Laisvalaikiui – populiarėjančio lėtojo turizmo idėjos Pagramančio krašte
Įkelta:
2021-04-24
Nuotrauka
Pagramančio parko nuotrauka
Aprašymas

Pagramančio regioninio parko nuotrauka

,
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Pagramančio regioninio parko Lankytojų centras. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Pagramančio regioninis parkas, Jūros ir Akmenos santaka. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Pagramančio regioninis parkas. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Pagramančio regioninio parko Lyvavos pažintinis takas. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Socialinė platforma „We love Lithuania“, pristatanti Lietuvą realiu laiku, publikuodama gausią ir išsamią vaizdinę medžiagą apie įvairias Lietuvos vietas ir iniciatyvas, pristato ir Tauragės rajono Pagramančio kraštą. Jei dar kažko nežinojote, neaplankėte, pabėgę nuo kasdienių darbų atraskite savo krašto lobius, pasimėgaukite gamtos grožiu ir tapkite ne tik stebėtojais, bet ir siūlomų edukacijų dalyviais.

Kaip teigiama socialinėje platformoje, lėtasis turizmas yra sparčiai populiarėjanti keliavimo rūšis. Gyvename tokiu metu, kai laikas yra tapęs viena pagrindinių ir sparčiausiai išsenkančių vertybių. Technologijos palengvino mūsų gyvenimą, tačiau suteikė jai greito vyksmo lūkestį, todėl dažnai  pagauname save, tiesiog lekiančius per darbus, įvykius, renginius, netgi per atostogas, ir mintyse dedančius pliusus, kad štai tą jau nuveikėme, aplankėme, pamatėme. Tačiau, dažniausiai, deja, nepajutome ir nepatyrėme, nes tam paprasčiausiai neužteko laiko. Lėtojo turizmo koncepcija siūlo keliauti kolekcionuojant ne vietas, bet patirtis ir emocijas. Keliautojas kviečiamas pažinti, pajusti, suvokti, įkvėpti, paragauti, pamatyti.

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

„We love Lithuania pradėjo publikuoti straipsnių ciklą apie lėtojo turizmo paslaugų teikėjus trijuose Lietuvos regionuose ir pristato šešis Tauragės Mažonų seniūnijoje įsikūrusius lėtojo turizmo paslaugų teikėjus, kurie kviečia atvykti ir daug įspūdžių patirti kartu.

Socialinėje platformoje „We love Lithuania“ pristatomi tauragiškiai.

Nerijus Alšauskas – medžio drožėjas, gyvenantis, kaip pats sako, prie Gudlaukio ąžuolo. Kuklus kūrėjas, pats išmokęs prakalbinti medį, kviečia atvykti, pabūti, pasiklausyti ir pasimokyti medžio drožybos paslapčių.

Birutė Normantienė – Pagramančio tarmės ir tautosakos žinovė. „Pasaka, kaip sapnų gaudyklė, tik ji gaudo ne sapnus, o gyvus žodžius, kuriuos išlaiko šimtus metų. Žodžiai – gyvi, alsuojantys, nes liečia žmogaus širdį, atgaivina sielą…“ – taip charizmatiškoji Birutė pradeda savo „Pasakų terapiją“ ir lydėdama po Pagramančio regioninį parką gyvai pasakoja apie vietos mitus, tradicijas, senovinius papročius, suteikdama mums galimybę persikelti į laikus, kai turėjome visą pasaulio laiką… „Ir kas ten žino, gal Dievai žeme ir vaikšto, o turtus gal neša aitvarai…“

Jurgita Brazauskienė – Tauragės krašto tautodailininkų ir amatininkų bendruomenės, besiburiančios Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, etnografė. Lankytojus centro menininkai kviečia išmėginti pynimą iš vytelių, audimą, siuvinėjimą, kiaušinių marginimą (skutinėjimą, rašymą su bičių vašku, žolelėmis), Užgavėnių kaukių darymą, žvakių liejimą, adventinių vainikų pynimą, etnografinio darželio edukaciją, bitininkystės, tradicinių liaudies muzikos instrumentų edukaciją, šiaudinių sodų rišimo edukaciją ir dar daug kitų veiklų.

Taip pat Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras kiekvienais metais organizuoja tradicines vietines šventes: tradicinių liaudiškų kapelų šventę „Mildos gegužinė“, tradicinių Tauragės krašto šokių vakaronę „Jaunimėli, eikš pas mus“ ir kitas, kuriose sudalyvauti kviečiami visi norintys.
Kaip sako Rita Krompalcienė, Pagramančio regioninio parko Lankytojų centras – tai tarsi vartai į upių rėvomis ir slėniais garsų parką, kuriame susipina gamtos ir kultūros paveldo lobynas – miestelio takeliai, kabantys tiltai, upių šlaitai ir pakrantės, piliakalniai ir atodangos. Lankytojų centre veikia fotografijos galerija, gamtos, etnografijos, istorijos skyriai, kuriuose galima išgirsti paukščių čiulbėjimą, susipažinti su Lietuvos miškuose gyvenančias gyvūnais, pasigrožėti drugeliais.

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Rita kviečia atvykti ir prieš pradedant kelionę po parką būtinai užsukti į Lankytojų centrą, kur ji, tikra pagramantiškė, pasitiks ir papasakos įvairių nutikimų, legendų ir padavimų apie šį kraštą. O  ieškantiems ryškesnių patirčių čia pat ant laužo išvirs parke augančių vaistažolių arbatos ir pamokins išsikepti piemenėlio duonelę.

Gintaro tautodailininkės Danguolės Ramanauskienės šeima kviečia atrasti tradicinį, lietuvišką kaimą per dvasines bei fizines patirtis (meditaciją su arkliais, keliones po apylinkę arklių traukiama karieta). Menininkė žada pasidalinti iš kartos į kartą perduodama gintaro apdirbimo amato patirtimi ir kviečia kartu pasigaminti unikalų papuošalą ar kitą rankdarbį.
Raselė Stružeckienė atstovauja Pagramančio bendruomenę ir kviečia apsilankyti bendruomenės centre „Gramančia“. Čia galima paragauti tradicinių žemaitiškų patiekalų, pernakvoti ir pasimėgauti sveikatinimo procedūromis. O ieškantiems aktyvesnių patirčių rengiamos meninės (papuošalų gamybos), etnokultūrinės (liaudies šokių ir dainų) ir kulinarinės (meduolio „Šnekutis“ kepimas) edukacijos.
 

Nuotrauka
žaibas
Įkelta:
prieš 23 valandas
Artimiausiomis dienomis sinoptikai pranašauja ne itin malonius, bet vasariškus orus. Anot jų, netrukus pro visą Lietuvą praeis audringi orai,  grūmos perkūnija. Vietomis numatoma kruša, stipresni vėjo gūsiai. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kaip reikėtų elgtis žaibuojant.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-22
,,Vasarą vaikai, paaugliai turi pailsėti, sukaupti jėgų kelionėms po mokslo pasaulį, tačiau kiek pailsėjęs dažnas paauglys, o ir jo tėvai ar globėjai, pagalvoja ir apie tai, kaip jis galėtų užsidirbti. Tai – labai geros mintys, jos skatina jaunuolio sąmoningumą, savarankiškumą, galbūt net tiesia kelią į būsimą profesiją“, - sako Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė.  
Nuotrauka
darz
Įkelta:
2021-06-20
Atėjus karščiams labai svarbu tinkamai laikyti maisto produktus. Juk kartu su vasariška šiluma išauga ir apsinuodijimų maistu rizika. Kad to išvengtume, Aldona Čepulis, prekybos tinklo „Iki“ kokybės ekspertė, dalijasi patarimais, kaip termometro stulpeliams kylant į viršų tinkamai laikyti maistą, kokie produktai kelia daugiausia rizikos ir kokių klaidų geriau nedaryti.
Nuotrauka
vaist
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-20
Prasidėjus vasarai ir atlaisvėjus karantinui žmonės vis aktyviau leidžiasi tyrinėti Lietuvą ir svetimus kraštus. Tam, kad įvairūs negalavimai nesujauktų atostogų planų, kur nors keliaujant svarbu pasirūpinti ne tik dokumentais ir tinkama apranga, bet ir savo bei artimųjų sveikata. Visagino „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Svetlana Sedorenko pataria turėti kelionių vaistinėlę ir rekomenduoja, ką į ją įsidėti.
Nuotrauka
bolt
Įkelta:
2021-06-18
Į Tauragę atkeliavo kompanijos „Bolt“ paspirtukai. Parsisiuntę specialią programėlę vartotojai gali išsinuomoti paspirtuką tam tikram laikui, o vėliau jį palikti patogioje vietoje. Tiesa, verta žinoti kelis dalykus.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
Štai ir vasara.  Aiškiai matomi sezoniniai pasikeitimai gamtoje. Po pavasarinės paukščių gausos dabar atrodo, kad jų skaičius sumažėjo. Iš dalies taip ir yra, nes gausūs migruojančių paukščių, neperinčių Lietuvoje, būriai praskrido pro Lietuvą ir nukeliavo toliau, į savo tolimas perimvietes. Pasilikusių, perinčių mūsų krašte paukščių būreliai subiro ir todėl irgi ne taip krenta į akis.
Nuotrauka
pagr
Pagramančio regioninio parko nuotraukos
Įkelta:
2021-06-13
Šiomis dienomis žodis „pasas“ mums dažniausiai asocijuojasi su pandemijos metu atsiveriančiomis galimybės, tačiau nuo praėjusių metų Lietuvoje „galioja“ ir visai kitas – Saugomų teritorijų pasas. Šis pasas nieko neįpareigoja, o kviečia aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus bei už tai gauti puikias dovanas. O Pagramančio regioninis parkas vasaros sezono metu lankytojus priims ir šeštadieniais. 
Nuotrauka
lioran
Robertas Liorančas© DELFI / Domanto Pipo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-12
„Aš sau pasidariau darbo vietą, susikūriau ją, kad galėčiau grįžti“, – atvirai ir be užuolankų apie savo prieš penketą metų pradėtą verslą Lietuvoje ir grįžimą iš Norvegijos sako Robertas Liorančas. Šiandien Tauragėje ir Klaipėdoje vyras turi išskirtinės mėsos parduotuves, organizuoja grilio vakarėlius ir sako turintis daug užsakymų, nors, kaip teigia, verslo pradžia toli gražu lengva jam nebuvusi. „Jau norėjau užkalti langus“, – prisipažįsta jis. 
Nuotrauka
Kultūros paveldo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Tauragės kultūros centro kultūros paveldo tarnybos specialistės teikė paraišką Tauragės rajono savivaldybės Jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programos finansavimui gauti. Konkursui teiktoje paraiškoje „Trys dienos su kultūros paveldu“ buvo akcentuojama pažintis su Tauragės krašto istorija, kultūros paveldo objektais.
Nuotrauka
bulvės
Įkelta:
2021-06-09
Pirmojo ilgai laukto lietuviško derliaus bulvės jau atkeliavo į parduotuves. Pirkėjai itin laukia šviežių vietinių ūkininkų užaugintų bulvių ir vos pasirodžiusios lentynose jos atsiduria kasdieniuose krepšeliuose. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad lietuviška bulvių kilmė pirkėjams yra tarsi šviežumo ir aukščiausios kokybės garantas.
Nuotrauka
vaikas
Įkelta:
2021-06-09
Vasara – pats laukiamiausias ir mėgstamiausias vaikų metų laikas, kurį net ir būdami suaugę, dažniausiai prisimename kaip patį nerūpestingiausią. Maudynės vandens telkiniuose, smagūs žaidimai su draugais kieme, stovyklos, nauji potyriai ir nuotykiai – taip bėga daugelio vaikystė. Be viso šio, kupino vasaros pramogų laiko, neturėtume užmiršti, kad dėl nepriežiūros, nesaugios aplinkos, patirties stokos, nepamokyti vengti pavojų ar lydimi vaikiško smalsumo vaikai susiduria su skaudžiomis nelaimėmis, patiria įvairių traumų. Tai tik kelios skaudžios patirtys ne tik vaikams, bet ir jų tėvams, vaikus gelbėjantiems medikams, kurie kartu su vaiko teisių gynėjais kaskart primena, kad vaikus reikia saugoti, jiems nuolat priminti apie tykančius pavojus. Net kelių minučių suaugusiojo nusisukimas nuo vaiko gali baigtis tragiškai. 
Nuotrauka
Mindaugo Kavaliausko
Įkelta:
2021-06-08
Ar gali profesionalus menas išeiti už muziejaus galerijų, ekspozicijų sienų, įžengti į miestiečių gyvenimą, įsikurti kasdieniškoje aplinkoje – parke, gatvėje, aikštėje, asmeniniame ausinuke? Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kūrybinė komanda sako: neabejotinai taip!
Nuotrauka
miesto šventė
Įkelta:
2021-06-04
Prasidėjus pirmajai miesto šventės „Tauragei 514“ dienai miestas prisipildė šurmulio. Kai kas dar puošia Bažnyčių gatvę Tauro ragais, ryte Atgimimo aikštėje krykštavo vaikai, Pilies kiemelyje rodytas spektaklis „Batuotas katinas“, prie B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos pristatyta paroda. Antroje dienos pusėje pramogos  persikels prie Kultūros rūmų, pilies bei į Kartų parką.
Nuotrauka
bib
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-02
Spalvotoji vasara ir nuotykingas „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis – jau čia. Šiais metais jis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Akcijos šūkis šįkart kviečia atrasti, kad knyga, kaip ir desertas, suteikia saldumo, naujų spalvų, atgaivina mintis ir veda į nuotykį. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį! Juolab kad šįkart akcija sulaukė svaraus rėmėjų pastiprinimo – bus įteikta 14 pagrindinių prizų, be prizo neliks nė vienas, įveikęs skaitymo užduotis.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-31
Šiandien minima Pasaulinė diena be tabako. Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalijasi naudinga informacija nusprendusiems mesti rūkyti. Minimos dienos devizas šiais metais – „Pasižadu mesti rūkyti“.
Nuotrauka
Kultūros centro nuotrauka
Kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2021-05-22
Tauragės kultūros rūmų prieigose šeštadienio popietę skambėjo muzika – čia surengta atvira Tauragės kultūros centro Lengvosios muzikos orkestro repeticija.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2021-05-21
Besitęsiant karantinui, Tauragės rajono savivaldybė pristato iniciatyvą „Įsikrauk energijos“. Pavargę ir esamų ribojimų nualinti gyventojai, vidinę ramybę kviečiami atrasti gamtoje. Savivaldybė pristato 19 Tauragės rajone esančių vietų, kurios išsiskiria vaizdingu bei įkvepiančiu kraštovaizdžiu – tai piliakalniai, atodangos, pažintiniai takai ir kiti objektai, pavadinti Energijos įsikrovimo stotelėmis. Šia iniciatyva Savivaldybė siekia paskatinti žmones daugiau laiko praleisti gamtoje ir atkreipti dėmesį į emocinę sveikatą.
Nuotrauka
 J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
Įkelta:
2021-05-21
​​​​​​​Praėjusią ir šią savaitę Roterdame vykusiame „Eurovizijos“ filmavime kurdama Lietuvai atstovaujančios grupės „The Roop“ įvaizdį pluša tauragiškė Glorija Gžimailaitė. Užduotis sukurti „The Roop“ eurovizinę aprangą jai patikėta antrą sykį – būtent ji grupės įvaizdžiu rūpinosi ir praėjusiais metais, kai nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjo daina „On Fire“. Nuo to laiko Glorija yra pagrindinė grupės stilistė, pasirūpinanti narių stiliumi per koncertus, fotosesijas ir įvairius renginius.
Nuotrauka
 Stovykla „Batakiai“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-05-21
Šių metų vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programoms vykdyti savivaldybė skyrė 60 000 Eur, nors poreikis – daugiau nei dvigubai didesnis. Šią vasarą planuojamos 38 vaikų ir jaunimo socializacijos, arba vasaros poilsio stovyklos, tiesa, jos vyks tuo atveju, jeigu tokia veikla bus leidžiama.
Nuotrauka
oho
Įkelta:
2021-05-14
Keletas patarimų, kaip neprarasti atminties, išlaikyti jaunas smegenis ir aštrų protą.