Darbo vietą susikūrė, kad galėtų grįžti iš Norvegijos: pradžia buvo sunki, norėjo jau užkalti langus
Įkelta:
2021-06-12
Nuotrauka
lioran
Nuotraukos autorius:
Robertas Liorančas© DELFI / Domanto Pipo nuotrauka
,
Nuotrauka
lioran
Nuotraukos autorius:
Robertas Liorančas© DELFI / Domanto Pipo nuotrauka

„Aš sau pasidariau darbo vietą, susikūriau ją, kad galėčiau grįžti“, – atvirai ir be užuolankų apie savo prieš penketą metų pradėtą verslą Lietuvoje ir grįžimą iš Norvegijos sako Robertas Liorančas. Šiandien Tauragėje ir Klaipėdoje vyras turi išskirtinės mėsos parduotuves, organizuoja grilio vakarėlius ir sako turintis daug užsakymų, nors, kaip teigia, verslo pradžia toli gražu lengva jam nebuvusi. „Jau norėjau užkalti langus“, – prisipažįsta jis. 

„Jūs atvažiavote į Tauragės miestą ir į „Mėsos tašką“. O žinote, kodėl „Mėsos taškas“? Todėl, kad miestas kadaise čia turėjo šimtus mėsos taškų, o pagal seną tarybinę logiką tų taškų buvo daug, kur buvo galima nusipirkti išneštos mėsos, tai mes pirmieji padarėme legalų tašką, kur galima ateiti ir nesislėpti“, – tik pasitikęs mus Tauragėje prie parduotuvės sako Robertas. 

Įėjus į parduotuvėlę, joje sukinėjasi keletas klientų, čia galima rasti tiek mėsos produktų, tiek visko, kaip sako pats šeimininkas, kas su ja susiję – alyvuogių, įvairiausių padažų bei gero vyno.

 „Mūsų (pardavimo-red.) kiekiai nėra dideli, bet mes viską darome savomis rankomis, kiekvienas gabalėlis yra ruoštas mūsų pačių, 90 proc. receptų, marinatų, yra mano sugalvoti ir išjausti“, – pristato Robertas. Lauke prisėdus jis pasakoja dar vieną parduotuvėlę su kolega turintis Klaipėdoje, o čia, Tauragėje, parduotuvė jau greit švęs savo 5-erių metų gimtadienį.

„Kol dar nebuvo Klaipėdos (parduotuvės-red.), aš turėjau begalę žmonių čia specialiai atvykstančių iš Klaipėdos įsigyti įdomesnio produkto“, – sako jis ir aiškina, kad jo produkcija kitokia ir jis visada galintis paaiškinti, iš kur jo parduodama mėsa atkeliavo, kaip gyvūnas buvo užaugintas.

 „Ji, ne tik lietuviška. Šiai dienai iš lietuviškos mėsos turime sauso brandinimo jautienos, dar fantastišką jautieną importuojame iš Urugvajaus. Įsivežame didžiuliais kiekiais ir parduodame į didmeną“, – sako jis. 

Bendrai, kaip teigia, į verslą vyras nėrė visai netikėtai, o prieš tai kuris laikas gyveno Norvegijoje, kur dirbo vienoje naftos kompanijų. 

„Buvo mano žmonos gimtadienis, tada Vilniuje atsidarė „STEAK SUPPLY“ parduotuvė, tai buvo pirmoji rimtos mėsos parduotuvė Lietuvoje. Aš šios mėsos nupirkau savo šeimos šventei. <...>

 <...> ji buvo labai gera ir sumaniau, kad reikia kažką daryti. Tada Tauragėje parduotuvę atsidarinėjau dar būdamas Norvegijoje. Darbus susiplanavau taip, kad dvi savaites dirbau Norvegijoje, dvi – Tauragėje“, – apie verslo pradžią pasakoja jis.

„Aš sau pasidariau darbo vietą, susikūriau, kad galėčiau grįžti“, – priduria vyras. Pirmieji metai, kaip teigė, buvo labai sunkūs. Po metų, jam grįžus į Lietuvą, situacija nesikeitė. „Mano vizija buvo tokia, kad tikėjausi, jog per pirmus metus pradėsiu užsidirbti ir gyventi iš parduotuvėlės, bet taip nebuvo. Gavau mokytis prisiderinti prie įvairių klientų poreikių“, – sako jis. Trečiaisiais veiklos metais, kaip teigia Robertas, jam buvo minčių ir užkalti parduotuvės langus ir išvykti dirbti atgal į Norvegiją, tačiau įvyko lūžis. „Tada atsisėdau ir pagalvojau, kad negaliu taip pasielgti, kad tai yra pradžia, kad žmonės dar ne tiek vargsta ir reikia kažką daryti“, – pasakoja jis. „Staiga atsirado žmonių, atsirado pasitikėjimas ir savo jėgomis, ir tikėjimas manimi“, – atsimena Robertas ir sako dabar turintis daugybę užsakymų ir vėl esantis lūžio taške, tik šįkart, gerąja prasme, nes reikia plėsti verslą, mat jis atsakingas ne tik už dvi parduotuves, tačiau ir už maisto ruošimą privačiose šventėse bei mėsos tiekimą restoranams. Šiandien jo klientai, kaip sako, yra tapę jo draugais. „Jie važiuoja mėsos ne kaip į parduotuvę, bet pas Robertą. Aš neturiu didelio srauto, bet atsirinkau tam tikrą grupę žmonių. Pas mane produkcija yra brangesnė“, – atvirai sako jis ir tikina, kad jo klientai – vidutines ir didesnes pajamas gaunantys žmonės. Robertas pasakoja, kad be jo šiandien Tauragėje darbuojasi dar trys samdomi darbuotojai, o Klaipėdoje – dar penki. Tiesa, plėstis į Vilnių jis sako kol kas neplanuojantis, mat ten visko – labai daug, o ir reikia spėti su besikeičiančiomis madomis. „Vilniuje dažniausiai žmonės apsiperka ten, kur jiems pakeliui namo, todėl Vilnius mums kol kas nėra įdomi vieta, kol mes negalėsim padaryti „boom“. Kai mes būsime tam subrendę tam, tada ateisime į Vilnių“, – svarsto Robertas. Artimiausi jo planai – išplėsti gamybą didmenai, t.y. mėsos tiekimą restoranams. „Galbūt netgi kitoms mažoms parduotuvėlėms“, – užsimena verslininkas.

Nuotrauka
delfi logo

delfi.lt

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasara Lietuvoje trumpa, skubame ja mėgautis, o tai lemia pasikeitusius mūsų maitinimosi įpročius: užkandžiaujame, gaminame lauke, geriame per mažai vandens. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dietologijos ir nutukimo gydymo centro gydytoja dietologė Ieva Laukytė-Gaulė perspėja, kad pramogaujant racionalios mitybos nereikėtų pamiršti, ir net atostogų metu pasikeitus maisto pobūdžiui galima maitintis pagal sveikatai palankios mitybos rekomendacijas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Kaip ir kiekvienais metais, Trepų kaime šeštadienį vyko  tradicinė vasaros šventė  ,,Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Šventės sumanytojai siekė, kad žmonės galėtų pabendrauti  su draugais, kaimynais ir ypač laukė kraštiečių iš įvairiausių kampelių.
Nuotrauka
kompiuteris
Įkelta:
2021-07-26
Darbas prie kompiuterio vasarą dažnam tampa nemenku iššūkiu – už lango kepinant saulei susikaupti ir atlikti suplanuotas užduotis gali būti išties keblu, o dirbant nuotoliniu būdu iš namų ar sodybos pagundų tik dar daugiau. Visgi būdų padidinti produktyvumą yra, be to, daugumą jų galite turėti visai čia pat, savo kompiuteryje.
Nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-25
​​​​​​​Pagramančio regioninis parkas kviečia keliauti pažintiniais takais ir maršrutais. Šįkart – dviračiais: rugpjūčio 7-ąją rengiamas dviračių žygis „Akmenos ir Jūros krantais 2021“. Tai puiki galimybė pasigrožėti gamta, įkvėpti gryno oro, turiningai praleisti savaitgalį, pažaisti lauko žaidimų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Vieno partnerio smurtas prieš kitą vienareikšmiškai neigiamai paveikia visus šeimos narius, o, ypatingai, vaikus. „Vaikui, matančiam mušamą mamą, kyla labai daug neigiamų išgyvenimų, su kuriais vienam susitvarkyti gali būti labai sudėtinga. Didžiulė baimė, nesaugumas, neužtikrintumas dėl situacijos vaikui sukelia pyktį, bejėgiškumo ir beviltiškumo jausmus“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-21
Viešvilės gamtinio rezervato direkcija liepos 31 dieną rengia ekskursijas: kviečia apsilankyti kurtinių veislyne ir pasivaikščioti pažintiniu taku. Tiesa, išvysti šį retą paukštį veltui nepavyks, pramoga mokama – iki 9 asmenų grupei 3 val. trukmės ekskursija kainuoja 40 eurų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-19
Tokiu pastatu tikrai galima vadinti Tauragės geležinkelio stotį, pastatytą tarpukariu – 1927 m., ir jei ne Tauragės džiazo festivalis (arba dar vienas kitas, bet labai retas kultūrinis renginys), mes arba daugelis mūsų šito autentiško išlikusio pastato ir neprisimintume. Juk jau greitai bus trisdešimt metų, kai Tauragėje nudundėjo paskutinis keleivinis traukinys... Ieškodami vis naujų erdvių, festivalio organizatoriai, tiksliau organizatorius, Valdas Latoža štai jau kelintą kartą organizuoja koncertus geležinkelio stotyje, bet kaip jis pats sako, tai daryti darosi ne taip jau ir lengva: reikia ilgai derinti su Vilniumi, Lietuvos geležinkeliais ir pan. O šiaip šis statinys stovi tuščias ir jokia kita veikla jame nevyksta. Tiesa, lyg ir žmonės dar nuo senų laikų gyvena, yra butai keli. 
Nuotrauka
draudeni
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-07-18
Ypatingai šiomis karščiu alsuojančiomis dienomis atvykstant į Žygaičių seniūnijoje plytinčio Draudenių ežero poilsiavietę jau iš tolo galima pastebėti gausybę vienas šalia kito pristatytų automobilių – lankytojų čia netrūksta. Tiesa, krante gaudančiųjų saulės spindulius mažuma – ežere galima išvysti džiaugsmingai besitaškančius mažuosius ar besimėgaujančiuosius vietinių gyventojų poilsiavietėje siūlomomis vandens pramogomis.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Savaitgalį kaimyninės bendruomenės kraštiečiams nuobodžiauti neleis. Šeštadienį vyksiančioje Kunigiškių kaimo šventėje „Ir tegul skamba vėl Kunigiškiai“ – varžybos žvejybos, sporto mėgėjams, pramogos mažiesiems ir muzikinė programa.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) verčia dar vieną puslapį. Prieš 95-erius metus pradėjusi kurti savo istoriją, šiandien organizacija yra vieninga ir stipri. Tai viena seniausių ir brandžiausių visuomeninių neįgaliųjų organizacijų Lietuvoje. Pirmasis aklųjų suvažiavimas, įvykęs 1926 m. liepą Kaune, žymi organizuotos aklųjų veiklos pradžią ir nuo jo pradedama skaičiuoti šios organizacijos istorija. 95-mečio šventėje, vykusioje liepos pradžioje, aktyviai dalyvavo ir sąjungos Tauragės filialo nariai. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-13
Pavadinimas jūsų neklaidina. Nebūtina kalbėti žodžiais, kartais kalba akys, širdys ir netgi tyla. O žinomas saksofonininkas Petras Vyšniauskas savo dueto su sūnumi trimitininku Dominyku koncertus neretai vadina pokalbiais. Įdomu kaip muzikos kalba sūnus ir tėvas bendrauja scenoje? Ateikit paklausyti šio dialogo liepos 15 dienos pavakare į Tauragės geležinkelio stotį. Tikėtina, kad neįprasta koncertinė erdvė su puikia akustika tą pokalbį pavers muzikine fiesta.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-11
Ar neįsižeistumėte, jei kas jus pavadintų varlių karaliene arba karaliumi? Varles – žinoma, ne tikras, o skulptūrėles, figūrėles, paveikslus ir kitus su jomis susijusius eksponatus kolekcionuojantys – tikrai ne. Jiems varlės – gražios ir mielos. O kolekcininkų Lietuvoje nemažai, ir prieš 10 metų jie susibūrė į asociaciją. Dvi aktyvios jos narės – tauragiškės Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-09
Tauragės pilies kiemelyje popiet vyko LRT televizijos rengiamos laidos „Įdomiosios atostogos“ tiesioginė transliacija. Susirinkusieji dalyvavo įvairiose atrakcijose, galėjo gyvai stebėti vykstančią tiesioginę laidos transliaciją ir realiuoju laiku žaisti žaidimą „Prototo“.
Nuotrauka
vaikas
Įkelta:
2021-07-09
Pirmojo prieraišumo patyrimas vaikystėje  nulemia, kaip vėlesniuose gyvenimo etapuose sugebėsime priimti sutiktus žmones, pasitikėti jais. Vaiko teisių gynėjai sako, kad vaikystėje pažintas saugumo jausmas yra viena svarbiausių pilnavertiško gyvenimo sąlygų. Vieni iš santykių tikisi teigiamų emocijų, bendrystės džiaugsmo, kiti gi bijo apatijos, atstūmimo, kritikos ir bendravimas su kitais jiems siejasi su emocinėmis kančiomis. Tad esamiems ir būsimiems tėveliams ne tik labai svarbu suvokti apie vaiko saugaus prieraišumo formavimą, bet ir daryti viską, kad vaikas išaugtų pasitikintis ne tik savimi, bet ir kitais, nebijantis kurti santykių, o taip pat suklysti kasdienėse situacijose, nes žinos, kad šalia yra jį palaikantys žmonės. 
Nuotrauka
kupolas
Įkelta:
2021-07-08
Liepos 7 d., trečiadienį, skaitykla „Po kupolu“, įkurta Kartų parke, pasitiko jaunuosius skaitytojus su naujiena – „Kamišibai“ teatro magija. Naudojantis bibliotekos lankytojos pieštomis iliustracijomis mažiesiems buvo pasakojama legenda apie Tauragę.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Šeštadienį džiazmenai sukvietė tauragiškius į šventę prie „Bangos“. Daugiau nei septynias valandas trukusį malonumą, kai žiūrovus linksmina kelios dešimtys atlikėjų, kai šypsena nedingsta nuo veido bent pusdienį, kai neina ramiai nusėdėti, plojant, linguojant ar trypiant į taktą, kai prarėkiamas balsas kartu su Aleksandru Belkinu traukiant „Yellow submarine“ ar „Let it be“, be jokių abejonių, galima pavadinti švente.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nuotraukoje matote vieną iš tų nuotaikingų akimirkų, kurias mes kiekvienas patiriame poilsiaudami prie upės. Šią šeimą savaitgalį pralinksmino jų mylimas šuo Nupis. Po ilgų maudynių išgirdęs paliepimą lipti į krantą, augintinis stryktelėjo šeimininkei ant kupros.