Orai nelepins: krituliai lankysis kasdien, įsismarkaus vėjas
Įkelta:
2022-01-27
Nuotrauka
orai
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Antroje savaitės pusėje ir toliau netrūks permainų, kurios nebus labai malonios. Vis labiau stiprės vėjas, vieną kritulių porciją keis kita. Pagal dabartinius duomenis, savaitgalį numatomi išties vėjuoti orai.

Šiandien dangus bus pilkas, daug kur palis, vietomis kris šlapios snaigės. Matomumą keliuose kai kur blogins rūkas, galimas plikledis. Taip pat pūs juntamesnis pietvakarių vėjas, šalies vakaruose vakarėjant gūsiai įsismarkaus iki 15–20 metrų per sekundę. Temperatūra dieną bus teigiama. Vilniuje oras sušils iki 2, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 3 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 4 laipsnius šilumos.

Penktadienį taip pat netrūks kritulių, daugiausia vyraus lietus ir šlapdriba, kuriuos dienai baigiantis vietomis keis sniegas. Naktį šalies vakaruose vėjas išliks neramus, gūsiai stiprės iki 20 metrų per sekundę. Temperatūra sieks 1–4 laipsnius šilumos. Dienos metu vėjas suksis iš šiaurės vakarų ir stiprės, daug kur gūsiai sieks 15–19, pajūryje 20–24 metrus per sekundę. Šalies vakaruose, tikėtina, pasirodys pragiedruliai. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras sušils iki 1, Kaune iki 2 laipsnių. Klaipėdoje vyraus 3 laipsnių šiluma. Vakare atšals, bus slidu.

Šeštadienio naktį ir rytą gatvės bei šaligatviai virs čiuožyklomis – po atodrėkio spustelėjus šalčiui viskas pasidengs ledu. Naktį numatomi pragiedruliai, temperatūra nukris iki 1–5 laipsnių šalčio, vietomis gali atšalti ir kiek stipriau, tik pajūryje dar gali išsilaikys 1 laipsnio šiluma. Pirmoje dienos pusėje vietomis palepins kiek šviesesnis dangus, tačiau neilgam, nes po pietų iš vakarų atkeliaus mišriais krituliais (vyraus šlapdriba su lietumi, sniegas) nešini debesys. Vietomis krituliai bus gausūs. Vyraus neramus vėjas, kuris pūs iš pietų, pietvakarių. Pajūryje gūsiai stiprės iki 15–20 metrų per sekundę. Vilniuje dieną laikysis 1 laipsnio šaltukas. Kaune ir Klaipėdoje oras sušils iki 2, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 1 laipsnio.

Sekmadienio naktis bus vėjuota, daug kur tęsis mišrūs krituliai. Vyraus smarkus vakarų, pietvakarių vėjas, gūsiai stiprės iki 15–20, pajūryje iki 22–26 metrų per sekundę. Temperatūra naktį svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Dieną vyraus sniegas, šlapdriba, vis dar bus vėjuota. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje sušils vos iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Visgi, vakare vėl atšals, tad keliuose teks būti itin atidiems.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, kitos savaitės pradžioje Lietuvoje orai jau neturėtų būti tokie permainingi ir įsitvirtins šaltesni, labiau žiemiški. Vėjas rims, protarpiais dar pasnigs, tačiau pro debesis gali drąsiau žvilgtelti saulė. Neigiama temperatūra laikysis ne tik naktimis, bet ir dienomis.     

Nuotrauka
orasinternetui
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 22 laipsnių, nuo šeštadienio sulauksime lietaus.
Nuotrauka
pavasaris
Įkelta:
2022-05-17
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik savaitgalį.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė.