„Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti tauragiškė: ši daina – apie išėjimą iš tamsos į šviesą
Įkelta:
2022-01-28
Nuotrauka
emilija
Aprašymas

Asmeninio archyvo nuotraukos

,
Nuotrauka
emilija
Aprašymas

Asmeninio archyvo nuotraukos

Šį šeštadienį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje į sceną žengs tauragiškė Emilija Katauskaitė, atliksianti dainą „Illuminate“. Sceniniu pseudonimu Emilijana žinoma atlikėja papasakojo apie savo kelią į muzikos pasaulį. 

E.Katauskaitė teigia, kad pašaukimą dainuoti jautusi nuo paauglystės. Tiesa, talentą dainuoti pastebėjo kiti, o ne ji pati.

– Lankiau Moksleivių kūrybos centrą, bet ne dainavimo, o keramikos būrelį. Kartą mes važiavome į stovyklą prie ežero. Centro direktorė išgirdo mane dainuojančią autobuse. Taigi ji pakvietė mane dainuoti, sakė, kad turiu gerą balsą, – kalbėjo ji. 

Tauragiškė keletą metų dainavo ansamblyje pas Lolitą Nausėdienę, tobulino savo balsą. 

L. Nausėdienei kartu su Rasa Levickaitė-Šerpytiene atidarius atskirą mokyklą, mergina čia ėmėsi solinio dainavimo. 

Iš Tauragės į Vilnių studijuoti teisę išvykusi E. Katauskaitė tapo merginų grupės „Magnit“ nare. 

– Pamačiau, kad renka merginų grupę, dalyvavau atrankoje ir man pavyko. Čia praleidau metus. Labai šilti prisiminimai iš to laikotarpio, susipažinau su šou verslo virtuve: dalyvavome įvairiuose renginiuose, koncertuose, pasirodydavome televizijoje. Tai padėjo pagrindą mano muzikinei karjerai, – kalbėjo pašnekovė. 

Vilniuje baigusi teisės studijas E. Katauskaitė neseniai įgijo ir ir atlikėjos specialybės diplomą. Mergina baigė vokalo studijas Londone.

Savo jėgas „Eurovizijos“ atrankoje išmėginti nusprendusi tauragiškė pasakojo tikėjusi, kad pasieks pusfinalį

– Tiesa, tikėjausi geresnių komisijos įvertinimų, – sakė pašnekovė. 

Dainą „Illuminate“ atrankoje atliekanti E. Katauskaitė pasakojo, kad šis kūrinys gimė karantino metu. Prieš tai ji koncertavo užsienyje. Mūsų šalyje sergamumo situacija sparčiai blogėjo, tad ji nusprendė šiek tiek ilgiau pabūti Dubajuje. 

– Ten toliau koncertavau, o taip pat su keliais užsienio kompozitoriais pradėjome dirbti prie dainų rašymo. Tiesa, apie „Euroviziją“ negalvojome. Mums labai gerai sekėsi. Ir staiga susimąsčiau, o kodėl gi neparašius dainos ir „Eurovizijai“. Seniai svajojau kada nors joje sudalyvauti, – kalbėjo mergina. 

E. Katauskaitė kalbėjo, kad daina itin susijusi su jos kadaise patirtais išgyvenimais. 

– Yra buvę tamsių laikotarpių, tad man ši daina simbolizuoja išėjimą iš tamsaus laiko ir šviesos atradimą, – sakė ji. 

Atlikėja turi žinutę ir Tauragės jaunuoliams, kuriems ne visuomet atrodo, kad mažame miestelyje yra įmanoma siekti savo tikslų ir svajonių. 

– Aš nuo pat mažens žinojau, kad labai labai noriu dainuoti. Aš labai daug dirbau, kai kiti vaikai galbūt žaisdavo arba žiūrėdavo televiziją. Man buvo nesvarbu, ar sniegas, ar lietus, aš žingsniuodavau į dainavimo pamokas, tikrai niekada jų nepraleisdavau. Aš to labai labai norėjau. Jeigu žinote, ko norite, viskas įmanoma. Nereikia laukti, kol kažkas padės, nes tikrai tikrai niekas neateis, nepasibels į jūsų duris ir kažko nepasiūlys. Viską gyvenime pasiekiau savo jėgomis, – kalbėjo pašnekovė.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
​​​​​​​Sužaliavus daržo gėrybėms ir gausybei žalumynų, dažno šaldytuvo turinys įgauna spalvų, prisipildydamas šviežio derliaus gardumynais. Lengvų patiekalų išsiilgę žmonės į savo kasdienį valgiaraštį šiltuoju sezonu vis dažniau įtraukia glotnučiais vadinamus kokteilius. Tai vitaminų, energijos ir gaivumo užtaisas bei skanus būdas derinti vaisius, žalėsius, uogas ir net pievų augalus.
Nuotrauka
orams
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 12 laipsnių šilumos, nuo šeštadienio sulauksime lietaus.
Nuotrauka
pavasaris
Įkelta:
2022-05-17
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik savaitgalį.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.