Su meile pasodintas daržas – pilnas gėrybių
Įkelta:
2022-11-06
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Kristinos Galminienės pomėgis ne tik maisto gaminimas, bet ir augalų priežiūra. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Kristina planuoja plėsti savo vynuogyną. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Šiųmečiai moliūgai. Autorės nuotrauka

Šikšnių kaime gimusi ir augusi augalininkyste besiverčianti Kristina Galminienė visą šiltąjį sezoną darbo turėjo apsčiai – jei ne darže, tai virtuvėje. Dviejų dukrų mama džiaugiasi galėdama jas palepinti įvairiais desertais. Anksčiau auginusi galvijus Kristina apsisprendė pakeisti darbo pobūdį ir laiką skirti daržininkystei. Bet tai ne tik darbas – sukiodamasi tarp augalų moteris mėgaujasi tuo, ką daro. 

Žemę įdarbino kitaip

Anksčiau auginę pienines karves Galminai, įvertinę visas išlaidas ir pajamas, nusprendė, kad ši veikla jiems nelabai naudinga, tad ieškojo kitos veiklos. Moteris išbandė ir darbą užsienyje, Vokietijoje, bet paskelbus karantiną sugrįžo į gimtinę. Ir nutarė kibti į daržininkystę – ši veikla jai pasirodė mielesnė ir lengvai suderinama su gyvenimo būdu.

Nuotrauka
 nuotrauka

– Galėjau ieškotis darbo ir mieste, o ne kibti į daržininkystę, bet ir namie yra daug veiklos. Mano mamai reikia priežiūros, dukros dar nedidelės, reikia ir prie pamokų pasėdėti, ir pietus pagaminti, – kodėl pasirinko likti namuose, vardijo K. Galminienė. – Šiemet treti metai darbuojuosi darže. Imtis šios veiklos galutinai apsisprendžiau dirbdama Vokietijoje, o grįžusi į Lietuvą to ėmiausi ir norėdama prisidurti prie pajamų. O ir žemės turėjome, nes anksčiau vertėmės gyvulininkyste.

Dalį derliaus supūdė lietus

Kristina vardijo šiemet sodinusi daug visko: salierų, pastarnokų, turėjo didelį puodą moliūgų sėklų – sodino apie 20 arų, nors šių gal pusė šiemet patvino, tad derliaus buvo mažiau.

Sodinusi ir paprikų, čili pipirų, morkų, burokėlių, porų, įvairių prieskonių – dašių, rozmarino, magi, raudonėlio, baziliko.

– Iš viso šiemet apsodinome 45 arus. Tame plote yra ir 5 vagos avietyno, braškių ir viena eilė vynuogių, – daržą aprodė K. Galminienė.

Darže Kristina darbuojasi viena, bet vasarą, per mokinių atostogas, dažnai į pagalbą skuba dukros Ieva ir Greta.

Kad daug laiko ir dėmesio skiriama augalų priežiūrai, matyti vaikštant po Galminų daržą.

Nuotrauka
nuotrauka

Kristina dalijasi, kad priežiūros tikrai daug – pradedant nuo žemės išdirbimo, sodinimo iki ravėjimo. Moteris reikalui esant ir pati sėda prie traktoriaus vairo, mat vairuotojo pažymėjimą ji turi nuo jaunystės.

– Derlius ne toks geras dėl gamtos sąlygų. Pavasarį buvo labai šalta, daug kas nesudygo. Moliūgus teko sėti antrą kartą, kadangi drėgnoje žemėje sėklos supuvo. Aišku, rankiniu būdu moliūgus reikia sėti – kiekvieną į atskirą duobutę, reikia žinoti ir tam tikrus atstumus. Nori turėti – turi ir prižiūrėti, – apie derlių kalbėjo moteris.

Šiemet K. Galminienė sodino ir Pekino kopūstus:

– Žemę išdirbome, o sodinome tik liepos mėnesį – juos reikia pasodinti iki 12 dienos, kitaip Pekino kopūstai išeina į žiedulius. Dabar jau suka galvas, ir gana neblogas. Vėlyvųjų kopūstų irgi yra plotas nemažas.

Pernai Kristina sodino ir žieminių česnakų, kadangi derlius buvo geras, šiemet irgi planuoja sodinti.

Parduoda kaime užaugintas gėrybes

Kristinos užauginto derliaus galima nusipirkti, tačiau ne turguje. Retsykiais ji apie parduodamus produktus paskelbia feisbuko turgelių grupėse, o dažniausiai žmonės ir patys paskambina, pasiteirauja, ar ji turi parduoti jų mėgstamų daržovių. 

Nuotrauka
nuotrauka

Pasak jos, žmonės sužino vieni per kitus ir teiraujasi tai morkų, tai burokėlių. Į turgų su savo daržo gėrybėmis vykti kol kas tikrai neplanuoja, nes tai atimtų labai daug laiko. 

Pirmasis darbas – prieskonių gamyba

Kristinos virtuvėje – ir speciali daržovių bei prieskonių džiovyklė. 

– Mane domino jau tada, kai dirbau Tauragės vaisių ir daržovių perdirbimo kombinate prie prieskonių gamybos. Buvau jauna, 19 metų, dar nebuvau visiškai įsisąmoninusi, kad viena daržovė gali nuslopinti kitos skonį ir kvapą. Daug eksperimentuoti reikėjo. Pavyzdžiui, su žolelių mišiniais – čiobrelis ar mairūnas, jie yra eteriniai, aštresni, jeigu įdėsi kažkurio daugiau – tuomet kitas prieskonis praranda savo skonį bei aromatą, – rodydama įvairius prieskonius, vardijo moteris.

– Man pačiai labai patinka eksperimentuoti, tiek įvairių uogų sūrių, tiek įvairių desertų dukroms pagaminu, – apie namų gamybos sūrius pasakojo Kristina.

Pirmąsias sėklas Kristina užsisakinėjo internetu, o po pirmojo derliaus jau išsiimdavo sėklas ir kitais metais sodindavo iš tų pačių. Ji teigė, kad sėklos brangios, o ir kiek pirkdavo, dažnai nusivildavo.

Žinojo, kad mokymasis tik į naudą

Moteris teigė baigusi ne vienus mokymus, pavyzdžiui, apie moliūgų auginimą, kaip sėti, kada daryti sėjomainą. Baigė ir duonos kepimo, sūrių gamybos ir daržininkystės kursus. 

– Visus diplomus segiau į segtuvą ir visad galvojau, kad jie man kada nors pravers, – sakė pašnekovė.

Išmokusi kepti duoną ją kepa jau 12 metų, namie pirktinės net neturi. 

– Man pačiai labai patinka eksperimentuoti, tiek įvairių uogų sūrių, tiek įvairių desertų dukroms pagaminu, – apie namų gamybos sūrius pasakojo Kristina.

Ateityje Kristina svajoja išmokti ir vyno gamybos paslapčių ir legalizuoti šią veiklą. 

– Kiek žinau, Žygaičių seniūnijoje aš vienintelė auginu vynuoges ir norėčiau plėsti šią sritį. Man pačiai labai įdomu. Keliaujant ne kartą teko užsukti pas vyndarius ir pamatyti, kaip vynas brandinamas ąžuolinėse statinėse. Būtų smagu sulaukti ir lankytojų, rengti edukacijas, – svajonėmis dalijosi moteris.

Tėčio pėdomis…

K. Galminienė atviravo, kad dar viena, kol kas neišsipildžiusi svajonė, – medelių skiepijimas. Ji norinti išmokti to ir pati. 

– Mano tėtis visada skiepydavo medžius, o aš visur eidavau iš paskos, stebėdavau, ką jis daro, ir kažkaip man tie dalykai užsifiksavę atminty, norėtųsi dabar pačiai to išmokti, – teigė pašnekovė. 

Kristinos pomėgį auginti, prižiūrėti įvairius vaismedžius galima pastebėti vaikštant po moters valdas. O ir patarimų ji tikrai negaili nė vienam – pasakoja, kurie lepesni, kuriems vaisių pirmaisiais metai geriau neleisti brandinti, kuriuos geriau šiltnamyje auginti. 

 

Nuotrauka
pelkes
vstt.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Artėjant vasario 2-ajai, kai minima Pasaulinė pelkių diena, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori atkreipti visuomenės dėmesį į vertingų pelkių bei šlapmžemių apsaugą. Pelkių dienai saugomų teritorijų direkcijos organizuoja ir dedikuoja įvairius renginius, žygius, žaliąsias pamokas. Žygį organizuoja ir Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centras.
Nuotrauka
ZIEMA TAURAGE
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Dėl naktį prasidėjusio ir vietomis vis dar besitęsiančio snygio, sudėtingos eismo sąlygos didžiojoje šalies dalyje. Pagrindinių kelių dangos Lietuvoje padengtos pažliugusio sniego sluoksniu, provėžotos ir slidžios.
Nuotrauka
mezgėja
Įkelta:
2023-01-08
​​​​​​​Šiltas jaukus pledas ar lovatiesė iš natūralios vilnos praverstų, ko gero, bet kuriuose namuose, tačiau numegzti jį, patikėkite – tikras iššūkis. Kas bent kiek išmano apie mezgimą, supras, kaip tai nelengva, kiek laiko, jėgų ir kantrybės tam reikia. Juk vien siūlų lovatiesei reikia kelių kilogramų, o vienoje mezginio eilėje būna apie 1000 akių. Sunkaus mezginio net virbalai dažnai neatlaiko, o ir rankos nuo jo paskausta. Numegzti tokią lovatiesę užtrunka mėnesį. Vis dėlto didžiules lovatieses ir pledus mezganti tauragiškė Adelė Jasienė įsitikinusi, kad megzti sunku tam, kas šio užsiėmimo nemėgsta, o jai tai tiesiog pomėgis, poilsis, malonumas.
Nuotrauka
gloria
Įkelta:
2023-01-08
Kaip manote, ar daug tauragiškių muzikos atlikėjų galėtų pasigirti koncertavę didžiausiose šalies arenose, kuriose telpa keli tūkstančiai žiūrovų? Manau, tokių kol kas neatsirastų. Kol kas… Tačiau jau šį šeštadienį tokių dainininkų turėsime iškart bent porą dešimčių.
Nuotrauka
Maisto produktai
Įkelta:
2023-01-07
Nauji metai – naujos tendencijos. Dinamiškas gyvenimo būdas, klimato kaita, užgriuvę nauji iššūkiai ir didėjantis vartotojų sąmoningumas neabejotinai daro didžiulę įtaką žmonių mitybos racionui. 2023-iaisiais pirkėjų įpročius formuos tiek noras maitintis sveikiau, tiek nostalgiški prisiminimai apie tėvų ar senelių ruoštą maistą, sako Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė ir įvardija 5 ryškiausias kulinarinį pasaulį formuosiančias tendencijas.
Nuotrauka
pagegiu baseinas
Pagėgių savivaldybės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-04
Baseinas Pagėgių centre atidarytas dar pernai rugpjūtį, per jubiliejinį 715-ąjį miesto. Tiesa, tada atidarymo būta tik oficialaus. Šiandien jis pagaliau atvėrė duris lankytojams.
Nuotrauka
Naujas apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vizualizacija
Įkelta:
2023-01-03
Prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kur matosi dviejų upių – Akmenos ir Jūros – vingiai ir slėniai, kyla naujas objektas. Tai apžvalgos bokštas-regykla, nuo kurios atsivers nuostabaus kraštovaizdžio panorama, praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Nuotrauka
Kakava
Įkelta:
2023-01-01
​​​​​​​Bene populiariausias saldumynas pasaulyje – šokoladas – pavergė žmonių širdis pirmiausiai kaip kakavos gėrimas. Prieš keturis tūkstantmečius gyvavusi Majų civilizacija „kartųjį vandenį“ brangino kaip dievų gėrimą, o europiečiams jį pasaldinus ir sušvelninus pienu, iki šių dienų kakavą geriame, kad sušiltumėm ir praskaidrintumėm nuotaiką niūriomis dienomis. Maisto gamybos ekspertė dalinasi patarimais, kaip iš kakavos gauti daugiausiai malonumo ir naudos sveikatai.
Nuotrauka
kavines
Muzikos klubo „Rūsys“ nuotrauka
Įkelta:
2022-12-30
Įprasta, kad Kalėdos yra šeimos šventė, šiltai ir jaukiai ji pasitinkama namuose, artimųjų apsuptyje. O Naujieji metai – puiki proga pasipuošti, išeiti į viešumą, pašėlti draugų kompanijoje. Vis dėlto daugelis, matyt, pasitiks Naujuosius privačiuose vakarėliuose – panašu, kad šventinį Naujųjų metų vakarą rengia vos viena kita miesto viešojo maitinimo įstaiga.
Nuotrauka
zuikiai
Įkelta:
2022-12-25
Šaunu, kai jaunuoliai, net ir nepalikę mokyklos suolo, jau sugeba iš savo pomėgių šiek tiek užsidirbti. Viena tokių – 18-metė Rugilė Jurgilevičiūtė. Nors ji dar mokosi „Versmės“ gimnazijoje, paskutinėje gimnazijos klasėje, po truputį bando „įdarbinti“ savo pomėgį nerti žaisliukus.
Nuotrauka
suoliukas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-22
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos iniciatyva Pilies aikštėje šiandien įrengtas išmanusis suoliukas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-04
Įvairiausi silkių patiekalai per Kūčias ir Kalėdas tampa tikra stalo pažiba. Silkę per šventes įprasta ruošti su įvairiomis sezoninėmis daržovėmis, grybais, svogūnais. Tačiau jei tradicinės silkės receptai jau spėjo pabosti – naujų spalvų ji įgaus, jeigu pagardinsite šviežiais ar džiovintais vaisiais, riešutais, kiaušiniais. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad gruodžio mėnesį lietuvių susidomėjimas žuvimi, o tarp jų ir silke bei jūros gėrybėmis, ženkliai šokteli į viršų.
Nuotrauka
barsukas
Momentinė vaizdo įrašo nuotrauka 
Įkelta:
2022-11-21
Apie žiemos pradžią bei pabaigą kasmet praneša barsukai. Žiemą esant minusinei temperatūrai užmiega, pavasarį esant teigiamai keliasi. Tai tarsi žiemos ir pavasario pranašas. Žiemos metu esant temperatūros svyravimams arti nulio laipsnių barsukai užmiega negiliu miegu ir retkarčiais išlenda iš savo urvų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-10-28
Nuo šiol ilsėtis Balskuose bus dar smagiau – poilsiavietėje prie Balskų užtvankos įrengtos dvi naujos pavėsinės bei apšvietimas. Apie tai skelbia rajono savivaldybė.
Nuotrauka
grybai
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-25
Pradėjus dygti grybams, miškuose pasipila pulkai grybautojų, tačiau šiemet grįžti pilnomis pintinėmis pavyksta ne visiems. Kalbinti grybavimo mėgėjai vieningi: šiemet – ne grybų metai. Ankstesniais metais rudeniui atėjus grybų nuotraukos užtvindydavo feisbuko paskyras, skelbimais, kad parduodami grybai, feisbuko grupės mirgėte mirgėdavo. Šiemet to nėra.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-10-23
Keliolika minučių, truputis fantazijos ir keli papildomi ingredientai įprastus pusryčių, pietų ar vakarienės sumuštinius gali paversti gardžiu, sušildančiu ir nebrangiu patiekalu. Sumuštinių kokybė priklauso nuo pasirinktų priedų, juos drąsiai galima gardinti daržovėmis, vaisiais, kiaušiniais, žuvimi ir rinktis pilno grūdo duoną. Karšti sumuštiniai lengvai gali virsti sočiu ir subalansuotu patiekalu. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė sako, kad sumuštiniams puikiai tinkančių duonų pasirinkimas parduotuvėse yra nuolat plečiamas, o pirkėjai gali rinktis nuo tradicinio prancūziško batono iki sveikuoliškos baltyminės duonos.
Nuotrauka
aikstele kartu parkas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Tauragės rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl lauko treniruoklių pirkimo ir montavimo. Kartų parko treniruoklių aikštelėje (laisvoje jos dalyje) iki metų pabaigos konkursą laimėjusi UAB „Patikimas turtas“ įsipareigojo nupirkti ir sumontuoti 7 treniruoklius. Sutarties kaina – beveik 10 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
vaikai
Tauragės bendruomenių namų nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Nuo spalio 10-osios Tauragės bendruomenių namai kviečia dalintis informacija apie naują paslaugą – atidaromą žaidimų kambarį vaikams. Atvėsus orams mamos su mažais vaikais gali atvykti į Bendruomenių namus – tai proga išeiti iš namų, bendrauti, ieškoti naujų pažinčių tiek mamoms, tiek vaikučiams.
Nuotrauka
kopūstas
Įkelta:
2022-10-09
Baltagūžis kopūstas – regis, neįmantri daržovė, tačiau joje glūdi gausios vitaminų bei kitokių organizmui naudingų medžiagų atsargos. Rudenį nuimtas kopūstų derlius ilgai išsaugo vertingas maistines savybes, todėl ši daržovė nuo seno tarnavo kaip vitaminų bankas šaltuoju sezonu. Be to, tai universali daržovė kulinarijoje, kurią galima valgyti ne tik šviežią ar raugintą, bet ir kepti, troškinti ar virti. Maisto specialistė dalinasi idėjomis, kaip įtraukti kopūstus į kasdienę mitybą.
Nuotrauka
arkliai
Įkelta:
2022-10-04
Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Gyvūnų dieną. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime. Juk jie suteikia gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-09
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 17 laipsnių šilumos, trumpas lietus prognozuojamas šeštadienį.