„Darom“ koordinatorė: „Užteks sėdėti, metas pajudėti!“
Įkelta:
2021-04-10
Nuotrauka
darom
Aprašymas

Deimantė Rimgailaitė, būdama gamtoje, dažnai renka šiukšles ir tai daryti ragina kitus. Feisbuko paskyros nuotrauka

„Su komanda ieškome savanorių. Gal tai tu? Visus metus sėdėjai namuose ir žiūrėjai „Netflix“? Metas užsidirbti keletą karmos taškų! Prisijunk prie „Darom“ savanorių bet kurioje savivaldybėje. Preliminari akcijos data gegužės 7–8 d.“ – taip prisijungti prie „Darom“ akcijos kviečia jos koordinatorė Tauragėje Deimantė Rimgailaitė.

Paklausta, kaip sugalvojo tapti akcijos „Darom“ koordinatore, Tauragės visuomenės sveikatos biure dirbanti Deimantė pasakoja socialiniuose tinkluose pamačiusi, kad ieškoma savanorių, ir pagalvojusi, kad tai gera proga prisidėti prie aplinkos švarinimo, nes ko jau ko, o šiukšlių, ypač po žiemos, netrūksta. 

– Pildant savanorio registracijos formą buvo klausimas „Ar domintų savivaldybės koordinatoriaus pozicija?“. Esu žmogus, kuris mėgsta naujoves ir iššūkius ir be galo myli gamtą, tai pagalvojau –  kodėl gi nepabandžius. Parašiau trumpą motyvacinį laišką, sulaukiau skambučio iš „Darom“ akcijos atstovų ir štai – tapau „Darom“ akcijos koordinatore Tauragės rajono savivaldybėje.

Mergina augo šeimoje, kurioje matė puikų pavyzdį, kaip reikia rūpintis ir mylėti gamtą, nuo mažens buvo mokoma nemesti šiukšlių kur papuola, pamatytą šiukšlę nebijoti pakelti, o dar pradinėse klasėse su tėvais kartu pasodino ne vieną šimtą medžių. Mokykla, pasak jos, taip pat prisidėjo – du kartus per metus su klase švarindavo miestelio aplinką. 

– Manau, kad teisingas ir tinkamas tėvų bei mokyklos požiūris ir nulėmė mano neabejingumą gamtos saugojimui. Mano nuomone, maži vaikai yra kaip tuščios stiklinės, kurias sąmoningi tėvai, sąmoningi pedagogai gali užpildyti nuostabiomis patirtimis bei sveiku tiek sau, tiek aplinkai mąstymu, bet neinvestavus laiko į vaikus tą „stiklinę“ užpildo aplinka, šiuo metu – ypač socialinių tinklų, kurie ne visada rodo tinkamą pavyzdį. Paprastai kalbant, ką įdėsime į vaiką, tą ir turėsime. Todėl dirbame su mokyklinio amžiaus vaikais, kalbame ir diskutuojame įvairiomis temomis, pvz., apie atliekų rūšiavimą, šiukšlinimo poveikį aplinkai ir mūsų sveikatai, vartotojišką kultūrą, kai perkame, kad pirktume, nenaudojame, o tada išmetame. Mano užsiėmimai vaikams suteikia žinių, bet vien jų nepakanka, reikia, kad jų mylimiausi žmonės – tėvai, seneliai, broliai – rodytų tinkamą pavyzdį, – įsitikinusi ji.

Paklausta, kaip sekasi organizuoti šių metų akciją, ar jau registruojasi savanoriai, Deimantė sako tikslių duomenų šiuo metu neturinti, nes pati asmeniškai nedirba su registracijos sistema, tik apie kintantį savanorių skaičių yra informuojama. 

– Kovo pabaigoje Tauragėje turėjome 14 žmonių ir keletą organizacijų. Tikrai laukiame visų, norinčių prisidėti prie Tauragės krašto švarinimo. Jeigu nerandate registracijos formos, visada galite su manimi susisiekti feisbuko platformoje Deimantė Rimgailaitė. Užteks sėdėti, metas pajudėti!– teigia akcijos koordinatorė.

O kaip šiemet akcija bus organizuojama, kokie tikslai šiemet keliami? 

– Tikslas paprastas ir tikrai įgyvendinamas – Tauragės gatvės, parkai, miškai be šiukšlių! Šiukšlės turi savo vietą, o ji tikrai nėra mūsų miškuose ar gatvėse. Ar pavyks? Viskas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, kiekvieno žmogaus dalyvavimas šioje akcijoje yra maža pergalė puoselėjant savo kraštą, o, mano nuomone, tauragiškiai tikrai myli savąjį. Tai visus mylinčius Tauragės kraštą ir gamtą kviečiu registruotis ir tapti „Darom“ akcijos savanoriais. Užduotys tikrai paprastos ir visiems „įkandamos“: savanoriai padeda pasiruošti akcijai, atneša šiukšlių maišus, pirštines ir kt. iki savo šiukšlių surinkimo posto, valdo žmonių srautus, veda surinktų atliekų monitoringą, suteikia reikiamą informaciją dalyviams, esant poreikiui ir galimybei, prisideda prie dalyvių tvarkant aplinką, – aiškina Deimantė.

Jei nedrąsu tapti savanoriu, pasak jos, kiekvieno bus laukiama prisijungiančio akcijos metu kaip dalyvio. Informacija apie konkrečias tvarkymo vietas bus skelbiama balandžio viduryje.

„Darom“ komanda balandžio mėnesį startuos su mobiliąja programėle. Demonstracinė versija jau prieinama tiek Android, tiek iOS operacinių sistemų vartotojams. Galima žymėti tvarkytinus taškus. Dabar tik diegiamos papildomos funkcijos – integracijos su socialiniais tinklais, kad žmonės galėtų dalintis savo gerais darbais. Norima, kad atsirastų ir žaidybinis momentas, kur pagal sužymėtų taškų ar sutvarkytų vietų skaičių lentelėje galėtų tarpusavyje varžytis tiek įmonės, tiek pavieniai vartotojai.

Neseniai savo feisbuko paskyroje Deimantė buvo įsidėjusi nuotraukų, kaip su draugais renka šiukšlės prie Meižio tvenkinio.

– Kai einame su draugais pasivaikščioti kartais prigriebiame šiukšlių maišą. Paskutinį kartą per savaitgalį surinkome 5 maišus šiukšlių. Šiuo metu dažniausiai randama šiukšlė – kavos puodelis. 

Mūsų nuomone, visų pirma, mes patys turime nemėtyti šiukšlių kur papuola, jei atsinešėme kavos puodelį, tai būtų gerai, kad jis kartu su mumis ir paliktų mišką. Antra, nereikia laukti kažkokių ypatingų progų ar akcijų, kad pakeltume tas šiukšles. Mes kiekvienas galime suformuoti naują įprotį, pvz., vieną kartą per savaitę eidami pasivaikščioti pasiimti šiukšlių maišą, pirštines ir surinkti kelyje besimėtančias šiukšles. Tai gali tapti puikia šeimos ar draugų kompanijos tradicija, – įsitikinusi akcijos „Darom“ koordinatorė Tauragėje.

Nuotrauka
žaibas
Įkelta:
prieš 23 valandas
Artimiausiomis dienomis sinoptikai pranašauja ne itin malonius, bet vasariškus orus. Anot jų, netrukus pro visą Lietuvą praeis audringi orai,  grūmos perkūnija. Vietomis numatoma kruša, stipresni vėjo gūsiai. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kaip reikėtų elgtis žaibuojant.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-22
,,Vasarą vaikai, paaugliai turi pailsėti, sukaupti jėgų kelionėms po mokslo pasaulį, tačiau kiek pailsėjęs dažnas paauglys, o ir jo tėvai ar globėjai, pagalvoja ir apie tai, kaip jis galėtų užsidirbti. Tai – labai geros mintys, jos skatina jaunuolio sąmoningumą, savarankiškumą, galbūt net tiesia kelią į būsimą profesiją“, - sako Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė.  
Nuotrauka
darz
Įkelta:
2021-06-20
Atėjus karščiams labai svarbu tinkamai laikyti maisto produktus. Juk kartu su vasariška šiluma išauga ir apsinuodijimų maistu rizika. Kad to išvengtume, Aldona Čepulis, prekybos tinklo „Iki“ kokybės ekspertė, dalijasi patarimais, kaip termometro stulpeliams kylant į viršų tinkamai laikyti maistą, kokie produktai kelia daugiausia rizikos ir kokių klaidų geriau nedaryti.
Nuotrauka
vaist
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-20
Prasidėjus vasarai ir atlaisvėjus karantinui žmonės vis aktyviau leidžiasi tyrinėti Lietuvą ir svetimus kraštus. Tam, kad įvairūs negalavimai nesujauktų atostogų planų, kur nors keliaujant svarbu pasirūpinti ne tik dokumentais ir tinkama apranga, bet ir savo bei artimųjų sveikata. Visagino „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Svetlana Sedorenko pataria turėti kelionių vaistinėlę ir rekomenduoja, ką į ją įsidėti.
Nuotrauka
bolt
Įkelta:
2021-06-18
Į Tauragę atkeliavo kompanijos „Bolt“ paspirtukai. Parsisiuntę specialią programėlę vartotojai gali išsinuomoti paspirtuką tam tikram laikui, o vėliau jį palikti patogioje vietoje. Tiesa, verta žinoti kelis dalykus.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
Štai ir vasara.  Aiškiai matomi sezoniniai pasikeitimai gamtoje. Po pavasarinės paukščių gausos dabar atrodo, kad jų skaičius sumažėjo. Iš dalies taip ir yra, nes gausūs migruojančių paukščių, neperinčių Lietuvoje, būriai praskrido pro Lietuvą ir nukeliavo toliau, į savo tolimas perimvietes. Pasilikusių, perinčių mūsų krašte paukščių būreliai subiro ir todėl irgi ne taip krenta į akis.
Nuotrauka
pagr
Pagramančio regioninio parko nuotraukos
Įkelta:
2021-06-13
Šiomis dienomis žodis „pasas“ mums dažniausiai asocijuojasi su pandemijos metu atsiveriančiomis galimybės, tačiau nuo praėjusių metų Lietuvoje „galioja“ ir visai kitas – Saugomų teritorijų pasas. Šis pasas nieko neįpareigoja, o kviečia aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus bei už tai gauti puikias dovanas. O Pagramančio regioninis parkas vasaros sezono metu lankytojus priims ir šeštadieniais. 
Nuotrauka
lioran
Robertas Liorančas© DELFI / Domanto Pipo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-12
„Aš sau pasidariau darbo vietą, susikūriau ją, kad galėčiau grįžti“, – atvirai ir be užuolankų apie savo prieš penketą metų pradėtą verslą Lietuvoje ir grįžimą iš Norvegijos sako Robertas Liorančas. Šiandien Tauragėje ir Klaipėdoje vyras turi išskirtinės mėsos parduotuves, organizuoja grilio vakarėlius ir sako turintis daug užsakymų, nors, kaip teigia, verslo pradžia toli gražu lengva jam nebuvusi. „Jau norėjau užkalti langus“, – prisipažįsta jis. 
Nuotrauka
Kultūros paveldo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Tauragės kultūros centro kultūros paveldo tarnybos specialistės teikė paraišką Tauragės rajono savivaldybės Jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programos finansavimui gauti. Konkursui teiktoje paraiškoje „Trys dienos su kultūros paveldu“ buvo akcentuojama pažintis su Tauragės krašto istorija, kultūros paveldo objektais.
Nuotrauka
bulvės
Įkelta:
2021-06-09
Pirmojo ilgai laukto lietuviško derliaus bulvės jau atkeliavo į parduotuves. Pirkėjai itin laukia šviežių vietinių ūkininkų užaugintų bulvių ir vos pasirodžiusios lentynose jos atsiduria kasdieniuose krepšeliuose. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad lietuviška bulvių kilmė pirkėjams yra tarsi šviežumo ir aukščiausios kokybės garantas.
Nuotrauka
vaikas
Įkelta:
2021-06-09
Vasara – pats laukiamiausias ir mėgstamiausias vaikų metų laikas, kurį net ir būdami suaugę, dažniausiai prisimename kaip patį nerūpestingiausią. Maudynės vandens telkiniuose, smagūs žaidimai su draugais kieme, stovyklos, nauji potyriai ir nuotykiai – taip bėga daugelio vaikystė. Be viso šio, kupino vasaros pramogų laiko, neturėtume užmiršti, kad dėl nepriežiūros, nesaugios aplinkos, patirties stokos, nepamokyti vengti pavojų ar lydimi vaikiško smalsumo vaikai susiduria su skaudžiomis nelaimėmis, patiria įvairių traumų. Tai tik kelios skaudžios patirtys ne tik vaikams, bet ir jų tėvams, vaikus gelbėjantiems medikams, kurie kartu su vaiko teisių gynėjais kaskart primena, kad vaikus reikia saugoti, jiems nuolat priminti apie tykančius pavojus. Net kelių minučių suaugusiojo nusisukimas nuo vaiko gali baigtis tragiškai. 
Nuotrauka
Mindaugo Kavaliausko
Įkelta:
2021-06-08
Ar gali profesionalus menas išeiti už muziejaus galerijų, ekspozicijų sienų, įžengti į miestiečių gyvenimą, įsikurti kasdieniškoje aplinkoje – parke, gatvėje, aikštėje, asmeniniame ausinuke? Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kūrybinė komanda sako: neabejotinai taip!
Nuotrauka
miesto šventė
Įkelta:
2021-06-04
Prasidėjus pirmajai miesto šventės „Tauragei 514“ dienai miestas prisipildė šurmulio. Kai kas dar puošia Bažnyčių gatvę Tauro ragais, ryte Atgimimo aikštėje krykštavo vaikai, Pilies kiemelyje rodytas spektaklis „Batuotas katinas“, prie B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos pristatyta paroda. Antroje dienos pusėje pramogos  persikels prie Kultūros rūmų, pilies bei į Kartų parką.
Nuotrauka
bib
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-02
Spalvotoji vasara ir nuotykingas „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis – jau čia. Šiais metais jis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Akcijos šūkis šįkart kviečia atrasti, kad knyga, kaip ir desertas, suteikia saldumo, naujų spalvų, atgaivina mintis ir veda į nuotykį. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį! Juolab kad šįkart akcija sulaukė svaraus rėmėjų pastiprinimo – bus įteikta 14 pagrindinių prizų, be prizo neliks nė vienas, įveikęs skaitymo užduotis.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-31
Šiandien minima Pasaulinė diena be tabako. Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalijasi naudinga informacija nusprendusiems mesti rūkyti. Minimos dienos devizas šiais metais – „Pasižadu mesti rūkyti“.
Nuotrauka
Kultūros centro nuotrauka
Kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2021-05-22
Tauragės kultūros rūmų prieigose šeštadienio popietę skambėjo muzika – čia surengta atvira Tauragės kultūros centro Lengvosios muzikos orkestro repeticija.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2021-05-21
Besitęsiant karantinui, Tauragės rajono savivaldybė pristato iniciatyvą „Įsikrauk energijos“. Pavargę ir esamų ribojimų nualinti gyventojai, vidinę ramybę kviečiami atrasti gamtoje. Savivaldybė pristato 19 Tauragės rajone esančių vietų, kurios išsiskiria vaizdingu bei įkvepiančiu kraštovaizdžiu – tai piliakalniai, atodangos, pažintiniai takai ir kiti objektai, pavadinti Energijos įsikrovimo stotelėmis. Šia iniciatyva Savivaldybė siekia paskatinti žmones daugiau laiko praleisti gamtoje ir atkreipti dėmesį į emocinę sveikatą.
Nuotrauka
 J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
J.Stacevičiaus/LRT nuotrauka
Įkelta:
2021-05-21
​​​​​​​Praėjusią ir šią savaitę Roterdame vykusiame „Eurovizijos“ filmavime kurdama Lietuvai atstovaujančios grupės „The Roop“ įvaizdį pluša tauragiškė Glorija Gžimailaitė. Užduotis sukurti „The Roop“ eurovizinę aprangą jai patikėta antrą sykį – būtent ji grupės įvaizdžiu rūpinosi ir praėjusiais metais, kai nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjo daina „On Fire“. Nuo to laiko Glorija yra pagrindinė grupės stilistė, pasirūpinanti narių stiliumi per koncertus, fotosesijas ir įvairius renginius.
Nuotrauka
 Stovykla „Batakiai“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-05-21
Šių metų vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programoms vykdyti savivaldybė skyrė 60 000 Eur, nors poreikis – daugiau nei dvigubai didesnis. Šią vasarą planuojamos 38 vaikų ir jaunimo socializacijos, arba vasaros poilsio stovyklos, tiesa, jos vyks tuo atveju, jeigu tokia veikla bus leidžiama.
Nuotrauka
oho
Įkelta:
2021-05-14
Keletas patarimų, kaip neprarasti atminties, išlaikyti jaunas smegenis ir aštrų protą.