Tauragės žinios logotipas
Liaudies dailės konkurso nugalėtoja Viktorija Rezgytė svajoja tapti psichologe

Liaudies dailės konkurso nugalėtoja Viktorija Rezgytė svajoja tapti psichologe

Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės technika, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.

– Kuo ypatingas mokymasis bakalaureato klasėje?

– Tauragės „Versmės“ gimnazijoje – bakalauro klasėje, vadinamoje TB, mokausi pirmus metus. Mokymasis čia skiriasi tuo, kad visi dalykai, išskyrus lietuvių literatūrą, yra dėstomi anglų kalba ir mokomės pastiprintu kursu. Kursą nustato ne Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o Tarptautinis bakalaureato komitetas. Pagrindinis skirtumas tarp tarptautinio ir nacionalinio bakalauro tai, kad nacionalinėse mokyklose bakalauro mokymosi programa yra atnaujinama kas penkerius metus.

– Kokių turi pomėgių?

– Mėgstu piešti pieštuku, groti gitara. Namie turiu dvi gitaras – akustinę ir klasikinę. Man nuo pat vaikystės labai patinka leisti laiką gamtoje, tad dauguma mano pomėgių ir susiję su ja: mėgstu vasarą su draugais važinėtis dviračiais, pasivaikščiojimus su draugais Oko miške ir šiaip labai patinka leisti laiką lauke. Kartais laisvu laiku siuvinėju, bet dažniausiai praleidžiu laiką su draugais arba savo kambaryje – skaitau knygas.

– Kas mokykloje sekasi geriausiai?

– Turbūt anglų kalba yra mano mėgstamiausias dalykas. Greičiausiai todėl, kad turiu nuostabią anglų kalbos mokytoją Ingridą Vaičienę. Kiek prasčiau sekasi matematika ir lietuvių kalba. Su matematika nuo pat pradinių klasių taip niekada ir nesusigyvenau. Labai mėgdavau dailės pamokas, bet bakalaureato programa jų nesiūlo, tai ir nebuvo kaip pasirinkti. Nesimokau dailės ir niekur kitur. Kartais tiesiog piešiu namie.

– Kada susidomėjai siuvinėjimu, kur to mokeisi?

– To mokė turbūt 7 ar 8 klasėje, net nepamenu. Žinau, kad kažkada pamačiau išsiuvinėtą darbelį ir man labai patiko, kaip jis atrodė. Tada darbelis nepasirodė labai sudėtingas ir norėjau pati pabandyti – pažiūrėti, ar man tai pavyktų. Kitomis technikomis – mezgimu ar nėrimu neužsiimu, tik siuvinėju.

Dažniausiai dirbu tiesiog su balta medžiaga ir baltais siūlais. Tai adinukės siuvinėjimo stilius – kai ant baltos medžiagos siuvinėjama baltais siūlais. Ankstesnė mokytoja pasiūlė pabandyti ir sudalyvauti konkurse, nuo tada ir pamėgau siuvinėjimą.

– Kiek laiko skiri siuvinėjimui? Kiek trunki padaryti vieną darbelį?

– Kai turiu laisvo laiko, prie šių darbelių pasėdžiu apie porą valandų, kad nors kažkiek padaryčiau. Siuvinėjimas užtrunka – siuvinėti reikia mažais tarpeliais ir siūlai yra gana ploni. Pavyzdžiui, staltiesė su mažąja staltiesėle, kurias pateikiau „Sidabro vainikėliui IX“, siuvinėjau beveik 2 metus, nes reikėjo ir mokytis, ir įvairių kitų veiklų turėjau. Siuvinėti galėjau tik laisvesniu laiku ir vasarą. Iš tikrųjų nemažai laiko prie jos praleidau, bet tikrai nesigailiu. Pačiai buvo gana smagu, tik kartais pirštus paskausdavo nuo adatų.

– Kas motyvuoja kurti darbelius?

– Įkvėpė Jovarų pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja Danguolė Juozaitienė. Idėja kilo iš to, kad labai norėjau pamatyti ir savo rankomis pačiupinėti, kaip atrodė daiktai senovėje, kaip jie savo namus puošdavo ir panašiai. Man labai gražus visas senoviškas lietuviškas menas ir kultūra. Pirmą kartą, kai mokytoja parodė knygutę su siuvinėjimais, aš, atrodo, iš karto juos įsimylėjau, nes visi darbeliai toje knygoje buvo labai įspūdingi. Tada pagalvojau – gal kada nors ir aš taip mokėsiu. Tiesiog save spaudžiau, kad pasiekčiau tokį lygį ir galėčiau siuvinėti tokius darbelius. Na, ir norėjosi kaip ir paminėti senovės lietuvių kultūrą, kaip anksčiau žmonės gyveno ir kaip puošdavo savo namus.

– Ar namie saugai savo kūrinius? Galbūt dovanoji juos?

– Turiu išsiuvinėtą prijuostę, irgi adinukės stiliumi. Tokių darbelių, kad dovanočiau kitiems ar pasilikčiau sau, neturiu. Kartais tiesiog užsimanau, pasiuvinėju, padedu, tada vėl pamirštu kažkiek laiko, tada vėl prisimenu ir pasiuvinėju.

– Kiek kartų dalyvavai „Sidabro vainikėlio“ parodoje-konkurse?

– Konkurse dalyvavau tris kartus. Pirmą kartą laimėjau antrąją vietą. Antrą kartą – pirmąją, o dabar vėl atiteko pirmoji vieta. Konkursui pirmaisiais dalyvavimo metais pateikiau prijuostę, siuvinėtą adinukės technika, antraisiais – staltiesę, o šiais metais komisija vertino mano staltiesę ir staltiesėlę. Idėjų konkursui dažniausiai semiuosi iš knygučių, ten yra visi dizainai, jei yra koks įdomesnis raštas, tai po žingsnelį parodoma, kaip siuvinėti. Netgi parodyta kiekviena vieta, kur reikia durti adatą.

– Ar tau svarbios lietuvių meno tradicijos?

– Tiek daug reikšmės meno tradicijoms teikiu vien dėl to, kad mano seneliai gyveno sovietmečiu ir tais laikais nelabai buvo galima aukštinti lietuviško meno ir puikuotis, kad esi lietuvis. Visais savo darbeliais noriu tai pabrėžti ir taip pasididžiuoti senosios Lietuvos kultūra ir menu. Iš tiesų gaila, kad jie negalėjo visu tuo didžiuotis.

– Kas pirmieji įvertina tavo darbus?

– Bendraamžiai dažniausiai nustebę klausia, kaip aš turiu tiek kantrybės, kaip tai padariau, kiek laiko užtrukau. Suaugusieji irgi įvertina mano darbus. Supranta, kad jiems reikia tikrai daug kantrybės ir kruopštumo. Žinoma, pirmiausia mano darbus įvertina tėvai, po to parodau ir mokytojai.

– Minėjai, kad domiesi istorija. Kas tave pačią labiausiai žavi, verčia didžiuotis?

– Didžiuojuosi tuo, kad Lietuva tapo nepriklausoma po labai ilgo laiko, kad lietuviai atkovojo laisvę ir visi dabar esame laisvi. Man iš tikrųjų ir pasaulinė istorija labai patinka. Ir gimnazijoje istoriją mokausi A lygiu ir domiuosi ja. Mane traukia sužinoti, kaip viskas anksčiau buvo, kodėl tam tikri įvykiai įvyko, ir visa kita.

– Ar jau galvojai, ką veiksi baigusi gimnaziją?

– Jau gal ketverius metus žinau, kad noriu studijuoti psichologiją, nes man labai patinka patarti žmonėms, išklausyti juos. Jau gal 5 klasėje pradėjau išklausyti savo draugus, patarti jiems. Tada ir supratau, kad mano gyvenimo kelias bus psichologija. Norėčiau studijuoti Vytauto Didžiojo universitete arba, jei pavyks, išvažiuoti mokytis į Olandiją. Su bakalauro diplomu studentus ten priima išskėstomis rankomis. Be to, labai noriu pamatyti kuo daugiau pasaulio vietų. Vis dėlto dirbti norėčiau Lietuvoje, nes norisi padėti ir savo šalies žmonėms.

Šventiniam stalui gali būti reikalingos ir naujos staltiesės.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Policijos suvestinė: neblaivūs vairuotojai, sukčiavimai ir turto sugadinimo atvejis

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie per pastarąją parą užfiksuotus įvykius: Neblaivūs vairuotojaiLiepos 14 d. apie 15.57 val. Pagėgių savivaldybėje, Kentrių kaime, sustabdytas automobilis „VW Passat“, kurį vairavo neblaivus (2,20 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gimęs 1982 m. Pradėtas ikit

Startuoja emocinės pagalbos linija vyresniems žmonėms

Startuoja „Caritas klauso“ – emocinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms, – skelbia Lietuvos Caritas. Nemokamą ir konfidencialią pagalbą „Caritas klauso“ telefonu 0 800 700 08 darbo dienomis nuo 9 iki 19 valandos užtikrins per 70 specialiai apmokytų savanorių. „Caritas klauso“ skambučių centrai

Tauragėje vyks kovos dėl patekimo į Europos čempionatą

Prieš du mėnesius įsikūręs „Beach Tennis Club Tauragė“ kviečia šio sporto entuziastus į du atkaklius turnyrus. „Šilo“ aikštyne vyks reitinginės Lietuvos paplūdimio teniso federacijos (LPTF) PT10 varžybos ir atranka į Europos čempionatą.  „Jūros“ upės pakrantėje įsikūręs Tauragės

Lauksargių naujakuriai ir kolektyvizacija

Šiemet Lauksargiams minint 360 metų jubiliejų, švente rūpinasi bendruomenės nariai, kurių dalies tėvai ir seneliai atsikėlė į dabartinę seniūniją pokariu. 1944 m. vasarą prasidėjusi Rytų Prūsijos gyventojų evakuacija spalio pradžioje vyko jau masiškai ir chaotiškai. Anksčiau išvykę spėjo pasitraukti į saugesnes vi

Šilutiškis įkliuvo su kontrabandinėmis cigaretėmis

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai intensyviai tęsia kovą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Liepos 11 d. buvo gauta informacija, kad šilutiškis, gim. 1987 m., automobiliu ,,Opel Astra“ gabena kontrabandines cigaretes, nepaženklintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nusta

Nauja specialistė Socialinės paramos skyriuje – rūpinsis gyventojų konsultavimu ir socialinės paramos teikimu

Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinės piniginės paramos poskyryje darbą pradėjo specialistė Gabrielė Pakalniškytė.   Ji bus atsakinga už gyventojų konsultavimą socialinės paramos skyrimo klausimais, prašymų priėmimą ir apdorojimą, sprendimų ir kitų su socialinės paramos skyrimu susijusių dokumentų p

Kelias į pirmą klasę: emocinis bagažas svarbesnis nei kuprinė

Pirmieji mokslo metai – jaudinanti patirtis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Būsimi pirmokai žengia į naują gyvenimo etapą, kuriame jų laukia ne tik raidės ir skaičiai, bet ir nauji draugai, taisyklės, mokytoja ir didžiulė emocijų paletė. Tėvai dažnai rūpinasi, ar vaikas moka skaityti, ar turės tinkamą kuprinę, tačiau ne mažiau svarbus pas

Bijotų dvaro festivalis kviečia į vasaros šventę su muzika, pramogomis ir dvaro dvasia

Jau tapo tradicija, iškart po miuziklo vakaro Bijotuose, organizuoti ir didžiausią festivalio renginį - šventę, kuri džiugina ir mažus, ir didelius. Liepos 19-ąją, šeštadienį, Bijotų dvaro sodyba vėl prisipildys šurmulio, muzikos ir vasariško džiaugsmo – čia vyks vienas iškiliausių Šila

„Ar Amerika pirtyje?!“: kai miuziklas tampa kultūriniu veidrodžiu

Bijotų dvaro festivalis – kaip tas karamelinis saldainis: ilgai „grojantis“ ir suteikiantis saldų malonumą. O su kuo dar galima palyginti daugiau kaip mėnesį trunkantį renginį? Prieš porą savaičių Bijotų dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai kvietė į Teatrų subuvimą, o jau šią savaitę į dar porą renginių. Vi

„Via Lietuva“ informuoja: liepos 20 d. nebus galima įsigyti elektroninių vinječių – kelių naudotojus kviečia jomis pasirūpinti iš anksto

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad 2025 m. liepos 20 d. nuo 9:00 iki 24:00 val. dėl planinių sistemos migravimo darbų į valstybinį duomenų centrą, laikinai neveiks kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sistema, todėl elektroninės vinjetės (e-vinjetė) nebus galimybės nusipirkti nei svetainėje keliumokestis.lt, nei iš plat

Kodas MKČ" – išskirtinis simfoninis koncertas, skirtas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui

Rugpjūčio 14 d. 20 val. Klaipėdos festivalio klausytojai kviečiami į unikalų simfoninės muzikos koncertą „Kodas MKČ", skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ajam jubiliejui. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras", diriguojami vyriausiojo teatro dirigento Tom

Menininkus subūrė devintasis Bilionių pleneras

Prie Bilionių piliakalnio, etnografinėje sodyboje „Gīvenėms“, vėl susirinko tautodailininkai iš visos Lietuvos – kurti, bendrauti, dalintis idėjomis, tampančiomis medžio dirbiniais, skulptūromis, paveikslais, puošiančiais jau ne vien Bilionių seniūniją, bet visą Šilalės kraštą. Tradicinio tautodailės pl