Tauragės žinios logotipas
Vasario 16-oji: apie tradicijas ir pagarbą šaliai

Vasario 16-oji: apie tradicijas ir pagarbą šaliai

Praėjo 104 metai, kai tautos šviesuoliai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Mūsų tėvai ir seneliai gali pasidalinti prisiminimais, kaip šią šventę švęsdavo praeityje. „Šaltinio“ progimnazijoje, kai klases retina vis įsisukdama COVID epidemija, mokytojai pasiūlė 5–8 klasių mokiniams pasidalinti mintimis, kaip mokinių šeimose švenčiama Vasario 16-oji, ką jaunajai kartai reiškia žodžiai Tėvynė, Laisvė... Pabiro tiek gražių, nuoširdžių žodžių, kuriuos jau šią savaitę mokyklos fojė mokiniai skaito per pertraukas televizijos ekrane. Kitame mokyklos koridoriuje – Vėjų pievoje – paroda „Lietuva pro mano langą“. Penktadienį, paskutinę savaitės dieną, bus suvedami rezultatai, kaip šiai šventei paminėti 1–8 klasių mokiniai papuošė savo kuprines. „Švenčiame ir švęsime visi: 1–8 klasių mokiniai, mokyklos administracija, klasių ir būrelių vadovai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos...“, – sako mokyklos bendruomenė ir dalijasi mokinių istorijomis, kaip šeimos švenčia Vasario 16-ąją.

Adomas R.:

Kad ši diena nebūtų paprasta ir kasdienė, stengiamės ją paminėti kaip nors išskirtinai, kad būtų galima džiaugtis šia švente. Mes visada per televiziją žiūrime šventinį minėjimą, kuris vyksta Vilniuje. Jeigu organizuojamas minėjimas Tauragėje, jame būtinai dalyvaujame. Eidami į šventinius renginius visada nešamės mažytes Lietuvos trispalves. Prieš keletą metų, kai buvo švenčiama ši diena, aš su šeima buvau nuvykęs į Vilnių, kur mačiau tikrą Nepriklausomybės atkūrimo akto originalą. Man labai smagu, kad esu laisvas ir galiu švęsti šią svarbią Lietuvai šventę.

Mindaugas K.:

Vasario 16-osios rytą mūsų šeima iškelia trispalvę. Dieną pas mus atvažiuoja giminaičiai ir draugai. Kai visi susirenka, einame valgyti mamos iškeptą pyragą. Pavalgę suaugusieji šnekučiuojasi, vaikai žaidžia. Vakare su visa šeima susirenkame viename kambaryje ir giedame himną. Tuomet ypač juntame bendrystę ne tik su šeima, bet ir sava šalimi. Pasididžiavimo jausmas savo šalimi kasmet stiprėja, nes aš žinau, kad čia mano gimtinė, mano LIETUVA.

Mingailė K.:

Vasario 16-osios rytą ant palangės pastatome žvakių – geltoną, žalią, raudoną. Jų šiluma primena mano šeimai, kaip jaukiai ir šiltai gyvename Lietuvoje. Žvakių šviesoje atklysta daug prisiminimų iš praeities. O jų spalvos leidžia suvokti, kokioje įvairiaspalvėje šalyje gyvename.

Kamilė K.:

Mūsų šeima Vasario 16-ąją švenčia įprastai. Kiekvieną kartą važiuojame pas senelius paminėti tos dienos. Susėdame prie stalo, kartu aptariame vasario 16-osios įvykius. Senelis apie praeitį mums papasakoja plačiau, su visomis smulkmenomis, kadangi jis kariuomenėje tarnavo penkerius metus ir tuomet draugavo su mano močiute. Ši šventė ypatinga tuo, kad tą dieną susiburia mūsų šeima, pajaučiame vienas kito artumą ir bendrą ryšį.

Gabrielė V.:

Kiekvienais metais mūsų šeima iškelia vėliavą, taip pagerbiame dabartį ir praeitį. Kiekvienas būname prisisegę mažą Lietuvos vėliavėlę. Taip pat mūsų kaimelis papuošia piliakalnį ir tiltą nuleisdami didelę trispalvę, paskui „uždega“ žibintų taką. Papasakojame sesei ir broliui apie šią seną šalies tradicinę šventę.

Titas S.:

Vasario 16-ąją švenčiame įprastai. Mūsų šeima iškelia vėliavą. Vakare visa giminė susirenka pas močiutę. Tylos minute pagarbiame mirusius. O močiutė būna paruošusi daug skanaus maisto. Pavalgę važiuojame prie Tauragės pilies, ten praleidžiame vakarą vaikščiodami po renginius.

Jokūbas J.:

Vasario 16-ąją aš esu atsakingas už vėliavą. Visada atsikeliu prieš septynias, tada einu ją iškelti. Paskui mama dengia stalą senovine staltiese ir padeda molio indus. Valgome šventinius pusryčius. Einame į miestą, į renginius. Per pietus važiuojame pas močiutę, valgome cepelinus. Vakare nukabinu vėliavą.

Elzė S.:

Ši šventė mano šeimai yra viena brangiausių ir reikšmingiausių! Vasario 16-ąją namuose iškeliame trispalvę. Jau daug metų tradiciškai su tėvais einame 16 kilometrų. Kodėl būtent 16? Einame dėl savęs ir savo sveikatos bei tam, jog taip pažymėtume šią šventę. Po dešimto kilometro savaime išsiskiria laimės hormonas, kuris mums padeda lengvai pasiekti savo užsibrėžtą tikslą. Grįžus namo, pas mus susirenka giminės. Valgom įvairius patiekalus, šnekučiuojamės bei leidžiame laiką su pačiais brangiausiais ir artimiausiais žmonėmis.

Neringa M.:

Vasario 16-ąją mūsų šeima iškelia vėliavą. Džiaugiamės, kad gyvename laisvoje šalyje, kalbame gimtąja kalba. Šią dieną praleidžiame tikrai linksmai, nes šeimoje švenčiame mano brolio gimtadienį. Tikroji diena yra septyniolikta, bet kadangi 16-oji – svarbi Lietuvai, tai švenčiame tą dieną.

Titas V.:

Šią šventę švenčia ir mūsų šeima. Kiekvieną Vasario 16-osios rytą aš su tėčiu iškeliu Lietuvos trispalvę. Pusryčiaudami mes kalbame apie tai, kokia svarbi laisvė ir nepriklausomybė. Tą dieną mūsų šeima dalyvauja Lietuvos Nepriklausomybės šventėje. Kartą šios šventės proga mano futbolo treneris surengė turnyrą. Pasipuošėme trispalvėmis apyrankėmis, salė buvo papuošta trispalviais balionais, o šią šventę vainikavo tėvelių pagaminti skanėstai. Nepriklausomybės diena man ir Lietuvai yra svarbi, nes mūsų šalis atgavo laisvę ir tapo nepriklausoma.

Nedas V.:

Mūsų šeima visada švenčia Vasario 16-ąją. Ryte iškeliame trispalvę ir nusiperkame vėliavėlių. Papuošę namus važiuojame į miestą. Pirmiausia einame paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos į renginį, klausomės koncerto, giedame Lietuvos himną, apžiūrime konkursus, parodas, skirtas Vasario 16-ajai. Pasibaigus renginiams mūsų šeima grįžta namo, kur mėgstame praleisti laiką su šeimos nariais ir giminėmis.

Agnė Ž.:

Kiekvienais metais su šeima laukiame šios šventės, nes ji labai graži ir išskirtinė mūsų valstybei. Artėjant šiai šventei namuose papuošiame langus Lietuvos vėliavėlėmis. Atvažiuoja artimieji ir smagiai praleidžiame laiką. Ši šventė svarbi, todėl paminėti ją reikia su artimiausiais žmonėmis.

Deimantė P.:

Kiekvienais metais mūsų šeima švenčiame Vasario 16-ąją. Aš su tėčiu iškeliu trispalvę. Vidudienį su tėvais važiuojame pas močiutę ir ten pietaujame. Dažniausiai į pavakarę atvažiuoja giminaičiai. Su pussesere išeiname į lauką 16-ai minučių. Apeiname porą namų, kuriuos žinome ir mačiusios jau daugelį metų. Tai tarsi tradicija paminėti Vasario 16-ąją. Grįžę namo einame vakarieniauti. Valgome 16 minučių. Apsirengti, nusirengti ar dar kažką padaryti turime per 16 minučių. Miegoti einame 00:16 val.

Guoda K.:

Vasario 16-oji yra labai svarbi šventė Lietuvai ir kiekvienam jos gyventojui, todėl ją minime su savo šeima. Prie namo iškeliame vėliavą. Visada einame į miestą, dalyvaujame renginiuose. Eidami visada skaičiuojame iškeltas Lietuvos vėliavas. Kas daugiau suskaičiuoja, tas laimi. Susitinkame su seneliais, nes jiems ši šventė yra labai svarbi.

Emilija Ž.:

Vasario 16-ąją dieną mūsų šeima mini ir švenčia kiekvienais metais. Ryte tėtis prie namo iškelia Lietuvos valstybės vėliavą. Tuomet su šeima einame į šventas Mišias už Lietuvą ir Lietuvos žmones. Po Mišių su draugėmis pasivaikščiojame po Tauragę ir dalyvaujame mieste vykstančiuose renginiuose. Vakare su šeima sėdame prie stalo.

Parengta pagal „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenės informaciją

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas suteiktas – Daivai Genienei

Lietuvos Respublikos apsaugos ministerija, siekdama pagerbti sveikatos apsaugos darbuotojus už ilgametį ir nepriekaištingą darbą, ypač didelį indėlį plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, plėtojant farmacijos pramonę, Lietuvos Respublikos, kaip sveikos valstybės, prestižo kėlimą bei aukštos kvalifikacijos sveikat

Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimuose pagerbta Tauragės ligoninės gydytoja Vitalija Cholomskienė

Gegužės 8 d., Kauno Nacionaliniame dramos teatre įvyko iškilminga Sveikatos apsaugos ministerijos organizuota Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimų ceremonija. Renginys subūrė šalies medicinos bendruomenę pagerbti ilgamečius profesionalus, kurių atsidavimas ir darbštumas palieka neišdildomą pėdsaką Lietuvos sveikato

Atvejo vadybos modelis psichosocialinę negalią turintiems asmenims: metiniai rezultatai ir patirtys

Gegužės 7d. Tauragės rajono savivaldybėje vyko Tauragės ir Marijampolės regionų atvejo vadybininkų renginys „Atvejo vadybos metodo organizavimo metinių rezultatų apžvalga. Pirmųjų metų patirtys“, sutelkęs gausų dalyvių būrį iš įvairių šalies savivaldybių. Renginio metu dalyviai dalijosi patirtimis, iššūkiais

Startuoja pavasarinė „Maisto banko“ akcija: pagalbos reikia 620 tūkst. žmonių

Jau 38-ąjį kartą visoje Lietuvoje rengiama „Maisto banko“ akcija parduotuvėse  prasideda šį penktadienį nuo 15 val. ir tęsis šeštadienį nuo 10 iki 19 val. Šiemet ji vyks 438 prekybos vietose, 78 miestuose ir miesteliuose, o paramą rinks ne tik iniciatyvos organizatorius „Maisto bankas“, bet i

Prieš teismą stos nužudymu kaltinamas tauragiškis

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nužudymo pareikšti 36-erių Tauragės gyventojui. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo perseki

Dėl nepalankių oro sąlygų yra galimybė pratęsti šildymo tiekimą

UAB Tauragės šilumos tinklai informuoja, kad nors šildymo sezonas oficialiai pasibaigė, esant nepalankioms oro sąlygoms (žemai oro temperatūrai, drėgmei ar komforto stokai), yra galimybė laikinai pratęsti šildymo tiekimą. Ką daryti, norint pratęsti šildymą?1. Prašymas administratoriui, surinkus gyventojų sutikimą

Knygą apie Putiną parašęs prancūzas Michel Eltchaninoff: Norėjau kuo greičiau perduoti žinią vakariečiams, kad Putinas nėra pokštas, ne tik įvaizdis

Vilniuje gegužės 21-22 dienomis vyksiančioje tarptautinėje Sacharovo konferencijoje pranešimą skaitysiantis filosofas iš Prancūzijos Michel Eltchaninoff sako: „Putinas įsitikinęs, kad Rusija yra imperija. Jis pats sakė, kad imperijos sienos „kvėpuoja“ – tai reiškia, kad jas galima keisti, galima „ž

Pavasarinė alergija kamuoja trečdalį gyventojų, tačiau gydosi ne visi – kuo tai gresia?

Kiekvieną pavasarį pradėjus žydėti medžiams ir augalams, žiedadulkių koncentracija ore ženkliai išauga, sukeldama alergines reakcijas jautriems asmenims. Ši problema kamuoja nemenką šalies gyventojų dalį – kone trečdalis jų (30 proc.) kasmet patiria įvairaus intensyvumo alerginius simptomus, rodo „Lietuvos draudimo"

Varžybos, kurių metu dalyviai leisis į įspūdingą, beveik 400 kilometrų maršrutą po Tauragės kraštą

Prie mikrofono - Rimgaudas Gruzdys, vienas organizatorių ir VšĮ „APK Motorsport“ direktorius. Kalbamės apie unikalų renginį Tauragėje – „Asfalto ir purvo nuotykis: Tauragės pavasaris 2025“. Kalbino Arūnas Graželiūnas. https://open.spotify.com/episode/0PxOiEnxRJUYIYBxicrjED  Gegužės 10 dieną, še&sca

Pokalbis su dailininke Areta Didžioniene. Apie drąsą pradėti kurti

Kalbamės su Tauragės kultrūos centro dailininke, edukatore Areta Didžioniene. Pokalbis sukosi apie... meną – tokį neaprėpiamą, tokį begalinį, įvairų ir nenuspėjamą.  https://open.spotify.com/episode/4OUP3Ies07Z29SJDn9Pen4 Kalbino Arūnas Graželiūnas. Tauragės kultūros centro nuotr.

Dovydas Pancerovas: didžiausia dovana, kai skaitytojas pagauna mano žaidimo taisykles

Penktadienį, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje žurnalistas ir knygų autorius Dovydas Pancerovas pristatė savo knygą  „Pragaro vartai“.Prieš susitikimą bibliotekoje Dovydas Pancerovas apsilankė Tauragės radijo studijoje. Kalbėjomės apie romaną „Pragaro vartai“

Tauragėje demaskuoti narkotinių medžiagų platintojai ir pirkėjai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sėkmingai demaskavo narkotinių medžiagų platintojus bei pirkėjus. Kratų metu pareigūnai aptiko ir paėmė narkotinių bei psichotropinių medžiagų, taip pat grynųjų pinigų, įtariama, gautų iš nusikalstamos veikos. Balandžio 30 d. apie 17.40 val. Tauragėje, Bernotiškės gatvė