Vaikų vasaros poilsis: populiarėja eksperimentinės stovyklos
Įkelta:
2021-05-21
Nuotrauka
 Stovykla „Batakiai“ feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Vaikų ir jaunimo stovykla Batakiuose vyks jau 23-čią kartą. Stovykla „Batakiai“ feisbuko nuotrauka

Šių metų vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programoms vykdyti savivaldybė skyrė 60 000 Eur, nors poreikis – daugiau nei dvigubai didesnis. Šią vasarą planuojamos 38 vaikų ir jaunimo socializacijos, arba vasaros poilsio stovyklos, tiesa, jos vyks tuo atveju, jeigu tokia veikla bus leidžiama.

Gautos 42 paraiškos

Savivaldybė skelbia, kad šiemet iki konkurso skelbime nurodytos datos buvo gautos 42 paraiškos, kurias išanalizavus paaiškėjo, kad 2021 m. lėšų poreikis vaikų ir jaunimo vasaros poilsiui organizuoti – 142 979 Eur. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Danguolės Petkienės, savivaldybė jau bene šeštus metus vaikų vasaros poilsiui skiria tokią pačią sumą – 60 tūkst. eurų, nors poreikis didėja kasmet, tačiau, kaip ji sako, biudžetas yra biudžetas. Padalinti būna gana sudėtinga – tenka labai įsigilinti į kiekvieną paraišką.

– Pernai gražus atradimas buvo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos stovykla „Pozityvumo tiltas“ – kiekvieną dieną matėm, kaip noriai vaikai į ją renkasi, o bibliotekininkai pasitelkia ir kitų sričių specialistus – iš Visuomenės sveikatos biuro, kitur. Atsiliepimai buvo labai geri, – pasakojo D. Petkienė.

– Kai kurie gavo beveik tokią pat sumą, kurios prašė,  kai kurie – žymiai mažiau, – pasakojo D. Petkienė, –  skirdami lėšas stengėmės labai atidžiai įvertinti, kiek sąmatos atitinka išdėstytas veiklas, kokioms veikloms, priemonėms pinigų reikia. Ten, kur matėme, kad galima truputėlį paprasčiau, bet taip pat kokybiškai suorganizuoti veiklas, teko šiek tiek mažinti.

Pasak jos, programose buvo tokių veiklų, kurios vyktų uždarose erdvėse – joms irgi atiteko mažiau lėšų nei prašyta, nes atsižvelgiant į situaciją norėtųsi, kad jos kiek įmanoma vyktų lauke. 

Programų paraiškas įvertino nepriklausomų recenzentų grupė, vadovaudamasi Tauragės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų konkurso tvarkos aprašu bei programų vertinimo kriterijais. Galutinį sprendimą, atsižvelgdama į recenzentų siūlymus, priėmė savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.

Šiemet konkurso skelbime buvo nurodyti prioritetai, atsižvelgiant į strateginius švietimo tikslus bei savivaldybei aktualias problemas: vaikų ir jaunimo, grįžusių vasaros atostogų iš užsienio, vaikų, baigusių ikimokyklinio ugdymo programas, negalią turinčių vaikų ir augančių šeimos gerovės centre arba globojamų vaikų įtraukimas į veiklas, vaikų kūrybiškumo, iniciatyvos skatinimas, pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymas, prevencinės veiklos, tęstinių programų vykdymas. Kaip ir kiekvienais metais, dėmesys skiriamas vaikų, patiriančių socialinę riziką, užimtumui bei vaikų mokymui plaukti.

Populiarėja siūlančios neįprastą veiklą

Šią vasarą mokinių atostogų metu vykdomose programose (stovyklose) vyks edukaciniai renginiai, susitikimai, ekskursijos, sporto varžybos, vaikams bus suteiktos galimybės bendrauti ir bendradarbiauti, ugdytis ir stiprinti emocines kompetencijas. Pasak D. Petkienės, antrus metus populiarėja stovyklose siūlomos STEAM krypties veiklos, eksperimentinės, patyriminės užduotys, sveikos gyvensenos populiarinimas, susitikimai su žymiais žmonėmis.

Daug dėmesio sulaukia ir tos stovyklos, kurios siūlo įvairią, neįprastą veiklą.

– Pernai gražus atradimas buvo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos stovykla „Pozityvumo tiltas“ – kiekvieną dieną matėm, kaip noriai vaikai į ją renkasi, o bibliotekininkai pasitelkia ir kitų sričių specialistus – iš Visuomenės sveikatos biuro, kitur. Atsiliepimai buvo labai geri, – pasakojo D. Petkienė.

Šiai stovyklai šiemet skirta 2000 eurų, ji vyks ne tik Tauragėje, bet ir Žygaičiuose, joje pailsės 78 vaikai, o stovyklos programoje – išties įkvepiančios veiklos: kūrybinės dirbtuvės, emocijų patyrimo dirbtuvėje, tapyba ant vandens, žaidimai lauke, biblioterapiniai užsiėmimai, teatro magija, 3D piešimas ore, psichologinio atsparumo užsiėmimai, terapinis rašymas, protų mūšiai, kūrybinės laboratorijos.  

Daugiausia – 6 tūkst. eurų – skirta jau daugelį metų vykstančiai Batakių evangelikų liuteronų parapijos krikščioniškai vaikų ir jaunimo stovyklai „Batakiai 2021“. Ji, kaip visada, vyks dviem pamainomis – liepos 13–16 ir 19–23 dienomis Gerviečių kaime. Pirmoje pamainoje ilsėsis 5–11 m., antroje – 12–16 m. vaikai. Iš viso numatyta priimti 260 vaikų. Šios stovyklos programoje – užsiėmimai grupėse, būreliuose, susitikimai, diskusijos, teminės pamokos, aktyvios veiklos, žygiai, giesmės prie laužo.

Šiemet vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programas pateikė nauji teikėjai: lopšelis-darželis  „Žvaigždutė“, KSU Švietimo akademija, VšĮ „Fontibus“, futbolo klubas „Tauragė“, Lomių kaimo bendruomenė.

Populiariausi šiemet lankytini objektai – Pagramančio regioninis parkas, Taurų nuotykių parkas, gyvūnų globos organizacijos.

Daugiausia – 6 tūkst. eurų – skirta jau daugelį metų vykstančiai Batakių evangelikų liuteronų parapijos krikščioniškai vaikų ir jaunimo stovyklai „Batakiai 2021“. Ji, kaip visada, vyks dviem pamainomis – liepos 13–16 ir 19–23 dienomis Gerviečių kaime. Pirmoje pamainoje ilsėsis 5–11 m., antroje – 12–16 m. vaikai. Iš viso numatyta priimti 260 vaikų. Šios stovyklos programoje – užsiėmimai grupėse, būreliuose, susitikimai, diskusijos, teminės pamokos, aktyvios veiklos, žygiai, giesmės prie laužo.

Tarp populiariausių, ko gero, patektų ir Tauragės meno mokyklos kasmet rengiama ,,Geros nuotaikos stovykla“ stovyklavietėje „Veringa“ (Visbarų k.), kurioje šiemet 290 7–18  m. vaikų užsiims kūrybinėmis, meninėmis, komunikacinėmis, sporto veiklomis, edukacijomis, dalyvaus žygiuose. „Geros nuotaikos stovyklai“ šiemet skirta 5 tūkst. eurų.

Tauragės sporto centro rengiamai stovyklai „Aktyvi vasara“ skirta 3 tūkst. eurų. Joje 200 6–17 vaikų mokysis plaukti, sportuos, dalyvaus turistinėse veiklose, žygiuose.

Aktyviai leisti laiką mėgstantiems vaikams tikriausiai patiks karinė stovykla „Tėvynės labui“,  jau ne pirmus metus organizuojama Lietuvos šaulių sąjungos LDL Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės. Stovykloje 5 dienas galės pailsėti 160 12–18 m. paauglių. Savivaldybė jai skyrė 1000 eurų.

Net 130 7–14 m. vaikų į kasmet vaikų laukiamą krikščionišką vaikų ir jaunimo stovyklą „Judėk, tikėk, atrask 2021“ Mociškiuose rinksis liepos 12–15 dienomis – jos metu vyks užsiėmimai grupėse, pokalbiai, diskusijos, giesmių repeticijos, edukacijos, žaidimai, susitikimai, piligriminės kelionės. Šiai stovyklai skirta 1500 eurų.

Keturių programų teikėjai atsisakė vykdyti programas – skelbiama, kad jų netenkino galima rėmimo suma. Pasak D. Petkienės, tai sportų klubų ir vieno bendruomenės programos. Sporto klubai stovyklas vis tiek rengs, net ir negavę savivaldybės paramos – jas apmokės tėvai.  

Teks laikytis saugumo reikalavimų

Skelbiama, kad  savivaldybės biudžeto lėšomis remiamos 38 vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programos (stovyklos) vyks tuo atveju, jeigu tokia veikla bus leidžiama vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, užtikrinant sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

 

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasara Lietuvoje trumpa, skubame ja mėgautis, o tai lemia pasikeitusius mūsų maitinimosi įpročius: užkandžiaujame, gaminame lauke, geriame per mažai vandens. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dietologijos ir nutukimo gydymo centro gydytoja dietologė Ieva Laukytė-Gaulė perspėja, kad pramogaujant racionalios mitybos nereikėtų pamiršti, ir net atostogų metu pasikeitus maisto pobūdžiui galima maitintis pagal sveikatai palankios mitybos rekomendacijas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Kaip ir kiekvienais metais, Trepų kaime šeštadienį vyko  tradicinė vasaros šventė  ,,Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Šventės sumanytojai siekė, kad žmonės galėtų pabendrauti  su draugais, kaimynais ir ypač laukė kraštiečių iš įvairiausių kampelių.
Nuotrauka
kompiuteris
Įkelta:
2021-07-26
Darbas prie kompiuterio vasarą dažnam tampa nemenku iššūkiu – už lango kepinant saulei susikaupti ir atlikti suplanuotas užduotis gali būti išties keblu, o dirbant nuotoliniu būdu iš namų ar sodybos pagundų tik dar daugiau. Visgi būdų padidinti produktyvumą yra, be to, daugumą jų galite turėti visai čia pat, savo kompiuteryje.
Nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-25
​​​​​​​Pagramančio regioninis parkas kviečia keliauti pažintiniais takais ir maršrutais. Šįkart – dviračiais: rugpjūčio 7-ąją rengiamas dviračių žygis „Akmenos ir Jūros krantais 2021“. Tai puiki galimybė pasigrožėti gamta, įkvėpti gryno oro, turiningai praleisti savaitgalį, pažaisti lauko žaidimų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Vieno partnerio smurtas prieš kitą vienareikšmiškai neigiamai paveikia visus šeimos narius, o, ypatingai, vaikus. „Vaikui, matančiam mušamą mamą, kyla labai daug neigiamų išgyvenimų, su kuriais vienam susitvarkyti gali būti labai sudėtinga. Didžiulė baimė, nesaugumas, neužtikrintumas dėl situacijos vaikui sukelia pyktį, bejėgiškumo ir beviltiškumo jausmus“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-21
Viešvilės gamtinio rezervato direkcija liepos 31 dieną rengia ekskursijas: kviečia apsilankyti kurtinių veislyne ir pasivaikščioti pažintiniu taku. Tiesa, išvysti šį retą paukštį veltui nepavyks, pramoga mokama – iki 9 asmenų grupei 3 val. trukmės ekskursija kainuoja 40 eurų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-19
Tokiu pastatu tikrai galima vadinti Tauragės geležinkelio stotį, pastatytą tarpukariu – 1927 m., ir jei ne Tauragės džiazo festivalis (arba dar vienas kitas, bet labai retas kultūrinis renginys), mes arba daugelis mūsų šito autentiško išlikusio pastato ir neprisimintume. Juk jau greitai bus trisdešimt metų, kai Tauragėje nudundėjo paskutinis keleivinis traukinys... Ieškodami vis naujų erdvių, festivalio organizatoriai, tiksliau organizatorius, Valdas Latoža štai jau kelintą kartą organizuoja koncertus geležinkelio stotyje, bet kaip jis pats sako, tai daryti darosi ne taip jau ir lengva: reikia ilgai derinti su Vilniumi, Lietuvos geležinkeliais ir pan. O šiaip šis statinys stovi tuščias ir jokia kita veikla jame nevyksta. Tiesa, lyg ir žmonės dar nuo senų laikų gyvena, yra butai keli. 
Nuotrauka
draudeni
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-07-18
Ypatingai šiomis karščiu alsuojančiomis dienomis atvykstant į Žygaičių seniūnijoje plytinčio Draudenių ežero poilsiavietę jau iš tolo galima pastebėti gausybę vienas šalia kito pristatytų automobilių – lankytojų čia netrūksta. Tiesa, krante gaudančiųjų saulės spindulius mažuma – ežere galima išvysti džiaugsmingai besitaškančius mažuosius ar besimėgaujančiuosius vietinių gyventojų poilsiavietėje siūlomomis vandens pramogomis.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Savaitgalį kaimyninės bendruomenės kraštiečiams nuobodžiauti neleis. Šeštadienį vyksiančioje Kunigiškių kaimo šventėje „Ir tegul skamba vėl Kunigiškiai“ – varžybos žvejybos, sporto mėgėjams, pramogos mažiesiems ir muzikinė programa.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) verčia dar vieną puslapį. Prieš 95-erius metus pradėjusi kurti savo istoriją, šiandien organizacija yra vieninga ir stipri. Tai viena seniausių ir brandžiausių visuomeninių neįgaliųjų organizacijų Lietuvoje. Pirmasis aklųjų suvažiavimas, įvykęs 1926 m. liepą Kaune, žymi organizuotos aklųjų veiklos pradžią ir nuo jo pradedama skaičiuoti šios organizacijos istorija. 95-mečio šventėje, vykusioje liepos pradžioje, aktyviai dalyvavo ir sąjungos Tauragės filialo nariai. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-13
Pavadinimas jūsų neklaidina. Nebūtina kalbėti žodžiais, kartais kalba akys, širdys ir netgi tyla. O žinomas saksofonininkas Petras Vyšniauskas savo dueto su sūnumi trimitininku Dominyku koncertus neretai vadina pokalbiais. Įdomu kaip muzikos kalba sūnus ir tėvas bendrauja scenoje? Ateikit paklausyti šio dialogo liepos 15 dienos pavakare į Tauragės geležinkelio stotį. Tikėtina, kad neįprasta koncertinė erdvė su puikia akustika tą pokalbį pavers muzikine fiesta.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-11
Ar neįsižeistumėte, jei kas jus pavadintų varlių karaliene arba karaliumi? Varles – žinoma, ne tikras, o skulptūrėles, figūrėles, paveikslus ir kitus su jomis susijusius eksponatus kolekcionuojantys – tikrai ne. Jiems varlės – gražios ir mielos. O kolekcininkų Lietuvoje nemažai, ir prieš 10 metų jie susibūrė į asociaciją. Dvi aktyvios jos narės – tauragiškės Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-09
Tauragės pilies kiemelyje popiet vyko LRT televizijos rengiamos laidos „Įdomiosios atostogos“ tiesioginė transliacija. Susirinkusieji dalyvavo įvairiose atrakcijose, galėjo gyvai stebėti vykstančią tiesioginę laidos transliaciją ir realiuoju laiku žaisti žaidimą „Prototo“.
Nuotrauka
vaikas
Įkelta:
2021-07-09
Pirmojo prieraišumo patyrimas vaikystėje  nulemia, kaip vėlesniuose gyvenimo etapuose sugebėsime priimti sutiktus žmones, pasitikėti jais. Vaiko teisių gynėjai sako, kad vaikystėje pažintas saugumo jausmas yra viena svarbiausių pilnavertiško gyvenimo sąlygų. Vieni iš santykių tikisi teigiamų emocijų, bendrystės džiaugsmo, kiti gi bijo apatijos, atstūmimo, kritikos ir bendravimas su kitais jiems siejasi su emocinėmis kančiomis. Tad esamiems ir būsimiems tėveliams ne tik labai svarbu suvokti apie vaiko saugaus prieraišumo formavimą, bet ir daryti viską, kad vaikas išaugtų pasitikintis ne tik savimi, bet ir kitais, nebijantis kurti santykių, o taip pat suklysti kasdienėse situacijose, nes žinos, kad šalia yra jį palaikantys žmonės. 
Nuotrauka
kupolas
Įkelta:
2021-07-08
Liepos 7 d., trečiadienį, skaitykla „Po kupolu“, įkurta Kartų parke, pasitiko jaunuosius skaitytojus su naujiena – „Kamišibai“ teatro magija. Naudojantis bibliotekos lankytojos pieštomis iliustracijomis mažiesiems buvo pasakojama legenda apie Tauragę.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Šeštadienį džiazmenai sukvietė tauragiškius į šventę prie „Bangos“. Daugiau nei septynias valandas trukusį malonumą, kai žiūrovus linksmina kelios dešimtys atlikėjų, kai šypsena nedingsta nuo veido bent pusdienį, kai neina ramiai nusėdėti, plojant, linguojant ar trypiant į taktą, kai prarėkiamas balsas kartu su Aleksandru Belkinu traukiant „Yellow submarine“ ar „Let it be“, be jokių abejonių, galima pavadinti švente.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nuotraukoje matote vieną iš tų nuotaikingų akimirkų, kurias mes kiekvienas patiriame poilsiaudami prie upės. Šią šeimą savaitgalį pralinksmino jų mylimas šuo Nupis. Po ilgų maudynių išgirdęs paliepimą lipti į krantą, augintinis stryktelėjo šeimininkei ant kupros.