Skaudvilės atvira jaunimo erdvė: ne tik būti, bet ir veikti
Įkelta:
2022-08-31
Nuotrauka
saje
Aprašymas

SAJE archyvo nuotrauka

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Skaudvilėje veikianti atvira jaunimo erdvė (SAJE) atnaujinama, o joje vykstančios veiklos vis tobulinamos. Kaip pasakojo Skaudvilės atviros jaunimo erdvės koordinatorė–jaunimo darbuotoja Agnė Gailienė, prie pasikeitimų jaunimo erdvėje prisideda ne tik darbuotojai, bet ir jaunimas, norintis susikurti sau gražesnę aplinką. 

Užimtumo netrūksta

Skaudvilės atviros jaunimo erdvės (SAJE) jaunimo darbuotoja Agnė Gailienė teigia, kad panašių vietų jaunimui mažesniuose miesteliuose tikrai reikia. Pasak jos, Skaudvilėje jaunimas turi kino klubą „Kino paslaptis“. Tai jų atskira bendravimo grupė, erdvės lankytojai patys renkasi, kokius kino filmus žiūrės, ką valgys. Vyksta filmų aptarimai ir pristatymai. 

– Visi, esantys klube, siūlo filmą ir balsuoja, ką nori žiūrėti. Tas, kurio filmą išrenka, jį pristato, ir pažiūrime per laiką visų pasiūlytus filmus. Tariamės, ką valgysim žiūrėdami filmą ir kartu gaminame. Po filmo vyksta aptarimas, refleksija, – teigė A. Gailienė.

Kaip pasakojo Agnė, jaunimo erdvėje jie mėgsta žaisti stalo žaidimus, aptarti įvairias problemas ar tiesiog pabendrauti prie arbatos puodelio.

– Erdvėje kiekvienas jaunuolis gali jaustis laisvai, nevaržomas įsipareigojimų. Ir nors turime tam tikras taisykles, čia jaunimas ateina kada nori ir veikia tai, kas jam patinka ir  tuo metu atrodo svarbu, – teigė moteris.

Savo veiklomis jaunimo erdvė dažnai dalijasi ir socialiniuose tinkluose – feisbuke ir instagrame. Vis dėlto pagrindinis SAJE tikslas nėra vien tik pramoginiai renginiai.

– Mūsų tikslas yra padėti jaunuoliui susitvarkyti su iššūkiais, padėti realizuoti, atrasti save, lengviau integruotis į bendruomenę ir kitaip prisidėti prie jaunimo neformalaus ugdymo, – tikslus vardijo jaunimo darbuotoja.

Ji pasakoja, kad prieš kurį laiką, kai pati mokėsi Skaudvilėje, nebuvo tokių vietų, kur būtų galima nueiti po pamokų ar laisvu laiku. O dabar Skaudvilėje kuriama saugi aplinka ne tik būti, bet ir veikti.

Atnaujina jaunimo erdvę

Skaudvilės atviroje jaunimo erdvėje vyksta įvairių veiklų, kurias inicijuoja ir jaunimas, ir jaunimo darbuotojai.  

– Bendradarbiaujame su Skaudvilės gimnazija, ugdymo ir vaiko gerovės centru, seniūnija, kultūros namais, bendruomene, Tauragės profesiniu rengimo centru ir kitomis įstaigomis, – vardijo Agnė.

Moteris dirba dar  tik vienerius metus, bet  planų turi daugybę. 

– Planuojame ateinančiai vasarai įsirengti ir lauko erdvę, vidaus patalpose taip pat dar laukia nemažai darbo, – planais dalijosi A. Gailienė. – Rugpjūčio pabaigoje–rugsėjo pradžioje planuojame rodyti lauke kino filmą „Kernagis“, planuojame išvyką su jaunimu į Birštono festivalį „Būtent“. 

Erdvė stipriai atsinaujina, o tam padeda Jaunimo reikalų agentūros ir Tauragės savivaldybės skiriamas finansavimas.

Galimybės savanoriauti ir atrasti save

Į jaunimą Lietuvoje pradedama žiūrėti daug lanksčiau, pozityviau ir atviriau.

– Vien turint omenyje savanoriavimą – dabar tam yra plačios galimybės. Aš pati, pavyzdžiui, jų neturėjau. Dabar Skaudvilėje savanorystei galima rinktis net kelias įstaigas. Savanorystės patirtis  jaunimui atveria daugiau galimybių ir ateityje, – teigė pašnekovė.

Jos nuomone, mažuose miesteliuose ypač reikia skleisti žinią apie jaunimo galimybes ir leisti jaunimui save atrasti, realizuoti bei padėti susidoroti su iškylančiais iššūkiais. Tam ir yra tokios erdvės. 

– Nesakau, kad nėra kitur tokių galimybių, bet erdvėse koncentruojamasi į jaunimą ir dirbama vadovaujantis atvirumo, prieinamumo ir nepriklausomumo principais, – aiškino Agnė.

Pasak jaunimo darbuotojos, sukurtos puikios sąlygos savanoriauti – tai daryti jaunimas gali Tauragės kultūros centro Skaudvilės padalinyje, Skaudvilės krašto muziejuje, Adakavo socialinės globos namuose, Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungoje „Tauragės apskritasis stalas“, kuriam priklauso ir Skaudvilės atvira jaunimo erdvė, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Skaudvilės filiale.

– Praėjusį pusmetį aš turėjau dvi savanores. Savanoriauja tie, kuriems įdomu išbandyti save, kurie planuoja studijuoti – už savanorystę pridedama 0,25 stojamojo balo, ar tiesiog norintys įgyti patirties, – teigė ji.

Kaip pastebi A. Gailienė, jaunimas mėgsta tai, kas susiję su maisto gaminimu, įvairiomis nebandytomis veiklomis, pavyzdžiui, vaikščiojimas juosta („slackline“), žvakių gamyba ir dar įvairiausiais dalykais.

– Dirbant su jaunimu tikrai galima pastebėti stipriąsias jų puses, pomėgius. Kalbame apie tai ir išbandome. Viena savanorė atskleidė savo pomėgį maisto gamybai, ji gamino erdvėje švenčių, mokymų metu. Skaudvilėje turime įvairių talentų – nuo dainuojančių, vedančių renginius iki didžėjų, – apie jaunuolių pomėgius pasakojo Agnė.

Problemas stengiasi spręsti kartu

Kaip pagrindines paauglių problemas jau  metus su jaunimu dirbanti  moteris įvardija mokymosi sunkumus, santykių su draugais bei tėvais ypatumus

– Jaunimo erdvėse vyksta individualios konsultacijos, kurių metu jaunuoliai gali visiškai atvirai pasikalbėti, išsakyti, kas neduoda ramybės, ir pabandyti ieškoti sprendimo ar supratimo. O jei ateina su konkrečiu pagalbos prašymu, jei užtenka kompetencijų, padedame, kartu ieškome sprendimo, informacijos, – kalbėjo Agnė. 

Pirmąjį pusmetį Skaudvilės atviroje jaunimo erdvėje būta per 1100 apsilankymų. 

– Ateina tie, kuriems smagu būti erdvėje, kurie nori praleisti laiką su bendraminčiais ar ką nors  nuveikti. Žinoma, vasarą lankytojų būna mažiau, nes dauguma atostogauja arba dirba, – pasakojo jaunimo darbuotoja.

Pasak jos, jaunimo erdvėje dažniausiai lankosi jaunimas nuo 12 iki 19 metų, nors kartais ateina ir jaunesnių, ir vyresnių.

Darbas skatina tobulėti

Paklausta, kaip pradėjo dirbti erdvėje, dviejų vaikų mama pasakoja prieš metus supratusi, kad atėjo laikas pabandyti kažką naujo ir per motinystės atostogas, pasitaikius progai, išbandė save darbe su jaunimu.

– Labai džiaugiuosi savo sprendimu. Džiugu, kad jaunimas nuoširdžiai mane priima, mes turime daug įvairių planų, – teigė Agnė.

Pasak moters, atviroje jaunimo erdvėje vyksta daug nematomo darbo. 

– Daug kam atrodo, kad mes tik arbatas geriame, žaidimus žaidžiame ir šventes organizuojame. Iš tikrųjų po tuo slepiasi labai daug dalykų – tai atviras darbas su jaunimu. Tai darbas, kuris labai daug moko, reikalauja nesėdėti vietoje, o tobulėti ir sekti, kas vyksta jaunimo politikoje. Sutinku daug nuostabių žmonių tiek kitur, tiek savam krašte, kuriems rūpi jauni žmonės, – džiaugėsi Agnė.

 

Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
Pirkti maistą, avalynę, drabužius, dovanas ar buitinę techniką ne fizinėje, o elektroninėje parduotuvėje – įprastas dalykas dešimtims tūkstančių lietuvių. Jos leidžia sutaupyti daugybę laiko ir gerokai palengvina kasdienybę kiekvienam iš mūsų. Tačiau kuri elektroninė parduotuvė yra ta vienintelė, kuri sukelia daugiausiai simpatijų ir klientų lojalumo bei gali būti pavadinta Lietuvos mylimiausiąja? Tą jau greitu metu padės išsiaiškinti šiandien startuojantys Mylimiausios Lietuvos elektroninės parduotuvės rinkimai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-26
​​​​​​​Paskutinis vasaros savaitgalis – proga pasidžiaugti atostogų prisiminimais ir pasilepinti gardumynais. Šiltas, nuodėmingai skanus desertas padės nuvyti šalin mintis apie darbus ir mokslus. „Iki“ konditeris Thierry Lauvray siūlo tris variantus, kuriems nereikės nei brangių ingredientų, nei specialių įgūdžių – pagaminti galės kiekvienas, nepriklausomai nuo sugebėjimų ar piniginės dydžio.
Nuotrauka
vasara
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-18
Ateinančiomis dienomis karšti orai nesitrauks, o į vakarinius rajonus vėl sugrįš. Tai jau galima laikyti tikra karščio banga. Neatmestina, kad dar pasitaikys ir karščio rekordų, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Tatuiruočių meistrės Monika Norbutaitė ir Laura Jockė – geriausios draugės nuo gimnazijos laikų. Tai, kad po kelių metų užsienyje – viena gyveno Norvegijoje, kita – Airijoje, jų keliai susiėjo, abi laiko tikra sėkme. Neseniai merginos kartu atidarė tatuiruočių saloną „Tattoo Time“ – visai šalia redakcijos. Na, kaip galėjome jų nepakalbinti? Juo labiau, kad tatuituotės pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
​​​​​​​Braškės ir šokoladas, mocarela ir pomidoras, riešutinis sviestas ir džemas – kai kurie maisto deriniai jau yra virtę legendiniais. Dar prieš porą dešimtmečių tikriausiai ne vienas būtų ir įtariai žiūrėjęs į arbūzo, fetos ir mėtų kombinaciją, tačiau dabar šios salotos vasarą karaliauja ir ant lietuvių stalų. Kokie dar deriniai galėtų virsti kultiniais? Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi 3 nebrangiomis idėjomis, kurie taps naujais gastronominiais atradimais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Po vėsesnių dienų temperatūros stulpeliai jau palengva kopia aukštyn, o Žolinės ilgąjį savaitgalį sinoptikai prognozuoja ypač karštą. Neabejotinai dauguma norės atsigaivinti vėsiais ledais – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad karštomis dienomis jų pardavimai šauna aukštyn. Ledus galite nesunkiai pasigaminti ir namuose: tereikės dviejų pigių produktų ir... tarkos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Kartų parke, Zumpės tvenkinyje, įrengtas fontanas tauragiškius purslais ir spalvomis turėtų džiuginti kasdien, taip nėra – savo nusivylimu pasidalijo į redakciją užsukusi tauragiškė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Toli gražu ne visi svajoja apie tingų poilsį prie jūros – kai kuriems kur kas maloniau, o ir prasmingiau atrodo keliauti. Ir ne lėktuvu, autobusu ar automobiliu, o dviračiu, valtimi ar net pėsčiomis. Taip ne tik išbandai save, daugiau pamatai, bet ir pajunti tikrą kelionių skonį, įsitikinę Raminta ir Linas Anuliai, neseniai dviračiais apkeliavę Baltijos šalis. Ir tai nebuvo daugiausia ištvermės pareikalavęs žygis – pasak Ramintos, pėsčiomis nukeliauti iš Skaudvilės į Zarasus buvo kur kas sunkiau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Gaminate salotas iš šviežių ir traškių salotų lapų? O gal sočiai vakarienei pasirinkote lengvą variantą – salotas su grilinta vištiena? Galbūt ieškote, kuo pagardinti keptas šviežias bulves? Arba ką užtepti ant sumuštinio? Visiems šiems variantams idealiai tiks nebrangus naminis bazilikų padažas, tiesiog kvepiantis vasara. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą įvairūs žalumynai ir prieskoninės žolelės yra tikras hitas – pirkėjai juos naudoja tiek patiekalų gardinimui, tiek atsargoms žiemai ruošti.