Labiau už fotografiją Petrą džiugina žmonių gerumas
Įkelta:
2021-11-28
Nuotrauka
petras
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Neretai Petro Vaičaičio darytas nuotraukas galima išvysti ir „Tauragės žinių“ puslapiuose

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Ne vienam tauragiškiui socialiniame feisbuko tinkle turbūt yra tekę išvysti tauragiškio Petro Vaičaičio darytų miesto vaizdų arba dronu nufilmuotų vaizdo įrašų. Vyro pomėgis fotografuoti pasitarnauja ir „Tauragės žinioms“  – ne viena Petro Vaičaičio nuotrauka papuošė ir laikraščio feisbuko paskyrą, iliustravo straipsnį. Kuklus vyras mėgsta fotografuoti gamtos ir urbanistinius vaizdus, nemėgsta portretų – sako dėl gero kadro nenorintis trikdyti kito asmens, gi kiekvienas turi teisę būti nepastebėtas. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad vyras nemėgsta žmonių – kelerius metus Petras savanoriauja maltiečių organozacijoje ir seneliams į namus veža maistą. 

Fotografija lydi nuo vaikystės

Fotografuoti Petras mėgsta nuo vaikystės. Kai tėvai gyveno Joniškės soduose, paauglys vasaromis uždarbiaudavo statybose (statant Joniškės sodų namelius). Uždirbtus pinigus investuodavo į techniką. Turėjo ir garsųjį „Zenitą“, nuotraukas vakarais ryškindavo virtuvėje, kadangi su šeima gyveno vieno kambario namelyje.

Vedęs pomėgio fotografuoti nemetė – „Zenitą“ keitė juostelinės „muilinės“.

– Pasiskaičiavau, kad namuose ryškinti yra brangiau nei fotosalone. Ryškalai brangūs, jei nesunaudoji – pasensta. Vėliau technika tobulėjo, jau pirkdavau skaitmenines „muilinės“. Apie 2000 m. būdavo mažyčiai ekranėliai – vos įžiūri nuotrauką, o atminties kortelės buvo storos ir didelės. Eidamas į renginį turėdavau neštis pilną kišenę elementų, nes labai greitai išsikraudavo. Neįtikėtina, kaip greit technika tobulėjo. Dabar atminties kortelės – mažytės. Ėjau į restorane vykusį renginį, akumuliatoriaus užteko visam renginiui, padariau 600 nuotraukų, – pasakojo Petras.

Nuotrauka
petras
Petro Vaičaičio feisbuko nuotrauka

Labiausiai pašnekovui patinka fotografuoti gamtos ir miesto vaizdus, aplankytas ne vienas sporto renginys. Pats mėgstamiausias Petro kadras – apsiverčiantis sportinis automobilis.

– Buvau automobilių varžybose, vykusiose karjere. Fotografavau. Atsitiktinai iš visų automobilių „nusitaikiau“ į vieną, pasirinkau greit akimirkas fiksuojantį „sportinį“ režimą, žvilgteliu per objektyvą ir kaip tik tą akimirką sportinis automobilis ėmė verstis. Padarau tris geriausius savo gyvenimo kadrus, – prisiminęs šypsosi Petras.

Tiesa, yra dar keletas kadrų, kuriais vyras didžiuojasi. Viename sporto renginyje Vilniuje Petras nusifotografavo su prezidente Dalia Grybauskaite. Pavyko iš arti užfiksuoti ir kelis prezidentės portretus.

Kitas džiaugsmas – fotografijos dronu

Vėliausias Petro džiaugsmas – dronas. Tiems, kam niekada neteko apie tokį girdėti – tai bepilotis mažytis orlaivis, valdomas nuotoliu ir galintis filmuoti, fotografuoti. Pakilęs dronas nuo Petro gali nutolti apie 5 kilometrus.

– Pakilęs jis gali išbūti apie 30 minučių. Kai baterija išsikrauna – jis leidžiasi. Kažkada viename kaime, dronui nuskridus apie keturis kilometrus, nustačiau autopiloto režimą, jis grįžo atgal pats ir nusileido į tą pačią vietą, iš kurios pakilo. Tam, kad dronas išliktų tikslus, jam tenka „prisirišti“ prie kokių penkių palydovų. Žinoma, galėtų skristi ir nesusietas su palydovu, bet tada nerastų, kur grįžti namo, – pasakojo pašnekovas.

Ne visur droną galima skraidyti. Nors, kaip sako Petras, Šiaulių rajonas yra labai gražus, tačiau skraidinti drono ten negalima, nes netoli Šiaulių yra Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazė.

– Kažkada norėjau nufilmuoti Kryžių kalną – negalima. Taip pat negali drono skraidinti virš Šilutės, už Vainuto žiedo jau negalima, virš Vilniaus negalima, tik nežinau, kodėl. Specialios, drono sklandymui būtinos programos pagalba matau, kur yra draudžiamos zonos. Kai kur reikia leidimų, – pasakojo pašnekovas.

Nuotrauka
petras
Petro Vaičaičio feisbuko nuotrauka

Džiugina savanorystė

Prieš keletą metų pakalbintas maltiečio Sauliaus Oželio pašnekovas prisijungė prie Maltos ordino veiklos. Vyras triskart per savaitę veža sriubos ir aplanko šešiasdešimt vienišų senjorų.

Savanorystė – galimybė jaustis reikalingam, ir ji Petrui suteikia daug džiaugsmo. Jam smagu matyti  vizito laukiančiųjų veidus. Kelių ar keliolikos minučių bendravimas, anot jo, senjorams būna dienos įvykis.

Nuotrauka
petras
Tauragės Maltiečiai feisbuko nuotrauka

– Ne vienas mano lankomų senukų jau garbaus amžiaus – per devyniasdešimt metų. Vežame jiems ne tik sriubos, bet ir būtiniausių produktų: kruopų, miltų, penktadieniais vežame duonos – žinome, kuris kokią mėgsta. O kas jiems padės? Gal kada nors ir manimi taip rūpinsis? Aplink yra daug gerų žmonių. Tik mes nepastebime ar nenorime pastebėti. Atkreipkite dėmesį, kaip paskelbus gerumo akciją žmonės noriai aukoja maltiečiams. Juk sriuba verdama, maistas perkami iš visų Lietuvos žmonių suaukotų pinigų. Džiugina matant gerumą – pasakoja vyras. – Kartais stebiuosi ir žaviuosi, kaip lankomi seneliai rūpinasi savo namais, rodos, vos paeina, bet tvarko aplinką, šlavinėja. Ir rūpinasi vieni kitais. Va, miesto centre, Vytauto gatvėje, gyvena vyras su žmonike, senjorai, žmonikė – jau akla, tačiau vyras ja rūpinasi. Kitiems gi būna: „a, tu nematai – gyvenk sau slaugos namuose“. Kiek tokių atvejų yra. 

 

Nuotrauka
pelkes
vstt.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Artėjant vasario 2-ajai, kai minima Pasaulinė pelkių diena, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori atkreipti visuomenės dėmesį į vertingų pelkių bei šlapmžemių apsaugą. Pelkių dienai saugomų teritorijų direkcijos organizuoja ir dedikuoja įvairius renginius, žygius, žaliąsias pamokas. Žygį organizuoja ir Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centras.
Nuotrauka
ZIEMA TAURAGE
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Dėl naktį prasidėjusio ir vietomis vis dar besitęsiančio snygio, sudėtingos eismo sąlygos didžiojoje šalies dalyje. Pagrindinių kelių dangos Lietuvoje padengtos pažliugusio sniego sluoksniu, provėžotos ir slidžios.
Nuotrauka
mezgėja
Įkelta:
2023-01-08
​​​​​​​Šiltas jaukus pledas ar lovatiesė iš natūralios vilnos praverstų, ko gero, bet kuriuose namuose, tačiau numegzti jį, patikėkite – tikras iššūkis. Kas bent kiek išmano apie mezgimą, supras, kaip tai nelengva, kiek laiko, jėgų ir kantrybės tam reikia. Juk vien siūlų lovatiesei reikia kelių kilogramų, o vienoje mezginio eilėje būna apie 1000 akių. Sunkaus mezginio net virbalai dažnai neatlaiko, o ir rankos nuo jo paskausta. Numegzti tokią lovatiesę užtrunka mėnesį. Vis dėlto didžiules lovatieses ir pledus mezganti tauragiškė Adelė Jasienė įsitikinusi, kad megzti sunku tam, kas šio užsiėmimo nemėgsta, o jai tai tiesiog pomėgis, poilsis, malonumas.
Nuotrauka
gloria
Įkelta:
2023-01-08
Kaip manote, ar daug tauragiškių muzikos atlikėjų galėtų pasigirti koncertavę didžiausiose šalies arenose, kuriose telpa keli tūkstančiai žiūrovų? Manau, tokių kol kas neatsirastų. Kol kas… Tačiau jau šį šeštadienį tokių dainininkų turėsime iškart bent porą dešimčių.
Nuotrauka
Maisto produktai
Įkelta:
2023-01-07
Nauji metai – naujos tendencijos. Dinamiškas gyvenimo būdas, klimato kaita, užgriuvę nauji iššūkiai ir didėjantis vartotojų sąmoningumas neabejotinai daro didžiulę įtaką žmonių mitybos racionui. 2023-iaisiais pirkėjų įpročius formuos tiek noras maitintis sveikiau, tiek nostalgiški prisiminimai apie tėvų ar senelių ruoštą maistą, sako Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė ir įvardija 5 ryškiausias kulinarinį pasaulį formuosiančias tendencijas.
Nuotrauka
pagegiu baseinas
Pagėgių savivaldybės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-04
Baseinas Pagėgių centre atidarytas dar pernai rugpjūtį, per jubiliejinį 715-ąjį miesto. Tiesa, tada atidarymo būta tik oficialaus. Šiandien jis pagaliau atvėrė duris lankytojams.
Nuotrauka
Naujas apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vizualizacija
Įkelta:
2023-01-03
Prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kur matosi dviejų upių – Akmenos ir Jūros – vingiai ir slėniai, kyla naujas objektas. Tai apžvalgos bokštas-regykla, nuo kurios atsivers nuostabaus kraštovaizdžio panorama, praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Nuotrauka
Kakava
Įkelta:
2023-01-01
​​​​​​​Bene populiariausias saldumynas pasaulyje – šokoladas – pavergė žmonių širdis pirmiausiai kaip kakavos gėrimas. Prieš keturis tūkstantmečius gyvavusi Majų civilizacija „kartųjį vandenį“ brangino kaip dievų gėrimą, o europiečiams jį pasaldinus ir sušvelninus pienu, iki šių dienų kakavą geriame, kad sušiltumėm ir praskaidrintumėm nuotaiką niūriomis dienomis. Maisto gamybos ekspertė dalinasi patarimais, kaip iš kakavos gauti daugiausiai malonumo ir naudos sveikatai.
Nuotrauka
kavines
Muzikos klubo „Rūsys“ nuotrauka
Įkelta:
2022-12-30
Įprasta, kad Kalėdos yra šeimos šventė, šiltai ir jaukiai ji pasitinkama namuose, artimųjų apsuptyje. O Naujieji metai – puiki proga pasipuošti, išeiti į viešumą, pašėlti draugų kompanijoje. Vis dėlto daugelis, matyt, pasitiks Naujuosius privačiuose vakarėliuose – panašu, kad šventinį Naujųjų metų vakarą rengia vos viena kita miesto viešojo maitinimo įstaiga.
Nuotrauka
zuikiai
Įkelta:
2022-12-25
Šaunu, kai jaunuoliai, net ir nepalikę mokyklos suolo, jau sugeba iš savo pomėgių šiek tiek užsidirbti. Viena tokių – 18-metė Rugilė Jurgilevičiūtė. Nors ji dar mokosi „Versmės“ gimnazijoje, paskutinėje gimnazijos klasėje, po truputį bando „įdarbinti“ savo pomėgį nerti žaisliukus.
Nuotrauka
suoliukas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-22
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos iniciatyva Pilies aikštėje šiandien įrengtas išmanusis suoliukas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-04
Įvairiausi silkių patiekalai per Kūčias ir Kalėdas tampa tikra stalo pažiba. Silkę per šventes įprasta ruošti su įvairiomis sezoninėmis daržovėmis, grybais, svogūnais. Tačiau jei tradicinės silkės receptai jau spėjo pabosti – naujų spalvų ji įgaus, jeigu pagardinsite šviežiais ar džiovintais vaisiais, riešutais, kiaušiniais. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad gruodžio mėnesį lietuvių susidomėjimas žuvimi, o tarp jų ir silke bei jūros gėrybėmis, ženkliai šokteli į viršų.
Nuotrauka
barsukas
Momentinė vaizdo įrašo nuotrauka 
Įkelta:
2022-11-21
Apie žiemos pradžią bei pabaigą kasmet praneša barsukai. Žiemą esant minusinei temperatūrai užmiega, pavasarį esant teigiamai keliasi. Tai tarsi žiemos ir pavasario pranašas. Žiemos metu esant temperatūros svyravimams arti nulio laipsnių barsukai užmiega negiliu miegu ir retkarčiais išlenda iš savo urvų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-06
Šikšnių kaime gimusi ir augusi augalininkyste besiverčianti Kristina Galminienė visą šiltąjį sezoną darbo turėjo apsčiai – jei ne darže, tai virtuvėje. Dviejų dukrų mama džiaugiasi galėdama jas palepinti įvairiais desertais. Anksčiau auginusi galvijus Kristina apsisprendė pakeisti darbo pobūdį ir laiką skirti daržininkystei. Bet tai ne tik darbas – sukiodamasi tarp augalų moteris mėgaujasi tuo, ką daro. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-10-28
Nuo šiol ilsėtis Balskuose bus dar smagiau – poilsiavietėje prie Balskų užtvankos įrengtos dvi naujos pavėsinės bei apšvietimas. Apie tai skelbia rajono savivaldybė.
Nuotrauka
grybai
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-25
Pradėjus dygti grybams, miškuose pasipila pulkai grybautojų, tačiau šiemet grįžti pilnomis pintinėmis pavyksta ne visiems. Kalbinti grybavimo mėgėjai vieningi: šiemet – ne grybų metai. Ankstesniais metais rudeniui atėjus grybų nuotraukos užtvindydavo feisbuko paskyras, skelbimais, kad parduodami grybai, feisbuko grupės mirgėte mirgėdavo. Šiemet to nėra.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-10-23
Keliolika minučių, truputis fantazijos ir keli papildomi ingredientai įprastus pusryčių, pietų ar vakarienės sumuštinius gali paversti gardžiu, sušildančiu ir nebrangiu patiekalu. Sumuštinių kokybė priklauso nuo pasirinktų priedų, juos drąsiai galima gardinti daržovėmis, vaisiais, kiaušiniais, žuvimi ir rinktis pilno grūdo duoną. Karšti sumuštiniai lengvai gali virsti sočiu ir subalansuotu patiekalu. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė sako, kad sumuštiniams puikiai tinkančių duonų pasirinkimas parduotuvėse yra nuolat plečiamas, o pirkėjai gali rinktis nuo tradicinio prancūziško batono iki sveikuoliškos baltyminės duonos.
Nuotrauka
aikstele kartu parkas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Tauragės rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl lauko treniruoklių pirkimo ir montavimo. Kartų parko treniruoklių aikštelėje (laisvoje jos dalyje) iki metų pabaigos konkursą laimėjusi UAB „Patikimas turtas“ įsipareigojo nupirkti ir sumontuoti 7 treniruoklius. Sutarties kaina – beveik 10 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
vaikai
Tauragės bendruomenių namų nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Nuo spalio 10-osios Tauragės bendruomenių namai kviečia dalintis informacija apie naują paslaugą – atidaromą žaidimų kambarį vaikams. Atvėsus orams mamos su mažais vaikais gali atvykti į Bendruomenių namus – tai proga išeiti iš namų, bendrauti, ieškoti naujų pažinčių tiek mamoms, tiek vaikučiams.
Nuotrauka
kopūstas
Įkelta:
2022-10-09
Baltagūžis kopūstas – regis, neįmantri daržovė, tačiau joje glūdi gausios vitaminų bei kitokių organizmui naudingų medžiagų atsargos. Rudenį nuimtas kopūstų derlius ilgai išsaugo vertingas maistines savybes, todėl ši daržovė nuo seno tarnavo kaip vitaminų bankas šaltuoju sezonu. Be to, tai universali daržovė kulinarijoje, kurią galima valgyti ne tik šviežią ar raugintą, bet ir kepti, troškinti ar virti. Maisto specialistė dalinasi idėjomis, kaip įtraukti kopūstus į kasdienę mitybą.
Nuotrauka
arkliai
Įkelta:
2022-10-04
Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Gyvūnų dieną. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime. Juk jie suteikia gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės.