Keliavome „Vasaros atostogų keliu – 2022“
Įkelta:
2022-08-17
Nuotrauka
STOVYKLA
Aprašymas

Stovyklautojai lankėsi ir Šilalėje. Organizatorių nuotrauka

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.

Vaikams  patiko išvyka  į rajono centrą po ką tik praūžusios miesto šventės, kur buvo galima ramiai apžiūrėti lauko erdvėse įrengtas įdomias parodas. Susipažinta su Lietuvos šimtmečiui skirta siena, kurioje įamžintas šimtas rajonui nusipelniusių asmenybių pavardžių. Malonu buvo surasti iš Lomių kilusių asmenybių pavardes. Išvykos dalyviai „Castle Lounge“ salėje žiūrėjo meninį filmą „Drugelio širdis“, kurio tematika ypač aktuali ir skaudi šiandieniniams paaugliams.

Gedulo ir vilties dieną stovyklautojai dalyvavo kaime surengtame tradiciniame minėjime,  kapinėse pagerbė Lomiuose gyvenusių tremtinių atminimą.

Su dideliu įdomumu prabėgo edukacinė popietė „Drobinių maišelių dekoravimas“. Kiekvienas dalyvis dovanų gavo po lininį maišelį, jį dekoravo, taip prisidėdamas prie tvarios gamtos saugojimo. Pačių dekoruotas drobinis maišelis – malonesnis, jis mokiniams  tarnaus ilgus mokslo metus, pakeisdamas plastikinius maišelius.

Kaimo bibliotekoje įvyko edukacinė popietė „Sukurk sveikinimą Jonams ir Janinoms“. Vaikai kūrė, gražino sveikinimus, vėliau juos įteikė kaime gyvenantiems varduvininkams.

Įsimintina kelionė į Kryžkalnį, kurios tikslas – aplankyti memorialą Lietuvos partizanų atminimui. Plačios erdvės, atminimo varpas, didžiulė siena su žuvusių partizanų pavardėmis  stovyklautojams įsiminė ilgam.

Šilalė – mūsų kaimyninis miestas, kurios savitą istoriją išgirdome lankydamiesi jaukiame Vlado Statkevičiaus muziejuje. Stovyklautojai išgirdo tragiško likimo tremtinės Dalios Grinkevičiūtės tremties istoriją. Tai istorinė asmenybė, puikiai žinoma ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio gyventojams. Jos tragiški išgyvenimai Trofimovsko saloje atskleisti muziejaus ekspozicijoje. Mus globojusi gidė ne tik pristatė muziejų, bet paruošė ir stovyklautojams pristatė  vieną seniausių Šilalės  krašto kalėdinių patiekalų juokingu pavadinimu „Meškos kakutis“. 

Paskutinė stovyklos diena – pažintis su policijos darbuotojo profesija. Daug įdomaus sužinota iš gerai mums pažįstamos policijos darbuotojos Raimondos Žvynakienės pasakojimo, paremto įvairiomis priemonėmis, kurias savo darbe naudoja policijos darbuotojai. Viešnia kvietė vaikus ateityje rinktis šią labai reikalingą profesiją, kvietė įsilieti į policijos rėmėjų būrį.

Dieninės stovyklos veikla baigėsi, liko malonūs prisiminimai, naudingai praleistas  vasaros atostogų laikas, praturtintos stovyklautojų žinios apie savojo krašto praeitį ir dabartį.

Stovyklautojai ir vadovės dėkoja Tauragės rajono savivaldybei už projekto „Vasaros atostogų keliu-2022“  finansavimą.

Elena Bazinienė, stovyklos koordinatorė

 

Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-09
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 17 laipsnių šilumos, trumpas lietus prognozuojamas šeštadienį.
Nuotrauka
tarailiai
Įkelta:
2022-09-08
Tarailiškiai su vasara atsisveikino „žaliai“ – lenktyniavo baidarėmis, irklentėmis ir savadarbiais plaustais – taip jie taikė į žaliąjį Tauragės kursą. Žinoma, šventėje netrūko ir muzikos, dainų, šėlionių batute ir skanios košės bei cukraus vatos.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-09-06
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 19 laipsnių šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-04
Aktyviai besirūpinantys buitimi ir mėgstantys suktis prie puodų žino, jog actas yra itin universali priemonė, todėl visuomet turi jo savo virtuvėje. Labiau patyrę ekspertai priduria, jog actas vertas net daugiau nei nepamainomo pagardo titulo – tai ir puiki valymo bei dezinfekavimo priemonių alternatyva. Tačiau kaip išsirinkti iš daugybės rūšių ir ar visos jos pasižymi vienodu universalumu?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-03
​​​​​​​Naujajam sezonui RKL besiruošianti „Tauragė“ į aikštelę spalio mėnesį žengs stipriai pasikeitusi. Nuo praėjusio sezono finalo įvyko daug permainų – atnaujintas trenerių štabas, pasitraukė ilgamečiai žaidėjai. Vis dėlto ekipos branduolį išlaikyti pavyko, jį papildžius pajėgiais žaidėjais iš aukštesnės lygos vadovų siekis lieka maksimalus – išsilaikyti stipriausių ketverte.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-31
Rugpjūčio 27-ąją Norkaičiuose surengta tradicinė kaimo šventė „Šypsausi savo kaimui“, kurioje netrūko pramogų ir veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems.
Nuotrauka
saje
Įkelta:
2022-08-31
Skaudvilėje veikianti atvira jaunimo erdvė (SAJE) atnaujinama, o joje vykstančios veiklos vis tobulinamos. Kaip pasakojo Skaudvilės atviros jaunimo erdvės koordinatorė–jaunimo darbuotoja Agnė Gailienė, prie pasikeitimų jaunimo erdvėje prisideda ne tik darbuotojai, bet ir jaunimas, norintis susikurti sau gražesnę aplinką. 
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-08-29
Tarptautinis Tauragės džiazo festivalis, turbūt vienintelis regione vykstančių festivalių, gali pasigirti atlikėjų geografija. Festivalio programoje, per aštuonerius metus koncertavo Armėnijos, Estijos, Gruzijos, Lenkijos, Latvijos, Airijos, Prancūzijos, Vokietijos, Malio, JAV ir dar daugelio kitų šalių džiazo profesionalai. Kitą trečiadienį festivalio programoje koncertuos spalvinga trijulė iš Lietuvos, JAV ir Puerto Riko. 
Nuotrauka
vasara gamta orams
Įkelta:
2022-08-26
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 31 laipsnį šilumos, trumpas lietus prognozuojamas pirmadienį.
Nuotrauka
biuras
Įkelta:
2022-08-24
Gerinant gyventojų sveikatą, mitybą bei skatinant rinkoje atsirasti daugiau sveikatai palankesnių maisto produktų, Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema. Kaip rašoma Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Karolinos Preikšaitienės straipsnyje, simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.
Nuotrauka
vasara
Įkelta:
2022-08-23
Lietuvą šiandien pasiekė ne tik labai šilta oro masė iš pietryčių, tačiau ir nešvarus oras savyje turintis daug dulkių bei dūmų.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Dailios pakeltos lysvės ir jaukus šiltnamiukas, kuriame daržovių nedaug, užtat daug vietos poilsiui ir geram laikui – šventėms su smagia kompanija, filmų žiūrėjimui ir vakarui su knyga. Tokią stilingą erdvę dar pernai savo kieme sukūrė dvi seserys Jovita ir Lina ir iki šiol negali ja atsidžiaugti. Kaip gimė šis gražus kampelis, kas pavyko, o ką galima buvo padaryti geriau? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Tauragės rajone, ketinant sutvarkyti poilsiavietę prie Balskų užtvankos, čia turėtų išdygti lauko pavėsinė ir stoginė. Savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą ieškodama darbus atliksiančios įmonės. Nors terminas, iki kada įmonės galėjo siūlyti savo darbų paslaugas, jau baigėsi, nugalėtojas kol kas neskelbiamas – vyksta pirkimo vertinimas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-20
Po treniruotės, žygio, ruošiantis velomaratonui ar kitos sportinės veiklos svarbu atgauti jėgas ir pavalgyti. Į tai, ką pasportavę dedate į burną, reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, po fizinio krūvio patariama rinktis daugiau baltymų turinčius produktus: jogurtą, mėsą, žuvį, pupeles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą išauga susidomėjimas sveiku maistu.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-08-19
Rugpjūčio mėnesį veiklų bus tiek mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, tiek norintiems ramiai pažiūrėti filmą po atviru dangumi ar sudalyvauti kaimelių šventėse.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką.