Draudenių ežeras traukia lankytojus iš visos Lietuvos
Įkelta:
2021-07-18
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Draudenių ežero poilsiavietės prieiga, automobilių stovėjimo aikštelė
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Vandens pramogų nuoma Draudenių ežere
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Vandens pramogų nuoma Draudenių ežere
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Poilsiautojai nori atsigaivinti paplūdimyje pardavinėjamais ledais
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Žmonės aktyviai naudojasi vandens pramogomis
,
Nuotrauka
draudeni
Nuotraukos autorius:
Į poilsiavietę atvykstama ir su kemperiu

Ypatingai šiomis karščiu alsuojančiomis dienomis atvykstant į Žygaičių seniūnijoje plytinčio Draudenių ežero poilsiavietę jau iš tolo galima pastebėti gausybę vienas šalia kito pristatytų automobilių – lankytojų čia netrūksta. Tiesa, krante gaudančiųjų saulės spindulius mažuma – ežere galima išvysti džiaugsmingai besitaškančius mažuosius ar besimėgaujančiuosius vietinių gyventojų poilsiavietėje siūlomomis vandens pramogomis.  

Jau ketvirtąjį sezoną savo veiklą plečiančios „Vandens pramogos Draudenių ežere“ rūpinasi, kad prie ežero atvykę žmonės laiką galėtų leisti plaukiodami vandens dviračiais, baidarėmis, irklentėmis ar valtimi. Liekantys krante taip pat neturėtų nukabinti nosies – poilsiavietėje siūloma atsigaivinti vietoje prekiaujamais ledais ar šaltaisiais gėrimais bei išsinuomoti paplūdimio gultą, skėtį ar tinklinio kamuolį.

Pramoga paskatino kurti verslą

Vandens pramogų paslaugos įkūrėjai – Draudenių kaime nuo vaikystės augusi Raminta Lešinskaitė ir iš kaimyninio Visbarų kaimo kilęs jos širdies draugas Vaidotas Jazdauskas – teigia, kad išnaudoti patogų priėjimą turinčios, negilios maudynių vietos potencialą sugalvojo visai netikėtai. Savo asmeninei pramogai pora įsigijo keturvietį vandens dviratį ir šį atsivežė į poilsiavietę. Vos iš kranto išplaukusią porą lydėjo ne tik kaitrios saulės spinduliai, bet ir smalsūs poilsiautojų žvilgsniai – tai porai tapo ženklu, kad atvykstančiųjų srautas padidėtų dar labiau, jei šie galėtų naudotis panašiomis vandens pramogomis. 

Padidėjęs lankytojų srautas

Pora vandens ir paplūdimio pramogas siūlo tik Draudenių ežero poilsiavietėje, ir šioje vietoje darbo saulėtomis dienomis pakanka.

– Atvykstančiųjų poilsiautojų ir pramogautojų tikrai žymiai pagausėjo, kai atsirado galimybė poilsiaujantiems ne tik pasipliuškenti vandenyje, bet ir rasti pramogų. Prie atvykstančiųjų poilsiautojų gausos taip pat prisidėjo prieš dešimtmetį pradėtas ir atliktas dalies Draudenių ežero valymas bei pakrantės sutvarkymas. Galima pasidžiaugti vis gražėjančia ir reguliariai prižiūrima ežero pakrante, už kurią reikia dėkoti Žygaičių seniūnijai ir Tauragės rajono savivaldybei, – džiaugėsi idėjos pradininkai bei poilsio pramogų kūrėjai Raminta ir Vaidotas.

Dažni lankytojai – kaimynai šilutiškiai

Dairantis į poilsiautojų, atvykusių su palapinėmis, kemperiais ar paplūdimio rankšluosčiais, minią kyla klausimas – iš kokių tolimiausių kampelių žmonės atvyksta prie Draudenių ežero? Kone kasdien begalę laiko čia praleidžiantys vandens pramogų įkūrėjai pastebi, kad didžiąją dalį poilsiautojų sudaro Tauragės rajono gyventojai, tačiau be jų labai daug žmonių atvyksta ir iš aplinkinių – Šilalės, Pagėgių, Jurbarko rajonų. Dažnai iš anksto užsirezervavę pramogų nuomos paslaugas žmonės atvyksta net ir iš Klaipėdos, Kauno, Šiaulių. Pastebimas nemažas vasaros metu į gimtinę grįžusių emigrantų antplūdis. Visgi, labai daug atvykstančiųjų prie Draudenių iš Šilutės. 

Pakalbinus keletą atokvėpiu gamtos apsuptyje savaitgalį besimėgaujančių šeimų išgirstame kaip taisyklę pasikartojančią frazę: „Atvykome iš Šilutės!“

Šių metų vasarą eksperimentu – kelione kemperiu – pažymėjęs šilutiškis Stasys su žmona į Draudenių poilsiavietę naujuoju transportu atvyko visai netikėtai. Kelionę pradėję gimtojoje Šilutėje sutuoktiniai aplankė Kryžkalnį, o vėliau ketino vykti ten, kur daug bangų – prie jūros. Visgi, nutarę, kad Lietuvos kurorte savaitgalį keliamas žmonių šurmulys gali sudrumsti ramybę, poilsiautojai nakvynei įsikūrė pakelyje Draudenių ežero poilsiavietėje. Stasys prisimena, kad prieš 20 metų ši vieta buvo apleista, todėl dabar jaunimo rodoma iniciatyva puoselėti krašto apylinkes vyriškį džiugina. Tiesa, vietinių pramogų keliautojų pora dar nebandė, tačiau aktyviai laisvalaikį leido plaukiodami savo atsivežta irklente bei žaisdami badmintoną.

Taip pat iš Šilutės su šeima atvykęs Algimantas sako, jog poilsiavietę ne sykį pravažiavo lankydamas gimines Tauragėje. Nors gimtuosiuose kraštuose vandens telkinių netrūksta – ten vyras maudosi Nemuno pakrantėje, Drevernoje, Kuršių Mariose – į Draudenių ežero poilsiavietę užsukti paskatino sutvarkyta aplinka, patogus ir negilus priėjimas šeimai su vaikams, įrengtas nemažas plotas automobiliams pastatyti. Pasirinkimą tyrinėti aplinkines poilsiavietes argumentavo ir ką tik vandens telkinyje atsivėsinęs, į krantą išlipęs kitas šios šeimos narys.

– Kam gyveni, jei vienoj vietoj turi būti, – pašmaikštavo jis.

Ir kalbinta tauragiškė Daiva džiaugėsi poilsiavietėje atradusi širdžiai mielas vandens pramogas. Šią vasarą ypatingai dažnai prie Draudenių ežero atvykstanti moteris teigė, kad labiausiai ją nustebino poilsiavietėje teikiama irklenčių nuoma – iki šiol Daiva nemanė, kad Tauragės apylinkėse apskritai galima užsiimti šia vandens pramoga. Moteris noriai išbando ir kitas pramogas – pasiplaukiojimą vandens dviračiu, kuris, poilsiavietėje dirbančių žmonių teigimu, yra vienas populiariausių užsiėmimų tarp poilsiautojų. 

Nenustoja plėstis 

Nors „Vandens pramogų Draudenių ežere“ įkūrėjams ši vasara – jau ketvirtoji, tobulėti vis dar nenustojama. Šio sezono naujiena – 12 žmonių talpinantis pramoginis plaustas, kuriame plaukiojimo metu galima išsikepti ką nors gardaus grilyje. Norintys panašiai laiką praleisti sausumoje gali išsinuomoti stovyklavietę R. Lešinskaitės ir V. Jazdausko privačioje valdoje, visai šalia pagrindinio Draudenių ežero paplūdimio, ‒ pavėsinę savo asmeninėms šventėms ar ramiam poilsiui gamtoje. 

– Naudojimasis mūsų siūlomomis vandens pramogomis labai priklauso nuo oro sąlygų, tačiau kol kas šia vasara galime džiaugtis, ir džiuginti poilsiautojus, – „Tauragės žinioms“ sakė Raminta.

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.