Vaistininkai primena: rūpesčio imunitetu verčiau neatidėlioti
Įkelta:
2021-11-08
Nuotrauka
k
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka

Šaltuoju metų laiku organizmui tenka kovoti su aplink siaučiančiomis ligomis. „Eurovaistinės“ vaistininkai primena, kad šiuo metu labai svarbu skirti dėmesio savo imuninei sistemai ir to verčiau neatidėlioti, o paversti savo kasdienybės dalimi.

Subalansuota mityba, darbo ir poilsio režimas, fizinis aktyvumas ir grynas oras – tai, anot „Eurovaistinės“ vaistininkės Vilmantės Uselienės, yra stipraus imuniteto pagrindas. „Visuomet pradėti raginu nuo dėmesio mitybai – valgyti šviežių vaisių ir daržovių, stengtis nepervargti, skirti pakankamai laiko poilsiui ir miegui. Nemažiau svarbu ir laikas gryname ore bei fizinis aktyvumas“, – vardija vaistininkė.

Pasak jos, išgirdus raginimą būti fiziškai aktyviais nereikėtų išsigąsti – tai daryti rekomenduojama pagal galimybes, kuo puikiausiai tinka ir lengvas pasivaikščiojimas lauke. „Viską darykite pagal savo galimybes ir fizinį aktyvumą didinkite pamažu. Pakanka ir tiesiog išėjus į lauką apeiti aplink namus. Jeigu tik galite, judėkite“, – pataria ji ir priduria, kad organizmui taip pat naudingas ir grūdinimasis, tačiau čia irgi nereikėtų persistengti.

Tai, ką valgome

Vis dėlto ne kiekvienam pavyksta užtikrinti, kad maisto racione netrūktų būtiniausių medžiagų, todėl prireikus vaistininkė rekomenduoja vartoti ir imunitetui naudingus vitaminus bei mineralus. Pirmiausiai, anot jos, šaltuoju metų laiku svarbus vitaminas D, jo tamsiuoju metu Lietuvoje trūksta daugeliui. Taip pat organizmui naudingi ir žuvų taukai.

Rečiau valgantiems šviežius vaisius ir daržoves bei pastebintiems, kad mityba nėra visavertė, vaistininkė pataria vartoti multivitaminų kompleksus, kurie padeda organizmui gauti būtinų medžiagų. Vis dėlto jeigu vartojate multivitaminus ir kitus vitaminus ar mineralus, atkreipkite dėmesį į sudėtį, kad neviršytumėte rekomenduojamos paros dozės. Geriausia dėl to pasikonsultuoti su vaistininku.

Svarbios visos priemonės

Vis daugėjant sergančiųjų, vaistininkė primena, kad svarbu neatidėlioti ir vakcinacijos nuo gripo. Anot jos, taip rūpinamės ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikata, saugome save nuo ligos komplikacijų. Vaistininkė sako, kad nereikėtų baimintis nepageidaujamos reakcijos po gripo skiepo, tik kartais po jo gali būti jaučiamas rankos skausmas ar lengvi peršalimą primenantys simptomai.

Saugantis rudenį siaučiančių virusų aktualu pasirūpinti ir tinkama rankų higiena, svarbu reguliariai vėdinti patalpas, vengti masinių susibūrimų, o jaučiant net ir lengvus peršalimo simptomus verčiau likti namuose.

10 vaistininkės patarimų, kaip rūpintis imunitetu:

1. Būkite fiziškai aktyvūs – eikite pasivaikščioti, mankštininkitės.

2. Valgykite šviežių vaisių ir daržovių.

3. Skirkite pakankamai laiko poilsiui ir miegui.

4. Venkite žalingų įpročių.

5. Pasirūpinkite, kad organizmui netrūktų būtinų vitaminų ir mineralų.

6. Gerkite pakankamai vandens.

7. Stenkitės vengti streso.

8. Leiskite laiką gryname ore, reguliariai vėdinkite patalpas.

9. Grūdinkitės, tačiau tai darykite pamažu.

10. Nepamirškite tinkamos rankų higienos.

Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-08
Jeigu kuris nors iš jūsų draugų mėgsta būti žvejų draugijoje, ragauti šviežiai pagautos žuvies žuvienę  ir tuo pačiu mėgautis ramybe arba aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje prie vandens, tam tikrai verta rinktis poilsį Drevernoje. Tik kad ši svajonė taptų tikrove, reikia pasitelkti į pagalbą beta.lt, ir išsirūpinti poilsinės dovanos čekį. Tiesa, tokią dovaną galite paskirti ir sau su šeima, ir patikimiems bei ištikimiems draugams, kad visi kartu galėtumėte praleisti savaitgalį ar atostogų dienas žaviame žvejų kaimelyje.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-08
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 21 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas tik šiandienos rytui.
Nuotrauka
zygis
Įkelta:
2022-07-07
Jau šeštus metus iš eilės laisvalaikio centras „Fortūna“ liepos 6-ąją, Lietuvos valstybės ir karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, kvietė paminėti sportiškai – metant sau iššūkį įveikti 100 km kartu su bendraminčiais. Tarp 90-ies žygio dalyvių būta kaip niekad daug svečių Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Šiaulių, Raseinių, Šilalės, Vilniaus ir, žinoma, viso Tauragės regiono.