Inžinerijos entuziastą pakerėjo meno pasaulis
Įkelta:
2022-08-11
Nuotrauka
ignas
Aprašymas

Ignas Plienaitis. Asmeninio archyvo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
ignas
Aprašymas

Tai – vienas mėgstamiausių vaikino piešinių. Jame menininkas pavaizdavo savo nugarą. Asmeninio archyvo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
ignas
Aprašymas

Igno piešiniai – abstraktūs. Asmeninio archyvo nuotrauka

 

16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 

– Ignai, papasakokite, o kada pradėjote piešti?

– Aistrą piešimui pajutau 8 klasėje. Lankiau dailės būrelį, todėl dalyvaudavau daugybėje konkursų. Piešdamas susitelkiau ties linijomis, dėmėmis, potėpiais. Būtent pastarosios patraukė akį, ėmė patikti tai, ką kuriu. Ypač pamėgau vaizduoti medžius. 

Taigi, galima sakyti, „užsikabinau“. O pradėjau  piešti dar vaikystėje, ko gero, kaip ir daugelis vaikų. Nupieši piešinį – atiduodi mamai arba tėčiui, džiaugiesi. Tada negalėjau pagalvoti, kad tai po kurio laiko užims didelę mano gyvenimo dalį. 

– Ar jūsų šeimoje yra meniškos sielos žmonių? 

– Negalėčiau sakyti, kad paveldėjau polinkį į meną, tačiau išties yra giminaičių, kurie pasižymi kūrybiškumu. Pavyzdžiui, pusseserės. Jos ne tik piešia, bet ir muzikuoja. 

– Minėjote medžius. Ar teisingai suprantu, kad labiausia mėgstate piešti gamtą? Kodėl medžiai taip traukia? 

– Man išties patinka piešti medžius, tiesą sakant, kas antrame ar trečiame piešinyje – medis. Gamta, medžiai man patinka nuo vaikystės. Medžiai labai gražūs, pavyzdžiui, krentanti šviesa ant beržo arba saulės spindulių nutvieksti lapai. Kai kurie medžiai tokie galingi, jie sukelia ir ramybės pojūtį – tą jausmą suteikia daugybė šakų. Be to, manau, kad piešdamas žmogus visuomet pirmiausia imasi vaizduoti pats save, žinoma, tai išreiškia per tam tikras formas, bet tuose kūriniuose yra daug jo paties. 

Nuotrauka
ignas

– Kūrybiškumas, gebėjimas piešti – įgimtas ar išmokstamas dalykas? 

– Sakyčiau, kad mažą dalį paveldėti galima, tačiau tai tik maža dalis. Pagrindą sudaro mokymasis – kaip išmoksi, tokius įgūdžius piešdamas ir turėsi. Piešimas, kaip ir kiti dalykai, priklauso nuo to, kiek į tai bus įdėta darbo. 

– Sakėte, kad pomėgį piešimui pajautėte pamokose. Regis, mokykloje išsilaisvinote, nors kiti menininkai yra pasakoję, kad mokyklose jautėsi itin prastai, nes tarsi tapdavo įrėminti kokių nors standartų.

– Išties, būtent tą laisvę, suvokimą, kad yra galimybė piešti labai daug ką, įgijau teatro ir dailės pamokose, lankiau ir dailės būrelį „Versmės“ gimnazijoje. Mano mokytoja labai gera. Tai – Vida Karbauskienė, padėjusi atrasti tą laisvę. 

– Kas piešinyje jums svarbiausia – siužetas, kompozicija, emocija?

– Skirtingai. Viename piešinyje svarbiausia perteikiama žinia. Kitame – stipri emocija, kokia ji bebūtų – ar teigiama, ar neigiama. Buvo piešinys, kuriame siekiau atskleisti žmogaus dvilypiškumą. Taigi, skirtinguose piešiniuose svarbiausi skirtingi aspektai. Nemažai piešinių, kuriuose norima perteikti žinias. 

– Laisvė jums yra didelė vertybė, tiesa? 

– Taip. Nemėgstu griežtų rėmų. Žinoma, svarbi ir tokia vertybė kaip sąžiningumas, šeima, teisingumas, atvirumas, nuoširdumas. Visa tai mėginu pavaizduoti savo piešiniuose. 

– Kiek trunka nupiešti piešinį? 

– Tai priklauso ir nuo lapo dydžio, ir nuo vaizduojamos dalyko sudėtingumo. Pirmieji piešiniai pasaulį išvysdavo po maždaug 20-ies valandų. Po to procesas ėmė trumpėti ir dabar darbą sukurti trunka 8–10 valandų. 

– Kada surengsite pirmąją parodą? 

– Kai turėsiu daugiau piešinių (juokiasi – aut. past.). Mano dailės mokytoja jau siūlė surengti pirmąją parodą, tačiau kol kas šiam žingsniui dar nesiryžau. 

– Šiais metais dalyvavote astronomijos olimpiadoje. Kuo jus sudomino astronomija? Gal piešiate ir visatos gelmių vaizdus? 

– Planetos ir žvaigždės atrodo nuostabiai. 9-oje klasėje ėmiau gilintis į astronomiją. Juk tai toks paslaptingas mokslas – apie dangų, visatą. Greičiausiai tai ir sužadino smalsumą.

Tiesa, planetų nepiešiu. Kūriniuose galima pamatyti tik mėnulį arba saulę. Kitų planetų nėra. Nors dabar pagalvoju... Taigi tikrai gražiai atrodytų, jeigu pavaizduočiau kokią žalią įsivaizduojamą saulę arba mėnulį.

Nuotrauka
ignas

– Tikriausiai pamėtėjau idėją (šypsausi, – aut. past.). Beje, o savo ateitį ketinate sieti su piešimu? Esate jau 11-tokas. Ką ketinate studijuoti? 

– Kol kas konkrečiai nesu apsisprendęs. Žinoma, dailininkui išgyventi pakankamai sunku. Nors dabar galima kelti darbus į internetą, jame egzistuoja pasaulinis menininkų tinklas. Vis dėl to nemanau, kad būsiu tik dailininkas. Greičiausiai turėsiu kitą darbą, piešimas liks kaip pomėgis. 

– O kokią sritį įsivaizduojate kaip pagrindinę savo gyvenime?

– Galvoju mokytis statybos inžinerijos arba programavimo. Tai sritys, susijusios su matematika, fizika. Humanitariniai mokslai mane irgi domina. Sakyčiau, neriu į įvairias sritis. Pažvelgimas iš įvairių perspektyvų gali mestelti naujų idėjų kūryboje. 

– Kalbant plačiau, kaip manote, kokios yra jauno žmogaus perspektyvos Tauragėje? Ar jaunam žmogui čia sukurtos sąlygos gyventi palankios, o gal planuoji keltis į kitus miestus ar šalis? 

– Manau, galima Tauragėje gyventi. Tačiau jeigu studijuosiu statybos inžineriją arba kitus inžinerinius mokslus, teks išvykti studijuoti į Kauną arba Vilnių, ten perspektyvos kur kas platesnės nei Tauragėje. Tiek Vilniuje, tiek Kaune galima įgyti kur kas daugiau patirties, stiprų teorinį pagrindą. 

O grįžus į Tauragę šias žinias, žinoma, galima pritaikyti. Tiesa, aš dar nesu apsisprendęs, kur gyvensiu. 

Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
ieva feja
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-18
Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.
Nuotrauka
aukso vainikas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Nuotrauka
geguzine
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-26
Spalio 15-ąją Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras „į krūvą sudėjo“ net du renginius: vos pasibaigus respublikinei tradicinių kapelų šventei „Mildos gegužinė“ visi nuskubėjo į tradicinių šokių vakaronę suaugusiesiems „Grajyk, muzikonte, – kaimynele šuoks“. Smagu buvo visiems – skambėjo dainos ir melodijos, trepsėjo visi – ir jaunas, ir senas.
Nuotrauka
paroda jazz
Mortos Mikutytės/„Fotojūra“ nuotraukos
Įkelta:
2022-10-07
Nuaidėjo VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai. O atmintin įsirėžę momentai, nuotaikos prisimintos dviejų fotografų parodoje, atidarytoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje rugsėjo 29-ąją. Tauragiškiai kviesti pamatyti fotografų užfiksuotus įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-24
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-12
​​​​​​​Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
moxie
Įkelta:
2022-08-13
Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas.