Spėkit suktis – džiazo festivalyje koncertą keičia koncertas
Įkelta:
2021-07-05
Nuotrauka
a
Aprašymas

Klaipėdos jaunimo teatro grupė „Graži ir ta galinga“. „Džiazo dienos Tauragėje" feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
Gloria
Aprašymas

Tauragės gospel choras "Gloria". „Džiazo dienos Tauragėje" feisbuko nuotrauka

Šeštadienį džiazmenai sukvietė tauragiškius į šventę prie „Bangos“. Daugiau nei septynias valandas trukusį malonumą, kai žiūrovus linksmina kelios dešimtys atlikėjų, kai šypsena nedingsta nuo veido bent pusdienį, kai neina ramiai nusėdėti, plojant, linguojant ar trypiant į taktą, kai prarėkiamas balsas kartu su Aleksandru Belkinu traukiant „Yellow submarine“ ar „Let it be“, be jokių abejonių, galima pavadinti švente.

Koncertą ankstyvą popietę pradėjo jaunimo džiazo kolektyvai iš Tauragės, Jurbarko bei Pasvalio. Vieni demonstravo savo virtuoziškumą, kiti – parodė, ko išmokę per metus. Visi, be išimties, kolektyvai įrodė, kad jaunimui artima ne tik populiarioji šių dienų muzika, bet ir džiazo bei jo atmainų interpretacijos ir improvizacijos.

Tiems, kas atidžiai klausėsi Klaipėdos jaunimo teatro atlikėjų koncerto-spektaklio „Graži ir ta galinga“, ko gero, pavyko pajusti tam tikras feminizmo gaideles, nes merginos neįprastai, bet labai originaliai per istorines asmenybes moteris papasakojo savotišką feminizmo ir lyčių lygybės istoriją Lietuvoje. Nuskambėjo Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės, kiek neįprasta ir tarpukariu pagarsėjusi homoseksualios apgavikės, vagilės Teklės Sabastijauskaitės, persirenginėjusios vyriškais drabužiais ir dirbusios vyriškus darbus bei ketinusios vesti Stasę, karalienės Bonos Sforzos, Dalios Grybauskaitės ir net klasikės rašytojos Žemaitės, dainoje teigusios „geriau merga be sijuona, negu be skaruos“ istorijos.

Tauragiškiams pristatinėti gospelo choro „Gloria“ nebereikėjo, juos pažįsta ir žino jau eilę metų, jų atliekami kūriniai skamba įvairiuose renginiuose. Tačiau šį kartą kolektyvas koncertavo kartu su universaliu džiazo atlikėju, muzikantu, aranžuotoju, kompozitoriumi Artūru Chalikovu ir jo grupe. Aplodismentų tauragiškiams nepagailėta. Kaip ir Artūrui Chalikovui, vėliau netikėtai prisijungusiam prie Aleksandro Belkino bei jo draugų – atlikėjų projekto „Beatles‘n‘jazz“. Uždegančios charizmatiškų projekto dalyvių improvizacijos, neįprastos žinomų dainų aranžuotės „užvedė“ žiūrovus, kurie netikėtai pasileido šokio ritmu ir nenurimo ant scenos pasirodžius bliuzo atlikėjai ir renginio „vyšnaitei ant torto“ Arinai. Daugiau nei valandą trukęs Arinos ir jos muzikantų pasirodymas tik dar kartą leido pamatyti, kiek energijos ir jėgos atlikėjai atiduoda ar dovanoja savo klausytojams.

Belieka padėkoti renginio organizatoriams VšĮ „Šou imperija“, partneriams ir rėmėjams – Tauragės rajono savivaldybei, oficialiam „Toyota“ atstovui Lietuvoje UAB „Solorina“, UAB „Alantas“, UAB „Onija“, UAB „Švytis“, UAB „Medicum centrum“, UAB „Muzikos servisas“, I. Alijošienės IĮ „Agava“, interneto parduotuvėms „Dovanos Tauragėje“, „Alyvuogės.lt“, parduotuvei „Sweetexpress“, porai dešimčių informacinių rėmėjų, kurių dėka „Džiazo dienos Tauragėje“ žinomos ne tik mūsų krašte, visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Vienam festivalio koncertui pasibaigus, organizatoriai kviečia į kitą festivalio koncertą. Liepos 8-ąją tauragiškiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti į skverą prie Kultūros rūmų paklausyti vieno unikaliausių šiuo metu Lietuvoje perkusininko, būgnininko, kompozitoriaus ir neįtikėtinų audioperformansų kūrėjų Gintauto Gascevičiaus. Prie A. Naraškevičiaus atminimui skirto suoliuko fenomenalusis Ginc (taip save vadina atlikėjas) pristatys savo solinės karjeros kūrinių „Trilogiją“, skirtą Erdvei, Vietai ir Viduj. Kas tai – lai lieka intriga iki pat koncerto.

Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.