atliekame daug eksperimentų: ekstrahuojame įvairias daržoves, išgauname spalvas, keičiame jas su soda ir actu. Labai džiaugiuosi, kad studijavau chemiją, nes chemija yra viskas, viskas materialioje erdvėje sudaryta iš cheminių elementų, žinomų ir nežinomų, – teigė Ieva.

Paklausta, kodėl tai visgi nesuteikė laimės, pašnekovė ilgai nesvarsto – tikriausiai dėl to, kad ne ten jos ieškojo. 

– Mintis, kad baigusi universitetą, sukūrusi šeimą, pasiekusi šio to karjeroje tapsiu laiminga,  neišsipildė. Visas grožis ir laimė yra viduje, ten ir reikia ieškoti to, kas tave daro laimingą, – teigė I. Račkauskienė, – supratau, kad man patinka būti su vaikais, būti vaikiškai, linksmai, o ne tokia, kokia per tiek metų tapau – santūria ir reiklia. Laimė ateina tada, kai pradedi suprasti, ko iš tikro nori širdis, ir būni tokia, kokia esi be kaukės, – aiškino Ieva.

Skatins vaikų kūrybiškumą

Šiemet I. Račkauskienė ves pirmąsias kalėdines edukacijas. 

– Visa edukacija prasidės kūčiukų gamyba, vaikai galės prisiliesti prie pačios gamybos ir sužinoti įdomių faktų apie kūčiukus. Po to eisime giliau į kūrybiškumą, kalbėsime apie kalėdinius stebuklus, kas yra stebuklas kiekvienam, kaip kiekvienas vaikas jį supranta, ir bandysime tai atvaizduoti piešinyje. Po to apjungsime visus piešinius ir kursime pasaką. Kiekvienas vaikutis turės galimybę sukurti savo pasakojimą, taip skatinsime išsiskleisti jų kūrybiškumą, – edukacijų naudą įvardijo moteris. 

Edukacijoje, pasak jos, bus apjungta daug elementų. Kadangi edukacijos pavadintos „Fėjos edukacijos“, tai pasakiškų elementų bei dekoracijų tikrai netrūks. 

– Daug dėmesio skirsiu spalvoms, nuotaikai sukurti, – teigė Ieva.

Edukacijas moteris organizuoja šeimos ūkio gamykloje Alijošiškių kaime, Mažonų seniūnijoje. „Žaliasis ūkis“ yra oficialiai įregistruotas kaip augalinių žaliavų perdirbimo cechas, dar vadinamas gamykla, kurioje kuriami ir gaminami makaronai bei konditerijos gaminiai. Ūkyje naudojamas ekologiškas žaliavas augina ir Ievos vyras.  

Pati moteris kilusi iš kaimyninės Šilalės, tačiau išvykusi studijuoti į Kauną ten su vyru ir vaikais liko gyventi.

Moteris edukacijas planuoja tik tam tikromis dienomis, tada ir atvyks į vyro gimtinę. 

Kalėdiniai užsiėmimai

Ieva sako jau anksčiau svarsčiusi galimybes dirbti su vaikais:

– Mintis, kad noriu dirbti su vaikais, sukasi galvoje apie pusę metų, tik nežinojau, nuo ko pradėti. O prieš porą mėnesių išsirutuliojo mintis, jog visai puiku pradėti edukacijas ūkyje, nes labai gražiai siejasi su Kalėdų tematika – kūčiukų kepimas, pasakos kūrimas. Galvodama apie edukacijas vaikams svarsčiau, eiti kažkam dirbti ar kurti kažką savo. Vieną dieną išdrįsau pasakyti sau, kad ir aš galiu kažką sukurti. Taip gimė „Fėjos edukacijos“.

Iki metų pabaigos liko visai nedaug, kol kas Ievos mintyse – kalėdinės edukacijos.

– Po jų, manau, gims kažkas nauja, bet kol kas dar negaliu pasakyti. Kol kas keliu tikslą, kad edukacijos būtų ne informacijos pateikimas, bet patyriminiai išgyvenimai, leidžiantys skleistis vaikų kūrybiškumui ir gebėjimams. O kur tai nuves, man irgi įdomu, – prisipažino edukatorė.

Pasak jos, edukacijų metu turi būti skatinama kūrybinė veikla per įvairias užduotis ar mokymą.

– Principai gana panašūs į Montessori, bet vedami labiau vidinių pajautimų. Montessori mokymo esmė nėra apipilti vaiką faktais, bet ugdyti jo natūralų norą mokytis. Daug dėmesio kreipiama į aplinkos paruošimą, kad vaikui būtų patogu prieiti ir gauti visas veiklas, kurios atitinka jo amžių, kelia jiems iššūkių, bet nėra pernelyg sudėtingos ir sėkmė būtų lengvai pasiekiama, – dėstė I. Račkauskienė. – Iš tikro vaikai yra linkę natūraliai viskuo domėtis, mokytis, nes tai užprogramuota genuose, bet tam reikia sudaryti tinkamas sąlygas. Ruošdama užsiėmimus skaitau knygas apie Montessori, tai padeda man geriau suprasti, kaip paruošti tinkamai aplinką.

Kalėdinės edukacijos susideda iš trijų etapų – mokoma kepti kūčiukus bei supažindinama su papročiais ir tradicijomis, kurie susiję su Kūčiomis ir kūčiukais, pokalbis apie kalėdinius stebuklus ir rankučių įdarbinimas kūrybinei veiklai atvaizduoti tai, kas vaikui yra stebuklas. Trečia, visų piešiniai bus sudedami ant „paslaptingo“ stalo ir kartu bus kuriama pasaka. 

– Viskas orientuota į vaiko kūrybiškumo atskleidimą, bus galima sukurti ir savo norimą kūčiuką, kūrybiškai piešti, kiekvienas vaikas turės galimybę sukurti pasaką, – vardijo edukatorė.

Išlaisvinti švelnumą bei kūrybiškumą

Pasak Ievos, „Fėjos edukacijų“ pavadinimas pasirinktos ne šiaip sau – pasak pašnekovės, fėja slypi kiekvienoje moteryje, ji švelni, moteriška, rūpestinga, kūrybinga ir magiška. Kiekviena moteris turi įgimtas šias savybes ar bent kažkuria, net ir mažiausia, dalimi nori tokia būti, tik ne visada pavyksta viską atskleisti. 

– Manau, kad man atėjo laikas atskleisti šias savybes, kurios nuo vaikystės buvo giliai kažkur viduje. Aš moteris Fėja, tokia, kokia esu – tobula ir klystanti, vaikiška ir suaugusi, linksma ir liūdna. O tam, kad suprasčiau, jog noriu dirbti su vaikais, man reikėjo įgyti chemijos mokslų daktaro laipsnį ir susilaukti dviejų nuostabių vaikų. 

Leisdama laiką namuose su vaikais moteris pastebėjo, kad jai smagu juos mokyti, skatinti kūrybiškumą, kurti jiems pasakas. 

– Iš tikrųjų vaikai yra geresni mokytojai nei mes patys. Jie yra mūsų variklis, kuris skatina mūsų vidinį augimą, pavyzdžiui, kai reikia apsišarvuoti kantrybe ir supratingumu. 

Kalėdinės edukacijos vyks apie 2 valandas.

– Manau, kad iš pradžių vesiu edukacijas su tam tikromis tematikomis skirtingo amžiaus vaikams. Pačiai atrodo labai įdomu būtų pabandyti ir su pačiais mažiausiais, iki 2 metų vaikais, svarstau suformuoti jiems jutiminį kambarį, – mintimis dalijosi Ieva.

Pasak moters, pastaruoju metu jos galvoje sukasi įvairiausių idėjų: nuo žaidimų kambario įkūrimo su edukacinėmis programomis iki stovyklų ir dar daugiau. 

– Labai laukiu kalėdinių edukacijų, jos, manau, padės man išgryninti idėjas, kaip keliauti toliau, – prieš pirmąją edukaciją teigė pašnekovė.

Nuotrauka
nuotrauka
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
duetas
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“.