Būtinas šventės atributas – Kalėdų eglutė: kur pirkti, kokią ir už kiek?
Įkelta:
2021-12-18
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės nuotrauka

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės nuotrauka

Artėjant vienoms gražiausių ir laukiamiausių metų šventėms – Kalėdoms – Valstybinių miškų urėdija jau pradėjo prekybą Kalėdų medeliais, kurių galima įsigyti urėdijos regioninių padalinių medelynuose ir girininkijose. Prekyba įsibėgėja ir Tauragėje. Miškininkai sako, kad eglučių kainos – tokios pat kaip pernai. 

Šakas dalijo nemokamai

„Jaučiame, kad Kalėdų nuotaika jau sklando Lietuvoje, šventėms puošiamos tiek miestų aikštės, tiek parduotuvių vitrinos. Gyventojai jau domisi Kalėdų medeliais, todėl džiugu, kad galime pasiūlyti kartu kurti jaukią kalėdinę nuotaiką ir prisidėti prie šeimos tradicijų renkantis gražiausią kalėdinę eglutę“, – Valstybinių miškų urėdijos pranešime cituojamas jos vadovas Valdas Kaubrė.

Urėdija kvietė rinktis ne tik specialistų atsakingai užaugintas eglutes, bet nepamiršti ir tradicinės  akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. 

„Jaučiame, kad Kalėdų nuotaika jau sklando Lietuvoje, šventėms puošiamos tiek miestų aikštės, tiek parduotuvių vitrinos. Gyventojai jau domisi Kalėdų medeliais, todėl džiugu, kad galime pasiūlyti kartu kurti jaukią kalėdinę nuotaiką ir prisidėti prie šeimos tradicijų renkantis gražiausią kalėdinę eglutę“, – Valstybinių miškų urėdijos pranešime cituojamas jos vadovas Valdas Kaubrė.

Šiemet miškininkai, kviesdami prisidėti prie tvaraus miško išteklių naudojimo, visoje Lietuvoje nemokamai eglišakius dalijo gruodžio 16-ąją. Tauragėje ši akcija vyko Pilies aikštėje.

Kaina priklauso nuo aukščio

Pranešime rašoma, kad Valstybinių miškų urėdija, kaip ir kasmet, siūlo rinktis įvairių rūšių kalėdinius medelius: baltąsias, dygiąsias, paprastąsias, serbines ar kėnius, taip pat eglių šakas. Deja, Tauragės padalinio medelyne, įsikūrusiame Šilalės g. 76, jokių kitų rūšių medelių nerasite – čia prekiaujama tik paprastomis kirstomis miško eglutėmis. Kaip papasakojo Valstybinių miškų urėdijos Tauragės padalinio medelyno vadovas Modestas Žutautas, kitokių medelių plantacijų urėdija neaugina, tad ir tokių medelių neturi, o pirkti iš kitur ir perparduoti neturi teisės.

Nuotrauka
 nuotrauka

 

Šiemet Kalėdų medelių kainos urėdijų medelynuose ir prekybos vietose išlieka tokios pat, kokios buvo prieš metus.

Medelių kainos, pasak M. Žutauto, prasideda nuo 2 eurų – tiek kainuoja pati mažiausia, nė metro nesiekianti eglutė. Medelių kaina priklauso nuo aukščio, taigi už pačią didžiausią, 4 metrų eglutę teks sumokėti apie 30 eurų.

Kaip skelbiama urėdijos pranešime, parduodamos eglutės yra išaugintos urėdijos plantacijose, kur medeliai buvo pasodinti ir prižiūrimi, formuotos jų lajos. Kita dalis medelių yra paruošiamaa iš miško sklypų, dažniausiai griovių, kuriuose ilgainiui sąlygos augti taptų netinkamos, ar komunikacijos trasų, kur medeliai dėl saugumo reikalavimų turėtų būti kertami.

Įsigyti galima ir eglių bei pušų šakų, jos kainuoja po eurą.

Eglutė vazone yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems dirbtinė eglutė svetima, tačiau nukirstos taip pat nenori.

Beje, dėl visų saugumo atsiskaitant už eglutes Valstybinių miškų urėdija priima mokėjimus tik negrynaisiais pinigais, t. y. atsiskaityti už prekes bus galima banko kortele ar virtualiąja kortele išmaniajame telefone. 

Prašoma laikytis visų privalomų saugumo reikalavimų: dėvėti kaukę, laikytis 2 metrų atstumo, įėjus dezinfekuoti rankas, prekybos vietoje nesibūriuoti daugiau nei 5 asmenims.

Pasak medelyno vadovo, prekyba išties įsibėgėja – kasdien išsirinkti eglutės užsuka vis daugiau žmonių.

Prekiaujama ir kitose vietose

Eglutėmis prekiaujama ir prie „Stanislovo parduotuvės“. Nemažą kirstą eglutę ten galima įsigyti už 15–20 eurų.

Nuostabiomis eglutėmis nustatyta ir restorano „Da Feng“ terasa. Pasirodo, jų čia galima ir įsigyti. Kaip papasakojo restorano vadovė Alma Marozienė, terasa tiesiog išnuomota draugams, kurie prekiauja eglutėmis. Ir tai ne eglutės, o kėniai. Nuostabus iki 2 m aukščio medelis, pasak restorano vadovės, atsieitų apie 25 eurus.

Eglutė vazone? Kodėl gi ne

Prekybos centruose bei specializuotose augalų parduotuvėse galima įsigyti ir vazonuose auginamų medelių. Ir ne tik įvairių rūšių eglučių, bet ir kėnių, pušų. 

Štai „Žalioje stotelėje“ galima įsigyti vazone pasodintą paprastą 1,2–1,5 m kalėdinę eglutę, ji kainuos 11 eurų, už mažesnę užteks ir 9  eurų. Iki pusantro metro aukščio kalėdinis korėjinis kėnis kainuoja 23 eurus, kėnis „Frasarie“ – 18,50 euro, kaukazinis 1–1,25 m kėnis atsieis 19 eurų, o metro nesiekiantis kėnis „Nordman“ – 21,50 Eur. Už metro aukščio kalėdinę eglę „Olendarfas“ teks pakloti 22,50 Eur. Tokios kainos skelbiamos „Žaliosios stotelės“ internetinėje parduotuvėje, rašoma, kad jos yra su 50 proc. nuolaida.  Kad įsigytum bet kurią šių kalėdinių gražuolių, nereikia net eiti iš namų – jas galima užsisakyti internetu.

Kalėdinių medelių kainos didžiuosiuose prekybos centruose kiek mažesnės – nedidukę eglutę vazone ten galima įsigyti už maždaug 11 eurų, o kirstą eglutę – už 10 ar net 6–9 eurus.

Kaip išlaikyti medelį iki persodinimo 

Eglutė vazone yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems dirbtinė eglutė svetima, tačiau nukirstos taip pat nenori. Įsigiję eglutę vazone turėsite gyvą eglę, kurią galėsite auginti ir toliau po šventinio laikotarpio. Specialistai pataria, kad jei eglutės vazonuose laikomos namuose, reikia stengtis jas statyti toliau nuo šilumos šaltinių, kad nesausėtų, saugoti nuo staigių temperatūros pokyčių (nestatykite eglutės vietoje, kurioje susidaro skersvėjis), būtina laistyti, tačiau stengtis neperlaistyti. Jei eglutės vazonuose laikomos lauke, jos jaučiasi natūraliai: esant krituliams (lyjant ar sningant) eglėms drėgmės pakanka, o tam, kad neperšaltų, galima nebent papildomai mulčiuoti, įdėti durpių ar apkaupti žemėmis. Šventiniu laikotarpiu pasidžiaugę eglute, pavasarį galėsite ją persodinti į atvirą gruntą. 

Gal bus naudingi ir miškininkų patarimai. Pasak jų, geriau neskubėti medelio statyti namų viduje ir išsyk puošti: svarbu augalui duoti laiko priprasti prie temperatūros skirtumo. Eglutę būtų gerai palaikyti garaže ar kitoje kiek vėsesnėje namų erdvėje kelias dienas, kol augalas apsipras. Jei kambaryje grindys šildomos, medelį reikia pakelti nuo žemės. Medelius vazonuose svarbu reguliariai laistyti ne rečiau kaip kartą per savaitę. Padeda ir vandens purškimas ant medžio šakų. Įsigijus kirstinį medelį rekomenduojama jį laikyti stove su vandens talpa, kurioje visuomet būtų bent šiek tiek vandens. Eglutę kambaryje reiktų laikyti ir laistyti, iki kol neprasidės vegetacija – dažniausiai iki dviejų savaičių, vėliau perkelti į vėsesnę patalpą, kol ateis laikas persodinti.

 

Nuotrauka
STOVYKLA
Įkelta:
prieš 29 minutes
Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.