Sveikesnei 2022-ųjų pradžiai – 3 išskirtinių nealkoholinių kokteilių receptai
Įkelta:
2021-12-31
Nuotrauka
nuotrauka

Naujieji metai yra puiki proga duoti pasižadėjimą sau keisti senus įpročius ir pradėti gyventi sveikiau. Tai pradėti daryti galima jau šventinę naktį, ją sutinkant be alkoholio bei namuose gaminant nealkoholinius kokteilius. Juolab, kad pastarieji išties stebina skonių įvairove, yra sveikesnė alternatyva klasikiniams gėrimams ir leidžia rytą sutikti be galvos skausmo. Todėl lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai dalijasi šventinių nealkoholinių kokteilių receptais bei siūlo jais nustebinti bičiulius, taip į 2022-uosius drauge žengiant ir linksmai, ir pasiryžus pokyčiams.

Vien tik privalumai

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pažymi, kad prekybos tinklo parduotuvių lankytojai savo pirkinių krepšelius vis dažniau papildo vandeniu, vaisvandeniais, nektarais ir sulčių gėrimais. Tokie klientų įpročiai, anot jos, tik parodo augantį pirkėjų norą rinktis alternatyvas alkoholiui.

„Pastebime, kad nealkoholinių gėrimų paklausa nuolatos auga. Štai vien šiemet jų pardavėme 6 proc. daugiau. Atitinkamai gruodžio mėnesį fiksuojame ir tokių kokteilių ingredientų kaip mėtų, ananasų, žaliųjų citrinų išaugantį populiarumą, o pastarieji išties gali praturtinti bet kurį gėrimą. Sveikesnių kokteilių tendencija ypač aktuali atėjus Naujųjų metų šventei, mat ją sutikti be alkoholio tampa vis populiariau. Šiuo atveju klasikinius kokteilius keisdami nealkoholinėmis alternatyvomis, galime imtis svarbių pokyčių – pradėti sveikesnį, labiau subalansuotą ir atsakingesnį gyvenimą“, – sako E. Dapkienė.

Savo ruožtu „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė siūlo Naujuosius sutikti be alkoholio, nes tokie šventiniai įpročiai turi daugybę privalumu. Pasak jos, renkantis nealkoholinius kokteilius, galima ryte atsibusti neskaudančia galva, drąsiai sėsti prie vairo kitą dieną, taip pat metus pradėti dar labiau rūpinantis savimi.

„Tokie gėrimai niekuo nenusileidžia klasikiniams ir kartu leidžia drąsiai eksperimentuoti, šventinio vakarėlio dalyvius nustebinant pačiais įvairiausiais skoniais. Į nealkoholinius kokteilius galima sudėti skirtingus ingredientus, rasti savitą poskonių balansą, puikiai derinti saldumą, rūgštumą. Tam tobulai tinka citrusiniai vaisiai, įvairios sultys, prieskoninių augalų lapeliai, prieskoniai. Šie ingredientai suteiks subtilų aromatą, praturtins ryškiomis skoninėmis natomis. Tokiems kokteiliams verta panaudoti ir gausią alternatyvių gėrimų pasiūlą. Pavyzdžiui, klasikinį bei putojantį nealkoholinį vyną, sidrą, rūšinį alų“, – pataria „Maximos“ kulinarijos ekspertė.

Todėl, pasidalijusi pagrindiniais šventinių gėrimų gamybos patarimais, ji siūlo pastaruosius panaudoti ruošiant originalius ir ypač gardžius Naujųjų sutikimo kokteilius.

„Mimozos“ burbuliukai vidurnakčiui

5 kokteiliams reikės: butelio atšaldyto mėgstamo putojančio nealkoholinio vyno, 150 ml ekologiškų ananasų sulčių, 5 šviežio ananasų skiltelių.

Putojančio nealkoholinio vyno taures atvėsinkite šaldytuve arba jose 2–3 minutes palaikykite ledo kubelius. Tuomet į taures supilkite po 150 ml putojančio nealkoholinio vyno ir 30 ml ananasų sulčių. Viską gerai išmaišykite. Taures papuoškite šviežio ananaso skiltelėmis. Mėgaukitės!

Tobulas derinys: obuolių sidro ir rozmarinų kokteilis

8 kokteiliams reikės: 2 stiklinių gazuoto vandens, 4 lapelių šviežio rozmarino, stiklinės mėgstamo nealkoholinio obuolių sidro, stiklinės 100 proc. spanguolių sulčių, smulkinto ledo, stiklinės šaldytų spanguolių.

Pirmiausia, susmulkinkite rozmariną, sudėkite jį į ąsočio dugną. Užpilkite stikline gazuoto vandens, viską palaikykite šaldytuve apie 3 valandas. Tuomet stiklinėse sumaišykite likusį gazuotą vandenį, sidrą ir spanguolių sultis. Į kokteilius dėkite ledą, supilkite šaldytuve laikytą vandenį su rozmarinais, įdėkite šaldytų spanguolių. Skanaus!

Aštrusis tonikas – nepamirštamiems įspūdžiams

4 kokteiliams reikės: žiupsnelio kvapiųjų pipirų, tiek pat kardamono, 200 ml citrinos sulčių, 50 ml grenadinų sirupo, 600 ml mėgstamo toniko, 4 raudonojo greipfruto skiltelių.

Į taures sumeskite ledo kubelius, supilkite gėrimus, pagardinkite prieskoniais, viską gerai išmaišykite. Taures papuoškite raudonojo greipfruto skiltelėmis. Ragaukite!

„Tokie kokteiliai puikiai sukurs pakilią Naujųjų nakties nuotaiką, tobulai atgaivins bei leis mėgautis nuostabiais skonių deriniais. Ragaujant šiuos gėrimus, švęsti galima išties linksmai, džiaugtis bičiulių kompanija ir, svarbiausia, pamiršti visus alkoholio keliamus rūpesčius. Kartu tai puikus įkvėpimas pradėti metus reikšmingais pokyčiais“, – šypsosi B. Baratinskaitė.

Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antroje savaitės pusėje ir toliau netrūks permainų, kurios nebus labai malonios. Vis labiau stiprės vėjas, vieną kritulių porciją keis kita. Pagal dabartinius duomenis, savaitgalį numatomi išties vėjuoti orai.
Nuotrauka
viešvilė
Įkelta:
2022-01-25
Kas yra šlapžemė? Ar žinote, kokių pelkių būna? Kas yra Ramsaro konvencija? Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija kviečia Šlapžemių dieną paminėti Artosios pelkėje ir visa tai sužinoti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Artimiausiomis dienomis orai primins amerikietiškus kalnelius – bus tai šilčiau, tai šalčiau. Keliuose teks būti atidiems, nes dažnai tykos plikledis, vyraus mišrūs krituliai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-23
​​​​​​​Tauragėje gimusio Lietuvos teatro ir kino aktoriaus, knygų autoriaus Juozo Gaižausko miesto gatvėse kraštiečiai kasdien nesutiks – meno kūrėjas jau 35-erius metus gyvena sostinėje. Šiandien aktorių galima pamatyti teatre, lietuviškuose filmuose ar serialuose, paklausyti jo kuriamų dainų, įgarsintų filmų, audioknygų ar paskaityti jo paties kurtose knygose išspausdintas mintis. Teatras, muzikavimas ir knygų rašymas aktoriui mylimiausi, o naujausią knygą – „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ jis išleido šių metų pradžioje. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-23
Šiandien sukanka 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė – talentinga prozininkė, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir rašytojos kūrybos svarbą, Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. O Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šia proga parengė parodą.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-22
Šunis Justė pamilo dar vaikystėje. Dabar ji – Tauragės šunų mylėtojų klubo LOJA prezidentė ir Bordo dogų veislyno „Tylioji Kalva“ savininkė. Neseniai Justė Nausėdienė įsigijo ir į Tauragę atvežė dar mažai kam matytos veislės augintinį – kinų buldogą, kuris jau spėjo užkariauti mikrorajono šuniukų ir jų šeimininkų širdis. 
Nuotrauka
mazi
Įkelta:
2022-01-21
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Gamtos ekspozicija tampa mažųjų išradėjų eksperimentų erdve. Kaip atsiranda muilas, kaip pasigaminti „šlykštuką“, kaip susidaro vaivorykštė, kodėl išsiveržia ugnikalnis – šias ir kitas užduotis eksperimentuodami, tyrinėdami ir žaisdami bando išsiaiškinti patys vaikai. 
Nuotrauka
bijotai
Šilalės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-21
Šiais metais Mažąja Lietuvos kultūros sostine paskelbti Bijotai – visai netoli Tauragės įsikūręs miestelis. Be jau tradicinių Bijotų dvaro festivalio, kraštiečių šventės, numatyta ir visiškai naujų, iki šiol Bijotuose nematytų renginių. Kaimyninio Šilalės rajono miestelio seniūnas Ignas Gužauskis pasidalino savo mintimis apie artėjančius renginius.
Nuotrauka
vėjas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Savaitė startuos ypač vėjuotais orais, daug kur eismo sąlygas apsunkins ir mišrūs krituliai. Gūsingas vėjas išsilaikys ir kitomis dienomis, kritulių jau bus mažiau. Visgi, antroje savaitės pusėje vėl daug kur snigs, vietomis kris šlapdriba, orai bus šiek tiek šaltesni.
Nuotrauka
principas
Įkelta:
2022-01-14
Iš principo visi turi principus. Iš principo - principai yra svarbu. Visais laikais. Buvo, yra ir, turbūt, bus. Kartais tie principai virsta absurdiškai komiškomis situacijomis ir išprovokuoja dramatiškus konfliktus. Ypač – riboti, buki, beprasmiški, ne vietoje ir ne laiku. O ten, kur prasideda žmonių santykiai, na, patys suprantate... atsiranda tinkama erdvė emocijų amplitudei – nuo meilės iki neapykantos, pavydo ir kilnumo, nuoširdumo ir pozos, esmės ir smulkmeniškumo. Ir, štai, komedija virsta tragedija...
Nuotrauka
lietus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Antroje savaitės pusėje ne tik plūstels šiluma, bet ir sustiprės vėjas.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Ilgųjų savaitgalių gerbėjams 2022-ieji metai bus tikrai neblogi. Šiais metais dirbančiųjų laukia net penki ilgieji savaitgaliai, du iš jų – vasarą, ilgesnis bus ir Kalėdų savaitgalis. Su savaitgalio diena sutaps tik gegužės 1-oji.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Anksčiau dažniausiai aptikdavau, kad vaiko elgesio problemų, emocinių sunkumų, susikaupimo bėdų atsiranda dėl kokių nors nepalankių psichosocialinių veiksnių jį supančioje aplinkoje, kai tai nėra įgimti dalykai. Išties, dažnai taip ir yra. Neretai vaiko elgesio, emociniai, akademiniai sunkumai gali rastis dėl sudėtingų tėvų tarpusavio santykių, įvairiapusio smurto šeimoje ar mokykloje, dėl netekčių, ilgalaikio atsiskyrimo nuo tėvų, nelaimingos meilės ir kitų lėtinių arba stiprių trumpalaikių gyvenimo sukrėtimų. Tačiau per savo netrumpą psichologės praktiką teko stebėti vaikų psichologinių problemų raidą darbuojantis įvairiose švietimo institucijose. Vis dažniau atkreipiu dėmesį, kad daugelio vaikų psichologinių problemų priežastis nėra tiesiogiai psichologinė. Tai mūsų visuomenėje įsišaknijančios žalingos gyvensenos padarinys. Jeigu šeimoje formuojasi tam tikri netinkami vaiko gyvensenos įpročiai, psichologinės problemos ateityje tiesiog neišvengiamos. Kartais suaugusiesiems atrodo keista, kad psichologas jų paklausia apie vaiko mitybą. Tėvai gali nustebti: „Juk mes atėjome pasikalbėti apie tai, kodėl vaikas mūsų neklauso ir nuolat ginčijasi, o ne apie tai, ką pusryčiams valgo“. Tačiau šiandien sau leidžiu tvirtai teigti, kad stipriausi vaikų psichinės sveikatos kenkėjai yra netinkami gyvensenos įpročiai šeimoje ir visuomenės kultūroje. Išskirčiau penkis pagrindinius blogus įpročius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
Iš Vilniaus universiteto bibliotekos restauratorių dirbtuvių į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ jau netrukus grįš seniausia muziejaus turima knyga – 1611 m. išleista „Kronika“. Ją muziejui padovanojo Eugenija ir Antanas Stravinskai, išsaugoję šią vertybę net ištremti į Sibiro lagerius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Netrukus minėsime įžengimą į 2022-uosius metus. Ruošdami stalą Naujųjų metų šventei, galime būti dar kūrybiškesni nei per Kalėdas ir pagaminti naujus, o ne klasika namuose tapusius receptus. O štai duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių bendrovės „Mantinga“ vyriausiasis technologas Darius Anelauskas dalijasi kaip papildyti savo patiekalų sąrašą paprastai pagaminamų užtepėlių ar pašteto pagalba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Baigiantis gruodžiui Lomių kultūros namuose sureng šilta ir jauki šventinė kalėdinė popietė jauniesiems saviveiklininkams ir Vaikų dienos centro (VDC) ugdytiniams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-25
Tauragę ir Smalininkus, Viešvilę vienija ne tik panaši geografinė padėtis, bet ir „Amžinosios sienos“ istorija. Per šias vietoves daugiau nei 500 metų ėjo siena, iš pradžių tarp LDK ir Kryžiuočių ordino, vėliau – tarp Rusijos imperijos ir Prūsijos. Siena atskyrė vieną kultūrą nuo kitos, bet tuo pačiu vienijo pasienio gyventojus panašiais rūpesčiais ir aktualijomis. Visi pasienio džiaugsmai ir negandos liko surašyti Tauragės ir Smalininkų krašto kultūriniame ir gamtiniame pavelde. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras pasirašė jungtinės partnerystės sutartį, įsipareigodamas iki 2023 m. kartu įgyvendinti projekto „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“ veiklas. O jų išties nemažai.