Žydrė Macienė: jei kiekvienas atrastume savo pomėgį, depresuojančių būtų mažiau
Įkelta:
2021-05-30
Nuotrauka
zyd
Nuotraukos autorius:
Autorės ir Žydrės Macienės asmeninio albumo nuotraukos
,
Nuotrauka
zyd
,
Nuotrauka
zyd
,
Nuotrauka
zyd
,
Nuotrauka
zyd
,
Nuotrauka
zyd
,
Nuotrauka
zyd

Karantinas, uždaręs žmones namuose, ne vienam tapo depresijos priežastimi. Vis dėlto kai kurie tuo metu tarsi atrado save iš naujo: prisiminė kadaise mėgtas veiklas, ėmė kurti – kas eiles, kas paveikslus ar dekoracijas, o kas tortus, ir taip įprasminti staiga atsiradusį laisvą laiką. Bibliotekininkė iš Skaudvilės Žydrė Macienė prisipažįsta niekada negalvojusi, kad jos tapyti paveikslai gali būti kam nors įdomūs, tačiau dabar jie tapo parodos eksponatais. Žydrė įsitikinusi: kiekvienas galime rasti kūrybiškų veiklų, kurios teikia malonumą, ir jei išdrįstume į jas pasinerti, depresijų tikrai būtų kur kas mažiau.

Piešė nuo vaikystės

Užaugo Žydrė Mažonuose. Ji prisimena piešti, kaip ir jos sesuo, mėgusi nuo mažens – tėveliai nespėdavo pirkti piešimo popieriaus. 

Be to, ir užrašydami į mokyklą, tuometinę pirmąją vidurinę, tėvai, žinodami dukters pomėgį piešti, pasirinko dailės klasę. Taigi šiokius tokius pradmenis ji gavo dar vidurinėje. 

Žydrė sako, kad jai sekasi nuolat savo aplinkoje turėti menui neabejingų, kūrybingų žmonių. Tuomet, pasak jos, likimas pamėtėjo Mažonuose gyvenančią dailininką Juzefą Bružienę, kuri suburdavo vaikus įvairiausioms meninėms veikloms – veždavo į ekskursijas, repetuodavo šokius, statydavo spektaklius, kurdavo jiems dekoracijas. Žydrė mielai ne tik vaidindavo spektakliuose, bet ir prisidėdavo piešiant dekoracijas. 

Jai labai patikdavo ir kurti atvirukus įvairioms progoms.

– Bet kokiai šventei artėjant mūsų namuose būdavo darbymetis: abi su seserimi akvarele liedavome atvirukus giminėms, draugams, o tėvams tekdavo pareiga juos išvežioti ir įteikti, – prisimena ji. – Ir atminimų, nuotraukų albumai, sveikinimai mokykloje būdavo mano pieštomis rožėmis išpuošti. Klasės draugai net čiupinėdavo norėdami įsitikinti, ar jos tikrai nupieštos, nes būdavo iškilusios – tepdavau daug sluoksnių dažų.

Žmonės grįžta į bibliotekas 

Vis dėlto kai teko rinktis, kur studijuoti, Žydrė nedvejodama pasirinko bibliotekininkystę – skaityti knygas jai visada labai patiko. Dar vaikystėje iš bibliotekos sako jas vilkdavusi krūvomis – po 10, 15, o skaityti tekdavo net pasislėpus nuo tėvų. 

– Mama liepdavo kambarius valyti, o aš neva palovį valau, iš tikrųjų – skaitau. Jei ji prieina, knygą po lova pakišu... – dabar prisiminusi juokiasi Žydrė.  

Savo ateitį įsivaizduodama bibliotekoje ji nesuklydo – dabar, kai darbo stažą skaičiuoja jau dešimtimis metų – greit bus trisdešimt, ji džiaugiasi iškart radusi savo vietą gyvenime. 

Visą širdį atiduodama darbui ji sako savo pomėgį tapyti užmiršusi, o ir laiko tam nebeliko, jį užgožė įprasta rutina: darbas, namai, šeima, vaikai...

Paklausta, ar daug dabar žmonės skaito, Žydrė svarsto, kad vaikai, deja, dabar skaito mažiau (tiesa, priduria, kad galbūt jie skaito mokyklos bibliotekoje), tačiau į bibliotekas grįžta suaugusieji. Ir ne karantinas čia kaltas – tokią tendenciją bibliotekininkė sako pastebėjusi jau anksčiau ir labai ja džiaugiasi: 

– Pažįstu žmonių, kurie daug skaitydavo, paskui buvo padėję knygą į šalį, o dabar vėl ėmė aktyviai skaityti. Ateina net su sąrašėliais.

Bibliotekai, pasak jos, reikia gyvybės. Ir Skaudvilės bibliotekoje jos netrūksta: iki karantino Žydrė, paprašiusi kolegių pavaidinti, statydavo spektakliukus vaikams. Dabar jie persikėlė į virtualią erdvę.

Pomėgis atgimė po 30 metų

Prasidėjus karantinui, kai atsirado daugiau laisvo laiko, prieš 30 metų pamirštas noras tapyti atgimė. Žydrė pasakoja prisipirkusi dažų ir pradėjusi. Iš pradžių tapydavo pasidėjusi ant stalo. Būdavo sudėtinga piešti, nes nematyti šešėliavimo. Paskui marti padovanojo molbertą. Tapo ji ne tik teptukais – kartais prireikia ir kempinėlės, ir netgi ausų krapštukų.

Paklausta, kaip gimsta paveikslų idėjos, Žydrė prisipažįsta nė pati nežinanti. 

– Tiesiog sėdu piešti ir ateina mintis... Gal nuo nuotaikos priklauso. Kartais norisi tiesiog peizažo, atspindinčio vidinę būseną, o būna ir taip, kad gimsta abstrakti idėja ir paskui tik mąstau, kaip ją atskleisti. Antai paveikslas su moterimi: moteris kaip žemės simbolis. Juk moteris ir yra žemė. Juk iš ko išauga tas daigas, ta nauja gyvybė? Tik iš moters...

Ji atskleidžia ir paveikslo, kuriame pavaizduota moteris, kurios pusė veido paslėpta, idėją: 

– Juk mes kiekvienas turime daug paslapčių ir niekada neatsiskleidžiame visiškai. Ypač moterys. Kažkokią dalį pasiliekam sau, neatveriam niekam... Juo labiau, kad ir visuomenėje taip įprasta – jei būsi pernelyg atviras, liksi nesuprastas. 

O būna ir taip, kad paveikslo idėja tarsi vizija kurį laiką tarsi auga, vystosi viduje, jam reikia pribręsti. Žydrė sako vieną tokią viziją, kuriai prireiks naujoviškesnių technikų – siūlų ir netgi... cemento, jau kurį laiką nešiojanti galvoje. Ketina ji ir išbandyti naujas technikas – norėtų tapyti mentele.

Daryk tai, kas patinka

Žydrė sako, kad kūryba jai atneša atsipalaidavimą, dvasinę ramybę. Pasak jos, tapant pasaulis su visais savo rūpesčiais tarsi kažkur nuplaukia.

– Dėl to ir kitiems žmonėms sakau: susiraskit mėgstamą veiklą ir nebereiks depresuoti. Jei blogai jautiesi, apsimesk, kad nematai sujauktų namų ir tiesiog daryk tai, kas tau patinka – iškart jausiesi kitaip. Bibliotekoje, būna, moterys kartais net drovisi to, kad mėgsta skaityti meilės romanus. O aš sakau: kokia čia gėda, jei tai jums padeda atsipalaiduoti, atgauti vidinę ramybę. Nes depresuojančių labai daug. Vieni sako – nežiūrėkit televizoriaus, kiti – neskaitykit lėkštų knygų. O aš manau taip: tegu kiekvienas daro tai, kas padeda jam jaustis laimingam, – įsitikinusi ji, – o sau mielą kūrybos sritį, manau, turi kiekvienas, tik reikia ją atrasti.

Talentų – visa puokštė

Žydrė atrado savyje ir konditerės gyslelę: ji kepa pyragus. Tai, pasak jos, naujas hobis. Moteris mėgsta juos visaip puošti. Marti pamačiusi ir tam skirtų priemonių padovanojo.

– Pastarasis pomėgis figūrai labai pakenkė, – juokiasi Žydrė, – dvigubai sustorėjau per tuos pyragus...

Ypač gražūs jai išeina želė tortai, papuošti rožėmis iš apelsinų.     

Turi ji ir daugiau talentų: rašo eiles, vaidina mėgėjų teatre. O pastaruoju metu su muziejininke Inga Nagaitiene, įsijausdamos į kaimo „bobulencijų“, kaip ji sako, vaidmenį, veda virtualias ekskursijas po Skaudvilę, pasakoja šio krašto legendas – taip įsijaučia į vaidmenis, kad pamiršta net scenarijų. Žydrei tai leidžia prisiminti širdžiai mielą dūnininkų tarmę.

Dar Žydrė iš popieriaus karpo nuostabias snaiges – prisipažįsta, kad šis užsiėmimas – tikras relaksas, ir sako, kad galėtų tai daryti amžinai, o snaigės išeina viena už kitą įdomesnės.

„Niekada negalvojau, kad savo darbus kam nors rodysiu...“

Skaudviliškiai apie kūrybingus kraštiečius daugiau sužinojo tada, kai „Muziejų naktų“ metu muziejuje buvo surengta jų darbų paroda „Kūrybos aruodai“. Joje šalia Žydrės darbų – dar kelių autorių kūriniai.

– Kai buvo tos parodos atidarymas muziejuje, man buvo taip nejauku – juk yra tikrai gabių, talentingų žmonių, kurie tikrai išskirtinius darbus kuria, o mes – paprasti žmonės. Niekada negalvojau, kad savo darbus kam nors rodysiu, – kuklinasi moteris.

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
dainu dainele
Įkelta:
2022-01-17
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.
Nuotrauka
a
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotraukos
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektas „Kultūros muitinė“ jau trečius metus kvietė Tauragės pilies menėse įgyti naujų kultūrinių patirčių. Pilyje prasidėję kultūriniai mainai keliauja tolyn – nes muziejininkai mėgsta neapsiriboti tradiciniais sprendimais, eksperimentuoti. Taigi finalinis „Kultūros muitinės“ renginys – pleneras „Fotografika“ persikėlė į neįprastą erdvę – buvusią Skaičiavimo mašinų elementų gamyklą, įprastai tauragiškių vadinamą „Skaičiukais“. „Skaičiukai“ tapo istorija, bet moterys ir menas čia sugrįžo vienam vakarui.
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-10-15
Praėjusį penktadienį Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka paminėjo ypatingą datą – Tauragės valstybinio centralinio knygyno skyriaus (dabartinė biblioteka) 90-ųjų įsteigimo metinių šventę. Ta proga viešojoje bibliotekoje rinkosi garbingi svečiai, perskaityta  laudacija pirmajai bibliotekos vadovei Larisai Kopaitei ir bibliotekos darbuotojams. O bibliotekos gyvenimas mūsų mieste prasidėjo 1931 m. Ir pirmosios patalpos nebuvo net panašios į įstaigą – tada įsikurta mažame kambarėlyje Vytauto gatvėje. Miestiečiams buvo siūloma pasirinkti vieną iš dešimties knygų. Pirmoji bibliotekos vadovė nustebtų išvydusi, kokia biblioteka dabar.
Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Melburne (Australija) gyvenantis 26-erių tauragiškis Benas Norvilas sako, kad svetur jį išviliojo galimybė studijuoti, tačiau nors šiuo metu ir gyvena labiausiai nuo Lietuvos nutolusiame žemyne, jis nepamiršta gimtųjų namų ir seka čia vykstančius pokyčius. Australijoje įgijęs kineziterapeuto išsilavinimą tauragiškis yra projekto „Globali Tauragė“ ambasadorius. „Tauragės žinioms“ jis pasakojo, kad užsienyje gyvenančių Tauragės ambasadorių tikslas – garsinti šio miesto vardą visame pasaulyje. 
Nuotrauka
mažrimas
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-09-15
Rugsėjo 11-ąją Tauragės kultūros centro parodų salei suteiktas amžinybėn iškeliavusio Tauragės garbės piliečio, kraštotyrininko Edmundo Mažrimo vardas. Šįkart jos sienas puošė nuotraukos iš jo šeimos ir draugų archyvų, ir kiekvienoje jų – Edmundo veidas. O į vakarą, pavadintą „(Ne)tolima praeitis“ susirinkę bičiuliai, kolegos, bendražygiai dalijosi prisiminimais, įžvalgomis apie šią neeilinę asmenybę, palikusią ryškų pėdsaką istorijos tyrinėjimuose.
Nuotrauka
Jašinskienė
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Atgimsta kažkada buvusi labai aktyvi mūsų krašto istorijai ir kultūrai neabejingų žmonių veikla – jie buriasi į asociaciją ir kviečia prisijungti visus, kurie nori daugiau sužinoti apie Tauragės krašto labui dirbančius žmones, susipažinti su krašto kultūros istorijos klodais. Steigiamasis asociacijos susirinkimas numatytas jau rugsėjo 15 dieną.
Nuotrauka
Renginio akimirka. Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-28
Sąjūdis kaip stebuklas, fenomenas, reiškinys. Apie jį kalbėta rugpjūčio 23-ąją Tremties ir rezistencijos muziejuje, plačiajai visuomenei atidarant Sąjūdžio kambarį. Sąjūdžio muziejaus Lietuva neturi, šiam itin reikšmingam šalies istorijos puslapiui skirta kukli ekspozicija yra tik dar viename – Panevėžio muziejuje. Į renginį gausiai susirinkę žmonės ne tik apžiūrėjo naująją ekspoziciją, bet ir išklausė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės Eglės Červinskaitės pranešimą „Sąjūdžio gimimo Tauragėje kontekstai ir prielaidos“, diskusiją „Ar Sąjūdžio stebuklas įvyktų šiandien?“, sąjūdietės, dabar Seimo narės Vilijos Aleknaitės-Abramikienės bei sąjūdiečio, dabar Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Sigito Mičiulio bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studento ir įvairių pilietinių jaunimo iniciatyvų dalyvio Nedo Tamašausko pasisakymus. 
Nuotrauka
a
Gretos Jonelytės nuotraukos
Įkelta:
2021-08-20
Ketvirtus metus Tauragės pilyje iniciatyvaus miesto jaunimo organizuojamas renginys – puiki galimybė atsiskleisti jauniems menininkams: savo darbus parodė fotografai, dailininkai, rašytojai, muzikantai, technologai ir kt. „Menų Festo“ tikslas – suburti pradedančius ir patirties turinčius menininkus iš visos Lietuvos bei pasidalinti jų kūryba su kitais. 
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-08-13
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka šiemet mini ne tik savo veiklos 90-metį – prieš 10 metų, 2011 m. rugpjūčio 30-ąją, bibliotekininkų bendruomenės prašymu Tauragės rajono savivaldybės taryba seniausiai Tauragės kultūros įstaigai suteikė kraštietės – literatūrologės, poetės, rašytojos ir vertėjos, habilituotos mokslų daktarės, profesorės Birutės Baltrušaitytės (1940–1996) vardą.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-30
Kone kiekvieną savaitgalį tai viename, tai kitame rajone kaime vyksta šventės. Tradiciniai bendruomenių renginiai suburia jų narius, sukviečia svetur gyvenančius kraštiečius, atneša į kaimą šventinę nuotaiką, skatina bendrauti ir dalintis geromis emocijomis. Praėjusį savaitgalį linksminosi batakiškiai ir Trepų gyventojai: Batakiuose vyko Šv. Onos atlaidai ir kraštiečių šventė „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“, o Trepuose surengta bendruomenės šventė „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Abiejų šių kaimų bendruomenių pirmininkių Ritos Grinienės ir Jolantos Skrodenienės nuomonės sutampa: bendruomenių renginiai vienija ir ugdo. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Šiandien, 16 val., Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ bus pristatyta paroda „Vasario 16-osios šventė 1919–1940 metais: susitelkimas ateičiai“. Šią kilnojamąją parodą, supažindinančią su Vasario 16-osios švente ir jos minėjimo tradicijomis 1919–1940 metais, parengė ir šalies regionų bendruomenėms dovanoja Lietuvos nacionalinis muziejus ir Signatarų namai. Specialiai šiai parodai muziejininkai sukūrė ir nuotaikingą edukaciją pagal rašytojo Antano Vienuolio tarpukariu skelbtas vizijas ir pranašystes, kaip Vasario 16-oji atrodys po šimto metų, t. y. dabar.
Nuotrauka
Eičas
Įkelta:
2021-07-21
Tauragės kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių mišrus choras „Tremtinys“ birželio pabaigoje Telšiuose dalyvavo atminties koncerte „Dievo dovana, Lietuva, esi“, skirtame Rainių tragedijos 80-mečiui paminėti. O dabar, po ilgokos pertraukos, vėl repetuoja gyvai ir ruošiasi kitam renginiui, vyksiančiam Ariogaloje. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
20-metė Simona Bendikaitė šiais metais baigė Tauragės „Versmės“ gimnaziją. Meniškos sielos mergina pasakojo, kad Tauragėje pradėjo mokytis išėjusi iš vienos rajono mokyklos, kurioje patyrė sunkumų bendraudama su bendraklasiais. Patirti išgyvenimai, pasakojo ji, paskatino kurti.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-06-25
Artėjant Joninėms Tauragės kultūros centras kvietė tauragiškius ir miesto svečius į nuotaikingą šventę Taurų nuotykių parke. Dalyvaudami amatų demonstravime, prisimindami tradicijas, su muzika, šokiais, dainomis ir gera nuotaika visi linksminosi amatų ir muzikos šventėje.
Nuotrauka
geno
Įkelta:
2021-06-18
Pirmoji Tauragės kraštiečių šventė prie 15 metų surengta Vilniaus rotušėje, gi šiųmetinei, numatytai ryt, birželio 19-ąją, kraštiečiai rinksis netradicinėje aplinkoje – muziejuje „Duonos kelias“ prie Vilniaus Pilaitės vėjo malūno. Kaip visada, kraštiečiai išvys sceninių vaizdelių, o svarbiausia – galės bendrauti, diskutuoti, dainuoti, šokti kiek širdis geidžia.
Nuotrauka
atvi
Įkelta:
2021-06-18
Tūkstančiai mokinių prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“, skirtos paminėti Gedulo ir vilties dieną. Masinių gyventojų trėmimų pradžios 80-mečio proga Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kaip ir kasmet, inicijavo Birželio 14-osios paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose ir kvietė prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“. Sveikinimus tremtiniams, politiniams kaliniams kūrė ir „Šaltinio“ progimnazijos, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro ugdytiniai bei Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinio atstovai. 
Nuotrauka
bazinienė
Įkelta:
2021-05-17
Lomių kaimo bendruomenė pirmininkė, mokinių mylėta ir mylima pedagogė, entuziastinga kraštotyrininkė. Tiesiog – aktyvi ir energinga moteris, nuoširdi ir darbšti kaimynė bei kolegė. Tai tik maža dalis epitetų, tinkančių prieš kelias dienas gimtadienį atšventusiai lomiškei Elenai Bazinienei. Dar viena dovana jai tapo žinia, kad jos parengta knyga „Kol neišpustė laiko vėjai“ ką tik pasibaigusiame 8-ajame konkurse „Tauragės metų knyga 2020“, kuriame dalyvavo net 19 knygų, pripažinta populiariausia pažintine knyga. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-12
Tautodailininkas Juozas Galbogis – vienas Tauragės tautodailės veteranų. Šiandien jis švenčia garbingą 90-ies metų sukaktį. Garbaus amžiaus sulaukęs kūrėjas turi ką prisiminti – sunki vaikystė, karo metai, vingiuotas profesinis kelias. Vis dėlto turbūt maloniausi prisiminimai – apie kūrybos momentus ir, žinoma, šeimą – gausią, muzikalią ir talentingą. 
Nuotrauka
J. Trilikauskienė laukia, kada po karantino susitiks su savo skaitytojais. Jono Valaičio nuotrauka
J. Trilikauskienė laukia, kada po karantino susitiks su savo skaitytojais. Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragėje žinoma rašytoja Justina Trilikauskienė jau išleido savo 8-ąją knygą „Ant laikmečio šakos“. Naująjį poezijos rinkinį pristatančios tauragiškės gyvenimas vingiuotas. Irkutske gimusi ir Sibiro platybėse augusi, Klaipėdoje gyvenusi, o galiausiai Tauragėje atsidūrusi moteris su „Tauragės žinioms“ pasidalijo mintimis apie tai, kas yra rašytojas bei papasakojo apie spalvingą savo likimą, atvedusį ją į kūrybą.  Gimė tremtyje
Nuotrauka
tramtatulis
Įkelta:
2021-04-26
Išrinkti šių metų Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ vietinio rato laureatai, kurie Tauragės kraštui atstovaus  regioniniame rate Telšiuose. Nuotoliniu būdu organizuojamas tradicinis jaunųjų atlikėjų konkursas suteikė ne tik kūrybinio džiaugsmo, bet ir nemažai iššūkių. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-17
Tauragiškės Antaninos Aldonos Auksorienės gyvenimas nebuvo lengvas. Pokariu gimusi moteris augo be tėvų, sunkiai dirbo, neteko vyro, tačiau drąsiai žengė gyvenimo keliu. Tauragiškė, įveikusi likimo siųstus išmėginimus, nusprendė apie tai papasakoti kitiems. Tiesa, kaip pati sako, ant popieriaus lapo išgulė ne ištisa istorija, o tik gyvenimo nuotrupos. „Tačiau jose kiekvienas gali atrasti dalį savęs“, – kalbėjo A. A. Auksorienė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-16
Pasibaigus nuotoliniam mokymui vaikai atkeliavo į mokyklą su gėlėmis ir šypsenomis – visi buvo pasiilgę mokyklos, mokytojų ir draugų. O „Šaltinio“ progimnazijos 4b klasės mokytoja Jolita Girulienė sulaukė dar ir dovanos –  ji gavo knygą, kurios autorius – jos auklėtinis Nedas Mencleris. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-16
Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios Lietuvos televizija ir laida „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ kvietė mokinius kurti laišką istorijai. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 4b klasės mokiniai, kaip pasakoja jų mokytoja Jolita Girulienė, šia idėja labai susidomėjo ir noriai įsitraukė į laiško rašymą. O vienas jų, Jokūbas Jankus, rašęs laišką Stasiui Girėnui, sulaukė TV laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ padėkos! Vienintelis Tauragėje!
Nuotrauka
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-04-04
Velykos yra pavasario, prisikėlimo šventė, o kiaušinis – vienas jo simbolių. Nuo seno gyvuoja tradicija prieš Velykas dažyti kiaušinius. Skaudvilės krašto muziejuje šiuo metu eksponuojama unikali – apie 1000 įvairių raštų ir spalvų Onos Balandytės skutinėtų margučių paroda.