Viešosios bibliotekos stovykloje – beveik 100 vaikų
Įkelta:
2022-07-19
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Stovyklos akimirkos. B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Stovyklos akimirkos. B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Stovyklos akimirkos. B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.

Kaip skelbia organizatoriai, stovyklos „Pozityvumo tiltas“ pagrindinis tikslas – skatinti mąstyti pozityviai, kūrybiškai, siekti kurti teigiamus tarpusavio ryšius. Vykdant įvairias menines bei kūrybines veiklas stengtasi sudaryti puikias sąlygas vaikų saviraiškai atsiskleisti. Siekiant išlaikyti vaikų dėmesį  –  kūrybinės edukacinės programos (piešimas ant akmenukų, vandens, mandalų kūrimas, konstravimas iš buitinių medžiagų ir t.t.) persipynė su patyriminiais užsiėmimais. Taip pat įtrauktos fizinės veiklos ir komandiniai žaidimai, kurie skatino tarpusavio bendravimą bei komandinio darbo įgūdžius.  Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo „Ryto ratu“, kurio metu dalyviai galėjo įvardinti savo jausmus ir lūkesčius, o baigiantis stovyklos laikui  –  vėl susiburdavo dienai aptarti. Taip vaikai mokėsi viešai reikšti savo mintis bei nuomonę. Stovyklos metu dėmesys buvo skiriamas pasitikėjimui savimi ir savivertei ugdyti, savęs pažinimui bei motyvacijai stiprinti. Akivaizdu, kad programa buvo koncentruota į procesą-patirtį, o ne į kiekybinį rezultatą.

Nuotrauka
 nuotrauka

Prie stovyklos organizavimo prisidėjo ir partneriai  –  įmonė „Trelleborg Sealing Profiles Lithuanian, UAB“. Šios įmonės pagalba stovykloje kiekvieną savaitę lankėsi socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas Giedrius Bučas. Jis edukavo vaikus darnaus vartojimo tema ir mokė, kaip rūpintis švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Plėtojant antrinio dizaino idėją, vaikai kartu su juo vykdė kūrybinę veiklą  –  gaminosi atšvaitus. Taip pat stovyklautojus lankė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos, kurios su vaikais atliko žaismingas, smagias mankštas.

Nuotrauka
nuotrauka

Kadangi stovykla sulaukia vis didesnio tauragiškių dėmesio, o norinčiųjų dalyvauti skaičius vis auga  –  projektą bibliotekoje ketinama tęsti ir kitais metais.

Nuotrauka
muge
Įkelta:
prieš 6 valandas
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
prieš 8 valandas
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-08
Jeigu kuris nors iš jūsų draugų mėgsta būti žvejų draugijoje, ragauti šviežiai pagautos žuvies žuvienę  ir tuo pačiu mėgautis ramybe arba aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje prie vandens, tam tikrai verta rinktis poilsį Drevernoje. Tik kad ši svajonė taptų tikrove, reikia pasitelkti į pagalbą beta.lt, ir išsirūpinti poilsinės dovanos čekį. Tiesa, tokią dovaną galite paskirti ir sau su šeima, ir patikimiems bei ištikimiems draugams, kad visi kartu galėtumėte praleisti savaitgalį ar atostogų dienas žaviame žvejų kaimelyje.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-08
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 21 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas tik šiandienos rytui.