Draudenių ežeras traukia lankytojus iš visos Lietuvos
Įkelta:
2021-07-18
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Draudenių ežero poilsiavietės prieiga, automobilių stovėjimo aikštelė
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Vandens pramogų nuoma Draudenių ežere
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Vandens pramogų nuoma Draudenių ežere
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Poilsiautojai nori atsigaivinti paplūdimyje pardavinėjamais ledais
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Žmonės aktyviai naudojasi vandens pramogomis
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Į poilsiavietę atvykstama ir su kemperiu

Ypatingai šiomis karščiu alsuojančiomis dienomis atvykstant į Žygaičių seniūnijoje plytinčio Draudenių ežero poilsiavietę jau iš tolo galima pastebėti gausybę vienas šalia kito pristatytų automobilių – lankytojų čia netrūksta. Tiesa, krante gaudančiųjų saulės spindulius mažuma – ežere galima išvysti džiaugsmingai besitaškančius mažuosius ar besimėgaujančiuosius vietinių gyventojų poilsiavietėje siūlomomis vandens pramogomis.  

Jau ketvirtąjį sezoną savo veiklą plečiančios „Vandens pramogos Draudenių ežere“ rūpinasi, kad prie ežero atvykę žmonės laiką galėtų leisti plaukiodami vandens dviračiais, baidarėmis, irklentėmis ar valtimi. Liekantys krante taip pat neturėtų nukabinti nosies – poilsiavietėje siūloma atsigaivinti vietoje prekiaujamais ledais ar šaltaisiais gėrimais bei išsinuomoti paplūdimio gultą, skėtį ar tinklinio kamuolį.

Pramoga paskatino kurti verslą

Vandens pramogų paslaugos įkūrėjai – Draudenių kaime nuo vaikystės augusi Raminta Lešinskaitė ir iš kaimyninio Visbarų kaimo kilęs jos širdies draugas Vaidotas Jazdauskas – teigia, kad išnaudoti patogų priėjimą turinčios, negilios maudynių vietos potencialą sugalvojo visai netikėtai. Savo asmeninei pramogai pora įsigijo keturvietį vandens dviratį ir šį atsivežė į poilsiavietę. Vos iš kranto išplaukusią porą lydėjo ne tik kaitrios saulės spinduliai, bet ir smalsūs poilsiautojų žvilgsniai – tai porai tapo ženklu, kad atvykstančiųjų srautas padidėtų dar labiau, jei šie galėtų naudotis panašiomis vandens pramogomis. 

Padidėjęs lankytojų srautas

Pora vandens ir paplūdimio pramogas siūlo tik Draudenių ežero poilsiavietėje, ir šioje vietoje darbo saulėtomis dienomis pakanka.

– Atvykstančiųjų poilsiautojų ir pramogautojų tikrai žymiai pagausėjo, kai atsirado galimybė poilsiaujantiems ne tik pasipliuškenti vandenyje, bet ir rasti pramogų. Prie atvykstančiųjų poilsiautojų gausos taip pat prisidėjo prieš dešimtmetį pradėtas ir atliktas dalies Draudenių ežero valymas bei pakrantės sutvarkymas. Galima pasidžiaugti vis gražėjančia ir reguliariai prižiūrima ežero pakrante, už kurią reikia dėkoti Žygaičių seniūnijai ir Tauragės rajono savivaldybei, – džiaugėsi idėjos pradininkai bei poilsio pramogų kūrėjai Raminta ir Vaidotas.

Dažni lankytojai – kaimynai šilutiškiai

Dairantis į poilsiautojų, atvykusių su palapinėmis, kemperiais ar paplūdimio rankšluosčiais, minią kyla klausimas – iš kokių tolimiausių kampelių žmonės atvyksta prie Draudenių ežero? Kone kasdien begalę laiko čia praleidžiantys vandens pramogų įkūrėjai pastebi, kad didžiąją dalį poilsiautojų sudaro Tauragės rajono gyventojai, tačiau be jų labai daug žmonių atvyksta ir iš aplinkinių – Šilalės, Pagėgių, Jurbarko rajonų. Dažnai iš anksto užsirezervavę pramogų nuomos paslaugas žmonės atvyksta net ir iš Klaipėdos, Kauno, Šiaulių. Pastebimas nemažas vasaros metu į gimtinę grįžusių emigrantų antplūdis. Visgi, labai daug atvykstančiųjų prie Draudenių iš Šilutės. 

Pakalbinus keletą atokvėpiu gamtos apsuptyje savaitgalį besimėgaujančių šeimų išgirstame kaip taisyklę pasikartojančią frazę: „Atvykome iš Šilutės!“

Šių metų vasarą eksperimentu – kelione kemperiu – pažymėjęs šilutiškis Stasys su žmona į Draudenių poilsiavietę naujuoju transportu atvyko visai netikėtai. Kelionę pradėję gimtojoje Šilutėje sutuoktiniai aplankė Kryžkalnį, o vėliau ketino vykti ten, kur daug bangų – prie jūros. Visgi, nutarę, kad Lietuvos kurorte savaitgalį keliamas žmonių šurmulys gali sudrumsti ramybę, poilsiautojai nakvynei įsikūrė pakelyje Draudenių ežero poilsiavietėje. Stasys prisimena, kad prieš 20 metų ši vieta buvo apleista, todėl dabar jaunimo rodoma iniciatyva puoselėti krašto apylinkes vyriškį džiugina. Tiesa, vietinių pramogų keliautojų pora dar nebandė, tačiau aktyviai laisvalaikį leido plaukiodami savo atsivežta irklente bei žaisdami badmintoną.

Taip pat iš Šilutės su šeima atvykęs Algimantas sako, jog poilsiavietę ne sykį pravažiavo lankydamas gimines Tauragėje. Nors gimtuosiuose kraštuose vandens telkinių netrūksta – ten vyras maudosi Nemuno pakrantėje, Drevernoje, Kuršių Mariose – į Draudenių ežero poilsiavietę užsukti paskatino sutvarkyta aplinka, patogus ir negilus priėjimas šeimai su vaikams, įrengtas nemažas plotas automobiliams pastatyti. Pasirinkimą tyrinėti aplinkines poilsiavietes argumentavo ir ką tik vandens telkinyje atsivėsinęs, į krantą išlipęs kitas šios šeimos narys.

– Kam gyveni, jei vienoj vietoj turi būti, – pašmaikštavo jis.

Ir kalbinta tauragiškė Daiva džiaugėsi poilsiavietėje atradusi širdžiai mielas vandens pramogas. Šią vasarą ypatingai dažnai prie Draudenių ežero atvykstanti moteris teigė, kad labiausiai ją nustebino poilsiavietėje teikiama irklenčių nuoma – iki šiol Daiva nemanė, kad Tauragės apylinkėse apskritai galima užsiimti šia vandens pramoga. Moteris noriai išbando ir kitas pramogas – pasiplaukiojimą vandens dviračiu, kuris, poilsiavietėje dirbančių žmonių teigimu, yra vienas populiariausių užsiėmimų tarp poilsiautojų. 

Nenustoja plėstis 

Nors „Vandens pramogų Draudenių ežere“ įkūrėjams ši vasara – jau ketvirtoji, tobulėti vis dar nenustojama. Šio sezono naujiena – 12 žmonių talpinantis pramoginis plaustas, kuriame plaukiojimo metu galima išsikepti ką nors gardaus grilyje. Norintys panašiai laiką praleisti sausumoje gali išsinuomoti stovyklavietę R. Lešinskaitės ir V. Jazdausko privačioje valdoje, visai šalia pagrindinio Draudenių ežero paplūdimio, ‒ pavėsinę savo asmeninėms šventėms ar ramiam poilsiui gamtoje. 

– Naudojimasis mūsų siūlomomis vandens pramogomis labai priklauso nuo oro sąlygų, tačiau kol kas šia vasara galime džiaugtis, ir džiuginti poilsiautojus, – „Tauragės žinioms“ sakė Raminta.

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Antroje savaitės pusėje Lietuvą pasieks šiltesni orai, o su jais ir gausesnių kritulių banga bei smarkus vėjas. Nuo šių reiškinių pailsėti ir pasimėgauti gražesniais orais pavyks nebent sekmadienį.
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
a
VSB nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-16
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pasyvus gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant aktyvią ir linksmą mankštą darbo vietoje. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Praūžę lietūs labiausiai nudžiugino grybavimo mėgėjus – jie skuba į miškus pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pailsėti gamtoje. Vieni džiaugiasi puikiai atpažįstamais, nors ne tokiais populiariais laimikiais, kiti gi rizikuoja į pintinę įsidėti ir menkiau pažįstamų grybų ir pasigaminti išskirtinių delikatesų. Nors internete galima rasti skelbimų apie superkamas musmires, vis dėlto vertėtų prisiminti, kad neštis namo patartina ne visus grybus  – kai kuriems jų geriau likti miške.
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Suaktyvėjęs vaikų bendravimas su nepažįstamais virtualiais draugais bei prarandamas poreikis gyvai bendrauti su bendraamžiais – viena iš karantino metu išryškėjusių grėsmių. 
Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Rugsėjo 3-ią dieną Pranciška ir Vladislovas Petrauskai, gyvenantys ir puoselėjantys gimtojo krašto istorinį atminimą, savo sodybą bei žaliuojantį parką Žygaičiuose, pasitinka auksines vestuves, kurių, kaip prisimena penki poros vaikai, jie laukė visą savo pilną gražių akimirkų bendrą šeimyninį gyvenimą.  
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Ruduo – sodo ir daržo gėrybių metas, tačiau norint, kad jos kuo ilgiau išliktų šviežios, kokybiškos ir išlaikytų gerąsias savo savybes, būtinos tinkamos daržovių bei vaisių laikymo sąlygos. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, sako, kad skirtingų rūšių gėrybes reikėtų laikyti ir skirtingose vietose. Vienas daržoves ar vaisius dėrėtų dėlti į šaldytuvą, kitas – virtuvėje ar tamsioje vėsioje vietoje. Ekspertė dalijasi keliomis taisyklėmis, kuriomis vadovaudamiesi mėgstamus produktus išlaikysite pačius šviežiausius.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Penktadienį, Zestafonio ir Tauragės miestų bičiulystės sutarties pasirašymo jubiliejaus proga, surengtas nuotolinis Tauragės administracijos ir Zestafonio administracijos bei įvairių ugdymo įstaigų vadovų susitikimas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Saulėtas, vasara alsuojantis savaitgalis žada daug pramogų, tad bus ką veikti visiems: jau šiandien – baigiamasis Tauragės muzikos festivalio koncertas, Skaudvilėje abi savaitgalio dienas vyks miesto šventė, Eičiai kviečia pasivaržyti grybautojus, o Kultūros centras rengia Edmundo Mažrimo atminimo vakarą.
Nuotrauka
a
D. Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Antradienį Prezidentūroje surengtas jau trečiasis Regionų forumas, kuriame dalyvavo ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Papasakojęs šalies ir rajonų vadovams apie Tauragės regiono viešojo transporto sistemą, numatomus jos pokyčius, jis sako sulaukęs ne tik nemažo susidomėjimo, bet ir įsitikinęs, kad šalies vadovams regionai rūpi ir jiems bus skiriama pakankamai dėmesio.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-09-07
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ tradiciniu tampančio ir didelio populiarumo sulaukusio projekto „Kultūros muitinė“ renginiai aprėpia skirtingas temas. Štai kad ir šio mėnesio renginiai – nuo tautinio kostiumo iki kulinarijos ir teatro. 
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-06
Jono Viktoro Kalvano parke esantis riedlenčių parkas – viena iš jaunimo pamėgtų vietų. Riedlentininkai, riedutininkai ir BMX dviračių mėgėjai čia renkasi atlikti įvairius triukus, mokytis naujovių ir gerai praleisti laiką. Tiesa, nuo šiol tai daryti bus dar maloniau ir saugiau – parke atnaujinta nusidėvėjusi rampos danga, – skelbia Tauragės rajono savivaldybės administracija.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Ar esate patyrę būseną, kai vakare išvargę nieko daugiau netrokštate tik atsigulti ir užmigti, tačiau vos išsitiesę lovoje dar kelias valandas be tikslo naršote socialinius tinklus, žiūrite serialą ar kitus vaizdo įrašus, kol nuovargis galutinai palaužia?
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Tauragiškė Ema Remeikytė atvirauja apie širdžiai artimą ir kasdienėje praktikoje itin plačiai pritaikomą pomėgį – drabužių siuvimą. Pirmieji prisilietimai prie siuvimo mašinos vaikystėje lėmė, kad mergina siuva ir šiandien. Kruopštaus darbo rezultatai nepraslysta pro aplinkinių akis, o pačiai Emai tai kelia didžiulį norą tobulėti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-27
Savaitgalis žada būti nešaltas, bet lietingas. Tačiau juk sakoma – nėra blogo oro, o tik bloga apranga. O tinkamai apsirengus nueiti tikrai bus kur – mieste ir rajone netrūks ir kultūros, ir sporto renginių.