Būtinas šventės atributas – Kalėdų eglutė: kur pirkti, kokią ir už kiek?
Įkelta:
2021-12-18
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės nuotrauka

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės nuotrauka

Artėjant vienoms gražiausių ir laukiamiausių metų šventėms – Kalėdoms – Valstybinių miškų urėdija jau pradėjo prekybą Kalėdų medeliais, kurių galima įsigyti urėdijos regioninių padalinių medelynuose ir girininkijose. Prekyba įsibėgėja ir Tauragėje. Miškininkai sako, kad eglučių kainos – tokios pat kaip pernai. 

Šakas dalijo nemokamai

„Jaučiame, kad Kalėdų nuotaika jau sklando Lietuvoje, šventėms puošiamos tiek miestų aikštės, tiek parduotuvių vitrinos. Gyventojai jau domisi Kalėdų medeliais, todėl džiugu, kad galime pasiūlyti kartu kurti jaukią kalėdinę nuotaiką ir prisidėti prie šeimos tradicijų renkantis gražiausią kalėdinę eglutę“, – Valstybinių miškų urėdijos pranešime cituojamas jos vadovas Valdas Kaubrė.

Urėdija kvietė rinktis ne tik specialistų atsakingai užaugintas eglutes, bet nepamiršti ir tradicinės  akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. 

„Jaučiame, kad Kalėdų nuotaika jau sklando Lietuvoje, šventėms puošiamos tiek miestų aikštės, tiek parduotuvių vitrinos. Gyventojai jau domisi Kalėdų medeliais, todėl džiugu, kad galime pasiūlyti kartu kurti jaukią kalėdinę nuotaiką ir prisidėti prie šeimos tradicijų renkantis gražiausią kalėdinę eglutę“, – Valstybinių miškų urėdijos pranešime cituojamas jos vadovas Valdas Kaubrė.

Šiemet miškininkai, kviesdami prisidėti prie tvaraus miško išteklių naudojimo, visoje Lietuvoje nemokamai eglišakius dalijo gruodžio 16-ąją. Tauragėje ši akcija vyko Pilies aikštėje.

Kaina priklauso nuo aukščio

Pranešime rašoma, kad Valstybinių miškų urėdija, kaip ir kasmet, siūlo rinktis įvairių rūšių kalėdinius medelius: baltąsias, dygiąsias, paprastąsias, serbines ar kėnius, taip pat eglių šakas. Deja, Tauragės padalinio medelyne, įsikūrusiame Šilalės g. 76, jokių kitų rūšių medelių nerasite – čia prekiaujama tik paprastomis kirstomis miško eglutėmis. Kaip papasakojo Valstybinių miškų urėdijos Tauragės padalinio medelyno vadovas Modestas Žutautas, kitokių medelių plantacijų urėdija neaugina, tad ir tokių medelių neturi, o pirkti iš kitur ir perparduoti neturi teisės.

Nuotrauka
 nuotrauka

 

Šiemet Kalėdų medelių kainos urėdijų medelynuose ir prekybos vietose išlieka tokios pat, kokios buvo prieš metus.

Medelių kainos, pasak M. Žutauto, prasideda nuo 2 eurų – tiek kainuoja pati mažiausia, nė metro nesiekianti eglutė. Medelių kaina priklauso nuo aukščio, taigi už pačią didžiausią, 4 metrų eglutę teks sumokėti apie 30 eurų.

Kaip skelbiama urėdijos pranešime, parduodamos eglutės yra išaugintos urėdijos plantacijose, kur medeliai buvo pasodinti ir prižiūrimi, formuotos jų lajos. Kita dalis medelių yra paruošiamaa iš miško sklypų, dažniausiai griovių, kuriuose ilgainiui sąlygos augti taptų netinkamos, ar komunikacijos trasų, kur medeliai dėl saugumo reikalavimų turėtų būti kertami.

Įsigyti galima ir eglių bei pušų šakų, jos kainuoja po eurą.

Eglutė vazone yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems dirbtinė eglutė svetima, tačiau nukirstos taip pat nenori.

Beje, dėl visų saugumo atsiskaitant už eglutes Valstybinių miškų urėdija priima mokėjimus tik negrynaisiais pinigais, t. y. atsiskaityti už prekes bus galima banko kortele ar virtualiąja kortele išmaniajame telefone. 

Prašoma laikytis visų privalomų saugumo reikalavimų: dėvėti kaukę, laikytis 2 metrų atstumo, įėjus dezinfekuoti rankas, prekybos vietoje nesibūriuoti daugiau nei 5 asmenims.

Pasak medelyno vadovo, prekyba išties įsibėgėja – kasdien išsirinkti eglutės užsuka vis daugiau žmonių.

Prekiaujama ir kitose vietose

Eglutėmis prekiaujama ir prie „Stanislovo parduotuvės“. Nemažą kirstą eglutę ten galima įsigyti už 15–20 eurų.

Nuostabiomis eglutėmis nustatyta ir restorano „Da Feng“ terasa. Pasirodo, jų čia galima ir įsigyti. Kaip papasakojo restorano vadovė Alma Marozienė, terasa tiesiog išnuomota draugams, kurie prekiauja eglutėmis. Ir tai ne eglutės, o kėniai. Nuostabus iki 2 m aukščio medelis, pasak restorano vadovės, atsieitų apie 25 eurus.

Eglutė vazone? Kodėl gi ne

Prekybos centruose bei specializuotose augalų parduotuvėse galima įsigyti ir vazonuose auginamų medelių. Ir ne tik įvairių rūšių eglučių, bet ir kėnių, pušų. 

Štai „Žalioje stotelėje“ galima įsigyti vazone pasodintą paprastą 1,2–1,5 m kalėdinę eglutę, ji kainuos 11 eurų, už mažesnę užteks ir 9  eurų. Iki pusantro metro aukščio kalėdinis korėjinis kėnis kainuoja 23 eurus, kėnis „Frasarie“ – 18,50 euro, kaukazinis 1–1,25 m kėnis atsieis 19 eurų, o metro nesiekiantis kėnis „Nordman“ – 21,50 Eur. Už metro aukščio kalėdinę eglę „Olendarfas“ teks pakloti 22,50 Eur. Tokios kainos skelbiamos „Žaliosios stotelės“ internetinėje parduotuvėje, rašoma, kad jos yra su 50 proc. nuolaida.  Kad įsigytum bet kurią šių kalėdinių gražuolių, nereikia net eiti iš namų – jas galima užsisakyti internetu.

Kalėdinių medelių kainos didžiuosiuose prekybos centruose kiek mažesnės – nedidukę eglutę vazone ten galima įsigyti už maždaug 11 eurų, o kirstą eglutę – už 10 ar net 6–9 eurus.

Kaip išlaikyti medelį iki persodinimo 

Eglutė vazone yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems dirbtinė eglutė svetima, tačiau nukirstos taip pat nenori. Įsigiję eglutę vazone turėsite gyvą eglę, kurią galėsite auginti ir toliau po šventinio laikotarpio. Specialistai pataria, kad jei eglutės vazonuose laikomos namuose, reikia stengtis jas statyti toliau nuo šilumos šaltinių, kad nesausėtų, saugoti nuo staigių temperatūros pokyčių (nestatykite eglutės vietoje, kurioje susidaro skersvėjis), būtina laistyti, tačiau stengtis neperlaistyti. Jei eglutės vazonuose laikomos lauke, jos jaučiasi natūraliai: esant krituliams (lyjant ar sningant) eglėms drėgmės pakanka, o tam, kad neperšaltų, galima nebent papildomai mulčiuoti, įdėti durpių ar apkaupti žemėmis. Šventiniu laikotarpiu pasidžiaugę eglute, pavasarį galėsite ją persodinti į atvirą gruntą. 

Gal bus naudingi ir miškininkų patarimai. Pasak jų, geriau neskubėti medelio statyti namų viduje ir išsyk puošti: svarbu augalui duoti laiko priprasti prie temperatūros skirtumo. Eglutę būtų gerai palaikyti garaže ar kitoje kiek vėsesnėje namų erdvėje kelias dienas, kol augalas apsipras. Jei kambaryje grindys šildomos, medelį reikia pakelti nuo žemės. Medelius vazonuose svarbu reguliariai laistyti ne rečiau kaip kartą per savaitę. Padeda ir vandens purškimas ant medžio šakų. Įsigijus kirstinį medelį rekomenduojama jį laikyti stove su vandens talpa, kurioje visuomet būtų bent šiek tiek vandens. Eglutę kambaryje reiktų laikyti ir laistyti, iki kol neprasidės vegetacija – dažniausiai iki dviejų savaičių, vėliau perkelti į vėsesnę patalpą, kol ateis laikas persodinti.

 

Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antroje savaitės pusėje ir toliau netrūks permainų, kurios nebus labai malonios. Vis labiau stiprės vėjas, vieną kritulių porciją keis kita. Pagal dabartinius duomenis, savaitgalį numatomi išties vėjuoti orai.
Nuotrauka
viešvilė
Įkelta:
2022-01-25
Kas yra šlapžemė? Ar žinote, kokių pelkių būna? Kas yra Ramsaro konvencija? Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija kviečia Šlapžemių dieną paminėti Artosios pelkėje ir visa tai sužinoti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Artimiausiomis dienomis orai primins amerikietiškus kalnelius – bus tai šilčiau, tai šalčiau. Keliuose teks būti atidiems, nes dažnai tykos plikledis, vyraus mišrūs krituliai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-23
​​​​​​​Tauragėje gimusio Lietuvos teatro ir kino aktoriaus, knygų autoriaus Juozo Gaižausko miesto gatvėse kraštiečiai kasdien nesutiks – meno kūrėjas jau 35-erius metus gyvena sostinėje. Šiandien aktorių galima pamatyti teatre, lietuviškuose filmuose ar serialuose, paklausyti jo kuriamų dainų, įgarsintų filmų, audioknygų ar paskaityti jo paties kurtose knygose išspausdintas mintis. Teatras, muzikavimas ir knygų rašymas aktoriui mylimiausi, o naujausią knygą – „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ jis išleido šių metų pradžioje. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-23
Šiandien sukanka 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė – talentinga prozininkė, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir rašytojos kūrybos svarbą, Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. O Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šia proga parengė parodą.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-22
Šunis Justė pamilo dar vaikystėje. Dabar ji – Tauragės šunų mylėtojų klubo LOJA prezidentė ir Bordo dogų veislyno „Tylioji Kalva“ savininkė. Neseniai Justė Nausėdienė įsigijo ir į Tauragę atvežė dar mažai kam matytos veislės augintinį – kinų buldogą, kuris jau spėjo užkariauti mikrorajono šuniukų ir jų šeimininkų širdis. 
Nuotrauka
mazi
Įkelta:
2022-01-21
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Gamtos ekspozicija tampa mažųjų išradėjų eksperimentų erdve. Kaip atsiranda muilas, kaip pasigaminti „šlykštuką“, kaip susidaro vaivorykštė, kodėl išsiveržia ugnikalnis – šias ir kitas užduotis eksperimentuodami, tyrinėdami ir žaisdami bando išsiaiškinti patys vaikai. 
Nuotrauka
bijotai
Šilalės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-21
Šiais metais Mažąja Lietuvos kultūros sostine paskelbti Bijotai – visai netoli Tauragės įsikūręs miestelis. Be jau tradicinių Bijotų dvaro festivalio, kraštiečių šventės, numatyta ir visiškai naujų, iki šiol Bijotuose nematytų renginių. Kaimyninio Šilalės rajono miestelio seniūnas Ignas Gužauskis pasidalino savo mintimis apie artėjančius renginius.
Nuotrauka
vėjas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Savaitė startuos ypač vėjuotais orais, daug kur eismo sąlygas apsunkins ir mišrūs krituliai. Gūsingas vėjas išsilaikys ir kitomis dienomis, kritulių jau bus mažiau. Visgi, antroje savaitės pusėje vėl daug kur snigs, vietomis kris šlapdriba, orai bus šiek tiek šaltesni.
Nuotrauka
principas
Įkelta:
2022-01-14
Iš principo visi turi principus. Iš principo - principai yra svarbu. Visais laikais. Buvo, yra ir, turbūt, bus. Kartais tie principai virsta absurdiškai komiškomis situacijomis ir išprovokuoja dramatiškus konfliktus. Ypač – riboti, buki, beprasmiški, ne vietoje ir ne laiku. O ten, kur prasideda žmonių santykiai, na, patys suprantate... atsiranda tinkama erdvė emocijų amplitudei – nuo meilės iki neapykantos, pavydo ir kilnumo, nuoširdumo ir pozos, esmės ir smulkmeniškumo. Ir, štai, komedija virsta tragedija...
Nuotrauka
lietus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Antroje savaitės pusėje ne tik plūstels šiluma, bet ir sustiprės vėjas.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Ilgųjų savaitgalių gerbėjams 2022-ieji metai bus tikrai neblogi. Šiais metais dirbančiųjų laukia net penki ilgieji savaitgaliai, du iš jų – vasarą, ilgesnis bus ir Kalėdų savaitgalis. Su savaitgalio diena sutaps tik gegužės 1-oji.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Anksčiau dažniausiai aptikdavau, kad vaiko elgesio problemų, emocinių sunkumų, susikaupimo bėdų atsiranda dėl kokių nors nepalankių psichosocialinių veiksnių jį supančioje aplinkoje, kai tai nėra įgimti dalykai. Išties, dažnai taip ir yra. Neretai vaiko elgesio, emociniai, akademiniai sunkumai gali rastis dėl sudėtingų tėvų tarpusavio santykių, įvairiapusio smurto šeimoje ar mokykloje, dėl netekčių, ilgalaikio atsiskyrimo nuo tėvų, nelaimingos meilės ir kitų lėtinių arba stiprių trumpalaikių gyvenimo sukrėtimų. Tačiau per savo netrumpą psichologės praktiką teko stebėti vaikų psichologinių problemų raidą darbuojantis įvairiose švietimo institucijose. Vis dažniau atkreipiu dėmesį, kad daugelio vaikų psichologinių problemų priežastis nėra tiesiogiai psichologinė. Tai mūsų visuomenėje įsišaknijančios žalingos gyvensenos padarinys. Jeigu šeimoje formuojasi tam tikri netinkami vaiko gyvensenos įpročiai, psichologinės problemos ateityje tiesiog neišvengiamos. Kartais suaugusiesiems atrodo keista, kad psichologas jų paklausia apie vaiko mitybą. Tėvai gali nustebti: „Juk mes atėjome pasikalbėti apie tai, kodėl vaikas mūsų neklauso ir nuolat ginčijasi, o ne apie tai, ką pusryčiams valgo“. Tačiau šiandien sau leidžiu tvirtai teigti, kad stipriausi vaikų psichinės sveikatos kenkėjai yra netinkami gyvensenos įpročiai šeimoje ir visuomenės kultūroje. Išskirčiau penkis pagrindinius blogus įpročius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
Iš Vilniaus universiteto bibliotekos restauratorių dirbtuvių į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ jau netrukus grįš seniausia muziejaus turima knyga – 1611 m. išleista „Kronika“. Ją muziejui padovanojo Eugenija ir Antanas Stravinskai, išsaugoję šią vertybę net ištremti į Sibiro lagerius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Naujieji metai yra puiki proga duoti pasižadėjimą sau keisti senus įpročius ir pradėti gyventi sveikiau. Tai pradėti daryti galima jau šventinę naktį, ją sutinkant be alkoholio bei namuose gaminant nealkoholinius kokteilius. Juolab, kad pastarieji išties stebina skonių įvairove, yra sveikesnė alternatyva klasikiniams gėrimams ir leidžia rytą sutikti be galvos skausmo. Todėl lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai dalijasi šventinių nealkoholinių kokteilių receptais bei siūlo jais nustebinti bičiulius, taip į 2022-uosius drauge žengiant ir linksmai, ir pasiryžus pokyčiams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Netrukus minėsime įžengimą į 2022-uosius metus. Ruošdami stalą Naujųjų metų šventei, galime būti dar kūrybiškesni nei per Kalėdas ir pagaminti naujus, o ne klasika namuose tapusius receptus. O štai duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių bendrovės „Mantinga“ vyriausiasis technologas Darius Anelauskas dalijasi kaip papildyti savo patiekalų sąrašą paprastai pagaminamų užtepėlių ar pašteto pagalba.