Grupės „Neradau“ atlikėjai ant scenos patyrė visko: nuo trūkusios stygos iki kepamų sumuštinių
Įkelta:
2022-09-12
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Ugnės Ramanauskaitės nuotrauka

Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 

– Kaip susibūrė grupė? Kaip sugalvojote jos pavadinimą? 

Kostas: Kiek pamenu, kartą baigėsi repeticija, po kurios turėjome pasirodymą mokykloje. O pavadinimo neturėjome. Ilgai jį galvojome, tačiau minčių į galvą nešovė. Juokais ir sakau kitiems grupės nariams, kad taip ir pasivadinkime – „Neradau“. Pajuokavom. O pavadinimas ėmė ir pasiliko. 

Anelė: O groti visi kartu pradėjome maždaug prieš dvejus metus. Grupė susibūrė mokyklos laikais, o dabar ją jau esame baigę, 3 iš mūsų jau studijuoja universitete, o Greta šiais metais taip pat įstojo į Vilniaus universitetą. 

Julius: O pati grupė susibūrė po to, kai mes su Kostu ėmėme groti ir ieškoti kitų muzikantų. Ieškojom ir vietos, kur burtis. Taip sutikome „Versmės“ gimnazijos muzikos mokytoją Inesą Altaravičienę, kuri pasakė pažįstanti būgnais grojančią Gretą, o tada atsirado ir Anelė. Beje, Kostas su Anele jau prieš tai buvo susitikę, pagrodavo. 

– Ar grupėje yra lyderis? 

Anelė: Manau, kad mes pakankamai lygiaverčiai, nes kartu tiek pat įdedame darbo rašydami visas dainas, kartu priimame sprendimus. Aš dainuoju ir groju elektrine gitara, rašau dainoms žodžius. 

Julius: Aš taip pat groju elektrine gitara, kartais sintezatoriumi, prisidedu ir prie muzikos rašymo. 

Kostas: Aš groju bosine gitara, kartais parašau dainų.

Greta: O aš groju būgnais. Kai Julius, Anelė ir Kostas parašo dainą, aš įkomponuoju savo pasirodymą. 

– Gyvuojate jau 2 metus, tikriausiai esate pasirodę ne viename didesniame koncerte, tiesa? 

Julius: Taip, esame pasirodę ir „Menų feste“ Tauragėje , ir Vilniuje, kai vyko universitete kalėdinė šventė. 

Greta: Per šį laiką vienas kitą tarytum papildome, patariame vienas kitam, kaip ir ką pakeisti, ką galima padaryti geriau. Kūryba nėra toks lengvas procesas, kartais nuomonės išsiskiria. Tačiau mūsų stiprybė ta, kad mes mokame vienas su kitu kalbėtis. Iš viso per 2 metus esame parašę apie 10 kūrinių. Kai kurių nebegrojame, tad sunku pasakyti tikslų skaičių, bet apie 10 tai tikrai. 

– Ar muzikinėje veikloje buvo kokių nors nuotykių, kurie labiausiai įsiminė? 

Anelė: Vienas įsimintiniausių įvykių nutiko tada, kai grojome „Menų feste“. Vienas iš kūrinių, kurį turėjome atlikti, buvo mano solinė daina, kai groju viena. Kol aš dainavau, Kostas ant scenos iškepė karštų sumuštinių. Viskas vyko prieš susirinkusių žiūrovų akis (juokiasi, – aut. past.). 

Kostas: Tiesiog su to renginio fotografu susitarėme, kad jis man atneš giros, o aš jam pakepsiu sumuštinių.

Anelė: O dar buvo atvejis, kai grojome Vilniuje ir staiga vidury pasirodymo nutrūko Juliaus styga. Ir tai nutiko per pačią pirmą koncerto dainą.

Julius: Tiems, kurie nenusimano, kas nutinka, kai nutrūksta styga, tai galiu pasakyti, kad gitara išsiderina, nebeskamba. Tai nutiko per pačią pirmą dainą, o groti turėjome apie 40 minučių. O dar prieš koncertą vakare galvojau, ar nereikėtų pasiimtų stygų. Nepasiėmiau. 

– Kaip išsisukote iš padėties?

Julius: Pasinaudojau savo galva ir mėginau po kiekvienos dainos iš naujo derinti gitarą, kad bent kažkiek ji derėtų. Ir naudojau likusias stygas. 

Greta: Prieš kiekvieną pasirodymą yra labai svarbu tinkamai pasiruošti. Koncerto metu dar nė karto nesu pametusi ritmo, bet repeticijų metu taip nutinka neretai. O kas man labiausiai įsiminė, kad „Menų feste“ pagreitinau mūsų atliekamą dainą. Grojau, man ji labai patiko, ir pati net nepajaučiau, kaip visa grupė, kuri turėjo derintis prie manęs, privalėjo skubėti. Apie tai man papasakojo kitas būgnininkas. 

– O kaip vyksta pats muzikos kūrybos procesas? 

Julius: Būna, kad Anelė parašo žodžius, Kostas sukuria dainos struktūrą, sudėlioja akordus, kaip jam patinka. Pamenu atvejį, kai Kostas net susapnavo tai. Atsibudo ir parašė vidury nakties dainą. Tad kūriniai gimsta skirtingai. O tuomet susėdame kartu ir mėginame bendrai viską sudėlioti. 

Kostas: Mano sapnai kartais būna tokie, kad aš viską tarsi jaučiu. Pavyzdžiui, sapnuoju, kaip man kas nors nutinka, ir man išties skauda. Taigi, tas pats ir su muzika – jeigu ji skamba sapne, tai aš ją pajaučiu labai detaliai, o atsibudęs prisimenu natas. Taigi, ir tąkart susapnavau dainą, o atsibudęs dar girdėjau ausyse skambančią melodiją, beliko ją parašyti, juk taip gerai skamba. 

– O kaip kiekvienas iš jūsų atradote muziką?

Anelė: Užaugau pakankamai muzikalioje šeimoje ir kai buvau maža, pradėjau lankyti muzikos mokyklą, o baigusi ją ėjau ir toliau į užsiėmimus, grojau gitara. Visada jaučiau norą kurti muziką. O kai susibūrė grupė, atsirado galimybė save realizuoti. 

Kostas: Aš nesu kilęs iš muzikalios šeimos, tačiau man nuo mažens patiko garsi muzika. Mano brolis klausydavo 2000-ųjų muzikos ir žaisdavo „Battle field“ (vaizdo žaidimų serija, – aut. past.), kuriame buvo garso takelių ir iš 1970-ųjų roko kūrinių. Taigi, man tada taip patiko ši muzika, kad ir iki šių dienų jos klausau. 

Greta: Pirmoje klasėje panorau eiti į būrelį, pradėjau lankyti dainavimo užsiėmimus. Ir taip gavosi, kad man pasiūlė groti būgnais. Antroje klasėje kiek pagrojau, vėliau mečiau, 11 metų dainavau, o tada išėjo taip, kad devintoje klasėje man pasiūlė pagroti džiazo grupėje. 

Julius: Yra dvi priežastys, lėmusios tai, kad manyje atsirado polinkis muzikai. Pirmoji priežastis – turėjau simpatiją, merginą, taigi, norėjau išmokti groti gitara. O antroji priežastis – vyko „Menų festas“ ir aš, nors ir klausydavau muzikos, nebuvau toks pažengęs žanro srityje, neatskyriau, kas konkrečiai man patinka, bet po „Menų festo“ išgirdęs kai kurias grupes panorau pats kurti. 

– Juliau, minėjote, kad viena priežasčių, kodėl pradėjote groti, buvo ta, kad turėjote merginą. Tikriausiai po to sulaukėte daugiau dėmesio? 

Julius: Nepasakyčiau (juokiasi, – aut. past.). Nepasitvirtino šis dalykas. Šiek tiek net kvailas stereotipas, kad grodamas gitara gali sulaukti daugiau dėmesio iš panelių. Man atrodo, kad daugiau dėmesio sulaukiu iš vaikinų, kurie sako: „Vau, kaip gerai tu groji, išmokyk ir mane“ (juokiasi, – aut. past.) 

– Greta, jūs grojate būgnais. 

Greta: Jeigu atvirai, iš pradžių aš pati nenorėjau groti būgnais, man atrodė mielesnė bosinė gitara. Kalbėjausi su mokytojais ir jie sakė, kad žūtbūt reikia tokio atlikėjo, kuris grotų būgnais. O pradėjusi groti pajaučiau, kad tas instrumentas man vis labiau patinka. Žinoma, iš pat pradžių buvo labai sunku, dar ir dabar yra ko pasimokyti, bet aš stengiuosi. Grojant būgnais svarbu palaikyti tolygiai ritmą, kad visos grupės pasirodymas būtų geras. Kai reikia mokytis kokio naujo ritmo, reikia gerokai padirbėti, mokytis, kaip judinti rankas, kojas. Būgnininkai grupėje neša daugiausia atsakomybės. Beje, žvelgiant Tauragės mastu, aš nelabai žinau daug būgnininkų. Tačiau keli yra. Taigi, ta karta, kuri domisi, kuriai patinka, auga. 

Nuotrauka
nuotrauka

 

 

Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
duetas
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“.