Orai: šventinė savaitė startuos žiemiškai
Įkelta:
2021-12-20
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šios savaitės pradžioje Lietuvoje įsivyraus žiemiškai šalti orai, vis sulauksime sniego.

Šiandien jau nuo pat ankstyvo ryto vairuotojams tenka susidurti su apsunkintomis eismo sąlygomis. Vietomis sninga, kelius slidina plikledis. Dienos metu išsilaikys smarkokas šiaurės vakarų krypties vėjas, vyraus negausus, tačiau pasikartojantis sniegas. Tad vietomis gali kilti ir pūga. Temperatūra bus neigiama. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki 4, Kaune iki 3 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 2 laipsnius šalčio.

Antradienį taip pat daug kur pasnigs, ypač pirmoje paros pusėje, vėliau įdienojus daugės pragiedrulių. Žvarbus šiaurės, šiaurės vakarų vėjas rims, tačiau pajūryje gūsiai dar bus stipresni. Naktį bus apie 6–10 laipsnių šalčio. Kai kur šalies rytuose gali laipsniu kitu atšalti ir stipriau. Dienos metu Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki 5, Kaune iki 4 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 1 laipsnį šalčio.  

Trečiadienį šalčio gniaužtai sustiprės labiau. Šiek tiek pasnigs tik kai kuriose vietovėse, bus daugiau pragiedrulių. Pūs silpnas nepastovios krypties vėjas. Nakties valandomis temperatūra svyruos tarp 7–12 laipsnių šalčio, o šalies rytuose kai kur gali spustelti ir dar stipresnis šaltis. Dienos metu Vilniuje šals iki 9, Kaune ir Šiauliuose iki 6 laipsnių. Panevėžyje bus apie 7, Klaipėdoje apie 5 laipsnius šalčio.

Ketvirtadienį orai taip pat bus žiemiškai šalti, iš debesų protarpiais pabirs snaigės, pajūryje galimi mišresni krituliai, bus slidu. Pasisuks juntamesnis pietinių krypčių vėjas. Naktį temperatūra kris iki 7–13 laipsnių šalčio, tik pajūryje šaltis bus kiek švelnesnis. Dienos metu Vilniuje šals iki 6, Panevėžyje iki 5 laipsnių. Kaune ir Šiauliuose bus apie 4 laipsnius šalčio. Klaipėdoje jau numatomas vienas laipsnis šilumos.

Penktadienį, per šv. Kūčias, tikėtina, kad sulauksime pokyčių, kuriuos ypač pajus vakarinė šalies dalis. Temperatūra Lietuvoje šoktels aukštyn, plūstels gausesni krituliai, daugiausia sniegas, bus slidu. Pūs gūsingas nepastovios krypties vėjas. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Nakties valandomis šals iki 3–9 laipsnių. Dienos metu termometrų stulpeliai sparčiai kils, kris krituliai, vietomis gausūs, pūs smarkokas vėjas, tad malonu nebus. Įdienojus Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki 3 laipsnių, Kaune bus apie nulį. Klaipėdoje oras sušils iki 3 laipsnių. Po pietų temperatūra vietomis pakils aukščiau.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, Kalėdų savaitgalį vėl bus šalčiau. Pirmąją Kalėdų dieną daug kur numatomi krituliai, daugiausia sniegas, vietomis galima šlapdriba, teks pasisaugoti plikledžio. Naktimis šaltis pasikandžios stipriau, dienomis bus apie nulį ar silpnai neigiama temperatūra, tik prie jūros kiek švelnesnė. Šalčiau, tikėtina, bus šiaurinėse šalies dalyse.

Nuotrauka
STOVYKLA
Įkelta:
prieš 15 minučių
Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.