Džiazas – viename iš gražiausių Tauragės pastatų
Įkelta:
2021-07-19
Nuotrauka
a
Aprašymas

Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotraukos

 

Tokiu pastatu tikrai galima vadinti Tauragės geležinkelio stotį, pastatytą tarpukariu – 1927 m., ir jei ne Tauragės džiazo festivalis (arba dar vienas kitas, bet labai retas kultūrinis renginys), mes arba daugelis mūsų šito autentiško išlikusio pastato ir neprisimintume. Juk jau greitai bus trisdešimt metų, kai Tauragėje nudundėjo paskutinis keleivinis traukinys... Ieškodami vis naujų erdvių, festivalio organizatoriai, tiksliau organizatorius, Valdas Latoža štai jau kelintą kartą organizuoja koncertus geležinkelio stotyje, bet kaip jis pats sako, tai daryti darosi ne taip jau ir lengva: reikia ilgai derinti su Vilniumi, Lietuvos geležinkeliais ir pan. O šiaip šis statinys stovi tuščias ir jokia kita veikla jame nevyksta. Tiesa, lyg ir žmonės dar nuo senų laikų gyvena, yra butai keli. 

Bet apie džiazą kalbėkime...

Kaip ketvirtadienio, liepos 15-osios, koncerto geležinkelio stotyje Tauragėje pradžioje sakė jo vedėjas Laimonas Rimkus, džiazui šiemet išbandyti tenka daug – arba pila lietus, arba svilina saulė... Kai pagalvoji, anokie čia išbandymai, nes ir pats džiazas yra toks: nenuspėjamas, neprognozuojamas, audringas, karštas, emocingas, gaivališkas kaip pati gamta. 

Trečiasis šiųmetinio festivalio koncertas buvo suplanuotas prieš savaitę Tauragės kultūros rūmų kieme, bet pliaupė lietus ir perkusininkas Gintautas Gascevičius (Ginc) turėjo susirinkti savo žaislus, tai yra būgnus ir kitas įmantrybes – šluotas, lėkštes, elktroninę perkusiją, metronomus, „taziką“ ir „rendelį“, susirankioti pupeles, dildę, smičius ir t.t. Taip taip – visi šie daiktai buvo virtę muzikos instrumentais ir senoji geležinkelio stotis prisipildė tokių garsų, kurie jai iš atminties buvo išblukę ar visai negirdėti. Gal ir gerai, kad šis koncertas buvo perkeltas į stotį – čia jis labai tiko.

Nežinau ar kitiems, bet man klausantis perkusininko improvizacijų mušamaisiais, atrodė, kad šiuos visus garsus stotis buvo sukaupusi ir dabar jie išsiveržė į laisvę vėl: dundėjo traukinio ratai, džeržgė geležis, ūkčiojo traukiniai, bildėjo kraunami kroviniai, pilamas žvyras, cypė netepti vagonų ratai, virė stoties garsų kakafonija, pilnutėlis gyvenimas, kilo dulkės ir lakstė šluotražiai nuo nežmoniško ritmo ir šėlsmo.  Tokia buvo ketvirtadienio koncerto pirmoji dalis. Vienas unikaliausių šiuo metu Lietuvoje perkusininkas, būgnininkas, kompozitorius ir neįtikėtinų audioperformansų kūrėjas Gintautas Gascevičius Ginc (taip save vadina atlikėjas) pristatė savo solinės karjeros kūrinių „Trilogiją“, skirtą Erdvei, Vietai ir Viduj. 

Antroji dalis – intelektualus tėvo ir sūnaus pokalbis

Turbūt žinomiausias Lietuvoje saksafonininkas Petras Vyšniauskas savo instrumentinį duetą su sūnumi trimitininku Dominyku vadina pokalbiais. Prisimenu pernykštį (o gal užpernykštį) Vyšniauskų koncertą Lauksargių bažnyčioje, kuris paliko didelį įspūdi, tai nekantriai laukiau šiųmetinio. Ir ką gi, viltys pasiteisino. Matyt ir ne man vienam. Po audringo perkusininko modernaus muzikinio performanso tėvo ir sūnaus muzikinis pokalbis buvo ypatingai intelektualus, melodingas ir muzikalus, vietomis net romantiškas. Aukščiausios prabos saksafonininkas tėvas ir trimitininkas sūnus savo muzikiniais pasažais, virtuoziškais melodijų vingiais, nuostabia instrumentų valdymo technika vertė žavėtis ir gėrėtis. Manyčiau, kad ir nelabai džiazą mėgstantieji, būtų tikrai mielai klausę tokios muzikos.

Kalbant apie abu atlikėjus, verta paminėti ir jų pasiekimus muzikoje, nes tuomet labiau imsime vertinti tai, ką turime Lietuvoje ir tai ką mes matome ir girdime Tauragėje. Petras Vyšniauskas turbūt daugiausiai titulų pelnęs Lietuvos saksafonininkas, apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu, Nacionaline premija, 2005 metais pripažintas Nacionaline vertybe, 2011 m. apdovanotas festivalio „Vilnius Jazz“ prizu už nuopelnus Lietuvos džiazui, įvertintas trimis dešimtimis mūsų šalies ir tarptautinių apdovanojimų.

Tėvo pėdomis seka Petro sūnus – universalus trimitininkas Dominykas, dalyvavęs daugelyje festivalių ir surengęs koncertų Europoje, Kanadoje, bei JAV, koncertavęs su įvairiais ansambliais ir atlikėjais, mokslus baigęs Amsterdame, stažavęsis ir kitur.

Nuostabu, kad Tauragės džiazo dienos suteikia unikalią galimybę paklausyti džiazuojančių ir improvizuojančių ivairaus stiliaus, įvairių žanrų atliekamos muzikos. 

7-asis Tauragės džiazo festivalis ima pagreitį. Sekite reklamą ir lankykitės nepakartojamuose koncertuose. Koncertai nemokami. Kur daugiau gali rasti tokias galimybes?

Nuotraukų albumas čia: https://www.facebook.com/taurageszinios.lt/photos/pcb.6093258507381599/…

 

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 9 valandas
Kaip ir kiekvienais metais, Trepų kaime šeštadienį vyko  tradicinė vasaros šventė  ,,Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Šventės sumanytojai siekė, kad žmonės galėtų pabendrauti  su draugais, kaimynais ir ypač laukė kraštiečių iš įvairiausių kampelių.
Nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​Pagramančio regioninis parkas kviečia keliauti pažintiniais takais ir maršrutais. Šįkart – dviračiais: rugpjūčio 7-ąją rengiamas dviračių žygis „Akmenos ir Jūros krantais 2021“. Tai puiki galimybė pasigrožėti gamta, įkvėpti gryno oro, turiningai praleisti savaitgalį, pažaisti lauko žaidimų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Vieno partnerio smurtas prieš kitą vienareikšmiškai neigiamai paveikia visus šeimos narius, o, ypatingai, vaikus. „Vaikui, matančiam mušamą mamą, kyla labai daug neigiamų išgyvenimų, su kuriais vienam susitvarkyti gali būti labai sudėtinga. Didžiulė baimė, nesaugumas, neužtikrintumas dėl situacijos vaikui sukelia pyktį, bejėgiškumo ir beviltiškumo jausmus“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-21
Viešvilės gamtinio rezervato direkcija liepos 31 dieną rengia ekskursijas: kviečia apsilankyti kurtinių veislyne ir pasivaikščioti pažintiniu taku. Tiesa, išvysti šį retą paukštį veltui nepavyks, pramoga mokama – iki 9 asmenų grupei 3 val. trukmės ekskursija kainuoja 40 eurų.
Nuotrauka
draudeni
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-07-18
Ypatingai šiomis karščiu alsuojančiomis dienomis atvykstant į Žygaičių seniūnijoje plytinčio Draudenių ežero poilsiavietę jau iš tolo galima pastebėti gausybę vienas šalia kito pristatytų automobilių – lankytojų čia netrūksta. Tiesa, krante gaudančiųjų saulės spindulius mažuma – ežere galima išvysti džiaugsmingai besitaškančius mažuosius ar besimėgaujančiuosius vietinių gyventojų poilsiavietėje siūlomomis vandens pramogomis.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Savaitgalį kaimyninės bendruomenės kraštiečiams nuobodžiauti neleis. Šeštadienį vyksiančioje Kunigiškių kaimo šventėje „Ir tegul skamba vėl Kunigiškiai“ – varžybos žvejybos, sporto mėgėjams, pramogos mažiesiems ir muzikinė programa.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) verčia dar vieną puslapį. Prieš 95-erius metus pradėjusi kurti savo istoriją, šiandien organizacija yra vieninga ir stipri. Tai viena seniausių ir brandžiausių visuomeninių neįgaliųjų organizacijų Lietuvoje. Pirmasis aklųjų suvažiavimas, įvykęs 1926 m. liepą Kaune, žymi organizuotos aklųjų veiklos pradžią ir nuo jo pradedama skaičiuoti šios organizacijos istorija. 95-mečio šventėje, vykusioje liepos pradžioje, aktyviai dalyvavo ir sąjungos Tauragės filialo nariai. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-13
Pavadinimas jūsų neklaidina. Nebūtina kalbėti žodžiais, kartais kalba akys, širdys ir netgi tyla. O žinomas saksofonininkas Petras Vyšniauskas savo dueto su sūnumi trimitininku Dominyku koncertus neretai vadina pokalbiais. Įdomu kaip muzikos kalba sūnus ir tėvas bendrauja scenoje? Ateikit paklausyti šio dialogo liepos 15 dienos pavakare į Tauragės geležinkelio stotį. Tikėtina, kad neįprasta koncertinė erdvė su puikia akustika tą pokalbį pavers muzikine fiesta.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-11
Ar neįsižeistumėte, jei kas jus pavadintų varlių karaliene arba karaliumi? Varles – žinoma, ne tikras, o skulptūrėles, figūrėles, paveikslus ir kitus su jomis susijusius eksponatus kolekcionuojantys – tikrai ne. Jiems varlės – gražios ir mielos. O kolekcininkų Lietuvoje nemažai, ir prieš 10 metų jie susibūrė į asociaciją. Dvi aktyvios jos narės – tauragiškės Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-09
Tauragės pilies kiemelyje popiet vyko LRT televizijos rengiamos laidos „Įdomiosios atostogos“ tiesioginė transliacija. Susirinkusieji dalyvavo įvairiose atrakcijose, galėjo gyvai stebėti vykstančią tiesioginę laidos transliaciją ir realiuoju laiku žaisti žaidimą „Prototo“.
Nuotrauka
vaikas
Įkelta:
2021-07-09
Pirmojo prieraišumo patyrimas vaikystėje  nulemia, kaip vėlesniuose gyvenimo etapuose sugebėsime priimti sutiktus žmones, pasitikėti jais. Vaiko teisių gynėjai sako, kad vaikystėje pažintas saugumo jausmas yra viena svarbiausių pilnavertiško gyvenimo sąlygų. Vieni iš santykių tikisi teigiamų emocijų, bendrystės džiaugsmo, kiti gi bijo apatijos, atstūmimo, kritikos ir bendravimas su kitais jiems siejasi su emocinėmis kančiomis. Tad esamiems ir būsimiems tėveliams ne tik labai svarbu suvokti apie vaiko saugaus prieraišumo formavimą, bet ir daryti viską, kad vaikas išaugtų pasitikintis ne tik savimi, bet ir kitais, nebijantis kurti santykių, o taip pat suklysti kasdienėse situacijose, nes žinos, kad šalia yra jį palaikantys žmonės. 
Nuotrauka
kupolas
Įkelta:
2021-07-08
Liepos 7 d., trečiadienį, skaitykla „Po kupolu“, įkurta Kartų parke, pasitiko jaunuosius skaitytojus su naujiena – „Kamišibai“ teatro magija. Naudojantis bibliotekos lankytojos pieštomis iliustracijomis mažiesiems buvo pasakojama legenda apie Tauragę.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Šeštadienį džiazmenai sukvietė tauragiškius į šventę prie „Bangos“. Daugiau nei septynias valandas trukusį malonumą, kai žiūrovus linksmina kelios dešimtys atlikėjų, kai šypsena nedingsta nuo veido bent pusdienį, kai neina ramiai nusėdėti, plojant, linguojant ar trypiant į taktą, kai prarėkiamas balsas kartu su Aleksandru Belkinu traukiant „Yellow submarine“ ar „Let it be“, be jokių abejonių, galima pavadinti švente.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nuotraukoje matote vieną iš tų nuotaikingų akimirkų, kurias mes kiekvienas patiriame poilsiaudami prie upės. Šią šeimą savaitgalį pralinksmino jų mylimas šuo Nupis. Po ilgų maudynių išgirdęs paliepimą lipti į krantą, augintinis stryktelėjo šeimininkei ant kupros.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-06-30
Nežiūrint į visus sunkiu akmeniu prislėgusią pandemiją, dar visai neseniai uždarytas valstybių sienas ar net savivaldybių ribas, vasaros atostogas tauragiškiai kviečiami pradėti su muzika. 
Nuotrauka
Pilies menės
Įkelta:
2021-06-28
Antradienį, 16 val., Tauragės pilies menėse teatro trupė 4ROOMS pristatys forumo teatro spektaklį apie klimato kaitą. Po spektaklio vyks interaktyvi diskusija su žiūrovais.