Nuotykių parkas – Tauragės turizmo vizitinė kortelė
Įkelta:
2018-07-02
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas

Aistės Krasauskienės nuotrauka

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Statistikos departamentui skaičiuojant augančius turistų srautus Tauragėje, pagrindiniu šios rinkos varikliu įvardijamas 20 ha plote įsikūręs Taurų nuotykių parkas. Per 30 tūkst. lankytojų kasmet pritraukianti pramogų oazė – šeimos verslas, kuriam nei laiko, nei jėgų negaili verslininkas Antanas Venckus su žmona Vilma bei dukra Lolita. Per septynerius veiklos metus Nuotykių parkas tapo Tauragės rajono vizitine kortele, traukiančia aktyvaus laisvalaikio lankytojus ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir Italijos, Ispanijos, Vokietijos valstybių. Nuo šių metų atvykusieji turi galimybę užsisakyti nakvynės paslaugą naujai pastatytų namelių komplekse, o ieškantys išskirtinių pojūčių kviečiami praleisti naktį 7 metrų aukštyje.

Turistų daugėja

2017 m., palyginti su 2016-aisiais, daugiau turistų sulaukė 8-ių šalies apskričių apgyvendinimo įstaigos. Viena jų – Tauragė, kurioje augimas siekė 48,6 proc. Taurų nuotykių parko įkūrėjo Antano Venckaus dukra Lolita Venckutė teigia, kad šiltuoju metų sezonu lankytojų tikrai netrūksta.

Prieš septynerius metus įsikūrusį nuotykių parką puikiai žino Tauragės ir aplinkinių rajonų gyventojai. Tūkstančiai pramogautojų yra išbandę šešias virvėmis apraizgytas trasas medžių viršūnėmis. Bijantys aukščio renkasi nuotykius pilyje, vaikams čia veikia čiuožyklos, batutai, teikiamos dviračių, baidarių nuomos paslaugos.

Taurų nuotykių parkas tapo vizitine kortele, nešančia sėkmę visam Tauragės rajono turizmo sektoriui. Atvykę poilsiautojai keliauja į kavines, ieško kitų pramogų. Parke dirbančių darbuotojų jau nestebina atvykę kauniečiai, vilniečiai ar klaipėdiečiai, čia lankosi Italijos, Ispanijos ir Vokietijos piliečiai. Anot L. Venckutės, prieš tai jie rašo laiškus, domisi galimybėmis praleisti laiką Tauragėje, vėliau atvyksta.

– Svečiams visada pasiūlome aplankyti Tauragės krašto muziejų, vandens pramogų parką „Liberty beach“, nurodome maitinimo įstaigas, pagrindines maudyklas, – pasakojo L. Venckutė.

Nuotykių parkas skaičiuoja, kad per metus čia apsilanko per 30 tūkst. lankytojų, o šis skaičius nemažėja dėl nuolat papildomų naujų paslaugų. Daugėja apsilankančių lietuvaičių, kurie keliauja per Lietuvos kampelius pasiryžę išbandyti kažką naujo. Atvykus didesnėms turistų grupėms, 7 darbuotojų komandai tenka pasiraitoti rankoves. Taurų parko komunikacijos specialistės Kornelijos Jurevičiūtės teigimu, čia dirbanti komanda labai ištikima savo darbovietei.

Nuotrauka

– Pavyzdžiui, Lolita parke dirba kiekvieną sezoną nuo pat įkūrimo, tai yra jau 7 metus, Ugnė 4, Kornelijus ir Adomas 3, o Modestas ir Audrius – 2 metus. O patiems geriausiems komandos narius A. Venckus šią žiemą vežėsi slidinėti į Slovakiją, – apie priemones motyvuoti atsidavusius darbuotojus pasakojo K. Jurevičiūtė.

Susidomėjo Makalius

– Lyginant su kitais parkais, Taurų išskirtinis tuo, kad galime pasiūlyti jaukią aplinką ir betarpišką bendravimą su lankytojais. Kiekvienas apsilankęs pajunta, kad tai nėra tik iššūkių kupini nuotykiai medžių trasose. Mes konsultuojame, padedame, rūpinamės, lankytojai tai įvertina. Vieną kartą apsilankę su bendradarbiais, kitą kartą atvažiuoja su giminaičiais, – teigė didžiausio Žemaitijoje parko administratorė L. Venckutė.

Tauragiškiai patrauklūs ir dėl paslaugų kainų, kurios mažesnės nei kituose Lietuvos miestuose. Moksleivių ir studentų grupei 3 valandų pramoga vienam asmeniui kainuoja 8 eurus.

L. Venckutė pripažįsta, kad kai kurie atvykę į parką supranta ir įsitikina, kad bijo aukščio. Tad lankytojams sukurta daugiau aktyvių pramogų.

Išskirtines paslaugas pastebėjo ir nacionalinė spauda bei televizija. Liepos 5 dieną LNK televizijos rytinėje laidoje bus galima išvysti Taurų parko teikiamas paslaugas. Apie parką neseniai rašė ir „National Geographic Lietuva“.

Taurų parko komunikacijos specialistės K. Jurevičiūtės teigimu, žinomas kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas (Makalius) parko namelius medyje įtraukė į savo tinklaraštį. Kelionių specialistas buvo nustebintas išskirtinio parko nakvynės pasiūlymo.

Nakvynės paslaugos

Apgyvendinti turistus nedidelių namelių komplekse Taurų parkas ryžosi neseniai. Verslininkai pajuto, kad vis labiau atsiranda šios paslaugos poreikis. Nauji, mediena kvepiantys nameliai jau sulaukė ir lankytojų ir užsienio. Poilsis Tauruose netrukus taps pasiekiamas internetinių platformų booking.com ir airbnb.com dėka. Penki nameliai pastatyti atokioje parko teritorijoje, viename jų gali apsistoti šeima arba 4–5 asmenų kompanija.

Tačiau jei gyventi įprastame namelyje atrodo per daug nuobodu, galima apsistoti išskirtiniame „viešbutyje“  medyje. Iš 6–7 metrų aukštyje esančio namelio atsiveria puikūs gamtos vaizdai. Čia galima gėrėtis grynu oru ir miško ramybe.

Anot L. Venckutės, šiame kambaryje nėra nei elektros, nei televizoriaus. Lankytojams suteikiama tik lova, patalynės komplektas ir ramybė.

– Nakvynę medžio namelyje renkasi išskirtinių pojūčių mėgėjai. Buvo žmonių, kurie čia naktį praleido su šunimi. Kaip į namelį patekti? Pastatytais laiptais, – pasakojo L. Venckutė.

Parkas draugiškas visiems svečiams ir jų augintiniams, tačiau būtina laikytis nurodytų taisyklių.  Poilsį gamtoje dažnai renkasi šeimos. Žmonės su vaikais atvyksta pasivaikščioti, tiesa, kartais tėveliai pasigenda pramogų patiems mažiausiems. Artimiausiu metu jiems bus pasiūlytos linksmybės ant batutų.

Batutų kambarys

L. Venckutės teigimu, tai dar viena parko naujovė. Batutų kambarys ne tik išspręs lankytojų su mažamečiais vaikais užimtumo klausimą, bet leis pramogauti bet kokiomis oro sąlygomis. Tai bus nauja vaikams skirta erdvė, kuri atsidarys rugsėjo pirmąją. Batutų kambaryje bus galima švęsti gimtadienius.

Neskaitant visų siūlomų pramogų, gyvenimas Taurų nuotykių parke verda, mat Taurus pamėgo ir įvairių renginių organizatoriai. Čia kasmet rengiamos Joninės, teritorija tapo bardų, fotomenininkų ir vasaros stovyklautojų prieglobsčiu.

Nuotrauka

Pavasarį vėl pradėjo dirbti restoranas „Pasaga“. Į parką atvyksta švenčiantys krikštynas, vestuves ir kitas šeimos šventes.

Rezervuotose lauko pavėsinėse mielai susiburia įvairių įstaigų kolektyvai, rengiantys vasaros pasibuvimus. Parke planuojama įrengti konferencijoms ir susitikimams skirtą erdvę.

Užs. Nr. 66

Nuotrauka
muziejus
„ArtVilnius’22“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-28
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine kultūros įstaigos siekia pritraukti daugiau žinomų menininkų ir supažindinti tauragiškius su įvairiais profesionalaus meno žanrais. Šįkart tauragiškių dėmesiui – garsios performanso profesionalės Monikos Dirsytės su operos soliste Agne Sabulyte sukurtas „Ašies kodas“, priversiantis susimąstyti apie savo ir šiuolaikinio pasaulio santykį.
Nuotrauka
viesvile
Įkelta:
2023-05-27
Karšuvos žemumos to paties pavadinimo girioje plytintis rezervatas įsteigtas prieš 32 metus siekiant išsaugoti gamtiniu požiūriu ypač vertingą natūralią Viešvilės upės baseino ekosistemą su Artosios, Gličio pelkynais ir juos supančiais Karšuvos girios miškais. Rezervato kontrolei įrengtos kameros fiksuoja ir gyvūnus, o jų gyvenimas – be galo įdomus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Pernai tarp dalyvaujamojo biudžeto projektų daugiausiai tauragiškių balsų pelnė projektas „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“. Šis projektas priskiriamas didelės vertės projektų kategorijai. Tai reiškia, kad bendra projekto įgyvendinimo vertė negali viršyti 60 tūkst. eurų, o projektas įgyvendinamas per dvejus metus. Šio objekto sumontavimui paskelbtas viešasis pirkimas. Jei jis pavyks, moderni scena pilies kiemelyje turėtų būti įrengta iki rugsėjo pabaigos. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-20
Šiandien, gegužės 20-ąją, į Tauragę sugrįžta jau 17-oji Gatvės muzikos diena. Muzikos garsais užsipildys įvairios miesto erdvės. O kur muzika, ten ir šypsenos, gera nuotaika, tad mėgaukimės gražia diena ir skleiskime teigiamas emocijas aplinkiniams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Neblėstantį kepimo ant žarijų populiarumą lemia proceso paprastumas – tai daugiau malonumas nei ruoša. Tačiau rengiantis grilio vakarėliui su svečiais, kartais sunku apskaičiuoti, kiek ir kokios mėsos reikės – kad ir svečiai neliktų alkani, ir nešvaistytumėte pinigų išmesdami nesuvalgytą maistą. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad populiariausi lietuvių mėsos pasirinkimai visus metus yra kiauliena ir vištiena, tačiau įsibėgėjus pavasariui ryškėja naujų tendencijų.
Nuotrauka
biuras
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-05-04
Sakoma, kad laimė – kaip sveikata: jeigu jos nepastebi, vadinasi, ji yra. Paskutinįjį balandžio savaitgalį net 33 tauragiškiai praleido Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje antrojoje sveikatinimo stovykloje. Tikslas – stiprinti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatą, suteikti žinių ir formuoti sveikatai palankius įgūdžius, keisti elgseną ir ugdyti asmeninę atsakomybę už savo sveikatą. Džiaugiamės, kad vos tik paskelbus registraciją mūsų antrąjį kartą rengiama suaugusiųjų stovykla sulaukė didžiulio susidomėjimo. Aktyvus tauragiškių noras bent trumpam atitrūkti nuo rutinos, darbų bei skirti kokybiško laiko sau tikrai žavi.
Nuotrauka
nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Trečiadienį startavo projektas „Skaitau geriausiam draugui“, kurio metu įvairaus amžiaus tauragiškiai kviečiami į kūrybines dirbtuves „Veltos vilnų istorijos“. Pirmasis ciklo renginys vyko B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, o susirinko į jį ,,Šaltinio“ progimnazijos 1a klasės mokiniai. 
Nuotrauka
dz
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Balandžio 1-ją Tauragės kultūros rūmai skambėjo improvizacijos garsais. Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestro jaunuosius muzikantus į meistriškumo pamoką pakvietė Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos dėstytojas, saksofonistas, džiazo virtuozas Laimonas Urbikas. Ši pamoka – Tauragės džiazo festivalio dovana jauniesiems Tauragės muzikantams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-04-03
Didžiausių pirkėjų srautų iš mūsų šalies pernai sulaukė Kinijos, Lenkijos ir Vokietijos elektroninės prekybos platformos. Fiksuojama, kad beveik pusė užsienio internetinėse parduotuvėse apsiperkančių lietuvių 2022 m. vidutiniškai išleido mažiau nei 25 eurus. Tokius skaičius rodo Tarptautinės pašto korporacijos 39 pasaulio šalyse atlikta e.prekybos klientų apklausa. Ja tirta ne savo šalies internetinėse parduotuvėse apsiperkančių gyventojų elgsena ir įpročiai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-04-02
​​​​​​​Marginti kiaušiniai ir majonezas – tikriausiai tai du dalykai, be kurių neįsivaizduojamas Velykų stalas. Ir nors majonezo parduotuvėse galima rasti pačių įvairiausių rūšių – verta išbandyti naminį.  Jam pasigaminti prireiks vos trijų pagrindinių ingredientų: kiaušinio trynių, aliejaus ir prieskonių, o jį ruošiant užtruksite vos kelias minutes ir, netgi, sutaupysite. Parduotuvėse vidutinė majonezo kaina už litrą yra maždaug 9–10 eurų, tuo tarpu namuose tokį kiekį galima pasigaminti ir už mažiau nei 6 eurus.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės ligoninės feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-31
Artėja Šv. Velykos – viena gražiausių, spalvingiausių, jaukiausių bei šilčiausių švenčių visomis prasmėmis. Jau metas joms ruoštis ir pradėti galvoti apie tai, kaip šiai šventei papuošti namų ar darbo aplinką. Gražiomis ir kūrybingomis papuošimų idėjomis dalijasi Tauragės ligoninė.
Nuotrauka
kartu parko treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-30
Gyventojų pamėgtame Kartų parke dar vienas traukos objektas – nauji lauko treniruokliai. Prie Zumpės tvenkinio esančioje aikštelėje pastatyti 8 treniruokliai, skirti skirtingoms kūno dalims treniruoti.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-26
Grikiai – greitai paruošiamos, o svarbiausia – sveikatai ypač naudingos kruopos. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, grikiuose gausu geležies ir kitų žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų bei vitaminų, todėl juos drąsiai galima valgyti kasdien, rašoma prekybos tinklo „Rimi“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-25
Baltasis gandras, dar vadinamas busilu, starkumi, gužu, gužučiu, bacionu – Lietuvos nacionalinis paukštis. Jis nuo seno laikomas šventu paukščiu, mitiniu pirmtaku, globėju, kilusiu iš žmogaus, kuris neša laimę, gerovę, teisingumą (dangaus antspaudo saugotojas). Jis galįs žmonių ligas paimti, nulakinti į neįžengiamas pelkes ir ten palikti. Todėl gandras yra mieliausias sodybos kaimynas, atnešantis laimę tiems namams, šalia kurių apsigyveno, o dievdirbių kūryboje tarp šventųjų garbingą vietą užimdavo ir gandro statulėlės. Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tęsdama ilgametes tradicijas, LOD metinio susirinkimo dalyvių sprendimu 2023 metų paukščiu pasirinko baltąjį gandrą (Ciconia ciconia).
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-25
Ryškiaspalvis maistas greičiau prikausto dėmesį ir tarsi savaime sužadina apetitą. Skirtingų spalvų produktai reikalingi ne tik vizualiniam pasitenkinimui, bet ir organizmui. Kaip pastebi dietistė Vaida Kurpienė, kiekviena spalva, kuria pasižymi maistas, yra ne tik gamtos dovana, bet ir nauda sveikatai. Tinkamai pasirinkus spalvotus produktus, galime nesunkiai malšinti alkį, apsaugoti ląsteles, rūpintis sveika oda bei kitais teigiamais organizmo pokyčiais.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-02-15
​​​​​​​Trečiadienio vakarą Skaudvilės kultūros namai šurmuliavo – skaudviliškiai gausiai susirinko į koncertą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Nuotrauka
tulpes
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-02-14
Vasario 14-oji – diena, kuomet mylimieji vienas kitą stebina įvairiosiomis dovanomis ir mielomis staigmenomis. Viena populiariausių – gėlės. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, jų pardavimai šios šventės metu išauga net 25 kartus. Tiesa, tam, kad dovanų gautos gėlės džiugintų kuo ilgesnį laiką, svarbu žinoti kelias jų priežiūros taisykles.
Nuotrauka
PIRSLYBOS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-10
Radus ypatingą žmogų reikia ypatingos vietos jam tai prisipažinti. O juk, sakoma, santykius geriausia išbandyti kelionėse. Tad lemtingam pasimatymui – TOP vietos visoje Lietuvoje įsimintinoms romantiškoms akimirkoms dviese ar net sužadėtuvėms. Atraskite mūsų šalyje stulbinančio grožio oazes, labiausiai tinkančias pradėti sekti pasaką „ir tada jie ilgai ir laimingai gyveno“.
Nuotrauka
medziokles sezonas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-07
Galbūt šiandien miesto gatvėse matėte oranžiniais kombinezonais vilkinčius bėglius? Nenustebkite – Tauragėje šiandien filmuojamas gaudynių šou „Medžioklės sezonas“, apimantis visą šalį. Bėgliais šįkart tapo tauragiškis lenktynininkas Rokas Baciuška, neseniai Dakare pelnęs antrąją vietą,  ir „TikTok“ žvaigždė bei renginių organizatorė Goda Kujavskytė, daugeliui žinoma Godos Problemos vardu.