Šimtukininkas Paulius Mikalauskas apsisprendęs tvirtai – studijuos mediciną
Įkelta:
2022-07-31
Nuotrauka
paulius
Aprašymas

Paulius Mikalauskas brandos atestatų įteikimo šventėje

Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
paulius
Aprašymas

Autorės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.

– Kas tave labiausiai motyvuoja mokytis? Kiek skiri tam laiko?

– Norėčiau manyti, kad toks mano būdas – viskam stengiuosi atsakingai pasiruošti. Pagrindinis mano motyvacijos šaltinis yra išsiugdytas atsakingumo jausmas: jaučiuosi atsakingas dėl savo ateities ir manau, kad nuoseklus darbas bei įdėtos pastangos atsipirks. Nesu tikras, ar galėčiau tiksliai apibrėžti, kiek laiko per dieną skirdavau mokymuisi, nes tai labai priklauso nuo to, kiek sugebu išmokti pamokų metu. Pavyzdžiui, jei savaitė nėra apkrauta kontroliniais darbais – apie 30 minučių, o jei ruošiuosi sudėtingesniam atsiskaitymui, tai gali trukti ir kelias valandas. Negana to, visus metus savarankiškai ruošiausi biologijos olimpiadai, tai kiekvieną dieną užimdavo bent porą valandų.

– Kokios pamokos labiausiai patikdavo? Kodėl?

– Atvirai sakant, man patiko daugelis pamokų dėl skirtingų priežasčių. Chemija patiko, nes nereikėdavo daug papildomai ruoštis. Biologija – priešingai, ruoštis tekdavo daug, bet kadangi intensyviai domėjausi šiuo dalyku, mokytis nebuvo sunku. O lietuvių kalbą ir matematiką mėgau dėl mokytojų, kurių pamokose nereikėdavo nuobodžiauti.

– O gal buvo dalykų, kurie nelabai prie širdies? 

– Nemanau, kad galėčiau pasakyti, jog nemėgau vienos ar kitos pamokos, juolab visi dalykai sekėsi neblogai, todėl neturėjau tam didelio preteksto.

– Kaip leidi laisvalaikį? Kokie tavo pomėgiai?

– Laisvalaikiu mėgstu groti pianinu. Dabar, kai muzikos mokyklą esu baigęs,  mokytis tam tikrų kūrinių atsiskaitymams nereikia – galiu groti tai, kas per dieną įstrigo galvoje arba šiaip įsiminė. Mėgstu skaityti knygas, šiais metais didžiąją dalį mano skaitytų kūrinių sudarė valstybinių brandos egzaminų privalomų autorių romanai, apysakos ir novelės. Negaliu skųstis, privalomojoje programoje įtraukta tikrai puikių kūrinių – didelį įspūdį paliko A. Škėmos bei J. Kunčino romanai. Kaip ir minėjau anksčiau, didelę laisvalaikio dalį skyriau pasiruošimui biologijos olimpiadai: skaičiau biologijos olimpiados dalyvių biblija pramintą vadovėlį „Campbell Biology“.

– Kaip pats jautiesi po egzaminų? Kaip reagavai sužinojęs rezultatus?

– Tiesa pasakius, jaučiuosi puikiai. Laikiau penkis egzaminus: lietuvių kalbos, biologijos, anglų kalbos, matematikos ir chemijos. Rezultatai, mano nuomone, neblogi: gavau keturis šimtukus ir 98 balus iš matematikos. Tikrai dėl to nesigraužiu, nes, atsižvelgdamas į šių metų matematikos egzamino užduotis, galiu pasakyti, kad aukščiausią įvertinimą šiemet gauti buvo tikrai sunkiau nei pernai. Su draugais juokiamės, kad savo rezultatus sužinojau paskutinis Lietuvoje, nes rezultatų paskelbimo metu dalyvavau tarptautinėje biologijos olimpiadoje (IBO) Jerevane (Armėnija): iš dalyvių iki penktadienio (liepos 15 d.) buvo paimti telefonai ir kitos ryšio priemonės. Pirmas dalykas, kurį padariau atgavęs telefoną, – patikrinau egzaminų rezultatus sistemoje. Tai maloniai nustebino. 

– Kokie ateities planai? Ką planuoji mokytis? Ką manai apie jaunuolių sprendimą po mokyklos metus skirti apsisprendimui?

– Jau senokai esu apsisprendęs Vilniaus universitete studijuoti mediciną, todėl daug svarstymų ar dvejonių neturėjau. Vis dėlto neturiu nieko prieš laisvus metus apsisprendimui, manau, jei jaunas žmogus negali apsispręsti dėl savo ateities, daromas spaudimas gali būti žalingas ne tik psichologine, bet ir moraline prasme.

Nuotrauka
paulius

– Kaip manai, egzaminų rezultatai parodė labiau kiek darbo įdėta mokantis ar tai sėkmės dalykas? Ar pačiam informacija lengvai įsimena, ar reikia daug mokytis?

– Manau, kad egzaminų rezultatai atspindi ganėtinai nedidelę dalį įdėto darbo: taip ir nepanaudojau didžiosios dalies kūrinių analizių lietuvių kalbos egzamino metu, kai mokykloje analizuojama, kaip rašytojas vaizduoja lietuvišką kaimą, o egzamino metu reikalaujama rašyti apie tai, kaip jo kūryboje vaizduojamas užsienis. Mano nuomone, sėkmė ir gebėjimas išsisukti iš keblios padėties irgi atlieka svarbų vaidmenį.

Kalbant apie tai, ar man asmeniškai reikia daug pastangų mokymuisi, galiu pasakyti, jog turiu ganėtinai gerą atmintį, bet stengiuosi pats suprasti, iš kur kyla vienokios ar kitokios idėjos, arba mėginu jas susieti su anksčiau įgytomis žiniomis, kad nereikėtų mokytis kažko visiškai naujo, nes tai, mano nuomone, yra sunkiausia ir labiausiai vargina.

– Gavai nemažai premijų – už šimtukais išlaikytus egzaminus, už dešimtukais baigtą 12 klasę, premiją skyrė ir direktorius. Ką su tais pinigais planuoji nuveikti?

– Dar tiksliai nenusprendžiau, manau, gautos premijos pravers keliantis gyventi į Vilnių.

– Gal turi kokių patarimų ar paslapčių, kurios padeda ko nors greičiau išmokti?

– Svarbu kiekvienam atrasti tinkantį mokymosi būdą: vienam lengviau išmokti klausantis, kitas geriausiai įsimena tik perskaitęs tam tikrą informaciją. Be to, kaip ir minėjau anksčiau, reikia stengtis pritaikyti anksčiau įgytas žinias ir jas susieti su nauja informacija.

Nuotrauka
spaudos

 

Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
duetas
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“.