Automobiliais šturmuoja miestų gatves
Įkelta:
2021-11-05
Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Aprašymas

Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Aprašymas

Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Aprašymas

Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Automobilių orientacinis žaidimas „Šturmas“ plečiasi ir šiemet vyksta jau 15-oje Lietuvos miestų, tarp jų ir Tauragėje. Organizatorių teigimu, kasmet jį išbando apie 15 tūkst. lietuvių. Tai puiki proga paįvairinti tamsius rudens vakarus, o pandemijos metu tai viena iš nedaugelio pramogų, kurias galima patirti saugiai.

Kaip skelbia organizatoriai, „Šturmas“ – tai nuotoliniu būdu organizuojamas žaidimas, kuriame kiekviena komanda gauna užduotis ir per tam tikrą numatytą laiko tarpą (3 valandas) turi įvykdyti kuo daugiau užduočių bei nusifotografuoti prie kuo daugiau skirtingų objektų. Šturmas labai panašus į orientacines varžybas, tačiau savo pobūdžiu nuo jų skiriasi. Galvosūkių sprendimas, organizatorių sugalvotų užduočių įgyvendinimas, naujų ir įdomių miesto vietų pažinimas – visa tai yra Šturmo žaidimo esmė.

Išsprendus užduotį, dalyviai gauna užuominą/nuorodą, kur reikia nuvažiuoti ir prie ko reikia nusifotografuoti. Tai padarius, nuotrauką reikia įkelti į žaidimo sistemą, už užduotį gaunama taškų. Organizatoriai nerekomenduoja vykdant užduotis viršyti saugų greitį. Sėkmės garantas yra ne greitis, bet strateginis mąstymas, tinkamas maršruto planavimas ir užduočių sprendimas. Į pagalbą galima pasitelkti ir namiškius, kurie padėtų greičiau išspręsti užduotis, skelbiama organizatorių pranešime.

Žaidimui reikia užregistruoti komandą nuo 2 iki 5 žmonių, ją užregistruoti, įsigyti bilietą, kuris kiekvienam žaidimui kainuoja 30 eurų. Žaidimo metu turėti išmaniuosius telefonus su interneto ryšiu. Žaidimo dieną prisijungti prie sistemos ir startuoti lygiai tuo pačiu metu 19.30 val. Žaidimo esmė – užduotis galima atlikti bet kokia tvarka. Daugiau žaidimo taisyklių skelbiama tinklalapyje. Jau įvyko penki etapai. Žaidimas vyksta šeštadieniais. Artimiausias – lapkričio 13 d. Finalas numatytas kitų metų gegužės 28 d. Dalyviai varžosi dėl įvairių prizų, kurie skiriami tiek kiekvieno etapo dalyviams, tiek lauks finalo nugalėtojų. Geriausios komandos po to varžosi orientacinėse varžybose visoje Lietuvoje.

Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Tauragėje žaidžia 3–4 komandos. Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo komandą „Čiolės“ subūrusi Jovita Verpečinskienė, žaidimą atrado pamačiusi reklamą feisbuke ir prikalbino dalyvauti savo drauges. Pasak pašnekovės, užduočių kaskart būna įvairių, tenka ieškoti įvairių objektų ir prie jų fotografuotis, kartais reikia atsakyti į dalį klausimo, kad būtų atidengta kita klausimo dalis. Tačiau daugiausia emocijų moterys patiria, kai tenka, pavyzdžiui, nusifotografuoti su praeiviais, ir ne bet kaip, bet dėvint kepurėles iš folijos.

– Kiekviename žaidime būna privaloma sąlyga: tai kiekvienoje nuotraukoje būti su puodeliu rankoje, tai su kepurėle, tai rodyti kokį gestą. Viena užduotis buvo, kad reikėjo nusifotografuoti su 10 asmenų, o veiksmas vyksta naktį. Jono Viktoro Kalvano parke sutikom jaunuolių būrį, kurie nepatikliai į mus žiūrėjo, kodėl mes norim su jais nusifotografuoti, ir ne bet kaip, o viena iš dalyvių turėjom dėvėti kepurėlę iš folijos. Kai užsidėjau ją, vėl visi išsilakstė. Kol prikalbinom, kad tikrai reikia žaidimui nuotraukos, – prisiminusi juokėsi Jovita.

Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Moterys komandoje žaidžia dažniausiai trise, bet dažnai sulaukia ir namiškių ar draugų pagalbos, kurių yra ne tik Tauragėje, bet visoje Lietuvoje, siunčia klausimus ir draugams į Šveicariją. Jovita pasakoja, kad iš pradžių buvo jaudulio, kaip seksis žaidime. Tačiau po to net nepajuto, kaip prabėgo trys valandos.

 

Nuotrauka
mazi
Įkelta:
prieš 2 valandas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Gamtos ekspozicija tampa mažųjų išradėjų eksperimentų erdve. Kaip atsiranda muilas, kaip pasigaminti „šlykštuką“, kaip susidaro vaivorykštė, kodėl išsiveržia ugnikalnis – šias ir kitas užduotis eksperimentuodami, tyrinėdami ir žaisdami bando išsiaiškinti patys vaikai. 
Nuotrauka
bijotai
Šilalės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Šiais metais Mažąja Lietuvos kultūros sostine paskelbti Bijotai – visai netoli Tauragės įsikūręs miestelis. Be jau tradicinių Bijotų dvaro festivalio, kraštiečių šventės, numatyta ir visiškai naujų, iki šiol Bijotuose nematytų renginių. Kaimyninio Šilalės rajono miestelio seniūnas Ignas Gužauskis pasidalino savo mintimis apie artėjančius renginius.
Nuotrauka
vėjas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Savaitė startuos ypač vėjuotais orais, daug kur eismo sąlygas apsunkins ir mišrūs krituliai. Gūsingas vėjas išsilaikys ir kitomis dienomis, kritulių jau bus mažiau. Visgi, antroje savaitės pusėje vėl daug kur snigs, vietomis kris šlapdriba, orai bus šiek tiek šaltesni.
Nuotrauka
principas
Įkelta:
2022-01-14
Iš principo visi turi principus. Iš principo - principai yra svarbu. Visais laikais. Buvo, yra ir, turbūt, bus. Kartais tie principai virsta absurdiškai komiškomis situacijomis ir išprovokuoja dramatiškus konfliktus. Ypač – riboti, buki, beprasmiški, ne vietoje ir ne laiku. O ten, kur prasideda žmonių santykiai, na, patys suprantate... atsiranda tinkama erdvė emocijų amplitudei – nuo meilės iki neapykantos, pavydo ir kilnumo, nuoširdumo ir pozos, esmės ir smulkmeniškumo. Ir, štai, komedija virsta tragedija...
Nuotrauka
lietus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Antroje savaitės pusėje ne tik plūstels šiluma, bet ir sustiprės vėjas.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Ilgųjų savaitgalių gerbėjams 2022-ieji metai bus tikrai neblogi. Šiais metais dirbančiųjų laukia net penki ilgieji savaitgaliai, du iš jų – vasarą, ilgesnis bus ir Kalėdų savaitgalis. Su savaitgalio diena sutaps tik gegužės 1-oji.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Anksčiau dažniausiai aptikdavau, kad vaiko elgesio problemų, emocinių sunkumų, susikaupimo bėdų atsiranda dėl kokių nors nepalankių psichosocialinių veiksnių jį supančioje aplinkoje, kai tai nėra įgimti dalykai. Išties, dažnai taip ir yra. Neretai vaiko elgesio, emociniai, akademiniai sunkumai gali rastis dėl sudėtingų tėvų tarpusavio santykių, įvairiapusio smurto šeimoje ar mokykloje, dėl netekčių, ilgalaikio atsiskyrimo nuo tėvų, nelaimingos meilės ir kitų lėtinių arba stiprių trumpalaikių gyvenimo sukrėtimų. Tačiau per savo netrumpą psichologės praktiką teko stebėti vaikų psichologinių problemų raidą darbuojantis įvairiose švietimo institucijose. Vis dažniau atkreipiu dėmesį, kad daugelio vaikų psichologinių problemų priežastis nėra tiesiogiai psichologinė. Tai mūsų visuomenėje įsišaknijančios žalingos gyvensenos padarinys. Jeigu šeimoje formuojasi tam tikri netinkami vaiko gyvensenos įpročiai, psichologinės problemos ateityje tiesiog neišvengiamos. Kartais suaugusiesiems atrodo keista, kad psichologas jų paklausia apie vaiko mitybą. Tėvai gali nustebti: „Juk mes atėjome pasikalbėti apie tai, kodėl vaikas mūsų neklauso ir nuolat ginčijasi, o ne apie tai, ką pusryčiams valgo“. Tačiau šiandien sau leidžiu tvirtai teigti, kad stipriausi vaikų psichinės sveikatos kenkėjai yra netinkami gyvensenos įpročiai šeimoje ir visuomenės kultūroje. Išskirčiau penkis pagrindinius blogus įpročius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
Iš Vilniaus universiteto bibliotekos restauratorių dirbtuvių į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ jau netrukus grįš seniausia muziejaus turima knyga – 1611 m. išleista „Kronika“. Ją muziejui padovanojo Eugenija ir Antanas Stravinskai, išsaugoję šią vertybę net ištremti į Sibiro lagerius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Naujieji metai yra puiki proga duoti pasižadėjimą sau keisti senus įpročius ir pradėti gyventi sveikiau. Tai pradėti daryti galima jau šventinę naktį, ją sutinkant be alkoholio bei namuose gaminant nealkoholinius kokteilius. Juolab, kad pastarieji išties stebina skonių įvairove, yra sveikesnė alternatyva klasikiniams gėrimams ir leidžia rytą sutikti be galvos skausmo. Todėl lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai dalijasi šventinių nealkoholinių kokteilių receptais bei siūlo jais nustebinti bičiulius, taip į 2022-uosius drauge žengiant ir linksmai, ir pasiryžus pokyčiams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Netrukus minėsime įžengimą į 2022-uosius metus. Ruošdami stalą Naujųjų metų šventei, galime būti dar kūrybiškesni nei per Kalėdas ir pagaminti naujus, o ne klasika namuose tapusius receptus. O štai duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių bendrovės „Mantinga“ vyriausiasis technologas Darius Anelauskas dalijasi kaip papildyti savo patiekalų sąrašą paprastai pagaminamų užtepėlių ar pašteto pagalba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Baigiantis gruodžiui Lomių kultūros namuose sureng šilta ir jauki šventinė kalėdinė popietė jauniesiems saviveiklininkams ir Vaikų dienos centro (VDC) ugdytiniams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-25
Tauragę ir Smalininkus, Viešvilę vienija ne tik panaši geografinė padėtis, bet ir „Amžinosios sienos“ istorija. Per šias vietoves daugiau nei 500 metų ėjo siena, iš pradžių tarp LDK ir Kryžiuočių ordino, vėliau – tarp Rusijos imperijos ir Prūsijos. Siena atskyrė vieną kultūrą nuo kitos, bet tuo pačiu vienijo pasienio gyventojus panašiais rūpesčiais ir aktualijomis. Visi pasienio džiaugsmai ir negandos liko surašyti Tauragės ir Smalininkų krašto kultūriniame ir gamtiniame pavelde. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras pasirašė jungtinės partnerystės sutartį, įsipareigodamas iki 2023 m. kartu įgyvendinti projekto „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“ veiklas. O jų išties nemažai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-25
Laukdami gražiausių ir šilčiausių metų švenčių, prisiminimais nuklystame į vaikystę, kuri kvepia pyragais, mandarinais, o namus pripildo artimiausių žmonių šiluma. Kūčias, Kalėdas vaikystėje paprašėme prisiminti ir rajono vadovų, politikų – kas papasakojo smagų atmintin įstrigusį nuotykį, kas pasidalijo šeimos tradicijomis. Prisiminimais dalijasi savivaldybės administracijos vadovai ir savivaldybės tarybos frakcijų seniūnai, turėję teisę galimybę pasisakyti perleisti kitam frakcijos nariui. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotauka
Įkelta:
2021-12-19
Sveikatos specialistai pastebi neigiamą tendenciją – vis daugiau pirkėjų pasiduoda vadinamajai išpardavimų psichozei. Finansų ekspertai įspėja, kad nekontroliuojamas dovanų pirkimas gali turėti neigiamų pasekmių jūsų piniginei bei ragina į dovanų įsigijimą pažiūrėti kūrybiškiau.