Inžinerijos entuziastą pakerėjo meno pasaulis
Įkelta:
2022-08-11
Nuotrauka
ignas
Aprašymas

Ignas Plienaitis. Asmeninio archyvo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
ignas
Aprašymas

Tai – vienas mėgstamiausių vaikino piešinių. Jame menininkas pavaizdavo savo nugarą. Asmeninio archyvo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
ignas
Aprašymas

Igno piešiniai – abstraktūs. Asmeninio archyvo nuotrauka

 

16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 

– Ignai, papasakokite, o kada pradėjote piešti?

– Aistrą piešimui pajutau 8 klasėje. Lankiau dailės būrelį, todėl dalyvaudavau daugybėje konkursų. Piešdamas susitelkiau ties linijomis, dėmėmis, potėpiais. Būtent pastarosios patraukė akį, ėmė patikti tai, ką kuriu. Ypač pamėgau vaizduoti medžius. 

Taigi, galima sakyti, „užsikabinau“. O pradėjau  piešti dar vaikystėje, ko gero, kaip ir daugelis vaikų. Nupieši piešinį – atiduodi mamai arba tėčiui, džiaugiesi. Tada negalėjau pagalvoti, kad tai po kurio laiko užims didelę mano gyvenimo dalį. 

– Ar jūsų šeimoje yra meniškos sielos žmonių? 

– Negalėčiau sakyti, kad paveldėjau polinkį į meną, tačiau išties yra giminaičių, kurie pasižymi kūrybiškumu. Pavyzdžiui, pusseserės. Jos ne tik piešia, bet ir muzikuoja. 

– Minėjote medžius. Ar teisingai suprantu, kad labiausia mėgstate piešti gamtą? Kodėl medžiai taip traukia? 

– Man išties patinka piešti medžius, tiesą sakant, kas antrame ar trečiame piešinyje – medis. Gamta, medžiai man patinka nuo vaikystės. Medžiai labai gražūs, pavyzdžiui, krentanti šviesa ant beržo arba saulės spindulių nutvieksti lapai. Kai kurie medžiai tokie galingi, jie sukelia ir ramybės pojūtį – tą jausmą suteikia daugybė šakų. Be to, manau, kad piešdamas žmogus visuomet pirmiausia imasi vaizduoti pats save, žinoma, tai išreiškia per tam tikras formas, bet tuose kūriniuose yra daug jo paties. 

Nuotrauka
ignas

– Kūrybiškumas, gebėjimas piešti – įgimtas ar išmokstamas dalykas? 

– Sakyčiau, kad mažą dalį paveldėti galima, tačiau tai tik maža dalis. Pagrindą sudaro mokymasis – kaip išmoksi, tokius įgūdžius piešdamas ir turėsi. Piešimas, kaip ir kiti dalykai, priklauso nuo to, kiek į tai bus įdėta darbo. 

– Sakėte, kad pomėgį piešimui pajautėte pamokose. Regis, mokykloje išsilaisvinote, nors kiti menininkai yra pasakoję, kad mokyklose jautėsi itin prastai, nes tarsi tapdavo įrėminti kokių nors standartų.

– Išties, būtent tą laisvę, suvokimą, kad yra galimybė piešti labai daug ką, įgijau teatro ir dailės pamokose, lankiau ir dailės būrelį „Versmės“ gimnazijoje. Mano mokytoja labai gera. Tai – Vida Karbauskienė, padėjusi atrasti tą laisvę. 

– Kas piešinyje jums svarbiausia – siužetas, kompozicija, emocija?

– Skirtingai. Viename piešinyje svarbiausia perteikiama žinia. Kitame – stipri emocija, kokia ji bebūtų – ar teigiama, ar neigiama. Buvo piešinys, kuriame siekiau atskleisti žmogaus dvilypiškumą. Taigi, skirtinguose piešiniuose svarbiausi skirtingi aspektai. Nemažai piešinių, kuriuose norima perteikti žinias. 

– Laisvė jums yra didelė vertybė, tiesa? 

– Taip. Nemėgstu griežtų rėmų. Žinoma, svarbi ir tokia vertybė kaip sąžiningumas, šeima, teisingumas, atvirumas, nuoširdumas. Visa tai mėginu pavaizduoti savo piešiniuose. 

– Kiek trunka nupiešti piešinį? 

– Tai priklauso ir nuo lapo dydžio, ir nuo vaizduojamos dalyko sudėtingumo. Pirmieji piešiniai pasaulį išvysdavo po maždaug 20-ies valandų. Po to procesas ėmė trumpėti ir dabar darbą sukurti trunka 8–10 valandų. 

– Kada surengsite pirmąją parodą? 

– Kai turėsiu daugiau piešinių (juokiasi – aut. past.). Mano dailės mokytoja jau siūlė surengti pirmąją parodą, tačiau kol kas šiam žingsniui dar nesiryžau. 

– Šiais metais dalyvavote astronomijos olimpiadoje. Kuo jus sudomino astronomija? Gal piešiate ir visatos gelmių vaizdus? 

– Planetos ir žvaigždės atrodo nuostabiai. 9-oje klasėje ėmiau gilintis į astronomiją. Juk tai toks paslaptingas mokslas – apie dangų, visatą. Greičiausiai tai ir sužadino smalsumą.

Tiesa, planetų nepiešiu. Kūriniuose galima pamatyti tik mėnulį arba saulę. Kitų planetų nėra. Nors dabar pagalvoju... Taigi tikrai gražiai atrodytų, jeigu pavaizduočiau kokią žalią įsivaizduojamą saulę arba mėnulį.

Nuotrauka
ignas

– Tikriausiai pamėtėjau idėją (šypsausi, – aut. past.). Beje, o savo ateitį ketinate sieti su piešimu? Esate jau 11-tokas. Ką ketinate studijuoti? 

– Kol kas konkrečiai nesu apsisprendęs. Žinoma, dailininkui išgyventi pakankamai sunku. Nors dabar galima kelti darbus į internetą, jame egzistuoja pasaulinis menininkų tinklas. Vis dėl to nemanau, kad būsiu tik dailininkas. Greičiausiai turėsiu kitą darbą, piešimas liks kaip pomėgis. 

– O kokią sritį įsivaizduojate kaip pagrindinę savo gyvenime?

– Galvoju mokytis statybos inžinerijos arba programavimo. Tai sritys, susijusios su matematika, fizika. Humanitariniai mokslai mane irgi domina. Sakyčiau, neriu į įvairias sritis. Pažvelgimas iš įvairių perspektyvų gali mestelti naujų idėjų kūryboje. 

– Kalbant plačiau, kaip manote, kokios yra jauno žmogaus perspektyvos Tauragėje? Ar jaunam žmogui čia sukurtos sąlygos gyventi palankios, o gal planuoji keltis į kitus miestus ar šalis? 

– Manau, galima Tauragėje gyventi. Tačiau jeigu studijuosiu statybos inžineriją arba kitus inžinerinius mokslus, teks išvykti studijuoti į Kauną arba Vilnių, ten perspektyvos kur kas platesnės nei Tauragėje. Tiek Vilniuje, tiek Kaune galima įgyti kur kas daugiau patirties, stiprų teorinį pagrindą. 

O grįžus į Tauragę šias žinias, žinoma, galima pritaikyti. Tiesa, aš dar nesu apsisprendęs, kur gyvensiu. 

Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
duetas
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“.