Automobiliais šturmuoja miestų gatves
Įkelta:
2021-11-05
Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Aprašymas

Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Aprašymas

Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Aprašymas

Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Automobilių orientacinis žaidimas „Šturmas“ plečiasi ir šiemet vyksta jau 15-oje Lietuvos miestų, tarp jų ir Tauragėje. Organizatorių teigimu, kasmet jį išbando apie 15 tūkst. lietuvių. Tai puiki proga paįvairinti tamsius rudens vakarus, o pandemijos metu tai viena iš nedaugelio pramogų, kurias galima patirti saugiai.

Kaip skelbia organizatoriai, „Šturmas“ – tai nuotoliniu būdu organizuojamas žaidimas, kuriame kiekviena komanda gauna užduotis ir per tam tikrą numatytą laiko tarpą (3 valandas) turi įvykdyti kuo daugiau užduočių bei nusifotografuoti prie kuo daugiau skirtingų objektų. Šturmas labai panašus į orientacines varžybas, tačiau savo pobūdžiu nuo jų skiriasi. Galvosūkių sprendimas, organizatorių sugalvotų užduočių įgyvendinimas, naujų ir įdomių miesto vietų pažinimas – visa tai yra Šturmo žaidimo esmė.

Išsprendus užduotį, dalyviai gauna užuominą/nuorodą, kur reikia nuvažiuoti ir prie ko reikia nusifotografuoti. Tai padarius, nuotrauką reikia įkelti į žaidimo sistemą, už užduotį gaunama taškų. Organizatoriai nerekomenduoja vykdant užduotis viršyti saugų greitį. Sėkmės garantas yra ne greitis, bet strateginis mąstymas, tinkamas maršruto planavimas ir užduočių sprendimas. Į pagalbą galima pasitelkti ir namiškius, kurie padėtų greičiau išspręsti užduotis, skelbiama organizatorių pranešime.

Žaidimui reikia užregistruoti komandą nuo 2 iki 5 žmonių, ją užregistruoti, įsigyti bilietą, kuris kiekvienam žaidimui kainuoja 30 eurų. Žaidimo metu turėti išmaniuosius telefonus su interneto ryšiu. Žaidimo dieną prisijungti prie sistemos ir startuoti lygiai tuo pačiu metu 19.30 val. Žaidimo esmė – užduotis galima atlikti bet kokia tvarka. Daugiau žaidimo taisyklių skelbiama tinklalapyje. Jau įvyko penki etapai. Žaidimas vyksta šeštadieniais. Artimiausias – lapkričio 13 d. Finalas numatytas kitų metų gegužės 28 d. Dalyviai varžosi dėl įvairių prizų, kurie skiriami tiek kiekvieno etapo dalyviams, tiek lauks finalo nugalėtojų. Geriausios komandos po to varžosi orientacinėse varžybose visoje Lietuvoje.

Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Tauragėje žaidžia 3–4 komandos. Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo komandą „Čiolės“ subūrusi Jovita Verpečinskienė, žaidimą atrado pamačiusi reklamą feisbuke ir prikalbino dalyvauti savo drauges. Pasak pašnekovės, užduočių kaskart būna įvairių, tenka ieškoti įvairių objektų ir prie jų fotografuotis, kartais reikia atsakyti į dalį klausimo, kad būtų atidengta kita klausimo dalis. Tačiau daugiausia emocijų moterys patiria, kai tenka, pavyzdžiui, nusifotografuoti su praeiviais, ir ne bet kaip, bet dėvint kepurėles iš folijos.

– Kiekviename žaidime būna privaloma sąlyga: tai kiekvienoje nuotraukoje būti su puodeliu rankoje, tai su kepurėle, tai rodyti kokį gestą. Viena užduotis buvo, kad reikėjo nusifotografuoti su 10 asmenų, o veiksmas vyksta naktį. Jono Viktoro Kalvano parke sutikom jaunuolių būrį, kurie nepatikliai į mus žiūrėjo, kodėl mes norim su jais nusifotografuoti, ir ne bet kaip, o viena iš dalyvių turėjom dėvėti kepurėlę iš folijos. Kai užsidėjau ją, vėl visi išsilakstė. Kol prikalbinom, kad tikrai reikia žaidimui nuotraukos, – prisiminusi juokėsi Jovita.

Nuotrauka
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Moterys komandoje žaidžia dažniausiai trise, bet dažnai sulaukia ir namiškių ar draugų pagalbos, kurių yra ne tik Tauragėje, bet visoje Lietuvoje, siunčia klausimus ir draugams į Šveicariją. Jovita pasakoja, kad iš pradžių buvo jaudulio, kaip seksis žaidime. Tačiau po to net nepajuto, kaip prabėgo trys valandos.

 

Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-08
Jeigu kuris nors iš jūsų draugų mėgsta būti žvejų draugijoje, ragauti šviežiai pagautos žuvies žuvienę  ir tuo pačiu mėgautis ramybe arba aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje prie vandens, tam tikrai verta rinktis poilsį Drevernoje. Tik kad ši svajonė taptų tikrove, reikia pasitelkti į pagalbą beta.lt, ir išsirūpinti poilsinės dovanos čekį. Tiesa, tokią dovaną galite paskirti ir sau su šeima, ir patikimiems bei ištikimiems draugams, kad visi kartu galėtumėte praleisti savaitgalį ar atostogų dienas žaviame žvejų kaimelyje.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-08
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 21 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas tik šiandienos rytui.
Nuotrauka
zygis
Įkelta:
2022-07-07
Jau šeštus metus iš eilės laisvalaikio centras „Fortūna“ liepos 6-ąją, Lietuvos valstybės ir karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, kvietė paminėti sportiškai – metant sau iššūkį įveikti 100 km kartu su bendraminčiais. Tarp 90-ies žygio dalyvių būta kaip niekad daug svečių Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Šiaulių, Raseinių, Šilalės, Vilniaus ir, žinoma, viso Tauragės regiono.