Jaunimo roko grupė „Moxie“: pirmieji žingsniai įkvepia
Įkelta:
2022-08-13
Nuotrauka
moxie
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
moxie
Aprašymas

Tauragės kultūros centro nuotrauka

 

,
Nuotrauka
moxie
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.

Minčių apie grupę gimė klausantis roko

Pasak gitaristės Lukos, viskas prasidėjo nuo to, kad ji pradėjo klausytis „kitokios“ muzikos – roko ir vieną vakarą nusprendė nusipirkti gitarą. Supratusi, kad vienai groti neįdomu, ji nusprendė suburti grupelę mėgstančią roko muziką. 

Jaunuoliai susipažino ir susidraugavo per pažįstamus. Štai pavyzdžiui, solistą Mantą į grupę pakvietė bosine gitara grojantis Kristupas, kurį į grupę pakvietė Luka. Ji grupės narių ieškojo socialiniuose tinkluose, domėjosi pažįstamų pasiūlytais žmonėmis ar tiesiog iš nuogirdų. Ji juokiasi, kad vienam vaikinui pasiūlė prisijungti prie grupės vien pamačiusi jo socialinių tinklų nuotrauką su instrumentu.

Groti, repetuoti iš pradžių grupės nariai rinkosi Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, vėliau juos priėmė Tauragės kultūros centras. 

– Direktorius mus šiltai priėmė, pradėjome groti ir tada mus pradėjo po truputį kviesti į šventes. Šventė po šventės, ir vis daugiau žmonių apie mus sužinodavo, – džiaugėsi Luka.

Kai kurie mokėsi muzikos savarankiškai

Luka, Kristupas ir Matas Jonas – savamoksliai muzikantai, o solistas Mantas nuo pradinių klasių Jovarų pagrindinėje lankė chorą ir studijos „Lota ir Do“ dainavimo pamokas. Devintoje klasėje, perėjęs į Žalgirių gimnaziją, jis papildomai lankė pamokas pas muzikos mokytoją. Būgnininkas turėjo mokytoją, išmokiusį jį pagrindų. 

Luka grodavo tik namuose, kol dar nebuvo įkūrusi grupės. Matas Jonas grojo ir dabar orkestre groja gitara, o būgnininkas Mantas orkestre grodavo perkusija.

Autorinių dainų dar reikės palaukti

M. Aldukevičius pasakojo, kad pastaruoju metu „Moxie“ groja kiek maišytais muzikos stiliais. Šiuo metu įvardija net tris – indie, roką ir metalą.

Savo kūrybos dainų grupė dar neturi.

– Bandome po truputį kurti. Visas kūrybinis procesas labai įdomus – vieną kartą susėdame kurti dainą, o kitą kartą susitikę jau būnam pamiršę, kad kažką kūrėme, – šypsosi Luka.

Lukai pritarė ir Mantas – nors savo kūrybos dainų jis dar neturi, jis mano, kad jau būtų visai neprošal. Iš bėdos, teigia, pagrotų kažką – vadinamieji dainos rėmai jau yra, bet dar reikia ją tobulinti. Kol kas jie tik perdainuoja kitų grupių dainas.

– Manyčiau, mūsų pagrindinė daina atliekama grupės „Metallica“ „For whom the bell tolls“, dar grojame „Pixies“ „Where is my mind?“. Jaunimas labai mėgsta „Hiperbolės“ dainą „Sugrįžk“, bet mes grojame ne originalią versiją. 

Prieš išsirinkdami, kokias dainas atlikti, jie grupėje visi kartu įvertina, ar daina patinka jiems visiems. Vėliau pereinama prie vertinimo, ar jie tikrai galės ją pagroti ir ar solistui pavyks ją puikiai išdainuoti.

Paklausti, ar turi savo dievaičių, į kuriuos lygiuotųsi, jaunuoliai įvardijo tokias roko grupes, kaip „Metallica“, „Pantera“.

Nuotrauka
moxie

Koncertų po truputį daugėja 

Pirmasis grupės „Moxie“ koncertas buvo „Versmės“ gimnazijoje. Juo grupė nelabai didžiuojasi, visgi tai buvo pirmasis jų koncertas ir be kuriozų išsisukti nepavyko  – keleto grupės narių instrumentai tiesiog neveikė. Laimė, ne visiems klausytojams pavyko tai pastebėti. 

Antrasis koncertas buvo surengtas Tauragės kultūros rūmų diskotekų salėje.

– Didžiausias mūsų pasiekimas – kad grojame ir kituose miestuose, – džiaugėsi Matas Jonas.

Grupė grojo Telšiuose, Šilalėje, Skaudvilėje, Kelmėje, Vilniuje.

Grupės nariai džiaugiasi turėję galimybę įkurti grupę būtent Tauragėje – čia, kaip sako Matas Jonas, puiki vieta augti jiems kaip grupei. Juolab, jie savo gimtajame krašte neturi didelės konkurencijos – kol kas Tauragėje yra tik dvi roko grupės.

„Moxie“ grupės nariai ketina surengti vasaros uždarymo koncertą rugpjūčio 30-ąją Tauragės kultūros rūmų diskotekų salėje.

Įsimintiniausias koncertas

Visi koncertai grupės nariams yra labai įsimintini. 

– Labai smagu buvo, kai vykome koncertuoti į Telšius. Nes kai važiuoji kažkur groti ir dar groja kitų tavo amžiaus grupių, būna daug smagiau, nes ir po to dar yra ką veikti ir su kuo pabendrauti, o ne tik pakoncertuoti ir važiuoti namo, – pasakojo L. Bagdonaitė.

M. Aldukevičius pripažįsta, kad koncertuoti kituose miestuose, kai tu nieko nepažįsti ir tavęs niekas nepažįsta, smagu, nes tuomet galima jaustis kur kas laisviau.

– Visada, jei kartu koncertuoja ir kitų mūsų amžiaus grupių, būna dar smagiau, – teigė grupės solistas Mantas.

Vaikinas pasakojo labai mėgstąs susipažinti su kitų grupių nariais, pasikalbėti apie aktualijas, apie muziką, išgirsti, kaip jie groja.

Nors prieš kiekvieną koncertą ir kyla jaudulys, jaunuoliai teigė, kad vos pradėjus groti ir dainuoti jis nuslūgsta ir tada pavyksta atsipalaiduoti ir pasirodyti kaip įmanoma geriausiai.

Nuotrauka
moxie
Asmeninio archyvo nuotrauka

Išsiskirti nenori

Grupės „Moxie“ nariai bendrauja ne vien repeticijose – jie dažnai susitinka, kartu leidžia laiką, susirašinėja žinutėmis. Juokiasi, kad jie daugiau nei bendradarbiai.

Nors šiemet mokyklą baigęs Matas Jonas ketina išvykti studijuoti mediciną, jis tikina, kad grupė neišsiskirstys. 

Kol kas jaunuoliai apie studijas drąsiai nekalba, tačiau yra svarstančių baigus dvylika klasių studijuoti muziką. O jie kurie neketina imtis muzikos studijų, teigia – nepavyktų įstoti ten, kur nori, tada galbūt gyvenime pravers ir muzika. 

Pavadinimas – iš filmo

Luka pasakojo žiūrėjusi filmą „Moxie“. Pavadinimas jai patiko. Pasiūlė buvusiai solistei ir merginos pasvarstė, kad galėtų taip pavadinti ir grupę. Peržiūrėjusios filmą dar kartą, merginos apsisprendė ir galutinai paliko šį pavadinimą. Kiti grupės nariai joms pritarė, nors pripažįsta – jiems patiems pavadinimas atrodo kiek keistas, o renginių vedėjai, pristatydami grupę, dažnai jos pavadinimo net neištaria taisyklingai. 

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
duetas
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“.