Sunku patikėti, bet tiesa: iš ratukų – ant motociklo
Įkelta:
2022-07-08
Nuotrauka
baikeriai
Aprašymas

Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
baikeriai
Aprašymas

Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
baikeriai
Aprašymas

Autorės nuotrauka

Šią liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Tauragės ratukų sąjungos nariai neįgalieji įsimins ilgam – jie turėjo galimybę pasivažinėti motociklais. Daugeliui tai buvo sena svajonė. 

Vidurdienį prie Pilies susirinko neįprasta kompanija – baikeriai su galingais motociklais ir ratukuose sėdintys neįgalieji. Palikę savo ratukus net 10 jų sėdo ant motociklų. 

Vienas baikerių Arūnas Stonys papasakojo, kad jie yra draugų būrys, pasivadinę laisvamaniais:

– Paprastai taip vadinami bedieviai, bet mes ne tie. Mes tie laisvamaniai, kurie yra laisvi, važiuoja kada nori, kur nori ir su kuo nori. Vos ne kiekvieną savaitgalį susirenkam ir važiuojam, kur nusprendžiam. Štai praėjusį savaitgalį Anykščius aplankėm.   

Į tokią pat kelionę su neįgaliaisiais jie išsiruošė ir pernai, o paklaustas, kieno tai sumanymas, parodė į ratukuose sėdinčią Kristiną Liolaitę.

– Pralėkti motociklu buvo mano sena svajonė, – atskleidė Kristina. – Kai papasakojau apie tai sūnui, jis paragino organizuoti daugiau norinčių pasivažinėti motociklais ir svajonę įgyvendinti. 

Ji pasakoja, kad pernai baikeriai neįgaliuosius pavėžino iki Pagėgių, ten pailsėjo, užkando ir grįžo atgal. Kelionė visiems padovanojo neužmirštamų įspūdžių, tad šiemet nuspręsta ją pakartoti. Tik maršrutas pasirinktas kitas, kad įspūdžių būtų daugiau. Jei pernai važiuota beveik vien tiesiu keliu, tai šiemet ryžtasi kelionę šiek tiek paįvairinti – važiuoti vingiuotesniu keliu. Motociklų kolona pasuko link Šilalės, paskui link Upynos ir per Kryžkalnį, Skaudvilę grįžo į Tauragę. Nors Šilalėje keliautojus užklupo nemenkas lietus, tai jų neišgąsdino. 

– Šiandien į žygį važiavo ir dviratininkai, jie numynė 100 kilometrų. Panašų atstumą įveikėm ir mes, o Skaudvilėje su jais susitikom. Kartu pailsėjom, pasifotografavom, – pasakojo Arūnas.

Paklaustas, ir nebaisu vežti motociklu neįgalų žmogų, jis teigė, kad motociklininkai supranta savo atsakomybę, tad važiuoja saugiai, nelekia, o keleiviai laikosi tvirtai įsikibę.   

– Malonu, kad galim suteikti tokią pramogą. Visi patenkinti, – paklaustas, kaip sekėsi, po kelionės reziumavo Arūnas, o neįgaliųjų veiduose švietė šypsenos.

– Įspūdžiai patys geriausi! Super! Net nesinori nulipti nuo motociklo, važiuočiau ir važiuočiau... – kalbėjo jie vienas per kitą.   

Prieš išsiskirstydami visi sustojo bendrai nuotraukai, o neįgalieji atsidėkodami baikeriams įteikė dovanėlę. 

 

Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-09
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 17 laipsnių šilumos, trumpas lietus prognozuojamas šeštadienį.
Nuotrauka
tarailiai
Įkelta:
2022-09-08
Tarailiškiai su vasara atsisveikino „žaliai“ – lenktyniavo baidarėmis, irklentėmis ir savadarbiais plaustais – taip jie taikė į žaliąjį Tauragės kursą. Žinoma, šventėje netrūko ir muzikos, dainų, šėlionių batute ir skanios košės bei cukraus vatos.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-09-06
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 19 laipsnių šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-04
Aktyviai besirūpinantys buitimi ir mėgstantys suktis prie puodų žino, jog actas yra itin universali priemonė, todėl visuomet turi jo savo virtuvėje. Labiau patyrę ekspertai priduria, jog actas vertas net daugiau nei nepamainomo pagardo titulo – tai ir puiki valymo bei dezinfekavimo priemonių alternatyva. Tačiau kaip išsirinkti iš daugybės rūšių ir ar visos jos pasižymi vienodu universalumu?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-03
​​​​​​​Naujajam sezonui RKL besiruošianti „Tauragė“ į aikštelę spalio mėnesį žengs stipriai pasikeitusi. Nuo praėjusio sezono finalo įvyko daug permainų – atnaujintas trenerių štabas, pasitraukė ilgamečiai žaidėjai. Vis dėlto ekipos branduolį išlaikyti pavyko, jį papildžius pajėgiais žaidėjais iš aukštesnės lygos vadovų siekis lieka maksimalus – išsilaikyti stipriausių ketverte.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-31
Rugpjūčio 27-ąją Norkaičiuose surengta tradicinė kaimo šventė „Šypsausi savo kaimui“, kurioje netrūko pramogų ir veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems.
Nuotrauka
saje
Įkelta:
2022-08-31
Skaudvilėje veikianti atvira jaunimo erdvė (SAJE) atnaujinama, o joje vykstančios veiklos vis tobulinamos. Kaip pasakojo Skaudvilės atviros jaunimo erdvės koordinatorė–jaunimo darbuotoja Agnė Gailienė, prie pasikeitimų jaunimo erdvėje prisideda ne tik darbuotojai, bet ir jaunimas, norintis susikurti sau gražesnę aplinką. 
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-08-29
Tarptautinis Tauragės džiazo festivalis, turbūt vienintelis regione vykstančių festivalių, gali pasigirti atlikėjų geografija. Festivalio programoje, per aštuonerius metus koncertavo Armėnijos, Estijos, Gruzijos, Lenkijos, Latvijos, Airijos, Prancūzijos, Vokietijos, Malio, JAV ir dar daugelio kitų šalių džiazo profesionalai. Kitą trečiadienį festivalio programoje koncertuos spalvinga trijulė iš Lietuvos, JAV ir Puerto Riko. 
Nuotrauka
vasara gamta orams
Įkelta:
2022-08-26
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 31 laipsnį šilumos, trumpas lietus prognozuojamas pirmadienį.
Nuotrauka
biuras
Įkelta:
2022-08-24
Gerinant gyventojų sveikatą, mitybą bei skatinant rinkoje atsirasti daugiau sveikatai palankesnių maisto produktų, Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema. Kaip rašoma Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Karolinos Preikšaitienės straipsnyje, simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.
Nuotrauka
vasara
Įkelta:
2022-08-23
Lietuvą šiandien pasiekė ne tik labai šilta oro masė iš pietryčių, tačiau ir nešvarus oras savyje turintis daug dulkių bei dūmų.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Dailios pakeltos lysvės ir jaukus šiltnamiukas, kuriame daržovių nedaug, užtat daug vietos poilsiui ir geram laikui – šventėms su smagia kompanija, filmų žiūrėjimui ir vakarui su knyga. Tokią stilingą erdvę dar pernai savo kieme sukūrė dvi seserys Jovita ir Lina ir iki šiol negali ja atsidžiaugti. Kaip gimė šis gražus kampelis, kas pavyko, o ką galima buvo padaryti geriau? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Tauragės rajone, ketinant sutvarkyti poilsiavietę prie Balskų užtvankos, čia turėtų išdygti lauko pavėsinė ir stoginė. Savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą ieškodama darbus atliksiančios įmonės. Nors terminas, iki kada įmonės galėjo siūlyti savo darbų paslaugas, jau baigėsi, nugalėtojas kol kas neskelbiamas – vyksta pirkimo vertinimas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-20
Po treniruotės, žygio, ruošiantis velomaratonui ar kitos sportinės veiklos svarbu atgauti jėgas ir pavalgyti. Į tai, ką pasportavę dedate į burną, reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, po fizinio krūvio patariama rinktis daugiau baltymų turinčius produktus: jogurtą, mėsą, žuvį, pupeles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą išauga susidomėjimas sveiku maistu.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-08-19
Rugpjūčio mėnesį veiklų bus tiek mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, tiek norintiems ramiai pažiūrėti filmą po atviru dangumi ar sudalyvauti kaimelių šventėse.
Nuotrauka
STOVYKLA
Įkelta:
2022-08-17
Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.