Kunigiškiečių bendruomenės elektroninė parduotuvė skatina vietos gyventojų verslumą
Įkelta:
2020-12-11
Nuotrauka
1
Nuotraukos autorius:
Bendruomenės moteryčių darbai
,
Nuotrauka
Kaimo bendruomenės „Kunigiškietis“ elektroninė parduotuvė kunigiskietis.lt
Nuotraukos autorius:
Kaimo bendruomenės „Kunigiškietis“ elektroninė parduotuvė kunigiskietis.lt

Tobulėjant skaitmeninėms technologijoms ir plečiantis interneto galimybėms, atsiranda vis daugiau prekių, parduodamų internetinėje erdvėje. Prie elektroninės prekybos jungiasi ir Kunigiškių kaimo bendruomenė, kuri pristato naują elektroninę parduotuvę.

Kaimo bendruomenė „Kunigiškietis“ savo veiklą vykdo jau penkioliktus metus. Bendruomenės nariai aktyvūs, paslaugūs, stengiasi eiti koja kojon su greitai besikeičiančiu pasauliu. Šiais metais bendruomenė tapo viena iš 120-ies projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtojų ir sėkmingai įgyvendino savo išties originalią idėją.

Daugelis kunigiškiečių laisvalaikiu renkasi į rankdarbių būrelius, kurių metu pagamina daug rankų darbo gaminių. Jiems sukurti skiriama daug laiko ir pastangų. Deja, šios produkcijos nėra kur parduoti, todėl nuspręsta įgyvendinti projektą „Kunigiškiečiai prekiauja“. Projekto metu sukurta elektroninė parduotuvė, kurioje kunigiškiečiai gali prekiauti savo rankdarbiais.

Elektroninėje parduotuvėje kunigiskietis.lt galima rasti įvairiausių Kunigiškių kaimo gyventojų gaminių: pirštinių, šlepečių, šalikų, dekoracijų bei kitų rankdarbių. Parduotuvės sukūrimas atvėrė galimybes reklamuoti bei parduoti savo rankų darbo produktus. Nuo šiol kunigiškiečių pagaminti rankdarbiai galės atrasti naujus namus ir džiuginti kitus, o bendruomenės nariai galės gauti papildomų pajamų. Naujausiu skaitmeniniu įrankiu ugdomas gyventojų verslumas bei skaitmeniniai įgūdžiai.

Bendruomenės pirmininkas Mindaugas Lukošaitis apie projektą sako: „Labiausiai džiugina žmonių susidomėjimas prekyba. Naujoji elektroninė parduotuvė ypač naudinga vyresniajai kartai, nes prasiplėtė naudojimosi internetine erdve galimybės ir jų laisvalaikio veikla įgavo prasmę“. Kiti bendruomenės nariai taip pat džiaugiasi naująja skaitmenine erdve, kurioje gali rasti reikalingų produktų. Jiems įdomu stebėti, koks prekių asortimentas siūlomas parduotuvėje. Kunigiškiečiams ypač smagu, kad skaitmeninių technologijų naudojimas bendruomenėje padeda iš savo laisvalaikio gauti naudos. Parduotuvėje jau numatytas ir prekiavimas vaisiais bei daržovėmis – šiuo metu kalbamasi su vietos ūkininkais dėl jų produkcijos pardavimo naujojoje skaitmeninėje erdvėje. Taip pat planuojama sukurti atskirą bendruomenės internetinę svetainę, kuri padės dar efektyviau skleisti informaciją apie bendruomenę ir jos darbus.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

Užs. Nr. 69

Nuotrauka
3
Nuotrauka
STOVYKLA
Įkelta:
prieš 1 valanda
Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.