Nepraleiskite Muziejų nakties
Įkelta:
2022-05-16
Nuotrauka
muz
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
muz
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.

Tauragės pilyje

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ įkurtas XIX a. muitinės pastate, Tauragės pilyje, kviečia atrasti, patirti praeities dvelksmą, pažinti krašto etnokultūrą ir gamtą, pasinerti į kūrybos ir meno pasaulį. 1–12 klasių mokiniams tądien čia vyks edukacija „Balzako laiškas“, edukacija „Archeologija įdomiai“ 1–4 klasėms, edukacija „Atrask dingusią Tauragę“ 6–12 klasėms, edukacija „Atvirlaiškių dirbtuvės“ 5–11 klasėms. Edukacija „Medinių rakandų senoviniai gaminimo būdai“ skirta bet kokio amžiaus lankytojams.

17 val. Pilies kiemelyje prasidės Mažosios Lietuvos pasieniečių programa „Smalininkai – amžinasis pasienis“, 17.30 val. Edukacijų centre bus atidaryta Muitinės muziejaus kilnojamoji paroda „Išnykusios sienos“. Pilies menėse veiks tautodailininko Zenono Radvilo jubiliejinė paroda, o 18.30 val. Pilies kiemelyje koncertuos Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro kolektyvas „Saulėkalnis“. 19.00 val. I korpuso 3 aukšte prasidės ukrainiečių poezijos skaitymai.

Nuo 17 val. Pilies kiemelyje prasidės ir dailės pleneras, amatininkų mugė-dirbtuvės, o  Restauratoriaus dirbtuvėse – medinių rakandų kolekcijos pristatymas.
21 val. numatyta naktinė ekskursija po muziejų, o 22 val. Muziejų dieną vainikuos ugnies spektaklis „Inferno“ Pilies kiemelyje. Tai VIDURAMŽIAI LT unikalus ugnies šou spektaklis, kuriame susipina įtraukiantis scenarijus, aistringos muzikos lydima istorija, kurią scenai parengė profesionalus režisierius, profesionalus atlikimas, per 18 metų sukaupta atlikėjų patirtis dalyvaujant pasirodymuose bei įvairiuose projektuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, specialus rekvizitas – kostiumų dizainerės sukurti unikalūs atlikėjų kostiumai bei specialiųjų efektų komandos pagaminti įspūdingi ugnies įrankiai ir specialieji efektai.

Fotografijos galerijoje visų renginių metu bus eksponuojama Arturo Valiaugos fotografijų paroda „Ilgesio žemė“.

Tremties ir rezistencijos muziejuje

Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, kviečia atrasti, patirti istorijos dvelksmą, išgyventi Laisvės gynėjų ir tremtinių patirtis. Muziejininkai įsitikinę – tik išsaugoję istorinę atmintį tampame atsparesni grėsmėms mūsų Valstybei, ypač kai visai greta mūsų vyksta skaudus karas, grasinantis Ukrainos laisvei. 

10 ir 11 val. šiame muziejaus padalinyje bus demonstruojamas filmas „Tauragės krašto tremtiniai“. 

Tai tremtį išgyvenusių tauragiškių pasakojimai, demonstruojami unikaliu formatu apvaliame ekrane.

Šubertinėje galima pamatyti požeminį partizanų bunkerį, kuriame sukurta autentiška laisvės kovotojų buitis ir aplinka nukels 70 metų atgal, į partizaninio karo realybę. Gausybė autentiškų eksponatų, tremtinių daiktų, tremtyje sukurtų meno kūrinių leis prisiliesti prie skaudžios tremtinių istorijos. Galima bus pamatyti ir visai neseniai, 2021-aisiais, atidarytą naują Sąjūdžio ekspoziciją.

Šią dieną muziejininkai kviečia į nemokamas edukacijas moksleiviams ir suaugusiesiems: 13 val. – edukacija moksleiviams „Tapk KA partizanu“ (4–6 klasių moksleiviams), 14.30 val. – ekskursija po muziejų, 16 val. – edukacija „Muziejus tamsoje“, 17.30 val. – edukacija „Muziejus tamsoje“ (abi pastarosios edukacijos skirtos bet kokio amžiaus lankytojams). 19 val. vyks edukacija suaugusiesiems „KGB tardymo ypatumai“.

Skaudvilės krašto muziejuje

Tarptautinę muziejų dieną skaudviliškius ir miesto svečius atrasti, patirti, suprasti, pajusti istorijos dvelksmą, kūrybos džiaugsmą kviečia ir Skaudvilės krašto muziejus bei Alfonso Čepausko dailės galerija.  

Skaudvilės krašto muziejus įsikūręs istoriniame 1900 m. statytame Skaudvilės valsčiaus pastate. Muziejuje galima išvysti krašto istoriją liudijančius eksponatus, pasinerti į interaktyvų pasakojimą apie Skaudvilės turgų, kuriuo garsėjo miestas.

Visą dieną vyks nemokamos edukacijos: 8–16 val. edukacija vaikams „Senieji amatai“, 17.30 val. edukacija suaugusiesiems „Pinikų menas – makramė“, o pastaroji edukacija vaikams A. Čepausko dailės galerijoje vyks nuo 8 iki 16 val.

A. Čepausko galerijoje eksponuojama kraštiečio dailininko A. Čepausko kūryba lakštinė ir mažoji grafika, iliustracijos ir ekslibrisai, kamerinės medžio ir mažosios metalo bei miniatiūrinė akmens skulptūros, eskizai, tapyba ir kitokie meno žanrai, autoriniai, personalinių parodų ir kiti leidiniai.

Galerijoje galima aplankyti Dainos Ladygaitės-Danasienės tapybos darbų parodą „Emocijos“. O vakarop visi patrauks į Skaudvilės krašto muziejų, kur žinias apie gimtąjį kraštą galės pasitikrinti protmūšyje „Mano kraštas Skaudvilė“.

Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre

Prie Muziejų nakties programos jungiasi ir Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras, kviesdamas patirti, atrasti, susipažinti su etnokultūra. Jis kviečia registruotis į nemokamas edukacijas: nuo 10 val. vyks vilnos vėlimo bei šiaudinių sodų rišimo edukacijos.

Nuo 17 val. Norkaičių etnocentro komanda kraustysis į Pilies kiemelį, kur prisijungs prie Dailiųjų amatų gildijos meistrų ir drauge su jais kvies lankytojus į keramikos, pynimo iš vytelių, juostų audimo, muzikos instrumentų gamybos ir kitų dailiųjų amatų dirbtuves.
Naktinėtojus linksmins Norkaičių TAEC folkloro kolektyvas „Saulėkalnis“, ten pat šiupinį virs Norkaičių bendruomenė „Galmena“.

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
kulturos sostine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Sausio 20-ąją Tauragės pilies kiemelyje oficialiai atidaryti Lietuvos kultūros sostinės metai. Ypatingus mūsų kraštui metus pradėjo įspūdingas teatralizuotas šviesos ir muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“, sutraukęs gausų būrį žiūrovų.
Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
ieva feja
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-18
Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.
Nuotrauka
aukso vainikas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Nuotrauka
geguzine
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-26
Spalio 15-ąją Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras „į krūvą sudėjo“ net du renginius: vos pasibaigus respublikinei tradicinių kapelų šventei „Mildos gegužinė“ visi nuskubėjo į tradicinių šokių vakaronę suaugusiesiems „Grajyk, muzikonte, – kaimynele šuoks“. Smagu buvo visiems – skambėjo dainos ir melodijos, trepsėjo visi – ir jaunas, ir senas.
Nuotrauka
paroda jazz
Mortos Mikutytės/„Fotojūra“ nuotraukos
Įkelta:
2022-10-07
Nuaidėjo VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai. O atmintin įsirėžę momentai, nuotaikos prisimintos dviejų fotografų parodoje, atidarytoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje rugsėjo 29-ąją. Tauragiškiai kviesti pamatyti fotografų užfiksuotus įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-24
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-12
​​​​​​​Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
moxie
Įkelta:
2022-08-13
Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2022-08-11
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.