Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Regioniniame ture už liaudies vaizdinę dailę pirmąsias vietas laimėjo ir į respublikinį turą pateko tauragiškė medžio drožėja Ona Paulauskienė ir šilališkis medžio drožėjas Alfonsas Maulius. Antrąją vietą pelnė tapytoja iš Jurbarko Vida Povilauskienė už miniatiūras, trečioji vieta atiteko jurbarkiškei tapytojai Laimutei Juzikėnaitei-Ašmonaitienei.
Už taikomosios dailės kūrinius antroji vieta skirta šilališkei Benisei Girkontienei už delmonus ir riešines, trečioji – jurbarkiškei Elenai Montvydienei už siuvinėtas staltieses ir servetėles.
Specialieji diplomai skirti tauragiškiui Zenonui Radvilui už juvelyriką kryždirbystės tematika, šilališkiui kryždirbiui Alvydui Pociui, Editai Jurkšaitienei iš Pagėgių savivaldybės už siuvinėtus delmonus bei dailės studijos „Formos kalba“ kolektyviniam kūriniui – iš veltos vilnos sukurtai siužetinei kompozicijai „Prakartėlė“, kurią kūrė net 15 autorių. Studijos vadovė – Jurbarko krašto muziejaus filialo Vinco Grybo memorialinio muziejaus vedėja Rasa Grybaitė.
Parodoje dalyvavo liaudies meistrai, tautodailininkai iš Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybės – iš viso 42 autoriai. Parodoje eksponuota apie 200 kūrinių.
Laureatus sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Romualdas Vaitkus ir jo padėjėja Diana Skarbalė, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius.
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė visiems dalyviams įteikė padėkos raštus.
Respublikinis parodos turas tradiciškai vyks sausio 6 d., per Tris karalius, Gelgaudiškio dvare. Kasmetės respublikinės konkursinės liaudies meno parodos, kurių metu išrenkami ir aukso vainikais apdovanojami geriausi liaudies meistrai, pradėtos rengti 2005 m. Ši paroda – jau aštuonioliktoji.
Kaip skelbia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, parodomis visų pirma palaikomos ir populiarinamos tos kūrybos kryptys, kurių šaknys remiasi Lietuvos etninėmis tradicijomis. Tokie kūriniai – tai mūsų šalies aukso fondas, užtikrinantis tolesnį liaudies meno gyvybingumą ir tąsą. Vertinama už geriausius penkerių metų laikotarpiu sukurtus vaizduojamojo (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomojo (tekstilė, keramika, medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, paprotiniai dirbiniai – margučiai, verbos, sodai) meno ir kryždirbystės (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės ir kt.) darbus. Pretendentų atranka vyksta dviem etapais: pirmajame ture geriausi meistrai išrenkami dešimtyje apskričių, o antrajame, respublikiniame, ture trys iš jų – po vieną taikomosios, vaizdinės dailės ir kryždirbystės atstovą – paskelbiami geriausiais metų meistrais. Kasmetės „Aukso vainiko“ parodos išaugo į gražų renginių, kuriais ne tik skatinamas meistrų kūrybingumas, bet ir atkreipiamas visuomenės dėmesys į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą, ciklą.
