Džiazas – viename iš gražiausių Tauragės pastatų
Įkelta:
2021-07-19
Nuotrauka
a
Aprašymas

Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotraukos

 

Tokiu pastatu tikrai galima vadinti Tauragės geležinkelio stotį, pastatytą tarpukariu – 1927 m., ir jei ne Tauragės džiazo festivalis (arba dar vienas kitas, bet labai retas kultūrinis renginys), mes arba daugelis mūsų šito autentiško išlikusio pastato ir neprisimintume. Juk jau greitai bus trisdešimt metų, kai Tauragėje nudundėjo paskutinis keleivinis traukinys... Ieškodami vis naujų erdvių, festivalio organizatoriai, tiksliau organizatorius, Valdas Latoža štai jau kelintą kartą organizuoja koncertus geležinkelio stotyje, bet kaip jis pats sako, tai daryti darosi ne taip jau ir lengva: reikia ilgai derinti su Vilniumi, Lietuvos geležinkeliais ir pan. O šiaip šis statinys stovi tuščias ir jokia kita veikla jame nevyksta. Tiesa, lyg ir žmonės dar nuo senų laikų gyvena, yra butai keli. 

Bet apie džiazą kalbėkime...

Kaip ketvirtadienio, liepos 15-osios, koncerto geležinkelio stotyje Tauragėje pradžioje sakė jo vedėjas Laimonas Rimkus, džiazui šiemet išbandyti tenka daug – arba pila lietus, arba svilina saulė... Kai pagalvoji, anokie čia išbandymai, nes ir pats džiazas yra toks: nenuspėjamas, neprognozuojamas, audringas, karštas, emocingas, gaivališkas kaip pati gamta. 

Trečiasis šiųmetinio festivalio koncertas buvo suplanuotas prieš savaitę Tauragės kultūros rūmų kieme, bet pliaupė lietus ir perkusininkas Gintautas Gascevičius (Ginc) turėjo susirinkti savo žaislus, tai yra būgnus ir kitas įmantrybes – šluotas, lėkštes, elktroninę perkusiją, metronomus, „taziką“ ir „rendelį“, susirankioti pupeles, dildę, smičius ir t.t. Taip taip – visi šie daiktai buvo virtę muzikos instrumentais ir senoji geležinkelio stotis prisipildė tokių garsų, kurie jai iš atminties buvo išblukę ar visai negirdėti. Gal ir gerai, kad šis koncertas buvo perkeltas į stotį – čia jis labai tiko.

Nežinau ar kitiems, bet man klausantis perkusininko improvizacijų mušamaisiais, atrodė, kad šiuos visus garsus stotis buvo sukaupusi ir dabar jie išsiveržė į laisvę vėl: dundėjo traukinio ratai, džeržgė geležis, ūkčiojo traukiniai, bildėjo kraunami kroviniai, pilamas žvyras, cypė netepti vagonų ratai, virė stoties garsų kakafonija, pilnutėlis gyvenimas, kilo dulkės ir lakstė šluotražiai nuo nežmoniško ritmo ir šėlsmo.  Tokia buvo ketvirtadienio koncerto pirmoji dalis. Vienas unikaliausių šiuo metu Lietuvoje perkusininkas, būgnininkas, kompozitorius ir neįtikėtinų audioperformansų kūrėjas Gintautas Gascevičius Ginc (taip save vadina atlikėjas) pristatė savo solinės karjeros kūrinių „Trilogiją“, skirtą Erdvei, Vietai ir Viduj. 

Antroji dalis – intelektualus tėvo ir sūnaus pokalbis

Turbūt žinomiausias Lietuvoje saksafonininkas Petras Vyšniauskas savo instrumentinį duetą su sūnumi trimitininku Dominyku vadina pokalbiais. Prisimenu pernykštį (o gal užpernykštį) Vyšniauskų koncertą Lauksargių bažnyčioje, kuris paliko didelį įspūdi, tai nekantriai laukiau šiųmetinio. Ir ką gi, viltys pasiteisino. Matyt ir ne man vienam. Po audringo perkusininko modernaus muzikinio performanso tėvo ir sūnaus muzikinis pokalbis buvo ypatingai intelektualus, melodingas ir muzikalus, vietomis net romantiškas. Aukščiausios prabos saksafonininkas tėvas ir trimitininkas sūnus savo muzikiniais pasažais, virtuoziškais melodijų vingiais, nuostabia instrumentų valdymo technika vertė žavėtis ir gėrėtis. Manyčiau, kad ir nelabai džiazą mėgstantieji, būtų tikrai mielai klausę tokios muzikos.

Kalbant apie abu atlikėjus, verta paminėti ir jų pasiekimus muzikoje, nes tuomet labiau imsime vertinti tai, ką turime Lietuvoje ir tai ką mes matome ir girdime Tauragėje. Petras Vyšniauskas turbūt daugiausiai titulų pelnęs Lietuvos saksafonininkas, apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu, Nacionaline premija, 2005 metais pripažintas Nacionaline vertybe, 2011 m. apdovanotas festivalio „Vilnius Jazz“ prizu už nuopelnus Lietuvos džiazui, įvertintas trimis dešimtimis mūsų šalies ir tarptautinių apdovanojimų.

Tėvo pėdomis seka Petro sūnus – universalus trimitininkas Dominykas, dalyvavęs daugelyje festivalių ir surengęs koncertų Europoje, Kanadoje, bei JAV, koncertavęs su įvairiais ansambliais ir atlikėjais, mokslus baigęs Amsterdame, stažavęsis ir kitur.

Nuostabu, kad Tauragės džiazo dienos suteikia unikalią galimybę paklausyti džiazuojančių ir improvizuojančių ivairaus stiliaus, įvairių žanrų atliekamos muzikos. 

7-asis Tauragės džiazo festivalis ima pagreitį. Sekite reklamą ir lankykitės nepakartojamuose koncertuose. Koncertai nemokami. Kur daugiau gali rasti tokias galimybes?

Nuotraukų albumas čia: https://www.facebook.com/taurageszinios.lt/photos/pcb.6093258507381599/…

 

 

 

Nuotrauka
STOVYKLA
Įkelta:
prieš 22 minutes
Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.