Orai: permainos išmuš žiemą iš vėžių – plūstels šiluma
Įkelta:
2021-12-30
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

2021-iesiems baigiantis į Lietuvą atkeliaus šilumos banga, kuri sujauks žiemiškus orus. Sniego danga sparčiai tirps, temperatūra šoktels aukščiau, o Naujametinę naktį pasitiksime lietuje ir balose.

Ketvirtadienį Lietuvą pasieks orų pokyčiai. Dangų gaubs pilki debesys, daug kur numatomi silpni mišrūs krituliai: šlapdriba, lietus, formuosis lijundra, plikledis. Matomumą apribos rūkas. Aukščiausiai temperatūra šiandien kils antroje dienos pusėje, vakarėjant. Įdienojus Vilniuje ir Panevėžyje dar laikysis 2, Šiauliuose 1 laipsnio šaltukas. Kaune bus apie nulį, Klaipėdoje apie 3 laipsnius šilumos. Tačiau dienai baigiantis termometrų stulpeliai kils aukščiau.

Penktadienį, paskutinę šių metų dieną, orai neprimins žiemos: atšils dar labiau, sniegas tirps toliau, daug kur palis. Nakties valandomis protarpiais lynos, šalies rytuose galimos šlapios snaigės. Tvyros rūkas, galimas plikledis, lijundra. Įdienojus Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras sušils iki 4, Kaune iki 5 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 6 laipsnius šilumos. Debesys ir toliau pasitaškys lietumi, o gausesni krituliai galimi dienai baigiantis – ruošiantis sutikti atkeliaujančius Naujus metus. Tad diena ir vakaras bus lietingi.

Šeštadienį, pirmąją 2022-ųjų dieną, vėl sulauksime pokyčių. Naktis bus šilta, daug kur lis. Temperatūra svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos. Pirmoje dienos pusėje taip pat išsilaikys panaši šiluma, temperatūra aukščiau nekils, o po pietų – atšals. Vietomis galimi mišrūs krituliai, būkite atidūs – bus slidu. Pūs žvarbokas šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas, kurio gūsiai pajūryje stiprės iki 15–19 metrų per sekundę. Įdienojus Vilniuje ir Kaune bus apie 2–3, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 1 laipsnį šilumos. Klaipėdoje vyraus 3 laipsnių šiluma.

Sekmadienį didesnėje šalies dalyje jau numatomi šaltesni orai, tik pajūryje jie bus švelnesni. Nakties valandomis paspaus 1–7 laipsnių šaltis, bus slidu. Vietomis pasnigs. Dienos metu protarpiais taip pat pabirs snaigės, prie jūros vyraus mišresni krituliai. Keliuose toliau teks būti atidiems, bus slidu. Vilniuje įdienojus šals iki 2, Kaune iki 1 laipsnio. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 3 laipsnius šalčio. Klaipėdoje temperatūra kils iki 2 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, kitos savaitės pradžioje vėl numatomas atšilimas. Orai nebus patys gražiausi – dangų niaukstys debesys, vyraus krituliai, vietomis mišrūs.    

Nuotrauka
STOVYKLA
Įkelta:
prieš 30 minučių
Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.