Ketvirtą kartą surengtame „Menų Feste“ staigmenų netrūko
Įkelta:
2021-08-20
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
Aprašymas

„Menų festo“ akimirkos

 

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos

Ketvirtus metus Tauragės pilyje iniciatyvaus miesto jaunimo organizuojamas renginys – puiki galimybė atsiskleisti jauniems menininkams: savo darbus parodė fotografai, dailininkai, rašytojai, muzikantai, technologai ir kt. „Menų Festo“ tikslas – suburti pradedančius ir patirties turinčius menininkus iš visos Lietuvos bei pasidalinti jų kūryba su kitais. 

Slemo scenoje – ir jauni, ir brandūs kūrėjai

Kaip „Tauragės žinioms“ papasakojo viena festivalio organizatorių Donata Buciūtė, šiais metais „Menų festas“, nors ir sudėtingomis sąlygomis dėl pandemijos, įvyko ir pateisino daugelį lūkesčių. Visų pirma džiugu, kad numatyta festivalio programa įvyko be jokių esminių pokyčių ar trikdžių. Kaip jau tapo įprasta, vienas iš pirmųjų festivalio renginių – „Slemas su ragais“. 

– Jį kasmet organizuojame bendradarbiaudami su Tauragės krašto muziejumi „Santaka“, na, o šiemet džiugina tai, kad pamažu mūsų festivalio komanda perima šių varžytuvių organizavimo ypatumus ir subtilybes iš jau „Slemo“ „mama“ Tauragėje tapusios muziejaus darbuotojos Renatos Karvelis, – teigė ji. 

Tauragės pilies menėse vyko dirbtuvės „Įženk į sceną“ su LMTA teatro meno studente Aiste Rekašiūte, o būsimieji slemeriai turėjo progą pasitreniruoti rašyti sleminius tekstus kartu su poete Renata Karvelis. Vakaro finale slemo scena sujungė jaunus ir brandžius, vyko ne tik slemo varžybos, kurias laimėjo poetas Paulius Gadeikis. Skambėjo Tauragės, Kauno, Plungės ir Pasvalio poetų kūryba. 

Slemas – autorinės poezijos skaitymo varžytuvės, per kurias pasirodo visi norintys pademonstruoti ne vien parašytus tekstus, bet ir raiškaus skaitymo gebėjimus. Anot šventės organizatorių, remiantis iki šiol pritraukta auditorija, galima teigti, jog yra aktualu ne tik jaunimui, bet ir vyresniems žmonėms.

Nuotrauka
a
Gretos Jonelytės nuotraukos

Parodos – net 8

Kitą festivalio dieną programa pradėta meno parodų atidarymu. Naujovė – meno instaliacija „Meno narvas“. Buvo įrengta lauko galerija pilies kiemelyje. Kaip aiškino festivalio rengėjai, šia instaliacija siekta perteikti mintį, kad kiekvienas menininkas yra tarsi užsidaręs savo „kūrybos narve“, tačiau bendrai visi mes priklausome vienam dideliam „kūrybos narvui“. 

Buvo eksponuojamos aštuonios darbų parodos: 4 fotografijų, 3 dailės ir 1 mozaikos, o jas pristatė Greta Jonelytė, Gabija Korsakaitė, Ugnė Kulbokaitė, Laimonas Šiaudvytis, Akvilė Zlatkutė, Eglė Baranauskaitė ir Matas Gudauskas.  

Štai E. Baranauskaitė  teigia, kad gamta – pats geriausias nenuilstančio, visad kintančio ir gyvybe pulsuojančio gyvenimo pavyzdys. Čia visuomet atrasime neišsemiamą spalvų, garsų ar kvapų įvairovę. „O kadangi pati esu naujų potyrių ir nuotykių ieškotoja, kitoniškumas yra mano varikliukas. Tikriausiai todėl iš gamtos daugiausiai ir semiuosi įkvėpimo. Kiekviena nuotrauka man ne tik graži akimirka ar kvapą gniaužiantis peizažas – tai patirtys, pojūčiai ir emocijos, uždegantys liepsnelę manyje“, – sako ji. 

Tauragiškis fotografas L. Šiaudvytis irgi džiaugiasi galėdamas parodyti savo darbus žmonėms: „Fotografijos leidžia man išreikšti save. Mintis, jausmus, potyrius realizuoju eksperimentuodamas su kampais, žmonių pozomis, veido išraiškomis, kontrastais ir kt. Šie dalykai man leidžia save perteikti labiau nei žodžiai, kurie gali apriboti savo apibrėžtumu. Tačiau įdomiausia dalis – tai fotografijos individualus gyvenimas. Tik žmonių, žiūrinčių į mano fotografijas, mintys bei jausmai padaro jas pilnas ir gyvas“.

Matas Mačiulskis, meninės fotografijos pasaulyje besisukantis jau penkerius metus, teigia, kad kurdamas įvairias kompozicijas, ieškodamas tobulo kadro bando išeiti iš savo kūrybinių rėmų, leidžia sau jaustis laisvas. „Kūryboje dažnai bandau „išrasti dviratį“. Inspiracijos ir kūrybinio įkvėpimo man suteikia muzika, aplinka ir labiausiai emocijos, jausmai ir išgyvenimai. Emocijas ir jausmus slepiu po pavadinimais ir vizualais. Dažnai fotografuoju nakties metu ir visada atsirandu neįprastose lokacijose“, – atvirauja jis.

Koncertai vyko dvi dienas 

Vėliau tą pačią dieną pasirodė muzikos atlikėjai. Ant šventės scenos lipo įvairiausių muzikos žanrų atlikėjai mėgėjai, koncertuojantys tiek solo, tiek grupėmis. Pasak D. Buciūtės, jau praėjusių metų festivalio metu norinčiųjų pasirodyti buvo daug, tad atsižvelgus į tai šiemet koncertus nutarta rengti net dvi dienas. Jų metu pasirodė jauni atlikėjai Dominykas (sceninis vardas Fluvial), Aurimas Bareikis, Dovilė Karpiūtė, o vakaro muzikinis svečias buvo šiuo metu populiariosios muzikos viršūnėje esantys „Keanu Blunt“ ir „Free Finga“. 

Antrąją dieną pasirodė jau šiek tiek kitokio stiliaus grupės, atliekančios  alternatyvią ir roko muziką, tarp  kurių – ir tauragiškių grupė „Neradau“, kuri parodė puikų pavyzdį, kaip pradedančiam jaunimui svarbu ir aktualu tokio pobūdžio renginiai ir galimybė parodyti auditorijai savo kūrybą. Į sceną žengė ir grupės „Spurr“, „TAS“  „Katarsis“, „Joseph June“, „diso. Kognityvas“ ir jaunimo pamėgta kviestinių atlikėjų grupė „Abudu“.

Nuotrauka
a
Gretos Jonelytės nuotraukos

Pavyko puikiai

D. Buciūtė sako, kad šis festivalis, turbūt kaip ir daugelis kitų, susidūrė su ne vienu sunkumu jį organizuojant, tačiau galiausiai, įdėjus daug darbo ir pastangų, praėjo puikiai. 

– Vienintelis sunkumas, su kuriuo susidūrėme ir buvome praktiškai bejėgiai, tai vyriausybės ribojimai renginiams. Pasirinkome tokį formatą, kuriame  neribojome dalyvių skaičiaus, tad teko privalomai įleisti tik tuos, kurie turėjo jau opiu klausimu visuomenėje tapusį Galimybių pasą. Pastebėjome, kad dėl šių suvaržymų ne drastiškai, tačiau akivaizdžiai festivalio žiūrovų gretos buvo mažesnės nei planuota ar lyginant ankstesniais metais. Na, o visumoje pastebėjome tokią tendenciją, kad tauragiškius visgi labiausiai domina atlikėjų pasirodymai, nors  atsižvelgiant į formatą ir „Slemas su ragais“ dar niekuomet nevyko pustuštėje auditorijoje, – įspūdžiais dalijasi organizatorė. – Tad kaip šio festivalio idėjos pradininkė džiaugiuosi festivalio augimu ir progresu, o ypač organizacine  grupe, kurioje – labai atkaklūs ir darbštūs jaunuoliai Aistė Naujokaitė, Tadas Kaminskas, Paulius Statkus, Justinas Stankus, Emilija Račkauskaitė, Domantė Katauskaitė, Aistė Rekašiūtė bei Daina Remeikaitė. Labai svarbu, kad kasmetinių partnerių, tokių kaip Tauragės meno mokykla ir Tauragės krašto muziejus, pagalba galime vykdyti festivalio veiklas pačiame miesto centre ir kasmet esame maloniai sutinkami.

„Tariame Ačiū visiems menininkams, kurių darbai papuošė pilies kiemelio erdvę, slemeriams, su juoko doze paskelbusiems festo pradžią, savanoriams, kurie užtikrino, kad viskas vyktų sklandžiai, visiems rėmėjams, be kurių nebūtų mūsų ir kitiems žmonėms, kurie visaip kaip tik įmanoma prisidėjo prie renginio idėjos išpildymo. Dėkojame atlikėjams, šį renginį išpildžiusiems iki galo bei praturtinusiems jaunų žmonių akiratį. Žinoma, ypatingas AČIŪ nuo organizatorių keliauja žiūrovams, negailėjusiems plojimų ir palaikymo. Prieš Jūsų besišypsančias akis nublanksta visi nesklandumai“ – pasibaigus festivaliui feisbuke parašė organizatoriai. 

Festivalį organizavo Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ „Menų Festo“ organizacinė grupė, pagrindiniai festivalio rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. 

Nuotrauka
spaudos

 

 

 

 

Nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Paskutinį pavasario penktadienį Skaudvilėje siautė tikra muzikos fiesta – vyko net du muzikos festivaliai, abu turinys senas tradicijas ir pamėgti ne tik skaudviliškių. Vasarą muzikos mėgėjai pasitiko su jaunųjų atlikėjų festivaliu „Jaunasis talentas‘23“. Tuo muzikos šventė Skaudvilėje nesibaigė – jau po kelių valandų prasidėjo kitas festivalis – ilgametes tradicijas turintis respublikinis „Alio, talentai!“.
Nuotrauka
frejus
Arūno Baltėno nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Iš Tauragės kilusio skulptūros genijaus Edmundo Frėjaus (1949–2009), garsėjusio unikalia technika kurti iš įkaitintos geležies, kūrinių paroda, pavadinta „Metalo alchemija. Edmundo Frėjaus sugrįžimas“, birželio 3-ąją, 16 val., pristatoma Pilyje. Kadaise autorius mokėsi čia buvusioje I-ojoje vidurinėje mokykloje. Pats Edmundas apie savo paauglystę yra sakęs: „Būdamas 14 metų Tauragėje pradėjau dirbti Makso Preso kalvėje mokiniu „gizeliu“, nuo to laiko su kalvyste nesiskyriau“, dažnai pabrėždavo savo žemaitišką kilmę. Tad tam tikra, simboline, prasme E. Frėjaus „neskraidančios paukštės“ sugrįžta ten, kur išsiskleidė menininko sparnai. Viena čia ir liks – skulptūrą „Moteris su sparnais“ skulptoriaus dukros padovanojo Tauragei, 16.30 val. ji bus atidengta.
Nuotrauka
21orkestrai4
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Gegužės 13 d. Pilies aikštėje aidėjo orkestrų atliekamos melodijos – vyko X Lietuvos karinių orkestrų šventė „Muzika viena kalba“. Tauragiškiai išvydo kariuomenės, Karinių oro pajėgų, Karinių jūrų pajėgų bei Sausumos pajėgų orkestrus. Šventė dovanojo unikalų reginį ir priminė apie karinių orkestrų ištakas – ar žinojote, kad pirmasis nepriklausomos Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas įvyko 1919 metais būtent Tauragėje? 
Nuotrauka
metu bibliotekininke
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-07
Ką tik pasibaigusi 23-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė buvo kupina renginių: bibliotekininkai keliavo, diskutavo, rungėsi protmūšiuose, rinko geriausias knygas, rengė susitikimus ir parodas. O paskutinis mėnesio penktadienis, kvalifikacijos diena, virto tikra švente – paskelbti Metų geriausieji, į svečius atvyko, ko gero, populiariausias ir protingiausias šuo Lietuvoje – Kuršis, kuris su savo šeimininke mokymus pavertė ne tik įdomiais, naudingais, bet ir žaismingais.
Nuotrauka
jurgines sartininkuose
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Balandžio 23-iąją minimos Jurginės – lietuviška pavasario žalumos šventė. Senovės Lietuvoje Jurginės būdavo reikšminga diena žemdirbiams ir arkliaganiams. Sekmadienį Sartininkų kultūros namuose Jurginių proga skambėjo gražios tradicinės liaudies dainos. Tradicijos nesibaigė vien dainomis – žaisti žaidimai, spėliotos mįslės ir prisiminti Jurginių posakiai.  
Nuotrauka
genutes spektaklis
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-04-21
Airijoje gyvenantiems lietuviams Atvelykio sekmadienį tauragiškiai parodė savo naujausią spektaklį, pastatytą pagal Vidmantės Jasukaitytės romaną „Golgotos vynuogės“. Tauragės liaudies teatro gastrolės Dubline buvo kupinos įspūdžių: širdingas kraštiečių sutikimas, džiaugsmas dalintis, nuotykiai ir begalė gerų emocijų. 
Nuotrauka
SLEMAS
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-15
Praėjusią savaitę į Pilies menes kviesti besidomintieji slemu. Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine stengiamasi kuo plačiau skleisti žinią apie slemo kūrybą, kuo ji tokia įdomi ir išskirtinė. Edukuoti apie šį žanrą pradėta miesto gimnazijose, o vėliau persikelta į Pilies menes, kur buvo pakviestas vienas garsesnių slemo poezijos kūrėjų – Marius Povilas Elijas Martynenko.
Nuotrauka
velykos
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2023-04-08
Antradienio popietę Sartininkų kultūros namuose nerimo šurmulys. Prieš šv. Velykas į edukaciją susirinko įvairaus amžiaus kaimo gyventojai. Artėjant šventiniam savaitgaliui bendruomenės nariai galėjo pagražinti savo atsineštus kiaušinius tiek vašku, tiek dekupažo technika. Moterys dalijosi, kad įvairių marginimo raštų jos išmoko iš savo mamų, močiučių.
Nuotrauka
kovo 11
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet ją minime ypatingai – ir su pasididžiavimu, kad Tauragė šiemet gali didžiuotis Lietuvos kultūros sostinės titulu, ir skausmu širdyje už dėl savo laisvę kasdien kraują liejančią Ukrainą. 
Nuotrauka
uzgaveniu kaukes
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-25
Nors dabar Užgavėnės – linksmų pramogų ir „žiemos išvarymo“ šventė, jos tikroji prasmė buvo visai kitokia. Užgavėnių apeigos perteikia daug gilesnius dvasinius, religinius dalykus. Kažkada tai buvo bene esmingiausia senosios lietuvių religijos šventė, skirta mitinio-kosmologinio šviesos pergalės prieš tamsą įvykio kasmetiniam apeiginiam pakartojimui. Užgavėnių kaukes kūrė ir tauragiškis tautodailininkas Antanas Bagdonas, palikęs gilų pėdsaką, ryškų autorinį stilių. Jos eksponuojamos Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ šalia kitų jo kūrinių. Apie šio menininko sukurtas kaukes ir jų reikšmę papasakojo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė.
Nuotrauka
Užgavėnių linksmybės Tauragėje
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Antradienį mieste ne vienas sukluso išgirdęs linksmą muziką, pamatęs šėlstančius persirengėlius. Tauragės kultūros centro kolektyvas nuotaiką kėlė nuo pat ryto – Užgavėnių šventę pradėję „Blūdnasčiu“ Centro turguje, vėliau keliavo per įstaigas, o vakare įsikūrė prie Tauragės kultūros centro – kepė blynus, šoko, degino Morę.
Nuotrauka
deives
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-13
Vasario 3-iąją Tauragės pilies kiemelyje startavo vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
genute
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-02-12
„Surišti... Lietuvos lietumi ir Taurage“ – taip pavadintas renginys šeštadienį sukvietė tauragiškius į Kultūros rūmus. Tai buvo tarsi giminės susitikimas – tokia šilta atmosfera tvyrojo salėje, o dvi su puse valandos pralėkė tarsi akimirka.
Nuotrauka
kulturos sostine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Sausio 20-ąją Tauragės pilies kiemelyje oficialiai atidaryti Lietuvos kultūros sostinės metai. Ypatingus mūsų kraštui metus pradėjo įspūdingas teatralizuotas šviesos ir muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“, sutraukęs gausų būrį žiūrovų.
Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
ieva feja
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-18
Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.