Labiau už fotografiją Petrą džiugina žmonių gerumas
Įkelta:
2021-11-28
Nuotrauka
petras
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Neretai Petro Vaičaičio darytas nuotraukas galima išvysti ir „Tauragės žinių“ puslapiuose

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Ne vienam tauragiškiui socialiniame feisbuko tinkle turbūt yra tekę išvysti tauragiškio Petro Vaičaičio darytų miesto vaizdų arba dronu nufilmuotų vaizdo įrašų. Vyro pomėgis fotografuoti pasitarnauja ir „Tauragės žinioms“  – ne viena Petro Vaičaičio nuotrauka papuošė ir laikraščio feisbuko paskyrą, iliustravo straipsnį. Kuklus vyras mėgsta fotografuoti gamtos ir urbanistinius vaizdus, nemėgsta portretų – sako dėl gero kadro nenorintis trikdyti kito asmens, gi kiekvienas turi teisę būti nepastebėtas. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad vyras nemėgsta žmonių – kelerius metus Petras savanoriauja maltiečių organozacijoje ir seneliams į namus veža maistą. 

Fotografija lydi nuo vaikystės

Fotografuoti Petras mėgsta nuo vaikystės. Kai tėvai gyveno Joniškės soduose, paauglys vasaromis uždarbiaudavo statybose (statant Joniškės sodų namelius). Uždirbtus pinigus investuodavo į techniką. Turėjo ir garsųjį „Zenitą“, nuotraukas vakarais ryškindavo virtuvėje, kadangi su šeima gyveno vieno kambario namelyje.

Vedęs pomėgio fotografuoti nemetė – „Zenitą“ keitė juostelinės „muilinės“.

– Pasiskaičiavau, kad namuose ryškinti yra brangiau nei fotosalone. Ryškalai brangūs, jei nesunaudoji – pasensta. Vėliau technika tobulėjo, jau pirkdavau skaitmenines „muilinės“. Apie 2000 m. būdavo mažyčiai ekranėliai – vos įžiūri nuotrauką, o atminties kortelės buvo storos ir didelės. Eidamas į renginį turėdavau neštis pilną kišenę elementų, nes labai greitai išsikraudavo. Neįtikėtina, kaip greit technika tobulėjo. Dabar atminties kortelės – mažytės. Ėjau į restorane vykusį renginį, akumuliatoriaus užteko visam renginiui, padariau 600 nuotraukų, – pasakojo Petras.

Nuotrauka
petras
Petro Vaičaičio feisbuko nuotrauka

Labiausiai pašnekovui patinka fotografuoti gamtos ir miesto vaizdus, aplankytas ne vienas sporto renginys. Pats mėgstamiausias Petro kadras – apsiverčiantis sportinis automobilis.

– Buvau automobilių varžybose, vykusiose karjere. Fotografavau. Atsitiktinai iš visų automobilių „nusitaikiau“ į vieną, pasirinkau greit akimirkas fiksuojantį „sportinį“ režimą, žvilgteliu per objektyvą ir kaip tik tą akimirką sportinis automobilis ėmė verstis. Padarau tris geriausius savo gyvenimo kadrus, – prisiminęs šypsosi Petras.

Tiesa, yra dar keletas kadrų, kuriais vyras didžiuojasi. Viename sporto renginyje Vilniuje Petras nusifotografavo su prezidente Dalia Grybauskaite. Pavyko iš arti užfiksuoti ir kelis prezidentės portretus.

Kitas džiaugsmas – fotografijos dronu

Vėliausias Petro džiaugsmas – dronas. Tiems, kam niekada neteko apie tokį girdėti – tai bepilotis mažytis orlaivis, valdomas nuotoliu ir galintis filmuoti, fotografuoti. Pakilęs dronas nuo Petro gali nutolti apie 5 kilometrus.

– Pakilęs jis gali išbūti apie 30 minučių. Kai baterija išsikrauna – jis leidžiasi. Kažkada viename kaime, dronui nuskridus apie keturis kilometrus, nustačiau autopiloto režimą, jis grįžo atgal pats ir nusileido į tą pačią vietą, iš kurios pakilo. Tam, kad dronas išliktų tikslus, jam tenka „prisirišti“ prie kokių penkių palydovų. Žinoma, galėtų skristi ir nesusietas su palydovu, bet tada nerastų, kur grįžti namo, – pasakojo pašnekovas.

Ne visur droną galima skraidyti. Nors, kaip sako Petras, Šiaulių rajonas yra labai gražus, tačiau skraidinti drono ten negalima, nes netoli Šiaulių yra Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazė.

– Kažkada norėjau nufilmuoti Kryžių kalną – negalima. Taip pat negali drono skraidinti virš Šilutės, už Vainuto žiedo jau negalima, virš Vilniaus negalima, tik nežinau, kodėl. Specialios, drono sklandymui būtinos programos pagalba matau, kur yra draudžiamos zonos. Kai kur reikia leidimų, – pasakojo pašnekovas.

Nuotrauka
petras
Petro Vaičaičio feisbuko nuotrauka

Džiugina savanorystė

Prieš keletą metų pakalbintas maltiečio Sauliaus Oželio pašnekovas prisijungė prie Maltos ordino veiklos. Vyras triskart per savaitę veža sriubos ir aplanko šešiasdešimt vienišų senjorų.

Savanorystė – galimybė jaustis reikalingam, ir ji Petrui suteikia daug džiaugsmo. Jam smagu matyti  vizito laukiančiųjų veidus. Kelių ar keliolikos minučių bendravimas, anot jo, senjorams būna dienos įvykis.

Nuotrauka
petras
Tauragės Maltiečiai feisbuko nuotrauka

– Ne vienas mano lankomų senukų jau garbaus amžiaus – per devyniasdešimt metų. Vežame jiems ne tik sriubos, bet ir būtiniausių produktų: kruopų, miltų, penktadieniais vežame duonos – žinome, kuris kokią mėgsta. O kas jiems padės? Gal kada nors ir manimi taip rūpinsis? Aplink yra daug gerų žmonių. Tik mes nepastebime ar nenorime pastebėti. Atkreipkite dėmesį, kaip paskelbus gerumo akciją žmonės noriai aukoja maltiečiams. Juk sriuba verdama, maistas perkami iš visų Lietuvos žmonių suaukotų pinigų. Džiugina matant gerumą – pasakoja vyras. – Kartais stebiuosi ir žaviuosi, kaip lankomi seneliai rūpinasi savo namais, rodos, vos paeina, bet tvarko aplinką, šlavinėja. Ir rūpinasi vieni kitais. Va, miesto centre, Vytauto gatvėje, gyvena vyras su žmonike, senjorai, žmonikė – jau akla, tačiau vyras ja rūpinasi. Kitiems gi būna: „a, tu nematai – gyvenk sau slaugos namuose“. Kiek tokių atvejų yra. 

 

Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-08
Jeigu kuris nors iš jūsų draugų mėgsta būti žvejų draugijoje, ragauti šviežiai pagautos žuvies žuvienę  ir tuo pačiu mėgautis ramybe arba aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje prie vandens, tam tikrai verta rinktis poilsį Drevernoje. Tik kad ši svajonė taptų tikrove, reikia pasitelkti į pagalbą beta.lt, ir išsirūpinti poilsinės dovanos čekį. Tiesa, tokią dovaną galite paskirti ir sau su šeima, ir patikimiems bei ištikimiems draugams, kad visi kartu galėtumėte praleisti savaitgalį ar atostogų dienas žaviame žvejų kaimelyje.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-08
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 21 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas tik šiandienos rytui.
Nuotrauka
zygis
Įkelta:
2022-07-07
Jau šeštus metus iš eilės laisvalaikio centras „Fortūna“ liepos 6-ąją, Lietuvos valstybės ir karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, kvietė paminėti sportiškai – metant sau iššūkį įveikti 100 km kartu su bendraminčiais. Tarp 90-ies žygio dalyvių būta kaip niekad daug svečių Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Šiaulių, Raseinių, Šilalės, Vilniaus ir, žinoma, viso Tauragės regiono.