Grupę „The Roop“ „Eurovizijai“ rengusiai Glorijai teko pamėgti geltoną spalvą
Įkelta:
2021-05-21
Nuotrauka
 J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
Nuotraukos autorius:
J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
Aprašymas

Glorija Gžimailaitė.  J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka

,
Nuotrauka
 J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
Nuotraukos autorius:
J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
Aprašymas

Drabužių deriniai kiekvienam grupės nariui parenkami individualiai.  J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka

,
Nuotrauka
 J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
Nuotraukos autorius:
J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
Aprašymas

Glorija savo darbo kambaryje Roterdame.  J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka

„Eurovizijoje“ Lietuvai atstovaujančios grupės „The Roop“ įvaizdį kuria tauragiškė Glorija Gžimailaitė. Užduotis sukurti „The Roop“ eurovizinę aprangą jai patikėta antrą sykį – būtent ji grupės įvaizdžiu rūpinosi ir praėjusiais metais, kai nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjo daina „On Fire“. Nuo to laiko Glorija yra pagrindinė grupės stilistė, pasirūpinanti narių stiliumi per koncertus, fotosesijas ir įvairius renginius.

Rengia prieš kiekvieną išvyką

Su Glorija susisiekėme vaizdo skambučiu. Už nugaros buvo matyti sukabinta „The Roop“ grupės apranga. Dalį drabužių Glorija atsivežė iš Paryžiaus.

Mergina kaip tik tuo metu buvo savo darbo kabinete su kolege visažiste.

– Šį rytą teko anksti keltis, mat grupės „The Roop“ nariai buvo pakviesti į netikėtą susitikimą. Sulaukiau Roberto žinutės: „Glorija, gal gali per dešimt minučių sukurti mums įvaizdį“. Teko paruošti jiems aprangą. Mano kolegė visažistė Rūta yra atsakinga už jų plaukus, tad į susitikimą vaikinus išleidome puikiai atrodančius, – praėjusią savaitę pasakojo Glorija.

Nuotrauka
 J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka

Be Glorijos rekomendacijų aprangai trys vyrai negali išeiti net iš viešbučio. Tauragiškė stilistė privalo parinkti tinkamą, stilingą aprangą, mat grupės nariai bet kuriuo momentu gali patraukti fotografų dėmesį, jų įvaizdis yra būtina viso muzikinio šou dalis. Tai, kaip jie pasirodys spaudoje, vaizdo įrašuose ar fanų nuotraukose, yra labai svarbu ir lemia „Eurovizijos“ mylėtojų simpatijas.

Tauragė–Vilnius–Paryžius

Stilistė į šią eurovizinę kelionę išvyko su keturiais milžiniškais geltonais lagaminais, tačiau atskleidė, kad į juos tilpo ne visi drabužiai, kurių grupės nariams prireiks per porą savaičių Nyderlanduose – dalis drabužių į Roterdamą iš Paryžiaus atkeliavo paštu.

Jau keletą mėnesių tauragiškė gyvena ir dirba Paryžiuje. Po studijų ji gyveno Vilniuje, o vaikystė prabėgo Tauragėje. Nuo vaikystės mada besidominčiai merginai Paryžius visuomet buvo svajonių miestas.

– Nemeluosiu, tam, kad įsitvirtintum mados sostinėje Paryžiuje, tenka įdėti nemažai darbo, viršyti savo galimybes, neretai lydi stresas. Didžiulis iššūkis buvo savo tiesiogines pareigas ir gana įtemptą darbo grafiką, derinti su „The Roop“ paruošimu Eurovizijai (mergina dirba mados agentūroje, – aut. past.). Reikia ir plėsti ryšius: bendrauti su žmonėmis, eiti į susitikimus bei būti asmenybe, įdomia kitiems, – pasakojo Glorija.

Lietuvai atstovaujančią grupę puošia įvairių dizainerių apranga – jie suteikia teisę naudotis jų sukurtais drabužiais, kurie vėliau yra grąžinami atgal.

– Dizaineriai yra sukūrę įvairių pavyzdinių drabužių, kuriuos skolina muzikos žvaigždėms, įžymybėms. Naudojamės ir keleto lietuvių dizainerių sukurtais drabužiais. Na, o didžiąją dalį drabužių, paprastesnės aprangos, pavyzdžiui, džinsų, paprastų marškinių tiesiog užsakiau internetu. Nėra būtina, kad kiekviena aprangos detalė būtų išskirtinė, išskirtines detales galima derinti su paprastesniais, kaip aš sakau, žemiškais drabužiais, – sakė Glorija.

Nuotrauka
 J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka

Scenoje – geltoni

Rengdama „The Roop“ įvaizdžio kūrėja renkasi militaristinę bei japonišką stilistiką. Aprangos detalės kiekvienam grupės nariui parenkamos individualiai. Grupės lyderiui Vaidotui parenkami liemenį išryškinantys drabužių deriniai, Robertui tinka plačios kelnės ir kepurės, Mantui – paltai su įvairiomis detalėmis, militaristinio stiliaus batai.

Per visą Lietuvą prieš „Euroviziją“ nuvilnijo „Geltonosios bangos“ iššūkis. Grupę palaikančios bei geltonai apsirengusios įstaigos ir organizacijos šoko pagal „Diskoteque“ dainą bei socialiniuose tinkluose dalijosi vaizdo įrašais.

Kam kilo geltonos spalvos idėja kuriant sceninę aprangą?

– Idėja kilo grupei. Norėjom daryti raudonai, tačiau paskutinę minutę Vaidotas persigalvojo ir buvo nutarta pagrindine spalva pasirinkti geltoną bei derinti ją su pilka. Geltona yra nemėgstamiausia mano spalva. Nutariau, jog norint išvengti kičo ir beskonybės sceninių drabužių nereikėtų maišyti su kitomis spalvomis, rengti grupės narius tik išskirtinai geltonai. Taip ir gimė scenoje išskirtinai geltoni „The Roop“. Ir nors geltonos spalvos aprangoje itin nemėgau, mano požiūris į šią spalvą po truputį pasikeitė, – „Tauragės žinioms“ vaizdo skambučio metu iš Roterdamo pasakojo Glorija.

 

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasara Lietuvoje trumpa, skubame ja mėgautis, o tai lemia pasikeitusius mūsų maitinimosi įpročius: užkandžiaujame, gaminame lauke, geriame per mažai vandens. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dietologijos ir nutukimo gydymo centro gydytoja dietologė Ieva Laukytė-Gaulė perspėja, kad pramogaujant racionalios mitybos nereikėtų pamiršti, ir net atostogų metu pasikeitus maisto pobūdžiui galima maitintis pagal sveikatai palankios mitybos rekomendacijas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Kaip ir kiekvienais metais, Trepų kaime šeštadienį vyko  tradicinė vasaros šventė  ,,Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Šventės sumanytojai siekė, kad žmonės galėtų pabendrauti  su draugais, kaimynais ir ypač laukė kraštiečių iš įvairiausių kampelių.
Nuotrauka
kompiuteris
Įkelta:
2021-07-26
Darbas prie kompiuterio vasarą dažnam tampa nemenku iššūkiu – už lango kepinant saulei susikaupti ir atlikti suplanuotas užduotis gali būti išties keblu, o dirbant nuotoliniu būdu iš namų ar sodybos pagundų tik dar daugiau. Visgi būdų padidinti produktyvumą yra, be to, daugumą jų galite turėti visai čia pat, savo kompiuteryje.
Nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Pagramančio regioninio parko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-25
​​​​​​​Pagramančio regioninis parkas kviečia keliauti pažintiniais takais ir maršrutais. Šįkart – dviračiais: rugpjūčio 7-ąją rengiamas dviračių žygis „Akmenos ir Jūros krantais 2021“. Tai puiki galimybė pasigrožėti gamta, įkvėpti gryno oro, turiningai praleisti savaitgalį, pažaisti lauko žaidimų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Vieno partnerio smurtas prieš kitą vienareikšmiškai neigiamai paveikia visus šeimos narius, o, ypatingai, vaikus. „Vaikui, matančiam mušamą mamą, kyla labai daug neigiamų išgyvenimų, su kuriais vienam susitvarkyti gali būti labai sudėtinga. Didžiulė baimė, nesaugumas, neužtikrintumas dėl situacijos vaikui sukelia pyktį, bejėgiškumo ir beviltiškumo jausmus“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-21
Viešvilės gamtinio rezervato direkcija liepos 31 dieną rengia ekskursijas: kviečia apsilankyti kurtinių veislyne ir pasivaikščioti pažintiniu taku. Tiesa, išvysti šį retą paukštį veltui nepavyks, pramoga mokama – iki 9 asmenų grupei 3 val. trukmės ekskursija kainuoja 40 eurų.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-19
Tokiu pastatu tikrai galima vadinti Tauragės geležinkelio stotį, pastatytą tarpukariu – 1927 m., ir jei ne Tauragės džiazo festivalis (arba dar vienas kitas, bet labai retas kultūrinis renginys), mes arba daugelis mūsų šito autentiško išlikusio pastato ir neprisimintume. Juk jau greitai bus trisdešimt metų, kai Tauragėje nudundėjo paskutinis keleivinis traukinys... Ieškodami vis naujų erdvių, festivalio organizatoriai, tiksliau organizatorius, Valdas Latoža štai jau kelintą kartą organizuoja koncertus geležinkelio stotyje, bet kaip jis pats sako, tai daryti darosi ne taip jau ir lengva: reikia ilgai derinti su Vilniumi, Lietuvos geležinkeliais ir pan. O šiaip šis statinys stovi tuščias ir jokia kita veikla jame nevyksta. Tiesa, lyg ir žmonės dar nuo senų laikų gyvena, yra butai keli. 
Nuotrauka
draudeni
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-07-18
Ypatingai šiomis karščiu alsuojančiomis dienomis atvykstant į Žygaičių seniūnijoje plytinčio Draudenių ežero poilsiavietę jau iš tolo galima pastebėti gausybę vienas šalia kito pristatytų automobilių – lankytojų čia netrūksta. Tiesa, krante gaudančiųjų saulės spindulius mažuma – ežere galima išvysti džiaugsmingai besitaškančius mažuosius ar besimėgaujančiuosius vietinių gyventojų poilsiavietėje siūlomomis vandens pramogomis.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Savaitgalį kaimyninės bendruomenės kraštiečiams nuobodžiauti neleis. Šeštadienį vyksiančioje Kunigiškių kaimo šventėje „Ir tegul skamba vėl Kunigiškiai“ – varžybos žvejybos, sporto mėgėjams, pramogos mažiesiems ir muzikinė programa.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) verčia dar vieną puslapį. Prieš 95-erius metus pradėjusi kurti savo istoriją, šiandien organizacija yra vieninga ir stipri. Tai viena seniausių ir brandžiausių visuomeninių neįgaliųjų organizacijų Lietuvoje. Pirmasis aklųjų suvažiavimas, įvykęs 1926 m. liepą Kaune, žymi organizuotos aklųjų veiklos pradžią ir nuo jo pradedama skaičiuoti šios organizacijos istorija. 95-mečio šventėje, vykusioje liepos pradžioje, aktyviai dalyvavo ir sąjungos Tauragės filialo nariai. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-13
Pavadinimas jūsų neklaidina. Nebūtina kalbėti žodžiais, kartais kalba akys, širdys ir netgi tyla. O žinomas saksofonininkas Petras Vyšniauskas savo dueto su sūnumi trimitininku Dominyku koncertus neretai vadina pokalbiais. Įdomu kaip muzikos kalba sūnus ir tėvas bendrauja scenoje? Ateikit paklausyti šio dialogo liepos 15 dienos pavakare į Tauragės geležinkelio stotį. Tikėtina, kad neįprasta koncertinė erdvė su puikia akustika tą pokalbį pavers muzikine fiesta.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-11
Ar neįsižeistumėte, jei kas jus pavadintų varlių karaliene arba karaliumi? Varles – žinoma, ne tikras, o skulptūrėles, figūrėles, paveikslus ir kitus su jomis susijusius eksponatus kolekcionuojantys – tikrai ne. Jiems varlės – gražios ir mielos. O kolekcininkų Lietuvoje nemažai, ir prieš 10 metų jie susibūrė į asociaciją. Dvi aktyvios jos narės – tauragiškės Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-09
Tauragės pilies kiemelyje popiet vyko LRT televizijos rengiamos laidos „Įdomiosios atostogos“ tiesioginė transliacija. Susirinkusieji dalyvavo įvairiose atrakcijose, galėjo gyvai stebėti vykstančią tiesioginę laidos transliaciją ir realiuoju laiku žaisti žaidimą „Prototo“.
Nuotrauka
vaikas
Įkelta:
2021-07-09
Pirmojo prieraišumo patyrimas vaikystėje  nulemia, kaip vėlesniuose gyvenimo etapuose sugebėsime priimti sutiktus žmones, pasitikėti jais. Vaiko teisių gynėjai sako, kad vaikystėje pažintas saugumo jausmas yra viena svarbiausių pilnavertiško gyvenimo sąlygų. Vieni iš santykių tikisi teigiamų emocijų, bendrystės džiaugsmo, kiti gi bijo apatijos, atstūmimo, kritikos ir bendravimas su kitais jiems siejasi su emocinėmis kančiomis. Tad esamiems ir būsimiems tėveliams ne tik labai svarbu suvokti apie vaiko saugaus prieraišumo formavimą, bet ir daryti viską, kad vaikas išaugtų pasitikintis ne tik savimi, bet ir kitais, nebijantis kurti santykių, o taip pat suklysti kasdienėse situacijose, nes žinos, kad šalia yra jį palaikantys žmonės. 
Nuotrauka
kupolas
Įkelta:
2021-07-08
Liepos 7 d., trečiadienį, skaitykla „Po kupolu“, įkurta Kartų parke, pasitiko jaunuosius skaitytojus su naujiena – „Kamišibai“ teatro magija. Naudojantis bibliotekos lankytojos pieštomis iliustracijomis mažiesiems buvo pasakojama legenda apie Tauragę.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Šeštadienį džiazmenai sukvietė tauragiškius į šventę prie „Bangos“. Daugiau nei septynias valandas trukusį malonumą, kai žiūrovus linksmina kelios dešimtys atlikėjų, kai šypsena nedingsta nuo veido bent pusdienį, kai neina ramiai nusėdėti, plojant, linguojant ar trypiant į taktą, kai prarėkiamas balsas kartu su Aleksandru Belkinu traukiant „Yellow submarine“ ar „Let it be“, be jokių abejonių, galima pavadinti švente.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nuotraukoje matote vieną iš tų nuotaikingų akimirkų, kurias mes kiekvienas patiriame poilsiaudami prie upės. Šią šeimą savaitgalį pralinksmino jų mylimas šuo Nupis. Po ilgų maudynių išgirdęs paliepimą lipti į krantą, augintinis stryktelėjo šeimininkei ant kupros.