Orai bus permainingi ir keisis beveik kasdien
Įkelta:
2022-01-24
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Artimiausiomis dienomis orai primins amerikietiškus kalnelius – bus tai šilčiau, tai šalčiau. Keliuose teks būti atidiems, nes dažnai tykos plikledis, vyraus mišrūs krituliai.

Šiandien šalies dangų niaukstys debesys, daugelyje vietovių numatomi negausūs, bet mišrūs krituliai. Kai kur nusidrieks rūkas. Formuosis plikledis, vietomis lijundra. Nors dieną temperatūra sparčiai kils, vidurdienį šalčiausia bus šalies rytuose ir pietryčiuose, kur laikysis 5–9 laipsnių šaltis. Tolstant į vakarus – priešingai, temperatūra bus vis aukštesnė ir pajūryje ji pasieks 4 laipsnius šilumos. Vilniuje įdienojus šals iki 6, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 1 laipsnio. Klaipėdoje vyraus 4 laipsnių šiluma. Antroje dienos pusėje termometrų stulpeliai palaipsniui kils, nors rytinėse šalies vietovėse dar šals, bet temperatūra bus silpnai neigiama.

Antradienį daug kur ir toliau vyraus negausūs, bet mišrūs krituliai. Pūs vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas. Nakties metu matomumą apsunkins rūkas, kelius slidins plikledis, lijundra. Temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio šalies rytuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Dieną orai bus šiltesni, vyraus teigiama temperatūra, tačiau pavakare, pradedant šiauriniais šalies rajonais, atšals ir bus slidu. Vilniuje ir Panevėžyje dieną oras sušils iki 2, Kaune ir Šiauliuose iki 3 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 4 laipsnius šilumos.

Trečiadienį Lietuvoje numatomi šaltesni orai. Nakties valandomis be žymesnių kritulių. Prie jūros bus apie 0–2 laipsnius šalčio. Likusioje šalies dalyje temperatūra svyruos tarp 4–7 laipsnių šalčio, vietomis gali atšalti ir laipsniu kitu smarkiau. Dienos metu pūs vidutinio stiprumo pietvakarių, pietų vėjas, o po pietų iš vakarų atkeliaus krituliai. Prie jūros jie bus mišresni, kitur vyraus sniegas. Vilniuje įdienojus šals iki 3, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 1 laipsnio. Klaipėdoje bus apie 2 laipsnius šilumos, čia vyraus stipresnis vėjas.

Ketvirtadienį debesys daug kur drabstysis šlapdriba ar sniegu. Pūs apysmarkis pietvakarių vėjas, pajūryje stiprėdamas iki 15 metrų per sekundę. Pirmoji nakties pusė bus šaltesnė, tuo metu šalies rytuose paspaus 6 laipsnių šaltis, o pajūryje vyraus 2–3 laipsnių šiluma. Po vidurnakčio temperatūra palaipsniui kils visur ir ryte daug kur bus teigiama, tik rytinėse vietovėse dar bus apie nulį. Dienos metu Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 1, Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Vakare daug kur bus apie nulį.

Penktadienį išsilaikys panašūs orai. Suksis apysmarkis šiaurės vakarų vėjas, daug kur numatomi krituliai, bus slidu. Naktį bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Dieną Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 1, Kaune iki 2 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 3 laipsnius šilumos. Vakarėjant atšals sparčiau.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį temperatūrų svyravimai tęsis ir toliau. Šeštadienį šaltis pasikandžios stipriau, naktį temperatūra kris iki 4–9, kai kur iki 10 laipsnių šalčio, prie jūros bus apie nulį. Dieną daug kur laikysis šaltukas, tik pajūryje vyraus silpnai teigiama temperatūra. Protarpiais snigs, kai kur kris šlapdriba. Sekmadienį vėl plūstels šiltesni orai ir mišresni krituliai, įsismarkaus vakarinių krypčių vėjas.

Nuotrauka
orasinternetui
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 22 laipsnių, nuo šeštadienio sulauksime lietaus.
Nuotrauka
pavasaris
Įkelta:
2022-05-17
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik savaitgalį.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė.