Kur užduoti svarbiausią gyvenime klausimą? TOP sužadėtuvių vietos Lietuvoje
Įkelta:
2023-02-10
Nuotrauka
PIRSLYBOS
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Radus ypatingą žmogų reikia ypatingos vietos jam tai prisipažinti. O juk, sakoma, santykius geriausia išbandyti kelionėse. Tad lemtingam pasimatymui – TOP vietos visoje Lietuvoje įsimintinoms romantiškoms akimirkoms dviese ar net sužadėtuvėms. Atraskite mūsų šalyje stulbinančio grožio oazes, labiausiai tinkančias pradėti sekti pasaką „ir tada jie ilgai ir laimingai gyveno“.

Išskleisti gyvenimo bures laive 

Romantiškas pabėgimas vandens keliu su mylimuoju (-ąja) galimas ir plaukiant laivu iš „Lietuvos Venecijos“ Mingės kaimo pro Uostadvarį, Krokų Lankų ežerą į Rusnės salą. Tai – vienas labiausiai užburiančių šalies kraštovaizdžių su daugybe paukščių, pasakiška ramybe ir kvapą gniaužiančia gamta. Kelionę dviese po šį vandens ir vėjo stichijų valdomą pasaulį galima praturtinti stotele Kniaupo įlankoje. Vidurvasarį pražydus vandens lelijoms čia galima pasigrožėti tikra baltų žiedų plantacija (daugiau žydinčių stotelių čia). 

Idėja pasimatymui: jei keliavimas vandeniu netraukia, tačiau antroji pusė kino sceną „Titaniko“ pirmagalyje laiko viena romantiškiausių pasaulyje, galite pakviesti ją į Danės upėje (Klaipėda) prišvartuotą legendinį burlaivį „Meridianas“ arba į medinį laivą. Ant kalvos prie dirbtinio ežero (Uliūnai, Panevėžio r.). Prie vietos meistrų išdrožto „Svajonių laivo“ vyksta gyvenvietės šventės, tačiau dieną čia galima pasimėgauti privatumu. 

Kai myli nuo Mėnulio ir atgal  

Jeigu mėgstate stebėti dangaus skliautą ir žvaigždes, susiorganizuokite kosminį pasimatymą vieninteliame Lietuvoje ir Europoje Etnokosmologijos muziejuje (Molėtų r.). Jame galima ne tik apžiūrėti atnaujintą ekspoziciją ateivių lėkštę primenančiame pastate, bet ir sudalyvauti naktinėje programoje. Jos metu po saulėlydžio nuo spalio iki balandžio teleskopu galima stebėti dangaus objektus – Mėnulį, planetas, žvaigždes, ūkus, galaktikas. Galbūt jums pasiseks pamatyti ir romėnų meilės bei aistros deivės Veneros vardu pavadintą planetą – karščiausią Saulės sistemoje.  

Idėja pasimatymui: kol kosmoso turistams bilietai dar nėra visiems prieinami, atsidurti tarsi kitoje planetoje galima Naujosios Akmenės karjeruose. Dėl savo išskirtinio reljefo jie vadinami Marso kanjonais. Prieš milijonus metų susiformavusių uolienų kasyklos stebina suskeldėjusiu raudonu paviršiumi, stačiais šlaitais ir neįprastais vaizdais. Kadangi naudingų iškasenų eksploatavimas čia dar vykdomas, savarankiškai apsilankyti šioje vietoje nėra leidžiama, tik su gidu. 

Atsiplėšti nuo kasdienybės 

Pakilti virš debesų su savo pora galima ir tiesiogine to žodžio prasme – įsilaipinus į oro balioną, vieną seniausių ir romantiškiausių transporto priemonių. Juo galima praskristi virš gražiausių Lietuvos vietų, tačiau vienas įspūdingiausių maršrutų – virš Trakų salos pilies. Tai – vienintelė vandens pilis Europoje, menanti viduramžius ir, pasakojama, iškilusi iš meilės. Kunigaikštis Kęstutis ją pastatė savo mylimai žmonai Birutei. 

Idėja pasimatymui: ieškantiems daugiau aristokratiškų lokacijų, kryptis – Šiaurės Lietuva. Tarp čia išlikusių dvarų romantika dvelkia Renavo dvaro sodyba (Mažeikių r.) su fotosesijoms itin tinkančiu parku ir rožėmis apsivijusiomis kolonomis. Čia net filmuota žymioji juosta „Tadas Blinda. Pradžia“. Įdomu, kad senoji filmo versija veda į Pakruojo dvaro sodybą, didžiausią Lietuvoje. Vaikščiojant senojo parko takais galima pasiekti Meilės salą, kur, pasak legendos, visos baronų Ropų kartos piršosi savo išrinktosioms. Kaip meilės simbolį į užtvenktą Kruojos upę sužadėtinis įmesdavo auksinę monetą santarvei ir turtams privilioti, o sužadėtinė paleisdavo auksinę žuvelę, kad ji saugotų ir globotų būsimą šeimą. 

Didmiesčių romantika

Sostinėje Vilniuje galima rasti daugiausia su žymiausia Lietuvoje Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija susijusių vietų. Čia gausu ir kitų meilei skirtų taškų: iš meilės guminį batą valgančio berniuko skulptūra ar šaligatvio plytelė „Obuoliukas“, jau radusiems ar dar ieškantiems savo antros obuolio puselės. Visos jos pažymėtos romantiškame maršrute po miestą. 

Antrajame pagal dydį Lietuvos mieste Kaune įsimylėjėlių traukos vieta yra Nemuno ir Neries santaka, kur susijungia, arba susituokia, dvi didžiausios šalies upės. Tikima, kad čia yra  stovėjusi meilės deivės Mildos šventykla. Modernesnių meilės istorijų medžiotojams – „Rožinio dramblio“ arba „Jis ir ji“ grafičiai, kuriuos įkvėpė meilė.

Idėja pasimatymui: jeigu jūsų porai nesvetima obuolio simbolika, siekianti dar Adomo ir Ievos laikus, pakvieskite mylimąją (-ąjį) į Rojų! Tai – kaimas Ignalinos rajone, garsėjantis ne tik pavadinimu, traukiančiu jaunavedžius, bet ir prof. A. Hrebnickio sodyba-muziejumi.Būtent čia buvo išvestos kelios vaismedžių rūšys, pavyzdžiui, ananasiniai obuoliai. Įdomus faktas, kad Ignalinos rajonas yra labiausiai į Rytus nutolęs Lietuvos regionas, tad jame anksčiausiai visoje šalyje pateka saulė. Pasitikite dviese brėkštančią naują dieną patys pirmi! 

Kai du krantus sujungia tiltas

Sunku mūsų šalyje būtų rasti šeimą, kurios foto albume nebūtų kadro iš Palangos jūros tilto. Tai – nepajudinamas vasaros ir atostogų šiame pajūrio kurorte simbolis, it magnetas traukiantis romantikus stebėti saulėlydžio, tarsi gražiausio kino filmo. Palydėti saulę galima ir pakilus naujojo apžvalgos rato gondola į 40 m aukštį. Pasimatymą galima pratęsti kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių, kurie ir inicijavo minėto tilto statybas, alėjoje. Jei būsite atidūs, alėjos grindinyje pastebėsite išgraviruotą Tiškevičių giminės šūkį lotynų ir lietuvių kalbomis „Deligas quem diligas“ – „Išsirink, ką myli“. Beje, Palangos pašonėje galite priklupti prieš išrinktąją ir prie Eifelio bokšto – jį rasite miniatiūrų ir botanikos parke „Babilono sodai“ (Klaipėdos r.).

Idėja pasimatymui: alternatyva pasimatymui ant Palangos tilto – aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Alytuje, pavadintas Baltosios rožės vardu (įdomu, kad jame savo meilę gali išmatuoti metrais), arba ilgiausiu šalyje laikomas pėsčiųjų tiltas per Širvėnos ežerą Biržuose.

Jei tarp šių romantiškų vietų dar neradote artimos širdžiai, apsilankykite „Keliauk Lietuvoje“ svetainėje. Šv. Valentino dienai skirtame polapyje rasite dar daugiau romantiškų idėjų ir pasiūlymų, kur užduoti svarbiausią gyvenime klausimą.

Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
Pirkti maistą, avalynę, drabužius, dovanas ar buitinę techniką ne fizinėje, o elektroninėje parduotuvėje – įprastas dalykas dešimtims tūkstančių lietuvių. Jos leidžia sutaupyti daugybę laiko ir gerokai palengvina kasdienybę kiekvienam iš mūsų. Tačiau kuri elektroninė parduotuvė yra ta vienintelė, kuri sukelia daugiausiai simpatijų ir klientų lojalumo bei gali būti pavadinta Lietuvos mylimiausiąja? Tą jau greitu metu padės išsiaiškinti šiandien startuojantys Mylimiausios Lietuvos elektroninės parduotuvės rinkimai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-26
​​​​​​​Paskutinis vasaros savaitgalis – proga pasidžiaugti atostogų prisiminimais ir pasilepinti gardumynais. Šiltas, nuodėmingai skanus desertas padės nuvyti šalin mintis apie darbus ir mokslus. „Iki“ konditeris Thierry Lauvray siūlo tris variantus, kuriems nereikės nei brangių ingredientų, nei specialių įgūdžių – pagaminti galės kiekvienas, nepriklausomai nuo sugebėjimų ar piniginės dydžio.
Nuotrauka
vasara
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-18
Ateinančiomis dienomis karšti orai nesitrauks, o į vakarinius rajonus vėl sugrįš. Tai jau galima laikyti tikra karščio banga. Neatmestina, kad dar pasitaikys ir karščio rekordų, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Tatuiruočių meistrės Monika Norbutaitė ir Laura Jockė – geriausios draugės nuo gimnazijos laikų. Tai, kad po kelių metų užsienyje – viena gyveno Norvegijoje, kita – Airijoje, jų keliai susiėjo, abi laiko tikra sėkme. Neseniai merginos kartu atidarė tatuiruočių saloną „Tattoo Time“ – visai šalia redakcijos. Na, kaip galėjome jų nepakalbinti? Juo labiau, kad tatuituotės pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
​​​​​​​Braškės ir šokoladas, mocarela ir pomidoras, riešutinis sviestas ir džemas – kai kurie maisto deriniai jau yra virtę legendiniais. Dar prieš porą dešimtmečių tikriausiai ne vienas būtų ir įtariai žiūrėjęs į arbūzo, fetos ir mėtų kombinaciją, tačiau dabar šios salotos vasarą karaliauja ir ant lietuvių stalų. Kokie dar deriniai galėtų virsti kultiniais? Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi 3 nebrangiomis idėjomis, kurie taps naujais gastronominiais atradimais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Po vėsesnių dienų temperatūros stulpeliai jau palengva kopia aukštyn, o Žolinės ilgąjį savaitgalį sinoptikai prognozuoja ypač karštą. Neabejotinai dauguma norės atsigaivinti vėsiais ledais – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad karštomis dienomis jų pardavimai šauna aukštyn. Ledus galite nesunkiai pasigaminti ir namuose: tereikės dviejų pigių produktų ir... tarkos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Kartų parke, Zumpės tvenkinyje, įrengtas fontanas tauragiškius purslais ir spalvomis turėtų džiuginti kasdien, taip nėra – savo nusivylimu pasidalijo į redakciją užsukusi tauragiškė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Toli gražu ne visi svajoja apie tingų poilsį prie jūros – kai kuriems kur kas maloniau, o ir prasmingiau atrodo keliauti. Ir ne lėktuvu, autobusu ar automobiliu, o dviračiu, valtimi ar net pėsčiomis. Taip ne tik išbandai save, daugiau pamatai, bet ir pajunti tikrą kelionių skonį, įsitikinę Raminta ir Linas Anuliai, neseniai dviračiais apkeliavę Baltijos šalis. Ir tai nebuvo daugiausia ištvermės pareikalavęs žygis – pasak Ramintos, pėsčiomis nukeliauti iš Skaudvilės į Zarasus buvo kur kas sunkiau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Gaminate salotas iš šviežių ir traškių salotų lapų? O gal sočiai vakarienei pasirinkote lengvą variantą – salotas su grilinta vištiena? Galbūt ieškote, kuo pagardinti keptas šviežias bulves? Arba ką užtepti ant sumuštinio? Visiems šiems variantams idealiai tiks nebrangus naminis bazilikų padažas, tiesiog kvepiantis vasara. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą įvairūs žalumynai ir prieskoninės žolelės yra tikras hitas – pirkėjai juos naudoja tiek patiekalų gardinimui, tiek atsargoms žiemai ruošti.
Nuotrauka
grybai
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Norint, kad grybavimas neapkarstų, policijos pareigūnai primena keletą paprastų taisyklių grybautojams.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-07-26
Tauragės maudyklose maudytis saugu, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-24
​​​​​​​Jau ketvirtus metus iš eilės Viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje per tris etapus iš viso dalyvavo 54  vaikai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-23
​​​​​​​Jaunos, nedidutės, traškios cukinijos – lyg tobulos daržovės. Jos nebrangios, puikiai dera su plačia gausybe ingredientų, iš jų nesunkiai galima ruošti tiek užkandžius, tiek pagrindinius patiekalus ar garnyrus – ir net desertus. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad nors cukinijos perkamos kiaurus metus, vasarą jos tiesiog graibstomos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-22
Toli nuo gimtinės, tačiau arti širdimi. Taip, ko gero, būtų galima trumpai apibūdinti tauragiškės Eglės Schubert, savo vietą atradusios tolimojoje Amerikoje, būseną. Nors jau daugiau nei du dešimtmečius ji gyvena Šarlotės mieste Šiaurės Karolinoje, gimtųjų namų nepamiršta – aplanko Tauragę kiekvieną vasarą ir tikina, kad kaskart ji vis gražesnė, o šypsenų žmonių veiduose – vis daugiau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-22
​​​​​​​Tauragės šunų mylėtojų klubas „LOJA“ kviečia visus dalyvauti dviejose šunų parodose – „Tauragės vasara‘23“ ir „Tauragės mero taurė‘23", kurios vyks labai gražioje vietoje – Lakštingalų slėnyje, Tauragės rajone, liepos 22–23 dienomis. Parodų metu bus galima ne tik pasigrožėti šunimis, bet ir daugiau sužinoti apie šunų veisles, atsakingą augintinių pasirinkimą, gyvūnų gerovę.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-22
​​​​​​​Šviežios, ryškios, saldžios uogos – vienas didžiausių vasariško džiaugsmo ir sveikatos šaltinių. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, vasarą pirkėjai daugiausiai nuperka trešnių, šilauogių ir, žinoma, braškių. Būtent receptas su pastarosiomis socialiniuose tinkluose tituluojamas šios vasaros superhitu. Gardžiam desertui pasigaminti tereikės trijų nebrangių ingredientų – pasmaguriausite vos už kelis eurus.