Lobių paieškos praturtina ir sielą
Įkelta:
2021-07-18
Nuotrauka
Lobio slėptuvė – apleista biochemijos gamykla Kėdainiuose
Nuotraukos autorius:
Renatos asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Akmenyje paslėptas lobis Aivijaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Aivijaus asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
2-ojo „Geocaching“ čempionato Tauragėje atidarymas prie partizanų kapo
Nuotraukos autorius:
Grupės „Geocaching LT“ feisbuko nuotrauka

Vasara – puikus laikas keliaujantiems pažinti savo krašto apylinkes arba nuvykti į atokesnius šalies kampelius. Mėgstantys laisvu laiku pažinti neatrastas vietas gali aptikti ir paslėptų lobių – jiems rasti kartais užtenka ir... dviračio! Apie visame pasaulyje žinomą „lobių“ paieškų žaidimą pasakoja ir tauragiškiai.

Visame pasaulyje išpopuliarėjęs žaidimas „Geocaching“ („geo“ – geografija, „cache“ – slėptuvė) įtraukia vis daugiau tauragiškių. Žaidimo principas atrodo visai nesudėtingas – rasti ir slėpti lobius. Tiesa, lobis šiuo atveju – ne aukso prikrautos skrynios, o į pasirenkamą talpą (konteinerį) įdėtas tam tikras daiktas ir popierėlis, ant kurio „lobį“ radusieji galėtų pasirašyti. Paslėpto lobio koordinatės yra fiksuojamos žaidimo „Geocaching“ programėlės žemėlapyje, o juo naudodamiesi žaidimo dalyviai lengviau randa ieškomą lobį. Žaidime galioja svarbi taisyklė – lobyje paslėptą daiktą galima ir pasisavinti, svarbiausia – vietoje paimto daikto įdėti kitą ir savo apsilankymą įamžinti tam skirtame lapelyje. 

Atranda nematytų vietų

Jau pusmetį lobių paieškomis besidominti tauragiškė Renata stebisi, kiek daug Lietuvoje neatrastų vietų: piliakalnių, apžvalgos bokštų, atodangų, alėjų, tiltų, vandens telkinių. Neregėto grožio vietas moteris su šeima aplanko žaisdama „Geocaching“ žaidimą. Sunkiausia Renatai buvo rasti Kėdainiuose, apleistoje biochemijos gamykloje, paslėptą lobį.

– Jau ketinome nuleisti rankas ir programėlėje žymėti „not found“, bet..., – atsiminimais dalinosi moteris. – Prireikė daug pastangų dideliame ir jau nebenaudojamame gamyklos pastate surasti „lobiautojų“ įrengtą slėptuvę.

Tiesa, slepiantieji lobius dažnai slėptuves parenka neatsitiktinai, jų tikslas – paskatinti „lobiautojus“ aplankyti dėmesio vertas vietas. 

Lobiuose – suvenyrai iš svetur

Žaidimo taisyklės kartais pakiša koją patiems lobių ieškotojams. Kalbinta tauragiškė Renata teigė iš anksto pasirūpinanti daiktais, kuriuos paliks rasto lobio vietoje – dažniausiai tai būna kolekcinės monetos, kurias anksčiau pati moteris ir rinkdavo, ar kareivėliai iš asmeninės sūnaus kolekcijos – juos ypač dažnai ji palieka ieškodama slėptuvių miške.

– Sykį lobio viduje radome raktų pakabuką iš Prancūzijos. Vyras labai jo norėjo, bet tuo metu nebuvome su savimi pasiėmę nieko, ką galėtume įdėti vietoj paimto pakabuko. Grįžti iki mašinos, o tada atgal iki lobio buvo jau per vėlu – lauke temo, o slėptuvė glūdėjo giliai miške, – sakė Renata.

Vis dėlto didžiulių lobių į slėptuvę ir neįdėsi – dažniausiai talpyklos yra labai mažos.

Nuotrauka
Akmenyje paslėptas lobis Aivijaus asmeninio albumo nuotrauka
Aivijaus asmeninio albumo nuotrauka

Įsitraukia ir mažieji

Lietuvoje tokių lobių jau paslėpta per 6 tūkstančius, o Tauragėje jų išslapstyta nedaug – 18. Visgi ieškoti mieste paslėptų lobių nereikia daug laiko, todėl į šią veiklą galima įtraukti ir mažuosius. Dalindamasi paieškų istorijomis Renata pasakojo, kad vyrui dirbant į šį žaidimą ji leidžiasi su septynmete dukra – tada moteris ieško mieste išslapstytų lobių, o norėdama keliauti kiek toliau, išvyką suplanuoja jau iš vakaro ir vyksta kartu su vyru, vaikais, kartais prisijungia ir sūnaus rankinio trenerė.

Paslėptų lobių mažieji tauragiškiai ne tik ieško, bet juos ir slepia! Kitą mėnesį 13-ąjį gimtadienį švęsiantis Aivijus sako, kad iš 18 Tauragėje paslėptų lobių net 7 yra paslėpęs pats. Berniukas slėptuvių ieško ir pats jas kuria važinėdamas dviračiu, todėl kol kas žaidžia tik Tauragės miesto teritorijoje.

– Žaidamas šį žaidimą toliausiai už Tauragės ribų esu nuvažiavęs beveik 7 kilometrus. Nėra tiek daug, bet dėl lobių važiuočiau ir toliau! – ryžtingai sakė berniukas.

Kartais į pagalbą pasitelkiami ir tėvai – jie Aivijui padėjo išgręžti skylę sugalvotoje naujo lobio slėptuvėje – akmenyje. Šis lobis – itin akylą akį turintiems „lobiautojams“, mat išgręžtos skylės skersmuo prilygsta pieštuko skersmeniui. Tokia slėptuvė – ne vienintelė originali idėja: sykį berniukas lobį paslėpė tūbelėje, kurios ertmę „lobiautojams“ teko pripildyti vandeniu – tik tokiu atveju slėptuvės dugne paslėptas daiktas iškyla į paviršių. Klausiate, iš kur gauti vandens? Tai ne problema! Slėptuvę iki smulkiausių detalių apgalvojęs Aivijus šalia lobio padėjo ir stiklainį, kuriuo atvykėliai iš netoliese esančio šaltinio gali pasisemti vandens, o juo pripildę tūbelę – išsiaiškinti, kas paslėpta viduje. Idėjų slėptuvėms berniukas sako randantis jutubo internetiniame puslapyje, o tada jas įgyvendinantis realybėje.

Tauragėje – „lobiautojai“ iš visos šalies

Ne tik tauragiškiai keliauja po Lietuvą ieškoti lobių, bet ir „lobiautojai“ iš visos Lietuvos ir net  Latvijos atvyksta į Tauragę. Pernai mieste buvo organizuotas renginys „Vėliavos šilkas plazda vėjyje“, skirtas Vasario 16-osios šventei. Vienas renginio organizatorių Rimvydas Povilaitis šiai gražiai iniciatyvai surengti į partnerius pasitelkė Tauragės krašto muziejų „Santaka“, o tuo pat metu mieste vyko ir 2-asis Lietuvos „Geocaching“ čempionatas. Į šį atvyko patys aktyviausi Lietuvos „lobiautojai“ ir svečiai iš Latvijos. Čempionato nugalėtojai buvo išrinkti chronometro pagalba, o komandos po 4 dalyvius turėjo aplankyti net 24 lankytinas miesto vietas ir atsakę į klausimus skubėti finišo link. Čempionato maršrute –  ir Tauragės miesto lankytinos vietos: Švč. Trejybės bažnyčia, paminklas Kęstučio apygardos partizanams, miesto fontanas, skulptūra „Tauras“, Tauragės pilis ir kiti. Paklaustas, kodėl renginiams organizuoti buvo pasirinkta Tauragė, Rimvydas teigė, kad tai gerai jam pažįstamas ir puikus miestas, kuriame anksčiau gyveno, o vyro antroji pusė čia dirba jau daugelį metų.

Nuotrauka
2-ojo „Geocaching“ čempionato Tauragėje atidarymas prie partizanų kapo
Grupės „Geocaching LT“ feisbuko nuotrauka

Žaidimas tampa prasminga veikla

Vyras džiaugiasi ne tik organizuojamais renginiais, bet ir savo jau padėtais lobiais, kurie skatina ne tik atrasti naujas vietas, bet ir ugdyti patriotiškumą.

– Lobius slepiu dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, suradęs įdomią lankytiną vietą ne tik aš pats ja pasidžiaugiu, bet per kuriamus lobius apie ją pranešu ir kitiems geokolegoms, tokiu būdu kviesdamas jas aplankyti.  Įdomu tai, kad pirmieji mano lobiai yra padėti Pagramančio regioniniame parke ir kai kuriems jau po 10 metų. Didesnę jų dalį vis dar galima surasti ir šiandien. Esu ir daugelio lobių ciklų įkūrėjas, nors, žinoma, juose galiausiai įdedamas daugelio žmonių darbas. Pats brangiausias kūrinys man – tai projekto „Aplink Lietuvą“ sudėtinė dalis „Prologas“. Tai vadinamo „geo art“ tipo lobių realizacija Karšuvos girioje (Jurbarko r.). Lobiai išdėstyti taip, kad sudarytų Lietuvos kontūrą, tik sumažintą daug daug kartų. Jame – 100 lobių. Jį galima apeiti per 2–3 dienas ir surasti minėtą skaičių lobių. Kas įveikia šį lobių ciklą, visada lieka dvasiškai pakylėtas. Juk aš tai padariau! Man smagu pajausti jų džiugesį. O tai labai svarbu. Taip žaidimas tampa kažkuo daugiau, – apie mėgstamą veiklą kalbėjo Rimvydas Povilaitis.

Vyro teigimu, „lobiaujant“ į žmogaus gyvenimą „ateina“ kelionės, naujų vietų atradimas, fizinis aktyvumas, o svarbiausia šio pomėgio dalis – socializacija. Telefonų knygoje per daugelį metų daugėjant kontaktų iš įvairių „lobiautojų“ susibūrimų, „darbo kolegos“ pamažu virsta artimesniais draugais.

 

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Antroje savaitės pusėje Lietuvą pasieks šiltesni orai, o su jais ir gausesnių kritulių banga bei smarkus vėjas. Nuo šių reiškinių pailsėti ir pasimėgauti gražesniais orais pavyks nebent sekmadienį.
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
a
VSB nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-16
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pasyvus gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant aktyvią ir linksmą mankštą darbo vietoje. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Praūžę lietūs labiausiai nudžiugino grybavimo mėgėjus – jie skuba į miškus pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pailsėti gamtoje. Vieni džiaugiasi puikiai atpažįstamais, nors ne tokiais populiariais laimikiais, kiti gi rizikuoja į pintinę įsidėti ir menkiau pažįstamų grybų ir pasigaminti išskirtinių delikatesų. Nors internete galima rasti skelbimų apie superkamas musmires, vis dėlto vertėtų prisiminti, kad neštis namo patartina ne visus grybus  – kai kuriems jų geriau likti miške.
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Suaktyvėjęs vaikų bendravimas su nepažįstamais virtualiais draugais bei prarandamas poreikis gyvai bendrauti su bendraamžiais – viena iš karantino metu išryškėjusių grėsmių. 
Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Rugsėjo 3-ią dieną Pranciška ir Vladislovas Petrauskai, gyvenantys ir puoselėjantys gimtojo krašto istorinį atminimą, savo sodybą bei žaliuojantį parką Žygaičiuose, pasitinka auksines vestuves, kurių, kaip prisimena penki poros vaikai, jie laukė visą savo pilną gražių akimirkų bendrą šeimyninį gyvenimą.  
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Ruduo – sodo ir daržo gėrybių metas, tačiau norint, kad jos kuo ilgiau išliktų šviežios, kokybiškos ir išlaikytų gerąsias savo savybes, būtinos tinkamos daržovių bei vaisių laikymo sąlygos. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, sako, kad skirtingų rūšių gėrybes reikėtų laikyti ir skirtingose vietose. Vienas daržoves ar vaisius dėrėtų dėlti į šaldytuvą, kitas – virtuvėje ar tamsioje vėsioje vietoje. Ekspertė dalijasi keliomis taisyklėmis, kuriomis vadovaudamiesi mėgstamus produktus išlaikysite pačius šviežiausius.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Penktadienį, Zestafonio ir Tauragės miestų bičiulystės sutarties pasirašymo jubiliejaus proga, surengtas nuotolinis Tauragės administracijos ir Zestafonio administracijos bei įvairių ugdymo įstaigų vadovų susitikimas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Saulėtas, vasara alsuojantis savaitgalis žada daug pramogų, tad bus ką veikti visiems: jau šiandien – baigiamasis Tauragės muzikos festivalio koncertas, Skaudvilėje abi savaitgalio dienas vyks miesto šventė, Eičiai kviečia pasivaržyti grybautojus, o Kultūros centras rengia Edmundo Mažrimo atminimo vakarą.
Nuotrauka
a
D. Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Antradienį Prezidentūroje surengtas jau trečiasis Regionų forumas, kuriame dalyvavo ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Papasakojęs šalies ir rajonų vadovams apie Tauragės regiono viešojo transporto sistemą, numatomus jos pokyčius, jis sako sulaukęs ne tik nemažo susidomėjimo, bet ir įsitikinęs, kad šalies vadovams regionai rūpi ir jiems bus skiriama pakankamai dėmesio.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-09-07
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ tradiciniu tampančio ir didelio populiarumo sulaukusio projekto „Kultūros muitinė“ renginiai aprėpia skirtingas temas. Štai kad ir šio mėnesio renginiai – nuo tautinio kostiumo iki kulinarijos ir teatro. 
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-06
Jono Viktoro Kalvano parke esantis riedlenčių parkas – viena iš jaunimo pamėgtų vietų. Riedlentininkai, riedutininkai ir BMX dviračių mėgėjai čia renkasi atlikti įvairius triukus, mokytis naujovių ir gerai praleisti laiką. Tiesa, nuo šiol tai daryti bus dar maloniau ir saugiau – parke atnaujinta nusidėvėjusi rampos danga, – skelbia Tauragės rajono savivaldybės administracija.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Ar esate patyrę būseną, kai vakare išvargę nieko daugiau netrokštate tik atsigulti ir užmigti, tačiau vos išsitiesę lovoje dar kelias valandas be tikslo naršote socialinius tinklus, žiūrite serialą ar kitus vaizdo įrašus, kol nuovargis galutinai palaužia?
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Tauragiškė Ema Remeikytė atvirauja apie širdžiai artimą ir kasdienėje praktikoje itin plačiai pritaikomą pomėgį – drabužių siuvimą. Pirmieji prisilietimai prie siuvimo mašinos vaikystėje lėmė, kad mergina siuva ir šiandien. Kruopštaus darbo rezultatai nepraslysta pro aplinkinių akis, o pačiai Emai tai kelia didžiulį norą tobulėti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-27
Savaitgalis žada būti nešaltas, bet lietingas. Tačiau juk sakoma – nėra blogo oro, o tik bloga apranga. O tinkamai apsirengus nueiti tikrai bus kur – mieste ir rajone netrūks ir kultūros, ir sporto renginių.