Tauragės rajono savivaldybė kviečia atkreipti dėmesį į emocinę sveikatą ir daugiau laiko praleisti gamtoje. 
Įkelta:
2021-05-21
Nuotrauka
gamta
Aprašymas

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

,
Nuotrauka
gamta
Aprašymas

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

,
Nuotrauka
gamta
Aprašymas

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

,
Nuotrauka
gamta
Aprašymas

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

Besitęsiant karantinui, Tauragės rajono savivaldybė pristato iniciatyvą „Įsikrauk energijos“. Pavargę ir esamų ribojimų nualinti gyventojai, vidinę ramybę kviečiami atrasti gamtoje. Savivaldybė pristato 19 Tauragės rajone esančių vietų, kurios išsiskiria vaizdingu bei įkvepiančiu kraštovaizdžiu – tai piliakalniai, atodangos, pažintiniai takai ir kiti objektai, pavadinti Energijos įsikrovimo stotelėmis. Šia iniciatyva Savivaldybė siekia paskatinti žmones daugiau laiko praleisti gamtoje ir atkreipti dėmesį į emocinę sveikatą.

Energijos įsikrovimo stotelės: kaip jos veikia?

Nuo seno manoma, kad gamta turi magiškų galių. Tikima, kad medžiai turi gydančių savybių, tekančio vandens garsas ramina ir mažina stresą. Savivaldybės pateiktame sąraše atrinkti savitą istoriją ir gamtos galią turintys objektai – Energijos įsikrovimo stotelės. Prie kiekvieno gamtos objekto pastatytos gyventojams dar nematytos lenteles, ant kurių parašytos įkvepiančios frazės apie gamtą ir žmogaus ryšį su ja. Tikimasi, kad šios lentelės privers susimąstyti, nusišypsoti, o gamtos objektai –atsikratyti blogų minčių ir įsikrauti energijos.

„Ilgą laiką nesimatėme su artimais žmonėmis, negalėjome keliauti, sugrįžti prie įprastų veiklų. Deja, bet šie ir visi kiti ribojimai slegia, blogėja žmonių emocinė sveikata. Norisi, kad šioje situacijoje gebėtume atrasti stiprybės, todėl, tikiuosi, kad naujoji iniciatyva bent iš dalies padės išblaškyti niūrias mintis ir įkvėps daugiau pozityvo“,– sako Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Iš viso Savivaldybė pristato 19 Tauragės rajone esančių išskirtinių vietų. Visos jos aprašytos specialiai sukurtame interneto puslapyje www.isikraukenergijos.lt. Tiesa, kokios lentelės ir ant jų esantys užrašai puošia energijos įsikrovimo vietas, bus galima pamatyti tik apsilankius nurodytose energijos įsikrovimo vietose.

Nuotrauka
gamta

Žaliausios savivaldybės link

Ši kampanija – ne vienintelis Tauragės rajono savivaldybės projektas, susijęs su gamta. Vienas iš savivaldybės prioritetų – būti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Savivaldybė garsiai kalba apie tvarų gamtos išteklių naudojimą, ekologiją ir jos reikšmę. Už žaliąsias idėjas ir darnaus judumo projektus savivaldybė ne kartą įvertinta garbingais apdovanojimais. Žaliosios energetikos tema plėtojama ir šiame projekte tik, šįsyk, kiek kitaip. Savivaldybė pabrėžia gamtos galią mūsų mintims ir geresnei savijautai.

„Tauragė – žalias kraštas, todėl visos idėjos susijusios su gamta, Tauragės rajono savivaldybei yra artimos. Svarbi ne tik aplinkos apsaugos tema, bet ir geresnė rajono gyventojų emocinė ir fizinė sveikata, į kurią ir kviečiame atsigręžti. Šia iniciatyva kviečiame gyventojus į gamtą, kur vyrauja žalia spalva, simbolizuojanti laisvę, gyvybę ir energiją“,– teigia D. Kaminskas.

Energijos įsikrovimo stoteles galima rasti įvairiose Tauragės rajono vietose – Dauglaukio apylinkėse, Žygaičiuose, nemažą dalį sudaro Pagramančio regioniniame parke esantys objektai. Žaliąsias energijos įsikrovimo stoteles sudaro medžiai – Gudlaukio, Genių ąžuolai, Tūkstantmečio parkas, ir kiti gamtos objektai. Energijos siūloma pasikrauti iš vandens telkinių – Gramančios upelio, Draudenių  ežero. Taip pat išskiriamas Lapynų mitologinis akmuo bei „Milžino“ ir „Meilės“ vardais pavadinti akmenys. Energijos įsikrovimo stotelėmis laikomas „Lakštingalų slėnis“, Plynosios pažintinis takas, Pagramančio  atodanga ar kitos mažiau žinomos, tačiau didelę emocinę vertę turinčios vietos.

Nuotrauka
Ąžuolas

 Ryšys tarp žmogaus ir gamtos

Tikriausiai, sutiksite, kad ne visada randate laiko kokybiškam poilsiui, o būdami vienoje vietoje, mintyse neretai nuklystate kitur, tačiau šia iniciatyva taip pat stengiamasi priminti, kaip svarbu yra mėgautis akimirka. Pažymėtas vietas puošia lentelės su įvairiomis frazėmis apie žmogaus ir gamtos ryšį: „Užuosk, išgirsk, paliesk, pajausk – susiliek su gamta ir pereik tiltą į laimę“. Tokią frazę galite perskaityti nuvykę į vieną iš Energijos įsikrovimo stotelių – Lakštingalų slėnį. Kiti prierašai paprastuose dalykuose siūlo įžvelgti daugiau gėrio ir grožio, kiekviename žingsnyje atrasti įkvėpimo.

Atkreipiamas dėmesys, kad svarbu pailsėti ir nuo socialinių tinklų, pavyzdžiui, žmonės raginami ieškoti ryšio su gamta ir bent trumpam pamiršti kitą – wifi ryšį. Savivaldybės parengtoje kampanijoje taip pat netrūksta filosofinių pamąstymų. Paukščių stebėjimo vietoje siūloma užsimerkti ir įsivaizduoti, kad esate vienas iš jų. Netrukus užduodamas ir retorinis klausimas: „Kur skrisite pirmiausia?“.

Žmogaus ryšiui su gamta nupasakoti gali būti naudojamas ir vis labiau populiarėjantis terminas  miško maudynės. Tai viena iš gamtos terapijos rūšių, kuomet pasitelkiant pojūčius užmezgamas ryšys su mus supančia gamta. Pagrindinė miško maudynių filosofija – neskubėti, pajusti aplinką ir mėgautis esama akimirka. Ši terapija ypač aktuali šiomis dienomis, kai žmonės patiria daugiau streso, nerimo. Įrodyta, kad buvimas gamtoje padeda nusiraminti, suteikia daugiau jėgų, gerėja ne tik psichologinė, tačiau ir fizinė žmogaus sveikata.

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasara Lietuvoje trumpa, skubame ja mėgautis, o tai lemia pasikeitusius mūsų maitinimosi įpročius: užkandžiaujame, gaminame lauke, geriame per mažai vandens. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dietologijos ir nutukimo gydymo centro gydytoja dietologė Ieva Laukytė-Gaulė perspėja, kad pramogaujant racionalios mitybos nereikėtų pamiršti, ir net atostogų metu pasikeitus maisto pobūdžiui galima maitintis pagal sveikatai palankios mitybos rekomendacijas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Kaip ir kiekvienais metais, Trepų kaime šeštadienį vyko  tradicinė vasaros šventė  ,,Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Šventės sumanytojai siekė, kad žmonės galėtų pabendrauti  su draugais, kaimynais ir ypač laukė kraštiečių iš įvairiausių kampelių.
Nuotrauka
kompiuteris
Įkelta:
2021-07-26
Darbas prie kompiuterio vasarą dažnam tampa nemenku iššūkiu – už lango kepinant saulei susikaupti ir atlikti suplanuotas užduotis gali būti išties keblu, o dirbant nuotoliniu būdu iš namų ar sodybos pagundų tik dar daugiau. Visgi būdų padidinti produktyvumą yra, be to, daugumą jų galite turėti visai čia pat, savo kompiuteryje.
Nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-25
​​​​​​​Pagramančio regioninis parkas kviečia keliauti pažintiniais takais ir maršrutais. Šįkart – dviračiais: rugpjūčio 7-ąją rengiamas dviračių žygis „Akmenos ir Jūros krantais 2021“. Tai puiki galimybė pasigrožėti gamta, įkvėpti gryno oro, turiningai praleisti savaitgalį, pažaisti lauko žaidimų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Vieno partnerio smurtas prieš kitą vienareikšmiškai neigiamai paveikia visus šeimos narius, o, ypatingai, vaikus. „Vaikui, matančiam mušamą mamą, kyla labai daug neigiamų išgyvenimų, su kuriais vienam susitvarkyti gali būti labai sudėtinga. Didžiulė baimė, nesaugumas, neužtikrintumas dėl situacijos vaikui sukelia pyktį, bejėgiškumo ir beviltiškumo jausmus“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-21
Viešvilės gamtinio rezervato direkcija liepos 31 dieną rengia ekskursijas: kviečia apsilankyti kurtinių veislyne ir pasivaikščioti pažintiniu taku. Tiesa, išvysti šį retą paukštį veltui nepavyks, pramoga mokama – iki 9 asmenų grupei 3 val. trukmės ekskursija kainuoja 40 eurų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-19
Tokiu pastatu tikrai galima vadinti Tauragės geležinkelio stotį, pastatytą tarpukariu – 1927 m., ir jei ne Tauragės džiazo festivalis (arba dar vienas kitas, bet labai retas kultūrinis renginys), mes arba daugelis mūsų šito autentiško išlikusio pastato ir neprisimintume. Juk jau greitai bus trisdešimt metų, kai Tauragėje nudundėjo paskutinis keleivinis traukinys... Ieškodami vis naujų erdvių, festivalio organizatoriai, tiksliau organizatorius, Valdas Latoža štai jau kelintą kartą organizuoja koncertus geležinkelio stotyje, bet kaip jis pats sako, tai daryti darosi ne taip jau ir lengva: reikia ilgai derinti su Vilniumi, Lietuvos geležinkeliais ir pan. O šiaip šis statinys stovi tuščias ir jokia kita veikla jame nevyksta. Tiesa, lyg ir žmonės dar nuo senų laikų gyvena, yra butai keli. 
Nuotrauka
Lobio slėptuvė – apleista biochemijos gamykla Kėdainiuose
Renatos asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-18
Vasara – puikus laikas keliaujantiems pažinti savo krašto apylinkes arba nuvykti į atokesnius šalies kampelius. Mėgstantys laisvu laiku pažinti neatrastas vietas gali aptikti ir paslėptų lobių – jiems rasti kartais užtenka ir... dviračio! Apie visame pasaulyje žinomą „lobių“ paieškų žaidimą pasakoja ir tauragiškiai.
Nuotrauka
draudeni
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-07-18
Ypatingai šiomis karščiu alsuojančiomis dienomis atvykstant į Žygaičių seniūnijoje plytinčio Draudenių ežero poilsiavietę jau iš tolo galima pastebėti gausybę vienas šalia kito pristatytų automobilių – lankytojų čia netrūksta. Tiesa, krante gaudančiųjų saulės spindulius mažuma – ežere galima išvysti džiaugsmingai besitaškančius mažuosius ar besimėgaujančiuosius vietinių gyventojų poilsiavietėje siūlomomis vandens pramogomis.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Savaitgalį kaimyninės bendruomenės kraštiečiams nuobodžiauti neleis. Šeštadienį vyksiančioje Kunigiškių kaimo šventėje „Ir tegul skamba vėl Kunigiškiai“ – varžybos žvejybos, sporto mėgėjams, pramogos mažiesiems ir muzikinė programa.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) verčia dar vieną puslapį. Prieš 95-erius metus pradėjusi kurti savo istoriją, šiandien organizacija yra vieninga ir stipri. Tai viena seniausių ir brandžiausių visuomeninių neįgaliųjų organizacijų Lietuvoje. Pirmasis aklųjų suvažiavimas, įvykęs 1926 m. liepą Kaune, žymi organizuotos aklųjų veiklos pradžią ir nuo jo pradedama skaičiuoti šios organizacijos istorija. 95-mečio šventėje, vykusioje liepos pradžioje, aktyviai dalyvavo ir sąjungos Tauragės filialo nariai. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-13
Pavadinimas jūsų neklaidina. Nebūtina kalbėti žodžiais, kartais kalba akys, širdys ir netgi tyla. O žinomas saksofonininkas Petras Vyšniauskas savo dueto su sūnumi trimitininku Dominyku koncertus neretai vadina pokalbiais. Įdomu kaip muzikos kalba sūnus ir tėvas bendrauja scenoje? Ateikit paklausyti šio dialogo liepos 15 dienos pavakare į Tauragės geležinkelio stotį. Tikėtina, kad neįprasta koncertinė erdvė su puikia akustika tą pokalbį pavers muzikine fiesta.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-11
Ar neįsižeistumėte, jei kas jus pavadintų varlių karaliene arba karaliumi? Varles – žinoma, ne tikras, o skulptūrėles, figūrėles, paveikslus ir kitus su jomis susijusius eksponatus kolekcionuojantys – tikrai ne. Jiems varlės – gražios ir mielos. O kolekcininkų Lietuvoje nemažai, ir prieš 10 metų jie susibūrė į asociaciją. Dvi aktyvios jos narės – tauragiškės Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-09
Tauragės pilies kiemelyje popiet vyko LRT televizijos rengiamos laidos „Įdomiosios atostogos“ tiesioginė transliacija. Susirinkusieji dalyvavo įvairiose atrakcijose, galėjo gyvai stebėti vykstančią tiesioginę laidos transliaciją ir realiuoju laiku žaisti žaidimą „Prototo“.
Nuotrauka
vaikas
Įkelta:
2021-07-09
Pirmojo prieraišumo patyrimas vaikystėje  nulemia, kaip vėlesniuose gyvenimo etapuose sugebėsime priimti sutiktus žmones, pasitikėti jais. Vaiko teisių gynėjai sako, kad vaikystėje pažintas saugumo jausmas yra viena svarbiausių pilnavertiško gyvenimo sąlygų. Vieni iš santykių tikisi teigiamų emocijų, bendrystės džiaugsmo, kiti gi bijo apatijos, atstūmimo, kritikos ir bendravimas su kitais jiems siejasi su emocinėmis kančiomis. Tad esamiems ir būsimiems tėveliams ne tik labai svarbu suvokti apie vaiko saugaus prieraišumo formavimą, bet ir daryti viską, kad vaikas išaugtų pasitikintis ne tik savimi, bet ir kitais, nebijantis kurti santykių, o taip pat suklysti kasdienėse situacijose, nes žinos, kad šalia yra jį palaikantys žmonės. 
Nuotrauka
kupolas
Įkelta:
2021-07-08
Liepos 7 d., trečiadienį, skaitykla „Po kupolu“, įkurta Kartų parke, pasitiko jaunuosius skaitytojus su naujiena – „Kamišibai“ teatro magija. Naudojantis bibliotekos lankytojos pieštomis iliustracijomis mažiesiems buvo pasakojama legenda apie Tauragę.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Šeštadienį džiazmenai sukvietė tauragiškius į šventę prie „Bangos“. Daugiau nei septynias valandas trukusį malonumą, kai žiūrovus linksmina kelios dešimtys atlikėjų, kai šypsena nedingsta nuo veido bent pusdienį, kai neina ramiai nusėdėti, plojant, linguojant ar trypiant į taktą, kai prarėkiamas balsas kartu su Aleksandru Belkinu traukiant „Yellow submarine“ ar „Let it be“, be jokių abejonių, galima pavadinti švente.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nuotraukoje matote vieną iš tų nuotaikingų akimirkų, kurias mes kiekvienas patiriame poilsiaudami prie upės. Šią šeimą savaitgalį pralinksmino jų mylimas šuo Nupis. Po ilgų maudynių išgirdęs paliepimą lipti į krantą, augintinis stryktelėjo šeimininkei ant kupros.