Tauragė švenčia gimtadienį – šiandien laukia gausybė pasirodymų, pramogų
Įkelta:
2021-06-05
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

J. V. Kalvano parke. Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
autorės nuotrauka
Aprašymas

J. V. Kalvano parke. Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
autorės nuotrauka
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

Šeštadienį nuo ankstyvo ryto miestas tiesiog alsuoja šventine nuotaika – įvairiose erdvėse ruošiamasi visą dieną vyksiantiems renginiams, pramogoms.

Atgimimo aikštėje vyks vaikų piešinių paroda, bibliotekos kiemelyje tauragiškius sveikins kultūros atstovai. Pilies kiemelyje iki 15 val. prisistatys Meno mokyklos bendruomenė.

Vaikai galės pramogauti ir Pilies, ir J. V. Kalvano parke.

Į šokančių fontanų šou Kartų parke kviečiama ir šiandien 20.30 val., 21.30 val. 22.30 val.

Kartų parke 18 val. galėsite stebėti Liaudies teatro spektaklį „Mirta Činčibiraitė“.

Šeštadienio programa:

 10.00 val. 

• Vaikų dienos centrų piešinių paroda ,, Mes maži, bet mūsų širdys didelės” (Atgimimo aikštėje)

• Dacijonų kaimo bendruomenės veiklos pristatymas (Kalvano parke)

• Kultūros atstovų sveikinimas tauragiškiams (B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kieme)

• Paplūdimio tinklinio turnyras (Tilžės pl. 2D)

• Meno mokyklos mokinių veiklos ir pasiekimų pristatymas ,,Mūzų kiemas” (Pilies kiemelyje)

• Paroda LDK valdovų žiedai (Pilies menėse iki 16 val.)

• Nemokamos pramogos vaikams (Pilies aikštėje iki 19 val.)

• Nemokamos pramogos vaikams (Kalvano parke iki 19 val.)

11.00 val.

• Knygų skirtukų gamybos dirbtuvėlės (B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kieme)

• Teatralizuotos Mimų edukacijos (Kalvano parke iki 13 val.)

• Menų festivalio „Kvadratu“ pristatymas ir pokalbis su fotomenininku M. Kavaliausku ( Bažnyčių g. 15 iki 11.45 val.)

• VšĮ „Aktyvi Tauragė“ veiklos pristatymas (Pilies aikštėje)

• Vaikų futbolo turnyras „Tauragės taurė 2021“ (Vytauto stadione)

 12.00 val.

• Sporto centro ugdymo grupių parodomosios treniruotės (Prie Sporto centro)

• Labdaros iniciatyva “Akimirka su augintiniu” (Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, iki 19 val.)

13.00 val.

• „Slackline“ pramogos (Kalvano parke, iki 16.30 val.)

 14.00 val.

• Garbės piliečių regalijų įteikimo ceremonija (Kultūros rūmuose)

 15.00 val.

• Tauragės kultūros centro meno kolektyvų pasirodymai „Vasariški sveikinimai Tauragei“ (Kultūros rūmų kiemelyje)

• Lengvosios muzikos orkestro koncertas(Kultūros rūmų kiemelyje nuo 15.00 iki 16.00 val.)

 16. 00 val. Koncertas Tauragei (Moterų šokių grupė „ Vėtrubė“, jaunimo džiazo orkestro solistės, vokalinė grupė „ Diena“)( Kultūros rūmų kiemelyje)

 17.00 val.

• Šokančių fontanų šou (Kartų parke, 20.30 val.; 21.30 val.; 22.30 val.)

• Slackline (balansuotojų ant lyno) pasirodymas (Kalvano parke)

 18.00 val.

• Liaudies teatro spektaklis „Mirta Činčibiraitė“ ( S. Žemaitis) (Kartų parke)

• Šeiko šokio teatro spektaklis-istorinė ekskursija „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“ (Pilies kiemelyje, iki 19.00 val.)

 21.00 val. Justino Jaručio gyvo garso koncertą (Liberty beach, tik su galimybių pasu)

Pirmosios gimtadienio šventės akimirkos. 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasara Lietuvoje trumpa, skubame ja mėgautis, o tai lemia pasikeitusius mūsų maitinimosi įpročius: užkandžiaujame, gaminame lauke, geriame per mažai vandens. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dietologijos ir nutukimo gydymo centro gydytoja dietologė Ieva Laukytė-Gaulė perspėja, kad pramogaujant racionalios mitybos nereikėtų pamiršti, ir net atostogų metu pasikeitus maisto pobūdžiui galima maitintis pagal sveikatai palankios mitybos rekomendacijas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Kaip ir kiekvienais metais, Trepų kaime šeštadienį vyko  tradicinė vasaros šventė  ,,Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Šventės sumanytojai siekė, kad žmonės galėtų pabendrauti  su draugais, kaimynais ir ypač laukė kraštiečių iš įvairiausių kampelių.
Nuotrauka
kompiuteris
Įkelta:
2021-07-26
Darbas prie kompiuterio vasarą dažnam tampa nemenku iššūkiu – už lango kepinant saulei susikaupti ir atlikti suplanuotas užduotis gali būti išties keblu, o dirbant nuotoliniu būdu iš namų ar sodybos pagundų tik dar daugiau. Visgi būdų padidinti produktyvumą yra, be to, daugumą jų galite turėti visai čia pat, savo kompiuteryje.
Nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-25
​​​​​​​Pagramančio regioninis parkas kviečia keliauti pažintiniais takais ir maršrutais. Šįkart – dviračiais: rugpjūčio 7-ąją rengiamas dviračių žygis „Akmenos ir Jūros krantais 2021“. Tai puiki galimybė pasigrožėti gamta, įkvėpti gryno oro, turiningai praleisti savaitgalį, pažaisti lauko žaidimų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Vieno partnerio smurtas prieš kitą vienareikšmiškai neigiamai paveikia visus šeimos narius, o, ypatingai, vaikus. „Vaikui, matančiam mušamą mamą, kyla labai daug neigiamų išgyvenimų, su kuriais vienam susitvarkyti gali būti labai sudėtinga. Didžiulė baimė, nesaugumas, neužtikrintumas dėl situacijos vaikui sukelia pyktį, bejėgiškumo ir beviltiškumo jausmus“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-21
Viešvilės gamtinio rezervato direkcija liepos 31 dieną rengia ekskursijas: kviečia apsilankyti kurtinių veislyne ir pasivaikščioti pažintiniu taku. Tiesa, išvysti šį retą paukštį veltui nepavyks, pramoga mokama – iki 9 asmenų grupei 3 val. trukmės ekskursija kainuoja 40 eurų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-19
Tokiu pastatu tikrai galima vadinti Tauragės geležinkelio stotį, pastatytą tarpukariu – 1927 m., ir jei ne Tauragės džiazo festivalis (arba dar vienas kitas, bet labai retas kultūrinis renginys), mes arba daugelis mūsų šito autentiško išlikusio pastato ir neprisimintume. Juk jau greitai bus trisdešimt metų, kai Tauragėje nudundėjo paskutinis keleivinis traukinys... Ieškodami vis naujų erdvių, festivalio organizatoriai, tiksliau organizatorius, Valdas Latoža štai jau kelintą kartą organizuoja koncertus geležinkelio stotyje, bet kaip jis pats sako, tai daryti darosi ne taip jau ir lengva: reikia ilgai derinti su Vilniumi, Lietuvos geležinkeliais ir pan. O šiaip šis statinys stovi tuščias ir jokia kita veikla jame nevyksta. Tiesa, lyg ir žmonės dar nuo senų laikų gyvena, yra butai keli. 
Nuotrauka
Lobio slėptuvė – apleista biochemijos gamykla Kėdainiuose
Renatos asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-18
Vasara – puikus laikas keliaujantiems pažinti savo krašto apylinkes arba nuvykti į atokesnius šalies kampelius. Mėgstantys laisvu laiku pažinti neatrastas vietas gali aptikti ir paslėptų lobių – jiems rasti kartais užtenka ir... dviračio! Apie visame pasaulyje žinomą „lobių“ paieškų žaidimą pasakoja ir tauragiškiai.
Nuotrauka
draudeni
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-07-18
Ypatingai šiomis karščiu alsuojančiomis dienomis atvykstant į Žygaičių seniūnijoje plytinčio Draudenių ežero poilsiavietę jau iš tolo galima pastebėti gausybę vienas šalia kito pristatytų automobilių – lankytojų čia netrūksta. Tiesa, krante gaudančiųjų saulės spindulius mažuma – ežere galima išvysti džiaugsmingai besitaškančius mažuosius ar besimėgaujančiuosius vietinių gyventojų poilsiavietėje siūlomomis vandens pramogomis.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Savaitgalį kaimyninės bendruomenės kraštiečiams nuobodžiauti neleis. Šeštadienį vyksiančioje Kunigiškių kaimo šventėje „Ir tegul skamba vėl Kunigiškiai“ – varžybos žvejybos, sporto mėgėjams, pramogos mažiesiems ir muzikinė programa.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) verčia dar vieną puslapį. Prieš 95-erius metus pradėjusi kurti savo istoriją, šiandien organizacija yra vieninga ir stipri. Tai viena seniausių ir brandžiausių visuomeninių neįgaliųjų organizacijų Lietuvoje. Pirmasis aklųjų suvažiavimas, įvykęs 1926 m. liepą Kaune, žymi organizuotos aklųjų veiklos pradžią ir nuo jo pradedama skaičiuoti šios organizacijos istorija. 95-mečio šventėje, vykusioje liepos pradžioje, aktyviai dalyvavo ir sąjungos Tauragės filialo nariai. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-13
Pavadinimas jūsų neklaidina. Nebūtina kalbėti žodžiais, kartais kalba akys, širdys ir netgi tyla. O žinomas saksofonininkas Petras Vyšniauskas savo dueto su sūnumi trimitininku Dominyku koncertus neretai vadina pokalbiais. Įdomu kaip muzikos kalba sūnus ir tėvas bendrauja scenoje? Ateikit paklausyti šio dialogo liepos 15 dienos pavakare į Tauragės geležinkelio stotį. Tikėtina, kad neįprasta koncertinė erdvė su puikia akustika tą pokalbį pavers muzikine fiesta.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-11
Ar neįsižeistumėte, jei kas jus pavadintų varlių karaliene arba karaliumi? Varles – žinoma, ne tikras, o skulptūrėles, figūrėles, paveikslus ir kitus su jomis susijusius eksponatus kolekcionuojantys – tikrai ne. Jiems varlės – gražios ir mielos. O kolekcininkų Lietuvoje nemažai, ir prieš 10 metų jie susibūrė į asociaciją. Dvi aktyvios jos narės – tauragiškės Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-09
Tauragės pilies kiemelyje popiet vyko LRT televizijos rengiamos laidos „Įdomiosios atostogos“ tiesioginė transliacija. Susirinkusieji dalyvavo įvairiose atrakcijose, galėjo gyvai stebėti vykstančią tiesioginę laidos transliaciją ir realiuoju laiku žaisti žaidimą „Prototo“.
Nuotrauka
vaikas
Įkelta:
2021-07-09
Pirmojo prieraišumo patyrimas vaikystėje  nulemia, kaip vėlesniuose gyvenimo etapuose sugebėsime priimti sutiktus žmones, pasitikėti jais. Vaiko teisių gynėjai sako, kad vaikystėje pažintas saugumo jausmas yra viena svarbiausių pilnavertiško gyvenimo sąlygų. Vieni iš santykių tikisi teigiamų emocijų, bendrystės džiaugsmo, kiti gi bijo apatijos, atstūmimo, kritikos ir bendravimas su kitais jiems siejasi su emocinėmis kančiomis. Tad esamiems ir būsimiems tėveliams ne tik labai svarbu suvokti apie vaiko saugaus prieraišumo formavimą, bet ir daryti viską, kad vaikas išaugtų pasitikintis ne tik savimi, bet ir kitais, nebijantis kurti santykių, o taip pat suklysti kasdienėse situacijose, nes žinos, kad šalia yra jį palaikantys žmonės. 
Nuotrauka
kupolas
Įkelta:
2021-07-08
Liepos 7 d., trečiadienį, skaitykla „Po kupolu“, įkurta Kartų parke, pasitiko jaunuosius skaitytojus su naujiena – „Kamišibai“ teatro magija. Naudojantis bibliotekos lankytojos pieštomis iliustracijomis mažiesiems buvo pasakojama legenda apie Tauragę.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Šeštadienį džiazmenai sukvietė tauragiškius į šventę prie „Bangos“. Daugiau nei septynias valandas trukusį malonumą, kai žiūrovus linksmina kelios dešimtys atlikėjų, kai šypsena nedingsta nuo veido bent pusdienį, kai neina ramiai nusėdėti, plojant, linguojant ar trypiant į taktą, kai prarėkiamas balsas kartu su Aleksandru Belkinu traukiant „Yellow submarine“ ar „Let it be“, be jokių abejonių, galima pavadinti švente.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nuotraukoje matote vieną iš tų nuotaikingų akimirkų, kurias mes kiekvienas patiriame poilsiaudami prie upės. Šią šeimą savaitgalį pralinksmino jų mylimas šuo Nupis. Po ilgų maudynių išgirdęs paliepimą lipti į krantą, augintinis stryktelėjo šeimininkei ant kupros.