Visuomenės sveikatos biuras skatina rūpintis savo sveikata
Įkelta:
2023-05-04
Nuotrauka
biuras
Nuotraukos autorius:
VSB nuotrauka

Sakoma, kad laimė – kaip sveikata: jeigu jos nepastebi, vadinasi, ji yra. Paskutinįjį balandžio savaitgalį net 33 tauragiškiai praleido Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje antrojoje sveikatinimo stovykloje. Tikslas – stiprinti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatą, suteikti žinių ir formuoti sveikatai palankius įgūdžius, keisti elgseną ir ugdyti asmeninę atsakomybę už savo sveikatą. Džiaugiamės, kad vos tik paskelbus registraciją mūsų antrąjį kartą rengiama suaugusiųjų stovykla sulaukė didžiulio susidomėjimo. Aktyvus tauragiškių noras bent trumpam atitrūkti nuo rutinos, darbų bei skirti kokybiško laiko sau tikrai žavi.

Vos tik atvykę balandžio 29–osios rytą stovyklos dalyviai žengė žingsnį sveikatai palankesnio gyvenimo būdo link. Visuomenės sveikatos specialistai atliko dalyvių kūno sudėties analizę, kraujospūdžio, pulso matavimus ir juos aptarė su dalyviais. Šie objektyvūs rodikliai turi galią atskleisti realią situaciją bei padidinti žmogaus motyvaciją keisti savo gyvenseną.

Stovykla, kaip ir įprasta, prasidėjo nuo nuotaikingo susipažinimo. Po jo stovyklautojai kartu su sveikos gyvensenos ugdymo specialistu Artiomu Šabajevu leidosi į motyvacinę diskusiją apie širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksnius ir jų profilaktiką, mokėsi suprasti sveikatos rodiklius ir didino motyvaciją keisti sveikam gyvenimui nepalankius įpročius. Lektorius pateikė naudingą vaizdinę informaciją apie užslėpto cukraus vartojimą, pakeitusią stovyklos dalyvių būsimus maisto produktų pasirinkimus parduotuvėse.

Visi teoriškai žino, kad reikia gyventi sveikai, maitintis sveikai, bet ne visada žino, kaip tai įgyvendinti praktiškai. Tad stovyklautojai drauge su biomedicinos mokslų daktare Gintare Šabajeviene gamino sveikatai palankius užkandžius, gamybos proceso metu analizavo sveikatai palankaus maisto gamybos principus bei dalyvavo alyvuogių aliejaus degustacijoje.

Ar iškart pavyks pakeisti savo gyvenimo rutiną? Tikriausiai ne. Žinias ir motyvaciją labiau rūpintis savo sveikata ir atidžiau atsižvelgti į tai, ką ir kaip patiekiame ant savo pusryčių, pietų ar vakarienės stalo, ar kokius užkandžius pasirenkame tarp šių valgymų, dalyviams dovanojo visuomenės sveikatos specialistė, dietistė Ieva Drochnerytė.

O kaipgi judėti sveikesnio gyvenimo link be fizinio aktyvumo? Niekaip – tai tiesiog būtina! Tad stovyklautojai mankštinosi gryname ore, įveiklindami visus kūno raumenis. Dėl neblėstančių šypsenų kone labiausiai dirbo veido raumenys. Mankštą vedė visuomenės sveikatos specialistė Amanda Meirytė.

Tiesa paprasta – sveikas, laimingas ir pailsėjęs žmogus šalia mūsų yra tikra dovana. O kokių sąlygų reikia, kad neužvaldytų stresas, išliktų motyvacija, kaip mokėti priimti gyvenimą čia ir dabar, kuo svarbus žmogaus santykis su gamta, stovyklos dalyviams akcentavo psichologas Paulius Rakštikas paskaitoje „Gamtos terapija kaip būdas streso valdymui“. Pasak psichologo, vienas iš efektyviausių būdų norint paragauti tikrojo gyvenimo – teigiamo ryšio su gamta palaikymas, kuomet žmogus vadovaujasi penkiais pojūčiais – lytėjimu, ragavimu, uostymu, išgirdimu ir regėjimu to, kas aplink jį.

Kartojimas – visų mokslų motina, o kartojant sveikatos protmūšio pagalba puikios emocijos ir įgytų žinių užtvirtinimas garantuoti. Tuo pasirūpino visuomenės sveikatos specialistė Eglė Arlauskienė. Džiaugiamės dalyvių aktyvumu ir teisingų atsakymų gausa.

Kas dar mums padeda atsipalaiduoti? Būdų yra įvairių, vienas iš jų – Jurgitos Valančiauskienės vesta gongų ir Tibeto dubenų garsų terapija. Patogiai įsitaisę ant kilimėlių stovyklautojai stiprino psichikos sveikatą – ne vienam tokia patirtis buvo pirmoji. Dienos pabaigą vainikavo patirtas emocijas įprasminusio motyvacinio filmo peržiūra ir kaitri pirtis su maudynėmis gaiviame tvenkinyje.

Antrąją pavasarišką dieną pradėjome pozityviai nuteikusia ryto mankšta, gelsvų narcizų ir subtiliai ryto tylą savo balsais sklaidančių paukščių apsuptyje. Vėliau, po sveikatai palankių ir energijos suteikiančių pusryčių klausėme dalyvių, kaip dažnai jie skiria dėmesio akims. Atsakymas – deja, retai, tad visuomenės sveikatos specialistė Raminta Lešinskaitė pakvietė kartu atlikti akių mankštą ir palmingą, kad kiekvienas iš dalyvių į pasaulį pažvelgtų atviromis ir pailsėjusiomis akimis.

Tam, kad padidintume kasdieninio judėjimo svarbos supratimą, stovyklautojams teorinių žinių apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai suteikė kineziterapeutė Gintarė Jonikė. Specialistė akcentavo, kad kiekvieną dieną privalome treniruoti savo „kompiuterį“ – smegenis ir „variklį“ – širdį. Vėliau dalyviai dalinosi atsiliepimais, kad kineziterapeutė nustebino ne vienu sulaužytu mitu, tad išvykdama buvo tiesiog apgulta norinčiųjų pasitikslinti, paklausti, pasikonsultuoti.

Ar kada susimąstėte, ką žinote apie laukuose ir pievose augančius augalus? Ar jie gali būti naudingi sveikatos stiprinimui? Kaip juos atskirti? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakė vaistininkas–žolininkas, mokslų daktaras Marius Lasinskas paskaitoje „Vaistažolių nauda sveikatai“. Gaminome ir degustavome žaliosios druskos mišinius, su nuotaikingomis asociacijomis diskutavome apie įvairiausių augalų gydomąsias savybes. Vienas laimingasis gavo vaistininko˗žolininko dovaną – knygą.

Čia netrūko ir šiltais pokalbiais, skambiu juoku praturtintų bei emocinę sveikatą stiprinančių laisvo laiko minučių, lengvo fizinio aktyvumo, pasivaikščiojimo lauke pertraukėlių. Daugiausia susikaupimo ir susimąstymo apie save ir savo poreikius pareikalavo laiško sau rašymas. Sakoma „mylėk artimą kaip pats save“, tad mokėmės meilės, dėmesingumo, atjautos sau pačiam.

Kaip įprastai – kiekvieną sekmadienį – visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Genienė kviečia tauragiškius į šiaurietiško ėjimo žygius Šilinės girininkijoje, o balandžio 30–osios popietę šia galimybe (tik kitoje vietoje) pasinaudojo stovyklautojai. Taisyklingo šiaurietiškojo ėjimo technikos subtilybių kartu su instruktore Daiva Geniene saulės spinduliams glostant veidus mokėsi net 33 stovyklos dalyviai.

Mūsų antroji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla buvo užbaigta siautulingai emocingu motyvatorės Lidijos Laurinčiukienės užsiėmimu „Psichologinis imunitetas – puikus gydytojas“, kuris skambiu dalyvių juoku ir užkurtu motyvaciniu varikliu vainikavo šias dvi minčių apie save ir savo poreikius perkratymo dienas.

Atsisveikinome, pasidalinę emocijomis, išvadomis ir dėkingumu. Džiugu, jog sulaukėme ypatingai šilto jų grįžtamojo ryšio, daug motyvuojančių, nuoširdžių padėkos žodžių, atsiliepimų: „Norime dar ir dar!“, „Nuostabi stovykla! Ačiū už nuoširdumą, gerą emociją, už „super“ suorganizuotą renginį, už nuostabiai pateiktas žinias – visam VSB kolektyvui.“, „Ačiū už jūsų atsidavimą darbui, už perteiktas žinias. Tiek visko daug ir taip sustyguota! Iki kitų malonių kartų!“, „Tai buvo nepakartojama. Ačiū už galimybę dalyvauti. Ačiū visam kolektyvui, kurie rūpinosi mumis! Ir nuostabių žmonių būriui, su kuriais praleidau dvi nerealias dienas! Apkabinu visus!“ – visko ir neišvardinsi. Keleto dalyvių akyse suspindusios ir pabirusios dėkingumo ašaros tarsi atsikartojo ir kitų dalyvių akyse, o Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistams žmonės nuoširdžiai plojo atsistoję – buvo be galo gera ir tikra.

Visi drauge sukūrėme tikrą pavasarišką atgimimo stebuklą – dėkingumo, dėmesingumo sau ir aplinkiniams, draugystės ir bendrystės. Ačiū, kad buvote kartu ir taip žingeidžiai dalyvavote stovyklos veiklose. Tariame „iki kitų susitikimų“ ir laukiame kituose Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose renginiuose!

Parengė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Raminta Lešinskaitė

Nuotrauka
batutai
Įkelta:
2024-05-20
Ko gero nei viena miesto šventė neapsieina be pripučiamų batutų miesto centre. Daugiau ar mažiau jų atsirasdavo kasmet. Tiesa, savaitei kitai jie kartais „išdygdavo“ tai kokios mokyklos stadione, tai Pilies aikštėje, tai parke. Tačiau prieš kokius porą trejetą metų tie, kas turi mažus vaikus, pastebėjo, kad pasiūla pasikeitė – staiga atsirado ne pavieniai atrakcionai, o masyvūs pripučiami atrakcionai, kuriuose gali linksmintis ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Taip taip, nesuklydote - ir suaugusieji. Ir priklauso šitas didžiausias Rytų Europoje įrenginys – tauragiškiams. O, jei tiksliau, šalia Tauragės prisiglaudusiam ir apjungiančiam keletą pramoginių veiklų prekės ženklui „Išsitaškom“.
Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.