Nuotykių parkas – Tauragės turizmo vizitinė kortelė
Įkelta:
2018-07-02
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas

Aistės Krasauskienės nuotrauka

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Statistikos departamentui skaičiuojant augančius turistų srautus Tauragėje, pagrindiniu šios rinkos varikliu įvardijamas 20 ha plote įsikūręs Taurų nuotykių parkas. Per 30 tūkst. lankytojų kasmet pritraukianti pramogų oazė – šeimos verslas, kuriam nei laiko, nei jėgų negaili verslininkas Antanas Venckus su žmona Vilma bei dukra Lolita. Per septynerius veiklos metus Nuotykių parkas tapo Tauragės rajono vizitine kortele, traukiančia aktyvaus laisvalaikio lankytojus ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir Italijos, Ispanijos, Vokietijos valstybių. Nuo šių metų atvykusieji turi galimybę užsisakyti nakvynės paslaugą naujai pastatytų namelių komplekse, o ieškantys išskirtinių pojūčių kviečiami praleisti naktį 7 metrų aukštyje.

Turistų daugėja

2017 m., palyginti su 2016-aisiais, daugiau turistų sulaukė 8-ių šalies apskričių apgyvendinimo įstaigos. Viena jų – Tauragė, kurioje augimas siekė 48,6 proc. Taurų nuotykių parko įkūrėjo Antano Venckaus dukra Lolita Venckutė teigia, kad šiltuoju metų sezonu lankytojų tikrai netrūksta.

Prieš septynerius metus įsikūrusį nuotykių parką puikiai žino Tauragės ir aplinkinių rajonų gyventojai. Tūkstančiai pramogautojų yra išbandę šešias virvėmis apraizgytas trasas medžių viršūnėmis. Bijantys aukščio renkasi nuotykius pilyje, vaikams čia veikia čiuožyklos, batutai, teikiamos dviračių, baidarių nuomos paslaugos.

Taurų nuotykių parkas tapo vizitine kortele, nešančia sėkmę visam Tauragės rajono turizmo sektoriui. Atvykę poilsiautojai keliauja į kavines, ieško kitų pramogų. Parke dirbančių darbuotojų jau nestebina atvykę kauniečiai, vilniečiai ar klaipėdiečiai, čia lankosi Italijos, Ispanijos ir Vokietijos piliečiai. Anot L. Venckutės, prieš tai jie rašo laiškus, domisi galimybėmis praleisti laiką Tauragėje, vėliau atvyksta.

– Svečiams visada pasiūlome aplankyti Tauragės krašto muziejų, vandens pramogų parką „Liberty beach“, nurodome maitinimo įstaigas, pagrindines maudyklas, – pasakojo L. Venckutė.

Nuotykių parkas skaičiuoja, kad per metus čia apsilanko per 30 tūkst. lankytojų, o šis skaičius nemažėja dėl nuolat papildomų naujų paslaugų. Daugėja apsilankančių lietuvaičių, kurie keliauja per Lietuvos kampelius pasiryžę išbandyti kažką naujo. Atvykus didesnėms turistų grupėms, 7 darbuotojų komandai tenka pasiraitoti rankoves. Taurų parko komunikacijos specialistės Kornelijos Jurevičiūtės teigimu, čia dirbanti komanda labai ištikima savo darbovietei.

Nuotrauka

– Pavyzdžiui, Lolita parke dirba kiekvieną sezoną nuo pat įkūrimo, tai yra jau 7 metus, Ugnė 4, Kornelijus ir Adomas 3, o Modestas ir Audrius – 2 metus. O patiems geriausiems komandos narius A. Venckus šią žiemą vežėsi slidinėti į Slovakiją, – apie priemones motyvuoti atsidavusius darbuotojus pasakojo K. Jurevičiūtė.

Susidomėjo Makalius

– Lyginant su kitais parkais, Taurų išskirtinis tuo, kad galime pasiūlyti jaukią aplinką ir betarpišką bendravimą su lankytojais. Kiekvienas apsilankęs pajunta, kad tai nėra tik iššūkių kupini nuotykiai medžių trasose. Mes konsultuojame, padedame, rūpinamės, lankytojai tai įvertina. Vieną kartą apsilankę su bendradarbiais, kitą kartą atvažiuoja su giminaičiais, – teigė didžiausio Žemaitijoje parko administratorė L. Venckutė.

Tauragiškiai patrauklūs ir dėl paslaugų kainų, kurios mažesnės nei kituose Lietuvos miestuose. Moksleivių ir studentų grupei 3 valandų pramoga vienam asmeniui kainuoja 8 eurus.

L. Venckutė pripažįsta, kad kai kurie atvykę į parką supranta ir įsitikina, kad bijo aukščio. Tad lankytojams sukurta daugiau aktyvių pramogų.

Išskirtines paslaugas pastebėjo ir nacionalinė spauda bei televizija. Liepos 5 dieną LNK televizijos rytinėje laidoje bus galima išvysti Taurų parko teikiamas paslaugas. Apie parką neseniai rašė ir „National Geographic Lietuva“.

Taurų parko komunikacijos specialistės K. Jurevičiūtės teigimu, žinomas kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas (Makalius) parko namelius medyje įtraukė į savo tinklaraštį. Kelionių specialistas buvo nustebintas išskirtinio parko nakvynės pasiūlymo.

Nakvynės paslaugos

Apgyvendinti turistus nedidelių namelių komplekse Taurų parkas ryžosi neseniai. Verslininkai pajuto, kad vis labiau atsiranda šios paslaugos poreikis. Nauji, mediena kvepiantys nameliai jau sulaukė ir lankytojų ir užsienio. Poilsis Tauruose netrukus taps pasiekiamas internetinių platformų booking.com ir airbnb.com dėka. Penki nameliai pastatyti atokioje parko teritorijoje, viename jų gali apsistoti šeima arba 4–5 asmenų kompanija.

Tačiau jei gyventi įprastame namelyje atrodo per daug nuobodu, galima apsistoti išskirtiniame „viešbutyje“  medyje. Iš 6–7 metrų aukštyje esančio namelio atsiveria puikūs gamtos vaizdai. Čia galima gėrėtis grynu oru ir miško ramybe.

Anot L. Venckutės, šiame kambaryje nėra nei elektros, nei televizoriaus. Lankytojams suteikiama tik lova, patalynės komplektas ir ramybė.

– Nakvynę medžio namelyje renkasi išskirtinių pojūčių mėgėjai. Buvo žmonių, kurie čia naktį praleido su šunimi. Kaip į namelį patekti? Pastatytais laiptais, – pasakojo L. Venckutė.

Parkas draugiškas visiems svečiams ir jų augintiniams, tačiau būtina laikytis nurodytų taisyklių.  Poilsį gamtoje dažnai renkasi šeimos. Žmonės su vaikais atvyksta pasivaikščioti, tiesa, kartais tėveliai pasigenda pramogų patiems mažiausiems. Artimiausiu metu jiems bus pasiūlytos linksmybės ant batutų.

Batutų kambarys

L. Venckutės teigimu, tai dar viena parko naujovė. Batutų kambarys ne tik išspręs lankytojų su mažamečiais vaikais užimtumo klausimą, bet leis pramogauti bet kokiomis oro sąlygomis. Tai bus nauja vaikams skirta erdvė, kuri atsidarys rugsėjo pirmąją. Batutų kambaryje bus galima švęsti gimtadienius.

Neskaitant visų siūlomų pramogų, gyvenimas Taurų nuotykių parke verda, mat Taurus pamėgo ir įvairių renginių organizatoriai. Čia kasmet rengiamos Joninės, teritorija tapo bardų, fotomenininkų ir vasaros stovyklautojų prieglobsčiu.

Nuotrauka

Pavasarį vėl pradėjo dirbti restoranas „Pasaga“. Į parką atvyksta švenčiantys krikštynas, vestuves ir kitas šeimos šventes.

Rezervuotose lauko pavėsinėse mielai susiburia įvairių įstaigų kolektyvai, rengiantys vasaros pasibuvimus. Parke planuojama įrengti konferencijoms ir susitikimams skirtą erdvę.

Užs. Nr. 66

Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-08
Jeigu kuris nors iš jūsų draugų mėgsta būti žvejų draugijoje, ragauti šviežiai pagautos žuvies žuvienę  ir tuo pačiu mėgautis ramybe arba aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje prie vandens, tam tikrai verta rinktis poilsį Drevernoje. Tik kad ši svajonė taptų tikrove, reikia pasitelkti į pagalbą beta.lt, ir išsirūpinti poilsinės dovanos čekį. Tiesa, tokią dovaną galite paskirti ir sau su šeima, ir patikimiems bei ištikimiems draugams, kad visi kartu galėtumėte praleisti savaitgalį ar atostogų dienas žaviame žvejų kaimelyje.