Kęsčių bendruomenė: planų daug, bet vienybės galėtų būti daugiau
Įkelta:
2022-07-17
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Sandra Pakalniškienė Antaninių šventėje. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 

Norinčių tapti pirmininku nebuvo

Kaip teigė Sandra, savanorių, kurie labai veržtųsi vadovauti bendruomenei, nelabai buvo, o ir ji pati į šias pareigas nesiveržė, bet dabar nesigaili sutikusi vadovauti vietos bendruomenei. 

– Pirmiausia bendruomenėje žmonės gali susikurti sau smagią aplinką, padėti vieni kitiems. Kartu bendruomenėje galima kur kas daugiau nuveikti, – paklausta, kam reikalinga bendruomenė, mintimis dalijosi pirmininkė.

– Bendruomenės nariai mane išrinko, buvo nepatogu atsisakyti sulaukus tokio pasitikėjimo, – pasakojo Sandra.

Kibo į darbus

Nieko nelaukusi S. Pakalniškienė  pradėjo darbuotis su bendruomene. Pirmiausia, pasak naujosios pirmininkės, reikėjo susižiūrėti dokumentus, išsigryninti nusistovėjusias tradicijas bendruomenėje, po to ji kvietė kaimelio gyventojus į talką – tvarkyta bendruomenės viešosios erdvės. 

Tik stojus prie bendruomenės vairo prasidėjo ir pasiruošimas šv. Velykoms – bendruomenės nariai margino kiaušinius, gamino dekoracijas, ruošė velykinį spektaklį vaikams.

– Smagu girdėti, kad ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir aplinkiniai džiaugiasi švente, – sako ji.

Daug renginių bendruomenėje nerengta, nes koncentruotasi į Antaninių šventę, kuri, kaip teigia Sandra, tikrai pavyko.

– Smagu girdėti, kad ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir aplinkiniai džiaugiasi švente, – sako ji.

Naujoji bendruomenės pirmininkė labai užimta, ypač daug laiko, pasak jos, pareikalavo pasiruošimas Antaninėms. 

– Kadangi tai nėra mano vienintelis užsiėmimas, turiu ir nuolatinį darbą, tad tikrai yra iššūkių, – sako ji. 

Bendruomenės įsitraukimas į veiklas

Pasak bendruomenės pirmininkės, žmonės į organizuojamas veiklas įsitraukia sunkokai. Atrodo, kad gyventojai susiskirstę grupelėmis, o gal yra buvęs koks susipriešinimas.

–  Iš tikrųjų jaučiasi pasiskirstymas į būrelius, kas su kuo daugiau bendrauja. Trūksta bendrystės, vienybės. Dabar bandysime kažkaip atstatyti tuos santykius, tik neaišku, kaip pavyks, – gailisi S. Pakalniškienė. – Manau, daugumoje bendruomenių yra panašiai.
Moteris svarsto, kad po karantino, atrodo, žmonės yra labiau atitolę vieni nuo kitų, gal net susvetimėję. Antai maždaug prieš trejus metus į bendruomenės susirinkimus atvykdavo kur kas daugiau žmonių, jie būdavo aktyvesni. 

Sulčių spaudykla

Pasak bendruomenės pirmininkės, prieš 11 metų bendruomenėje įkurtas verslas – tuometinė bendruomenės pirmininkė Laima Sugintienė parašė projektą ir įkūrė sulčių spaudyklą – spaustos įvairios sultys: obuolių, morkų, barščių, įvairių uogų, o sulčių spaudykloje buvo sukurtos darbo vietos vietiniams gyventojams.

– Šiemet bendruomenės sulčių spaudimo veiklą stabdysime, nes visa įranga jau atgyvenusi. Pirmiausia reikėtų renovuoti sulčių spaudyklos vidų ir išorę, o vėliau sužiūrėti, kokios reikia įrangos, tuomet greičiausiai tęsime veiklą.  Planuojame rašyti projektą, galbūt pavyks gauti finansavimą. Kol kas dar nesugalvojome, kuo galėtume pakeisti šią bendruomenės veiklą, – pasakojo Sandra.

Bendruomenės teikiama nauda

– Pirmiausia bendruomenėje žmonės gali susikurti sau smagią aplinką, padėti vieni kitiems. Kartu bendruomenėje galima kur kas daugiau nuveikti, – paklausta, kam reikalinga bendruomenė, mintimis dalijosi pirmininkė.

Moteris įvardijo ir švietėjišką pagalbą, nes bendruomenė gali organizuoti įdomių veiklų vyresniems žmonėms ir taip praskaidrinti kasdienybę ilgais rudens, žiemos vakarais. 

– Manome, kad būtų gražu ant bendruomenės pastato išsipiešti freską. Kol kas dar neradome tinkamo paveikslo, kurį būtų galima nupiešti, – teigė Sandra.

Kasmet bendruomenė organizuoja ekskursijas. Štai šiemet, pasak Sandros, planuojama vykti į Telšius. Ekskursijos organizuojamos iš lėšų, gaunamų skiriant 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. 

Planuose – freska

Bendruomenės pirmininkė pasakoja, kad planų yra ne vienas, tačiau jiems įgyvendinti reikia laiko ir lėšų.

– Manome, kad būtų gražu ant bendruomenės pastato išsipiešti freską. Kol kas dar neradome tinkamo paveikslo, kurį būtų galima nupiešti, – teigė Sandra.

Pasak jos, kaimelyje trūksta ir pramogų mažiesiems. Dabar pagrindiniai užsiėmimai vaikams vyksta bibliotekoje, renkamasi ir krepšinio bei tinklinio aikštelėse. Norėtųsi įsigyti ir mažiausiems Kęsčių gyventojams tinkamų čiuožyklų ar ko nors panašaus. Pasvajojama ir apie lauko treniruoklius, kuriais naudotis galėtų visi kaimo gyventojai.

– Atėjusi į bendruomenę konkrečių tikslų neturėjau – tuomet svarbu buvo tęsti jau iki tol puoselėtą buvusios pirmininkės, dabartinės Žygaičių seniūnės Linos Baziliauskienės, indėlį į kaimo bendruomeniškumo kūrimą. Praėjus didžiausiam mano iki šiol kartu su Eligija Šauliene organizuotam renginiui – Antaninėms – tikslų ir užmojų atsirado daugiau. Tačiau mėgstu veikti ne žodžiais, o darbais, – dalijosi naujoji pirmininkė.

 

Nuotrauka
muge
Įkelta:
prieš 6 valandas
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
prieš 8 valandas
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-08
Jeigu kuris nors iš jūsų draugų mėgsta būti žvejų draugijoje, ragauti šviežiai pagautos žuvies žuvienę  ir tuo pačiu mėgautis ramybe arba aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje prie vandens, tam tikrai verta rinktis poilsį Drevernoje. Tik kad ši svajonė taptų tikrove, reikia pasitelkti į pagalbą beta.lt, ir išsirūpinti poilsinės dovanos čekį. Tiesa, tokią dovaną galite paskirti ir sau su šeima, ir patikimiems bei ištikimiems draugams, kad visi kartu galėtumėte praleisti savaitgalį ar atostogų dienas žaviame žvejų kaimelyje.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-08
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 21 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas tik šiandienos rytui.