Ketvirtą kartą surengtame „Menų Feste“ staigmenų netrūko
Įkelta:
2021-08-20
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
Aprašymas

„Menų festo“ akimirkos

 

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos

Ketvirtus metus Tauragės pilyje iniciatyvaus miesto jaunimo organizuojamas renginys – puiki galimybė atsiskleisti jauniems menininkams: savo darbus parodė fotografai, dailininkai, rašytojai, muzikantai, technologai ir kt. „Menų Festo“ tikslas – suburti pradedančius ir patirties turinčius menininkus iš visos Lietuvos bei pasidalinti jų kūryba su kitais. 

Slemo scenoje – ir jauni, ir brandūs kūrėjai

Kaip „Tauragės žinioms“ papasakojo viena festivalio organizatorių Donata Buciūtė, šiais metais „Menų festas“, nors ir sudėtingomis sąlygomis dėl pandemijos, įvyko ir pateisino daugelį lūkesčių. Visų pirma džiugu, kad numatyta festivalio programa įvyko be jokių esminių pokyčių ar trikdžių. Kaip jau tapo įprasta, vienas iš pirmųjų festivalio renginių – „Slemas su ragais“. 

– Jį kasmet organizuojame bendradarbiaudami su Tauragės krašto muziejumi „Santaka“, na, o šiemet džiugina tai, kad pamažu mūsų festivalio komanda perima šių varžytuvių organizavimo ypatumus ir subtilybes iš jau „Slemo“ „mama“ Tauragėje tapusios muziejaus darbuotojos Renatos Karvelis, – teigė ji. 

Tauragės pilies menėse vyko dirbtuvės „Įženk į sceną“ su LMTA teatro meno studente Aiste Rekašiūte, o būsimieji slemeriai turėjo progą pasitreniruoti rašyti sleminius tekstus kartu su poete Renata Karvelis. Vakaro finale slemo scena sujungė jaunus ir brandžius, vyko ne tik slemo varžybos, kurias laimėjo poetas Paulius Gadeikis. Skambėjo Tauragės, Kauno, Plungės ir Pasvalio poetų kūryba. 

Slemas – autorinės poezijos skaitymo varžytuvės, per kurias pasirodo visi norintys pademonstruoti ne vien parašytus tekstus, bet ir raiškaus skaitymo gebėjimus. Anot šventės organizatorių, remiantis iki šiol pritraukta auditorija, galima teigti, jog yra aktualu ne tik jaunimui, bet ir vyresniems žmonėms.

Nuotrauka
a
Gretos Jonelytės nuotraukos

Parodos – net 8

Kitą festivalio dieną programa pradėta meno parodų atidarymu. Naujovė – meno instaliacija „Meno narvas“. Buvo įrengta lauko galerija pilies kiemelyje. Kaip aiškino festivalio rengėjai, šia instaliacija siekta perteikti mintį, kad kiekvienas menininkas yra tarsi užsidaręs savo „kūrybos narve“, tačiau bendrai visi mes priklausome vienam dideliam „kūrybos narvui“. 

Buvo eksponuojamos aštuonios darbų parodos: 4 fotografijų, 3 dailės ir 1 mozaikos, o jas pristatė Greta Jonelytė, Gabija Korsakaitė, Ugnė Kulbokaitė, Laimonas Šiaudvytis, Akvilė Zlatkutė, Eglė Baranauskaitė ir Matas Gudauskas.  

Štai E. Baranauskaitė  teigia, kad gamta – pats geriausias nenuilstančio, visad kintančio ir gyvybe pulsuojančio gyvenimo pavyzdys. Čia visuomet atrasime neišsemiamą spalvų, garsų ar kvapų įvairovę. „O kadangi pati esu naujų potyrių ir nuotykių ieškotoja, kitoniškumas yra mano varikliukas. Tikriausiai todėl iš gamtos daugiausiai ir semiuosi įkvėpimo. Kiekviena nuotrauka man ne tik graži akimirka ar kvapą gniaužiantis peizažas – tai patirtys, pojūčiai ir emocijos, uždegantys liepsnelę manyje“, – sako ji. 

Tauragiškis fotografas L. Šiaudvytis irgi džiaugiasi galėdamas parodyti savo darbus žmonėms: „Fotografijos leidžia man išreikšti save. Mintis, jausmus, potyrius realizuoju eksperimentuodamas su kampais, žmonių pozomis, veido išraiškomis, kontrastais ir kt. Šie dalykai man leidžia save perteikti labiau nei žodžiai, kurie gali apriboti savo apibrėžtumu. Tačiau įdomiausia dalis – tai fotografijos individualus gyvenimas. Tik žmonių, žiūrinčių į mano fotografijas, mintys bei jausmai padaro jas pilnas ir gyvas“.

Matas Mačiulskis, meninės fotografijos pasaulyje besisukantis jau penkerius metus, teigia, kad kurdamas įvairias kompozicijas, ieškodamas tobulo kadro bando išeiti iš savo kūrybinių rėmų, leidžia sau jaustis laisvas. „Kūryboje dažnai bandau „išrasti dviratį“. Inspiracijos ir kūrybinio įkvėpimo man suteikia muzika, aplinka ir labiausiai emocijos, jausmai ir išgyvenimai. Emocijas ir jausmus slepiu po pavadinimais ir vizualais. Dažnai fotografuoju nakties metu ir visada atsirandu neįprastose lokacijose“, – atvirauja jis.

Koncertai vyko dvi dienas 

Vėliau tą pačią dieną pasirodė muzikos atlikėjai. Ant šventės scenos lipo įvairiausių muzikos žanrų atlikėjai mėgėjai, koncertuojantys tiek solo, tiek grupėmis. Pasak D. Buciūtės, jau praėjusių metų festivalio metu norinčiųjų pasirodyti buvo daug, tad atsižvelgus į tai šiemet koncertus nutarta rengti net dvi dienas. Jų metu pasirodė jauni atlikėjai Dominykas (sceninis vardas Fluvial), Aurimas Bareikis, Dovilė Karpiūtė, o vakaro muzikinis svečias buvo šiuo metu populiariosios muzikos viršūnėje esantys „Keanu Blunt“ ir „Free Finga“. 

Antrąją dieną pasirodė jau šiek tiek kitokio stiliaus grupės, atliekančios  alternatyvią ir roko muziką, tarp  kurių – ir tauragiškių grupė „Neradau“, kuri parodė puikų pavyzdį, kaip pradedančiam jaunimui svarbu ir aktualu tokio pobūdžio renginiai ir galimybė parodyti auditorijai savo kūrybą. Į sceną žengė ir grupės „Spurr“, „TAS“  „Katarsis“, „Joseph June“, „diso. Kognityvas“ ir jaunimo pamėgta kviestinių atlikėjų grupė „Abudu“.

Nuotrauka
a
Gretos Jonelytės nuotraukos

Pavyko puikiai

D. Buciūtė sako, kad šis festivalis, turbūt kaip ir daugelis kitų, susidūrė su ne vienu sunkumu jį organizuojant, tačiau galiausiai, įdėjus daug darbo ir pastangų, praėjo puikiai. 

– Vienintelis sunkumas, su kuriuo susidūrėme ir buvome praktiškai bejėgiai, tai vyriausybės ribojimai renginiams. Pasirinkome tokį formatą, kuriame  neribojome dalyvių skaičiaus, tad teko privalomai įleisti tik tuos, kurie turėjo jau opiu klausimu visuomenėje tapusį Galimybių pasą. Pastebėjome, kad dėl šių suvaržymų ne drastiškai, tačiau akivaizdžiai festivalio žiūrovų gretos buvo mažesnės nei planuota ar lyginant ankstesniais metais. Na, o visumoje pastebėjome tokią tendenciją, kad tauragiškius visgi labiausiai domina atlikėjų pasirodymai, nors  atsižvelgiant į formatą ir „Slemas su ragais“ dar niekuomet nevyko pustuštėje auditorijoje, – įspūdžiais dalijasi organizatorė. – Tad kaip šio festivalio idėjos pradininkė džiaugiuosi festivalio augimu ir progresu, o ypač organizacine  grupe, kurioje – labai atkaklūs ir darbštūs jaunuoliai Aistė Naujokaitė, Tadas Kaminskas, Paulius Statkus, Justinas Stankus, Emilija Račkauskaitė, Domantė Katauskaitė, Aistė Rekašiūtė bei Daina Remeikaitė. Labai svarbu, kad kasmetinių partnerių, tokių kaip Tauragės meno mokykla ir Tauragės krašto muziejus, pagalba galime vykdyti festivalio veiklas pačiame miesto centre ir kasmet esame maloniai sutinkami.

„Tariame Ačiū visiems menininkams, kurių darbai papuošė pilies kiemelio erdvę, slemeriams, su juoko doze paskelbusiems festo pradžią, savanoriams, kurie užtikrino, kad viskas vyktų sklandžiai, visiems rėmėjams, be kurių nebūtų mūsų ir kitiems žmonėms, kurie visaip kaip tik įmanoma prisidėjo prie renginio idėjos išpildymo. Dėkojame atlikėjams, šį renginį išpildžiusiems iki galo bei praturtinusiems jaunų žmonių akiratį. Žinoma, ypatingas AČIŪ nuo organizatorių keliauja žiūrovams, negailėjusiems plojimų ir palaikymo. Prieš Jūsų besišypsančias akis nublanksta visi nesklandumai“ – pasibaigus festivaliui feisbuke parašė organizatoriai. 

Festivalį organizavo Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ „Menų Festo“ organizacinė grupė, pagrindiniai festivalio rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. 

Nuotrauka
spaudos

 

 

 

 

Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
paulinos
Įkelta:
2022-05-05
Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.
Nuotrauka
viktorija
Įkelta:
2022-04-28
Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės stiliumi, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-18
Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė. 
Nuotrauka
kulturos muitine
Įkelta:
2022-04-05
„Kultūros muitinė“, jau tradicija tapęs renginių ciklas, šiemet prasidėjo neįprastai –  austrių degustacija Pilies menėse, o po kelių dienų į kitą renginį irgi kulinarine tema pakvietė Skaudvilės krašto muziejus.
Nuotrauka
mmm
Įkelta:
2022-04-05
Balandžio 6-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Pilies menėse bus atidaryta ypatinga paroda. Tai kolektyvinė paroda, o jos eksponatai – moterų, lankančių Tauragės suaugusiųjų dailės studiją „MMM“ (Moterys mokosi meno, meno mokyklos moterys), darbai. Parodos pavadinimas visaapimantis ir daugiaprasmis – „Interpretacijos“.
Nuotrauka
batakiai
Įkelta:
2022-03-18
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai dauguma bendruomenių bei kultūros namų kvietė atvykti į renginius bei susibūrimus ir pasidžiaugti mūsų tautos laisve. Dauguma jų prasidėjo maldomis ne vien tik už mūsų laisvę – nepamirštas ir Ukrainoje vykstantis karas.
Nuotrauka
uzgavenes
Įkelta:
2022-03-06
Pirmoji pavasario diena šįmet prasideda Užgavėnėmis, simbolizuojančiomis žiemos palydėtuves ir pavasario sutiktuves. Nors pasaulį šiandien yra apėmęs nerimas dėl karo Ukrainoje, ir, atrodytų, linksmybėms vietos nebeliko, vis dėlto šios linksmos šventės atsisakė ne visi, o ją organizavusieji įsitikinę, kad  tradicijos padeda susitelkti. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, paminėjo kaip laisvės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. Ši tautai svarbi diena minėta Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, kur Šv. Mišios aukotos už Lietuvą ir Lietuvos žmones, Tauragės kultūros rūmuose surengtame iškilmingame koncerte dalyvavo Kultūros centro kolektyvai ir atlikėjai, kai kurios bendruomenės leidosi į pėsčiųjų žygius, vieni kitus džiugino dainomis, šypsenomis.
Nuotrauka
16
Įkelta:
2022-02-16
Praėjo 104 metai, kai tautos šviesuoliai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Mūsų tėvai ir seneliai gali pasidalinti prisiminimais, kaip šią šventę švęsdavo praeityje. „Šaltinio“ progimnazijoje, kai klases retina vis įsisukdama COVID epidemija, mokytojai pasiūlė 5–8 klasių mokiniams pasidalinti mintimis, kaip mokinių šeimose švenčiama Vasario 16-oji, ką jaunajai kartai reiškia žodžiai Tėvynė, Laisvė... Pabiro tiek gražių, nuoširdžių žodžių, kuriuos jau šią savaitę mokyklos fojė mokiniai skaito per pertraukas televizijos ekrane. Kitame mokyklos koridoriuje – Vėjų pievoje – paroda „Lietuva pro mano langą“. Penktadienį, paskutinę savaitės dieną, bus suvedami rezultatai, kaip šiai šventei paminėti 1–8 klasių mokiniai papuošė savo kuprines. „Švenčiame ir švęsime visi: 1–8 klasių mokiniai, mokyklos administracija, klasių ir  būrelių vadovai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos...“, – sako mokyklos bendruomenė ir dalijasi mokinių istorijomis, kaip šeimos švenčia Vasario 16-ąją. 
Nuotrauka
betrice
Įkelta:
2022-02-10
Artėjant svarbiausioms valstybinėms šventėms progą tautiškumą perteikti piešiniuose turėjo ir jaunieji Lietuvos menininkai. Iš 423 konkursui „Ateities miestai“ siųstų piešinių atrinkta 20 favoritų, kurių skaitmeninį katalogą kovo 1–15 dienomis ketinama pristatyti Lietuvos Respublikos Seime Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtoje parodoje. Sėkmės sulaukusio ir į 20-uką patekusio piešinio autorė tauragiškė abiturientė Beatričė Arštikytė pasakoja, kad laisvė jai svarbi ne tik kaip Lietuvos pilietei, bet ir kaip meno kūrėjai. 
Nuotrauka
jencevicius
Įkelta:
2022-02-06
Tauragėje gimė daug pasaulinio garso žmonių – Jozefas Šereševskis, Davidas Kacelenbogenas, Robertas Lemanas, Taurogeno žeme vaikščiojo net keturi Rusijos carai, legendinis karo strategas Karlas Klauzevicas, pasaulinio garso kompozitoriai Aleksandras Borodinas, Hektoras Berliozas, Robertas Šumanas, rašytojas ir politikas Aleksandras Gercenas, „Kruvinojo sekmadienio“ herojus popas Gaponas, Aleksandro Puškino žudikas Žoržas Dantesas… Šiuos ir dar daugybę mažai kam žinomų ar netgi visai negirdėtų Tauragės istorijos faktų atkapstęs kraštietis Alvidas Jancevičius sudėjo juos į knygą-straipsnių rinkinį „Užmirštasis Tauroggenas“, kurią jau netrukus pristatys Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. O belaukiant susitikimo – pokalbis su jos autoriumi.   
Nuotrauka
slaviunas
Įkelta:
2022-01-30
Žymusis tautosakininkas Leonardas Sauka rašė: „Nedaug tėra žmonių, kurie lygiai gerai galėtų nagrinėti liaudies buitį, papročius, apeigas, tikėjimus, muzikinę ir poetinę liaudies kūrybą“. Šie žodžiai skirti tautosakininkui, etnografui ir folkloristui Zenonui Slaviūnui (iki 1939 m. – Slavinskui), prieš 105 metus, 1907 m. sausio 14 dieną, gimusiam Skaudvilėje, vargonininko šeimoje. Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šios sukakties proga paskelbė savo surinktą medžiagą apie šį garsų kraštietį. 
Nuotrauka
mizgiriene
Įkelta:
2022-01-17
Priešpaskutinę praėjusių metų dieną mūsų krašto šviesuolei, Tauragės rajono garbės pilietei Almai Mizgirienei (Valaitytei) būtų sukakę 90 metų. Buvusiai kolegei atminti bei Archyvų metams pažymėti B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka pakvietė susipažinti su ekspozicija, kurios tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į Tauragės krašto šviesuolės paveldo tyrinėjimo darbus, žymių kraštiečių atminimo išsaugojimą ir skleisti informaciją apie bibliotekoje saugomą jos sukauptą kraštotyrinį archyvą. 
Nuotrauka
dainu dainele
Įkelta:
2022-01-17
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.
Nuotrauka
a
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotraukos
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektas „Kultūros muitinė“ jau trečius metus kvietė Tauragės pilies menėse įgyti naujų kultūrinių patirčių. Pilyje prasidėję kultūriniai mainai keliauja tolyn – nes muziejininkai mėgsta neapsiriboti tradiciniais sprendimais, eksperimentuoti. Taigi finalinis „Kultūros muitinės“ renginys – pleneras „Fotografika“ persikėlė į neįprastą erdvę – buvusią Skaičiavimo mašinų elementų gamyklą, įprastai tauragiškių vadinamą „Skaičiukais“. „Skaičiukai“ tapo istorija, bet moterys ir menas čia sugrįžo vienam vakarui.
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-10-15
Praėjusį penktadienį Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka paminėjo ypatingą datą – Tauragės valstybinio centralinio knygyno skyriaus (dabartinė biblioteka) 90-ųjų įsteigimo metinių šventę. Ta proga viešojoje bibliotekoje rinkosi garbingi svečiai, perskaityta  laudacija pirmajai bibliotekos vadovei Larisai Kopaitei ir bibliotekos darbuotojams. O bibliotekos gyvenimas mūsų mieste prasidėjo 1931 m. Ir pirmosios patalpos nebuvo net panašios į įstaigą – tada įsikurta mažame kambarėlyje Vytauto gatvėje. Miestiečiams buvo siūloma pasirinkti vieną iš dešimties knygų. Pirmoji bibliotekos vadovė nustebtų išvydusi, kokia biblioteka dabar.
Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Melburne (Australija) gyvenantis 26-erių tauragiškis Benas Norvilas sako, kad svetur jį išviliojo galimybė studijuoti, tačiau nors šiuo metu ir gyvena labiausiai nuo Lietuvos nutolusiame žemyne, jis nepamiršta gimtųjų namų ir seka čia vykstančius pokyčius. Australijoje įgijęs kineziterapeuto išsilavinimą tauragiškis yra projekto „Globali Tauragė“ ambasadorius. „Tauragės žinioms“ jis pasakojo, kad užsienyje gyvenančių Tauragės ambasadorių tikslas – garsinti šio miesto vardą visame pasaulyje. 
Nuotrauka
mažrimas
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-09-15
Rugsėjo 11-ąją Tauragės kultūros centro parodų salei suteiktas amžinybėn iškeliavusio Tauragės garbės piliečio, kraštotyrininko Edmundo Mažrimo vardas. Šįkart jos sienas puošė nuotraukos iš jo šeimos ir draugų archyvų, ir kiekvienoje jų – Edmundo veidas. O į vakarą, pavadintą „(Ne)tolima praeitis“ susirinkę bičiuliai, kolegos, bendražygiai dalijosi prisiminimais, įžvalgomis apie šią neeilinę asmenybę, palikusią ryškų pėdsaką istorijos tyrinėjimuose.