Savaitgalis: pramogos visiems skoniams
Įkelta:
2021-09-10
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Grybautojų varžytuvės Eičiuose – jau tradicinis renginys. TVK archyvo nuotrauka

Saulėtas, vasara alsuojantis savaitgalis žada daug pramogų, tad bus ką veikti visiems: jau šiandien – baigiamasis Tauragės muzikos festivalio koncertas, Skaudvilėje abi savaitgalio dienas vyks miesto šventė, Eičiai kviečia pasivaržyti grybautojus, o Kultūros centras rengia Edmundo Mažrimo atminimo vakarą.

Jau šiandien, penktadienį, 16 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į susitikimą su menų festivalio KVADRATU autoriumi Mindaugu Kavaliausku, kuris, be jam įprasto Lietuvos automobilizmo fotodokumentavimo, nuo 2004 metų organizuoja KAUNAS PHOTO festivalį. Šįsyk fotomenininkas į Tauragę atveš KAUNAS PHOTO 2021 fotografijų projekcijas. Tauragės pilies menėse bus rodoma dalis fotografijos kūrinių, pristatytų į 18-ojo fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO atvirą kvietimą tema „Amžius“.

O 18 val. muzikos mylėtojai laukiami Kultūros rūmuose: ten vyks  baigiamasis Tauragės muzikos festivalio koncertas, kuriame Lietuvos valstybinio simfoninis orkestras gros  L. van Beethoven 5-ąją simfoniją („Likimo“) ir J. S. Bach koncertą su Zbigniew Levicki (dirigentas Gintaras Rinkevičius, solistai Zbigniew Levicki (smuikas), Kristupas Keller (smuikas). 

Šeštadienio rytą į savo šventę Lakštingalų slėnyje rinksis medžiotojai, žvejai ir jiems prijaučiantieji – jie minės Tauragės medžiotojų ir žvejų draugijos 100-metį.

12 val. Liberty Beach rengia virvės traukimo festivalį.

Šeštadienio vakare, 18 val., Tauragės kultūros centras kvies prisiminti prieš beveik dvejus metus mus palikusį Edmundą Mažrimą, daugelio tauragiškių vadintą vaikščiojančia Tauragės enciklopedija – jis rinko ir kaupė istorines žinias, publikacijas, domėjosi iš Tauragės kilusiomis istorinėmis asmenybėmis, įvykiais, žinojo, kaip prieš daugybę metų vadinosi kiekviena Tauragės gatvė. Rugsėjo 11-ąją, šeštadienį, Tauragės kultūros centre rengiamas vakaras iškiliam, šviesiam ir be galo kukliam žmogui atminti „(Ne)tolima praeitis“. Tauragės kultūros centro parodų salei bus suteiktas Edmundo Mažrimo vardas, bus pristatyta fotografijų paroda „Mes ir vėl susitikom. Edmundas iš bičiulių fotoaparatų objektyvų“, vėliau vyks pokalbių vakaras „Kartu su Edmundu“.

O tų, kas nenustygsta be miško ir grybų, šeštadienį nuo pat ryto laukia Eičiai – čia vyks 13-oji tradicinė grybų šventė „Karšuvos gėrybės 2021“. Grybavimo varžybos Eičių bendruomenės „Karšuva“ taurei laimėti prasidės 8.30 val. Varžybose dalyvaus 3 asmenų komandos, jos turi paruošti ir prisistatymus. 12 val. prasidės „Linksmybės Grybų kaime“: šventės atidarymas, nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimas, bendruomenių kiemelių prekiautojai siūlys įvairiausių dirbinių, miško gėrybių, vyks aukcionas. Koncertuos Tauragės kultūros centro Sartininkų kaimo kapela „Samana“. Visi bus vaišinami grybiene, netrūks nei dainų, nei muzikos, nei staigmenų – žada organizatoriai.

Savaitgalį daug veiksmo bus ir Skaudvilėje – čia rengiama miesto šventė. Bus visko: nuo pat ryto vyks plūdinės meškerės žvejybos varžybos, varžysis tinklininkai, futbolininkai, diskgolfo, smiginio ir stalo teniso mėgėjai, vyks ekstremalaus sporto pasirodymai.

Visą dieną bus galima apsilankyti Skaudvilės krašto muziejuje ir A. Čepausko dailės galerijoje, bus pristatyta paroda „XIX a. pab.–XX a. pr. spausdinimo mašinėlės ir ryšio priemonės“. Vaikai galės pasiausti batutų parke ir interaktyvioje žaidimų erdvėje su paršiuku Čiuku, Karlsonu ir VDC „Draugystės ratas“. Netrūks ir muzikos: 12 val. – „Mamų ir dukrų kvarteto“ koncertas, 17 val. prasidės festivalis „Jaunasis talentas 2021“, 19.30 val. – respublikinis muzikos grupių festivalis „Alio, talentai!“. 19 val. bus aukojamos šv. Mišios už Skaudvilės krašto žmones. 22 val. koncertuos grupė „2kvėpavimas“, o 21 val. – Natalija Bunkė. Vidurnaktį dangų nušvies fejerverkai. 

Linksmybės tęsis ir sekmadienį: nuo pat ryto šurmuliuos tautodailininkų mugė, amatų dirbtuvėlės, o nuo vidurdienio kvies ir teatralizuotas bendruomenių ir įstaigų turgus.

Bus galima pasidairyti po tapybos darbų parodą, skirtą poeto Vytauto Mačernio metams, ir po Skaudvilės gimnazijos moksleivių plenerą „Menų zomatas“, veiks akmens juvelyriškos dirbtuvės. Bus galima pajodinėti žemaitukų veislės žirgu.

11 val. – šv. Mišios (suma) už Skaudvilės kraštą ir jo žmones, Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai.

Šventę vainikuos svečių sveikinimai, Skaudvilės krašto choro programa, respublikinė liaudiškų kapelų šventė „Aleksynė“ ir Žilvino Žvagulio koncertas.   

 

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Antroje savaitės pusėje Lietuvą pasieks šiltesni orai, o su jais ir gausesnių kritulių banga bei smarkus vėjas. Nuo šių reiškinių pailsėti ir pasimėgauti gražesniais orais pavyks nebent sekmadienį.
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
a
VSB nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-16
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pasyvus gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant aktyvią ir linksmą mankštą darbo vietoje. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Praūžę lietūs labiausiai nudžiugino grybavimo mėgėjus – jie skuba į miškus pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pailsėti gamtoje. Vieni džiaugiasi puikiai atpažįstamais, nors ne tokiais populiariais laimikiais, kiti gi rizikuoja į pintinę įsidėti ir menkiau pažįstamų grybų ir pasigaminti išskirtinių delikatesų. Nors internete galima rasti skelbimų apie superkamas musmires, vis dėlto vertėtų prisiminti, kad neštis namo patartina ne visus grybus  – kai kuriems jų geriau likti miške.
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Suaktyvėjęs vaikų bendravimas su nepažįstamais virtualiais draugais bei prarandamas poreikis gyvai bendrauti su bendraamžiais – viena iš karantino metu išryškėjusių grėsmių. 
Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Rugsėjo 3-ią dieną Pranciška ir Vladislovas Petrauskai, gyvenantys ir puoselėjantys gimtojo krašto istorinį atminimą, savo sodybą bei žaliuojantį parką Žygaičiuose, pasitinka auksines vestuves, kurių, kaip prisimena penki poros vaikai, jie laukė visą savo pilną gražių akimirkų bendrą šeimyninį gyvenimą.  
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Ruduo – sodo ir daržo gėrybių metas, tačiau norint, kad jos kuo ilgiau išliktų šviežios, kokybiškos ir išlaikytų gerąsias savo savybes, būtinos tinkamos daržovių bei vaisių laikymo sąlygos. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, sako, kad skirtingų rūšių gėrybes reikėtų laikyti ir skirtingose vietose. Vienas daržoves ar vaisius dėrėtų dėlti į šaldytuvą, kitas – virtuvėje ar tamsioje vėsioje vietoje. Ekspertė dalijasi keliomis taisyklėmis, kuriomis vadovaudamiesi mėgstamus produktus išlaikysite pačius šviežiausius.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Penktadienį, Zestafonio ir Tauragės miestų bičiulystės sutarties pasirašymo jubiliejaus proga, surengtas nuotolinis Tauragės administracijos ir Zestafonio administracijos bei įvairių ugdymo įstaigų vadovų susitikimas.
Nuotrauka
a
D. Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Antradienį Prezidentūroje surengtas jau trečiasis Regionų forumas, kuriame dalyvavo ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Papasakojęs šalies ir rajonų vadovams apie Tauragės regiono viešojo transporto sistemą, numatomus jos pokyčius, jis sako sulaukęs ne tik nemažo susidomėjimo, bet ir įsitikinęs, kad šalies vadovams regionai rūpi ir jiems bus skiriama pakankamai dėmesio.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-09-07
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ tradiciniu tampančio ir didelio populiarumo sulaukusio projekto „Kultūros muitinė“ renginiai aprėpia skirtingas temas. Štai kad ir šio mėnesio renginiai – nuo tautinio kostiumo iki kulinarijos ir teatro. 
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-06
Jono Viktoro Kalvano parke esantis riedlenčių parkas – viena iš jaunimo pamėgtų vietų. Riedlentininkai, riedutininkai ir BMX dviračių mėgėjai čia renkasi atlikti įvairius triukus, mokytis naujovių ir gerai praleisti laiką. Tiesa, nuo šiol tai daryti bus dar maloniau ir saugiau – parke atnaujinta nusidėvėjusi rampos danga, – skelbia Tauragės rajono savivaldybės administracija.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Ar esate patyrę būseną, kai vakare išvargę nieko daugiau netrokštate tik atsigulti ir užmigti, tačiau vos išsitiesę lovoje dar kelias valandas be tikslo naršote socialinius tinklus, žiūrite serialą ar kitus vaizdo įrašus, kol nuovargis galutinai palaužia?
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Tauragiškė Ema Remeikytė atvirauja apie širdžiai artimą ir kasdienėje praktikoje itin plačiai pritaikomą pomėgį – drabužių siuvimą. Pirmieji prisilietimai prie siuvimo mašinos vaikystėje lėmė, kad mergina siuva ir šiandien. Kruopštaus darbo rezultatai nepraslysta pro aplinkinių akis, o pačiai Emai tai kelia didžiulį norą tobulėti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-27
Savaitgalis žada būti nešaltas, bet lietingas. Tačiau juk sakoma – nėra blogo oro, o tik bloga apranga. O tinkamai apsirengus nueiti tikrai bus kur – mieste ir rajone netrūks ir kultūros, ir sporto renginių.
Nuotrauka
a
V. Krūgelienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-27
Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ pirmą kartą organizuota kūrybinė stovykla „Vasaros suktinis“ savo programa moksleivius džiugino tris dienas. Rugpjūčio 23–25 dienomis stovyklos veiklos moksleiviams priminė ne tik apie jau į nugarą alsuojančius mokslo metus, bet ir apie popamokinių veiklų planavimą.